Малюнки за клітинками про зайця з морквою. Графічні диктанти (Малювання по клітинах). Час для занять

Людмила Кошанська
Конспект заняття «Заєць. Графічний диктант: малювання за клітинами» ( підготовча група)

Тема « Заєць»

Графічний диктант - малювання за клітинами»

(підготовча група)

Цілі: Продовжувати роботу з розвитку орієнтації на аркуші паперу клітку

(Актуалізувати просторові уявлення: вверх вниз,

вправо, вліво.);

Завдання: Вчити проводити прямі лінії певної довжини в заданому

напрямі;

розвивати зорово-просторове сприйняття, дрібну

моторику пальців рук, уміння розуміти та точно виконувати

вказівки дорослого;

працювати над розвитком правильною, чіткою та зв'язковою мовою;

активізувати слухове сприйняття та пам'ять.

Устаткування:

наочний матеріал: ілюстрація зайця, схема зайця

роздатковий матеріал: прості олівці, гумки, зошити в клітку.

Хід заняття

I. Оргмомент.

Здрастуйте хлопці. Сьогодні ми будемо малювати по клітинах.

ІІ. Постановка цілей.

Вам цікаво, що ми будемо малювати? Це секрет, але, щоб його дізнатися, відгадайте загадку.

Це що за звір лісовий

Встав, як стовпчик, під сосною?

І стоїть серед трави -

Вуха більше за голову.

(Заєць)

Правильно, це заєць.

Сьогодні ми навчимося малювати корову за клітинами.

ІІІ. Розмова. Розгляд ілюстрації із зображенням зайця.

– Згадаймо, що ми знаємо про зайця.

- Яка це тварина? Чому?

– Опишіть зовнішній виглядзайця.

– Які дії він може робити?

- Підберіть ласкаві слова, якими можна назвати зайця?

- Як називається дитинча зайця?

IV. Пальчікова гра.

- Приготуйте свої руки, ми трохи пограємо, пальчики порозминаємо.

Жили-були зайчики

На лісовому узліссі.

(розводити руками перед собою, описуючи коло)

Жили-були зайчики

(показувати на голові заячі вушка)

У сіренькій хатинці.

(Скласти руки над головою у формі будиночка)

Мили свої вушка,

(Проводити руками по уявним вушкам)

Мили свої лапочки.

(Імітувати миття рук)

Вбиралися зайчики,

(Руки на боки, злегка повертатися в обидві сторони, у напівприсіді)

Одягали капці.

(Руки на боки, по черзі виставляти вперед праву та ліву ноги)

V. Актуалізація просторових уявлень (у формі пальчикової гри).

Руку вправо, в кулачок,

Розіжмемо і на бочок.

Руку вліво, в кулачок,

Розіжмемо і на бочок.

Руки вгору, в кулачок,

Розіжмемо і на бочок.

Руки вниз, в кулачок,

Розіжмемо і на бочок.

Завершується гра – (руки перед грудьми – рух «моторчик»)

За справу братися нам час. (стискання – розтискання пальців)

VI. Посадка перед початком роботи

Сіли прямо, ноги разом

Під нахил візьмемо зошит.

Ліва рука на місці,

Права рука на місці,

Можна розпочинати писати.

- Візьміть олівець і поставте його на точку, яку я вам поставила заздалегідь. З цієї точки почнемо малюнок. Слухаємо уважно та виконуємо завдання.

VII. Диктант«Зайчик»

Відступи 5 клітинок праворуч і 3 зверху, поставте крапку. Будемо малювати від цієї точки. Намалюй 1 клітинку праворуч, 3 вниз, 2 вправо, 2 вниз, 1 вліво, 2 вниз, 3 вправо, 3 вниз, 1 вліво, 1 вгору, 1 вліво, 2 вниз, 1 вправо, 2 вниз, 2 вправо, 1 вниз, 6 вліво, 1 вгору, 1 вліво, 1 вгору, 1 вправо, 12 вгору.

VIII. Дорисівка.

- Подивіться, чи вийшов у вас заєць?

Вона вам подобається?

На мою думку, у неї не вистачає деяких деталей. Малюйте очі.

Подивіться який заєць вийшла у мене. Вам подобатися? Я дуже рада.

IX. Підбиття підсумку

Вам сподобалося те, що ми сьогодні займалися?

У вас вийшов рисунок, який ми сьогодні робили?

Завдяки чому вийшов рисунок?

(тому що уважно слухали та виконували всі завдання)

Публікації на тему:

Декоративне малювання за мотивами міського розпису «Містецький ярмарок» (підготовча група)Декоративне малювання за мотивами городецького розпису «Містецький ярмарок» (підготовча група) Мета: Продовжити знайомство з міським.

Фрагмент заняття у підготовчій групі «Кругосвітня подорож клітинами»Фрагмент заняття у підготовчій групі Навколосвітня подорожза клітинками" Ціль: Розвиток зорового сприйняттяу дітей старшого.

Малювання «Придумай, чим може стати гарний осінній листок» підготовча група Завдання: - Розвивати уяву, творчість; - Формувати.

ЕМА: Чудо-чудове, диво дивне-золота хохлома. ЦІЛІ: Навчальні цілі: - познайомити з історією промислу, особливостями хохломського розпису;

Конспект заняття з ФЕМП підготовча групаМБДОУ №40 вихователь Коломієць Галина Олександрівна. "Тема Острів Цифