Конспект уроку з ІЗО на тему"Сказочно-былинный жанр. Волшебный мир сказки" (7-й класс). Сказочно-былинный жанр. Волшебный мир сказок Сказочно былинный жанр волшебный мир сказки презентация!}

> народився 1876 року у Петербурзі у ній військового лікаря. Батько не підтримував прагнень сина до малювання, і за бажанням батька Білібін закінчує юридичний факультет Петербурзького університету, але одночасно займається в школі Товариства заохочення мистецтв, а також як вільний слухач вступає до майстерні Рєпіна, в Академію мистецтв. У 1898 році він їде до Мюнхена, щоб працювати в майстерні професора Ашбе. Основи точного малюнка Білібін збереглися на все життя. Літо 1899 Білібін проводить в Тверській губернії, тут починається його знайомство з російським селом і народною творчістю. У цьому року Експедиція Державних Паперів почала випускати російські народні казки з малюнками Білібіна. Ім'я Білібіна стало широко відомим у всій Росії. В його обличчі опинився майстер, який чудово передавав дух радісної та народної казковості. На сьогодні ці “білібінські” казки є прикладом високої поліграфічної техніки. У цій серії були “Василиса Прекрасна”, “Казка про Івана Царевича та Сірого Вовка”<Рисунок 2 >, "Біла качечка", "Царівна-Жаба" та ін Білібін повністю приєднався до об'єднання "Світ мистецтва". Перший гучний успіх був поштовхом подальшого розвитку творчості художника. Він здійснює поїздки на північ Росії, де відкрилися йому краси дерев'яної архітектури та орнаментальне багатствонародних костюмів<Рисунок 3 >. Але не одні казки та билини цікавили Білібіна, його приваблювали й інші сторони народної творчості: приказки та загадки. У малюнках до загадок є також гумор, одягнений у привабливу та декоративну форму.

Декоративні якості робіт Білібіна, його фантазія та глибоке знання стилів залучили його до театральної роботи. Під час громадянської війни Білібін потрапляє до Єгипту, в 1925 р. поселяється в Парижі, але всюди зайнятий улюбленою роботою з ілюстрацій книг. У 1936 р. Білібін повертається на батьківщину, він приїжджає до Петербурга-Ленінграда і починає працювати як професор графічної майстерні академії мистецтв, викликаючи, як завжди, повагу з боку студентів. Але почалася війна, зі своєюприватної квартири Білібін переїхав до підвального поверху Академії Мистецтв, де розмістилися викладачі. Важкі умови підвального життя та відсутність належного харчування підірвали здоров'я Білібіна. Він відмовився евакуюватися вглиб Росії та продовжував весь час працювати над серією декоративних панно, об'єднаних спільною темою – “Богатирі”. Остання його робота була ілюстрація до билини “Дюк Степанович”. Це був докладнийпідготовчий малюнок

, який треба було покрити аквареллю, але він так і залишився в олівці. Відчуваючи, що сили його залишають, Білібін поставив під верхньою кнопкою восьмикінцевий хрест. То справді був останній штрих, “останнє вибач” художника. Помер художник у ніч з 7-го на 8 лютого 1942 року. Усі твори художника поєднує одне постійне якість – виняткову майстерність. Роботи Білібіна вчать повазі до праці та відповідальності за кожну лінію, за кожний візерунок. У всіх роботах художника видно любов його додревньому світу

Росії, і милування цим світом він проніс через усе своє життя. Чарівна його мрія про щастя, про використання у житті будь-яких образів краси.. Хто зберігає у собі молодість душі, той знайде у роботах Білібіна радість. 7 клас Тема:

1. Казково-билинний жанрЧарівний світ казок.Загальні відомості
про урок: урок проводився __ лютого 20 __ року в Муніципальному бюджетному
освітній установі
Савдянській середній загальноосвітній школі імені Таранова, у 7 класі. Вчитель – Бочарова Ірина Володимирівна. На уроці були присутні 9 учнів. 1 урок за розкладом. Урок проводився у класі.
для учнів – альбом для малювання, пензель, гуаш, акварельні фарби.
Організація початку уроку: учні вітали вчителя стоячи.
Тема уроку: Діти під час виконання завдання розкривають тему уроку.
Цілі:
Освітня – сформувати уявлення про казково-билинний жанр на прикладі зображення ілюстрацій до казок
Виховна – виховувати любов до народному мистецтву, повага до народному майстру, що створює красу на радість людям.
Розвиваюча – розвиток загального світогляду, пам'яті, мови, мислення.
Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.
Основна мета даного типу уроку – дати учням знання з новій теміуроку. Урок складається з організаційного моменту, закріплення вивченого матеріалу, викладення нового теоретичного матеріалу та інструкції з виконання практичного завдання.
До уроку приготувалася вчасно, підготувала весь наочний матеріал, необхідний уроці. Зміст, тематична спрямованість та технологія проведення повністю відповідали рівню розвитку класу.
Навчальний час мною було раціонально використано. Урок розпочала з організаційного моменту, який розпочався з трудового настрою учнів на урок. За допомогою схем та малюнків підвела учнів до теми сьогоднішнього уроку, де безпосередньо учні чітко розкрили цілі та завдання уроку.
Виклад нового матеріалу – основна частина цього уроку – проводиться шляхом пояснення, розповіді з елементами демонстрації. Для підвищення ефективності навчального процесу, на уроці використовувала схеми послідовності замальовки казкових персонажів. Для повного порівняння відмінних рисбули представлені сюжетно-тематичні картини за потребою.
Закріплення нового матеріалу провела у формі гри – презентації « Казкові героїкажуть». на даному етапідуже добре простежувалися знання учнів, отриманих під час викладу теоретичного матеріалу.
Перш ніж перейти до самостійної роботи, було проведено фіз. хвилинка, для збереження здоров'я-збереження учнів.
В ході самостійної роботивчителем надавалася індивідуальна допомога учням, з індивідуальних здібностей.
Після закінчення уроку було проведено виставку робіт учнів, де було проведено аналіз робіт: що вийшло, що ні? Я чітко змогла простежити, як учні засвоїли цю тему. Оцінювання учнів.
Урок було закінчено у віршованій формі.

Звертаючись до тем фольклорної міфології, Васнєцов радикально змінив російський історичний жанр, поєднуючи історичні реалії, відтворені з археологічною достовірністю, з хвилюючою атмосферою легенди Зміст своїх картин він черпав із прекрасного, романтичного світународної фантазії.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис ( обліковий запис) Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Віктор Михайлович Васнєцов 1848 – 1926 Казково – билинний жанр у живописі

Автопортрет

Віктор Михайлович Васнєцов народився 15 травня 1848 року в російському селі Лоп'ял Уржумського повіту Вятської губернії(нині Кіровська область), у сім'ї православного священика Спочатку навчався у духовній семінарії у В'ятці (1862-67), потім, захопившись мистецтвом, вступив до малювальної школи при петербурзькому Товаристві заохочення мистецтв, де в 1867-68 навчався під керівництвом І. Н. Крам. У 1868-75 вдосконалює майстерність у петербурзькій Академії мистецтв. З 1878 – член Товариства пересувних художніх виставок.

Художник любив блукати старими московськими вуличками. А повернувшись додому, часто казав: Скільки я чудес бачив! Перед собором Василя Блаженного було стримати сліз. Побачене та пережите визріло у картині «Цар Іван Васильович Грозний»

Картина «Цар Іван Васильович Грозний»

Фігура царя займала майже все полотно. Іван Грозний, одягнений у парчовий опашень, у шапочці з образками, в шитих рукавицях, спускався крутими сходами. Його образ був величний, обличчя виражало волю, великий розум і в той же час - підозрілість, озлобленість і гнів. Строго витримана кольорогама картини створювала враження монументальності.

Після побоїща Ігоря Святославича із половцями

У картині «Після побоїща Ігоря Святославича з половцями», художник хотів урочисто-сумно та поетично оспівати героїзм російських воїнів, як це зробив творець «Слова о полку Ігоревім». Ось чому він зобразив не страх битви, а велич смерті за батьківщину. Спокою віє від тіл полеглих. Прекрасний могутній богатир, що лежить з широко розкинутими руками, і юний княжич у блакитному вбранні уособлювали ідею беззавітного служіння Батьківщині.

Витязь на роздоріжжі

Сутінковий степ, поле колишньої битви з розкиданими по ньому кістками. Догорає вечірня зоря. Застережливо стоїть на перехресті трьох доріг камінь-віщун. Занурений у глибоку думу витязь, що зупинився перед ним

Богатирі

У картині «Богатирі» улюблені народом герої російських билин постають як захисники свого народу. У поєднанні хоробрості і гордості, кмітливості і спритності, незламної величі духу втілена в картині Васнєцова богатирська застава стародавньої Русі. У лаконічному пейзажі відчутно передано простори, неосяжність російських полів.

Оленка

Одним із найбільш поетичних творів художника є картина «Оленка» - образ гіркої сирітської частки. На камені біля води сидить самотня сумна дівчинка. Навколо лісок. І, точно беручи участь у її горі, схиляються до сирітки осинки, охороняють її стрункі ялинки, ласкаво щебечуть над нею ластівки. У карих очахОленочки горе, і, як її горе, темний і глибокий вир. Капають сльози і летять вниз золоті листочки.

Любов до фольклору, до російської народної казки Васнєцов проніс через життя. Сповнена поетичної казковості його картина «Килим-літак» (1880). Силует килима, розпростертого, як дивовижний птах, і пустельні степи далеко внизу, і щасливий Іванко - все це хвилює уяву глядача, викликаючи в ньому улюблені з дитинства образи.

Килим літак

З картин Васнєцова на казкові сюжети відомі «Іван-царевич на сірому вовку», «Три царівни підземного царства», «Спляча царівна», «Снігуронька» та інші.

Іван-Царевич на Сірому Вовку

Снігуронька - персонаж народної казки про зроблену зі снігу дівчинку, яка ожила. Як інші персонажі Васнецова, Снігуронька відбиває ідеал краси, «чистої засніженої Росії», і природа повністю повторює настрій героїні. Невідомий ліс, розкидані ялинки, похмуре, але місячне небо і яскравий блиск снігу, що виблискує під місяцем.

Снігуронька

Картина «Спляча царівна» переносить нас у саму справжню казку. Яскраві соковиті фарби лише підкреслюють незвичайність того, що відбувається перед нами. Розписний терем, ведмідь і павичі, що сидять на гілках, блазень і молодий гусляр, смарагдова зелень лісів - все це схоже на дитячий сон. Так і є, ми застали саме ту мить, коли царівна вколола палець веретеном, і збулося грізне передбачення - заснула не тільки дівчина, а й усе величезне царство. Люди, птахи, звірі, квіти та дерева – всі сплять. Здається, жоден вітерець не сміє потурбувати зачарований палац, жоден звук сюди не долине.

Спляча царівна

Картина «Три царівни підземного царства» зображує трьох царів: золота, дорогоцінного камінняі кам'яного вугілля- Таємничих земних надр. Вона написана на сюжет однойменної казки. Селянський синІван, спустившись під землю, знайшов царство золоте, дорогоцінного каміння і залізне і вивів на землю царів цих царств. Васнєцов зображує трьох царів у розкішних оздобленнях, що символізують багатство надр Землі.

Три царівни підземного царства

БОЯН (Баян), російський піснотворець 11 - 12 вв.(століття), що складав пісні-слави на честь подвигів князів. Вперше згадано у "Слові про похід Ігорів. Баян зображений художником під час «магічного процесу» - виконання пісень. довге волоссяцього героя майорять на вітрі, на його обличчі виділяються великі палаючі очі, спрямовані кудись у далечінь... Воїни, що оточили його, уособлюють ту силу, що покликана захистити Росію.

Звертаючись до тем фольклорної міфології, Васнєцов радикально змінив російський історичний жанр, поєднуючи історичні реалії, відтворені з археологічною достовірністю, з хвилюючою атмосферою легенди. Зміст своїх картин він черпав із прекрасного, романтичного світу народної фантазії.


Слайд 2

Що дізнаємось

Що таке казково-билинний (міфологічний) жанр. Познайомимося із картинами відомих художників, які працювали у казково-билинному (міфологічному) жанрі В. М. Васнєцов. Царівна – Несміяна.

Слайд 3

Казково-билинний (міфологічний) жанр

Казково-билинний(міфологічний) жанр – це жанр образотворчого мистецтва, що включає картини, написані на сюжети міфів, легенд, переказів, билин і казок. Жанр зародився в середньовічне мистецтво, коли давньогрецькі міфиперестали бути віруваннями, а стали літературними оповіданнями. М. Врубель Пан.

Слайд 4

Віктор Михайлович Васнєцов (1848 – 1926)

У розвитку російської культури дуже важлива роль У. М. Васнєцова. Його називають «співаком російської казки». Він написав багато картин на казкові та билинні сюжети. Вони справляють на глядача величезне враження. Давайте їх розглянемо. В. М. Васнєцов. Автопортрет.

Слайд 5

В. М. Васнєцов. Богатирі.

Яке почуття викликає картина?

Слайд 6

Витязь на роздоріжжі

Про що задумався витязь?

Слайд 7

Оленка

Чому сумує Оленка? Одне з кращих творівхудожника, що створює казковий образсестриці Оленки. Темний лісна другому плані, темна холодна водапідкреслюють смуток дівчини, її беззахисність

Слайд 8

Іван царевич на сірому вовку.

Крізь похмурий зловісний ліс мчить Сірий Вовк Івана – царевича з Василісою Прекрасною. Не просто ілюстрація до знайомої з дитинства казки, а й оповідь про дружбу і товариство, любов і вірність. Так само картина сповнена оптимізму, адже навіть у такому похмурому лісі є ніжна квітуча яблунька.

Слайд 9

Баба Яга

  • Слайд 10

    Кощій Безсмертний

  • Слайд 11

    Килим літак

  • Слайд 12

    Царівна жаба

  • Слайд 13

    Снігуронька

  • Слайд 14

    Михайло Врубель (1856-1910)

    Врубель у всьому випереджав свій час. Він відкрив нові можливості кольору, навчився передавати обсяг з використанням численних граней, що ламаються. Це дозволило йому геніально написати своїх казкових героїв. М. Врубель. Автопортрет.

    Слайд 15

    М. А. Врубель. Демон.

    Який демон у Врубеля? Жорстокий, м'який, вільний, задумливий, ліричний, злісний, сильний, занурений, сумний, бунтуючий.

    Слайд 16

    Царівна – лебідь

    Який момент із казки зобразив художник? Гармонічне поєднання фантастичного та реального бачимо і в картині «Царівна-Лебідь». Композиція побудована таким чином, що створюється враження, ніби ми заглянули в казковий світ, де раптово з'являється і ось-ось зникне чарівна дівчина-птах, що пливе до далекого таємничого берега. Останні промені сонця грають на ніжному оперенні, переливаючись райдужними фарбами. Дівчина обертається, тонке, ніжне обличчя сумно, загадковим смутком світяться очі; у них щемна туга самотності.

    Слайд 17

    «Пан»

    У картині "Пан" грецький богперетворюється на російського дідька. Старий, зморшкуватий, з бездонними блакитними очима, вузлуватими, немов суччя, пальцями, він ніби виникає із замшелого пня. Фантастичне чаклунське забарвлення набуває характерного російського пейзажу - безмежні вологі луки, звивиста річечка, тонкі берізки, що застигли в тиші сутінків, що опускаються на землю, осяяні багрянцем рогатого місяця...

    Слайд 18

    Іван Якович Білібін (1876 -1942)

    Іван Якович Білібін – відомий російський графік-ілюстратор та театральний художник. «Білібінський стиль», характерний для нього книжкових ілюстрацій, заснований на символах російської народної творчості. Ілюстрації І. Я. Білібіна до казок і билин відтворюють фантастичний і казковий світ.

    Слайд 19

    Ілюстрація до казки «Сестриця Оленка та братик Іванко»

    Зверніть увагу на орнамент по краю малюнка, взятий із народних орнаментів

    Слайд 20

    Ілюстрація до «Казки про золотого півника»

  • Слайд 21

    Ілюстрація до казки

    До якої казки зроблено ілюстрацію? Чому митець вибрав для цього малюнка таку рамку?

    Слайд 22

    ВасильєвКостянтин Олексійович

    Костянтин Олексійович Васильєв (1942-1976) - російський художник, творча спадщинаякого налічує понад 400 творів живопису та графіки: портрети, пейзажі, сюрреалістичні композиції, картини билинного, міфологічного та батального жанрів. Незвичайний дар, багатий духовний світі здобуту освіту дозволили Костянтину Васильєву залишити свій, ні з чим незрівнянний, слід у російському живописі. Його полотна легко впізнавані

    Савина Галина Володимирівна

    Вчитель ІЗО

    «Берестянська ЗОШ» - філія МКОУ «Демошкінська ЗОШ»

    « Організація художньо-естетичної діяльності школярів під час уроків естетичного циклу»

    Робоча програмаз ІЗО 7 клас до УМКА. С. Пітерських, Г. Є. Гуров «Образотворче мистецтво 7-8 клас» за редакцією Б. М. Неменського.

    Урок образотворчого мистецтва "Казково-билинний жанр. Чарівний світ казки". 7-й клас

    Мета уроку:

    Освітня – сформувати уявлення про казково-билинний жанрна прикладі зображення ілюстрацій до казокВ.М. Васнєцова

    Виховна - виховувати любов до народного мистецтва,морально естетичне тахудожньо-естетичнеставлення до світу,любові дітей до творчості художників дитячої книги та інтересу до мистецтва.

    Розвиваюча - Розвивати загальний кругозір, пам'ять, мова,творче ставлення до виконання завдання

    Завдання :

    1.Освітня - сформувати уявлення про казково-билинному жанрі.

    2.Воспитательная - виховувати морально-естетичне ставлення до світу, любов та інтерес до мистецтва.

    3.Розвиваюча - розвивати навички пошукової роботи та колективного сприйняття, творче ставлення до виконання завдання

    Обладнання та матеріали:

    1. Мультимедійний проектор; мультимедійна презентація до уроку

    2. Репродукції робіт ВМ.Васнєцова, за казками, а також книги з ілюстраціями.

    3. Художні матеріали: акварельні та гуашеві фарби, пензлі, кольорові олівці, баночки для води, палітра.

    4. На стендах, стінах, шафах – ілюстрації до росіян. народним казкам: «Оленка», «Богатирі», «Іван Царевич на Сірому Вовку»
    5. На дошці слова «Казки! Хто не любив їх на Русі!

    Структура уроку засвоєння нових знань:

    Етапи уроку

    Дія вчителя

    Дія учнів

    Організаційний момент

    Здрастуйте хлопці! Перевірте готовність робочого місця. На столах у вас мають лежати:акварельні та гуашеві фарби, пензлі, кольорові олівці, баночки для води, палітра.

    Вітає вчителя!

    1 хв

    Повторення вивченого.

    Ми продовжуємо розглядати жанри живопису. Згадаймо всі жанри, які ви знаєте.

    Вчитель записує на дошці назву жанрів або зміцнює на дошку готові надруковані, якщо дітям важко - допомагає.

    Учніназивають жанри.

    - Міфологічний жанр

    Батальний жанр

    Побутовий жанр

    Краєвид

    Історичний жанр

    Натюрморт

    Анімалістичний жанр

    Портрет

    - Казково-билинний жанр

    Створення проблемної ситуації.

    А щоб дізнатися тему сьогоднішнього уроку, пропоную виконати невелике завдання. На картках дано визначення жанрів, які ми написали на дошці. Ваше завдання до кожного підібрати правильне визначення. Для цього беремо по одному завданню,і на дошці поєднуємо визначеннядо відповідного жанру.

    Вчитель роздає картки учням.

    (1лист) -Міфологічний жанр

    (2лист) -Батальний жанр

    (3лист) -Побутовий жанр

    (4лист) -Краєвид

    (5лист)-Історичний жанр

    (6лист) -Натюрморт

    (7лист) -Анімалістичний жанр

    (8лист) -Портрет

    Із завданням впоралися, але один жанрпропустили, назвіть його.

    Подумайте, яка тема нашого уроку?

    Правильно. Молодці! І останнє наше визначення.

    (9лист) -Казково - билинний жанр (Прикріплює визначення)

    1 ілюстрація міфів та переказів різних народів.

    2 зображення битв, військових подвигів, бойових дій

    3 зображення сцен повсякденного, особистого життя людини

    4 зображення природи, довкілля, видів сільської місцевості та ін.

    5 зображення історичних подій та персонажів

    6 зображення неживих предметів(начиння, плоди, бита дичина, букети квітів, і т. д.)

    7 зображення тварин.

    8 зображення зовнішнього та внутрішнього вигляду людини або групи людей

    Діти називають.

    Формулюють тему уроку.

    Казково – билинний жанр.

    9 опис казок та билин

    Постановка мети уроку.

    Уявіть собі, якщо ви потрапили в незнайоме суспільство і для того, щоби якось звертатися до присутніх, що ви зробите?

    Правильно. І так запишемо, що ми маємо для того, щоб визначити мету нашого уроку.

    Вчитель робить записи на дошці.казково-билинний жанр», «В.М.Васнєцов», «Познайомитись».

    Давайте спробуємо на підставі цього сформулювати мету нашого уроку (у разі потреби вчитель допомагає).

    Записує тему уроків на дошці. Просить одного з учнів зачитати.

    Познайомимося.

    Учні формулюють мету уроку.

    Познайомитися з казково-билинним жанром у живопису з прикладу творчості В.М. Васнєцова.

    Актуалізація знань

    Слайд 1. – портрет художника В.М.Васнєцова.

    У вас на партах лежать книжки. Прочитайте інформацію про художникаВ.М. Васнєцове.

    (Один учень читає вголос, інші стежать за книгою).

    Слайд 2

    Звертаючись до теми уроку, дайте відповідь, які два ключові поняттятут прописано?

    Згадаймо, що таке казка, що таке билина?

    Вчитель виводить на слайді визначення понять «Казка» та «Билина». Просить дітей зачитати.

    Слайд 3.

    Слайд 4.

    Один із учнів зачитує вголос, інші стежать за текстом.

    Віктор Михайлович Васнєцов народився 1848 року 15 травня у селі зі смішною назвою Лоп'ял. Батько Васнейцова був священиком, як і його дід і прадід. Віктор Васнецов мав 5 братів, один з яких також став знаменитим художникам, Звали його Аполлінарій.
    Талант Васнєцовавиявився з дитинства, але вкрай невдале грошове становище в сім'ї не залишило варіантів, як віддати Віктора до Вятського духовне училище 1858 року. Вже у 14-річному віці Віктор Васнєцов навчався у В'ятській духовній семінарії. Дітей священиків туди брали безплатно.

    Віктор Васнєцовпомер23 липня1926 року.

    Висловлюють ймовірні відповіді.

    Казка, билина.

    Діти читають.

    Казка – це чарівний світ, у який ми часто занурюємось. Ми відчуваємо почуття смутку, радості... Казка – це диво!

    Буліни – це давньоруські епічні пісні-сказання, що оспівуванням подвигів богатирів відбивали історичні події 11 – 16 століть

    Фізкультхвилинка

    Зараз ми відвідаємо музей, де помилуємось ілюстраціями до казок. Для цього пройдемо до картин, що знаходяться у нашій імпровізованій галереї.

    - Подивіться на цю картину. На ній зображено три знаменитий геройросійських оповідей і билин – Добриня Микитович, Ілля Муромець та Альоша Попович.

    Переходимо до наступної репродукції. Тут ми бачимо Оленку, яка є ілюстрацією до казки «Сестриця Оленка і братик її Іванко».

    Наступна картина Віктора Васнєцова «Іван-царевич на Сірому вовку» є, мабуть, одним із самих фольклорних творівРосійського образотворчого мистецтва.

    Наша екскурсія закінчена. Пройдіть свої місця.

    Діти підводяться і підходять до картин.

    Учні слухають.

    Учнізаймають свої місця.

    Закріплення здобутих знань.

    Сьогодні на уроці ви будете художниками-ілюстраторами та розфарбуєте книжки - саморобки до дитячих казок та билин. Згадаймо їхню назву.

    Молодці!

    Зараз роздам розмальовки до казок. Ви їх складете навпіл, і у вас вийдуть книжки - саморобки, (показує наочно)

    які ви зможете подарувати своїм молодшим сестричкам та братикам.

    За бажанням, можете підписати текст до ілюстрацій.

    Вчитель консультує дітей за потреби.

    Слайд 5.

    Билін – «Добриня Микитович», «Ілля Муромець та Альоша Попович»

    Казки- «Сестриця Оленка і братик Іванко», «Іван царевичі сірий Вовк»

    Діти приступають до виконання роботи.

    Домашнє завдання

    Запишіть завдання додому. Закінчити роботу у кольорі, яка буде оцінена на наступному уроці.

    А зараз візьміть до рук той смайлик, який відповідає вашому настрою на сьогоднішньому уроці.

    (Смайли лежать на портах заздалегідь)

    Записують завдання у щоденник.

    Рефлексія (підбиття підсумків заняття)

    На закінчення уроку пригадаємо, з якою темою познайомилися на сьогоднішньому уроці.

    Правильно, молодці!

    І повернімося до мети нашого уроку.

    Чи досягли ви цілі уроку?

    Що нового ви собі дізналися?

    У чому полягала ваша практична робота!

    Дякую всім за урок, до побачення!

    Слайд 6.

    (Кожен прибирає своє робоче місце).

    Казково – билинний жанр.

    - Познайомитись із казково-билинним жанром у живописі на прикладі творчості

    В.М. Васнєцова.

    Учнівідповідають.

    Розфарбувати ілюстрації та виконати книжки-саморобки для малюків.

    Додатковий матеріалдо уроку:

    1. Епіграф.

    «Казки! Хто не любив їх на Русі!

    2. Жанри.

    Міфологічний жанр

    Батальний жанр

    Побутовий жанр

    Краєвид

    3. Мало що зрозумів, треба ще попрацювати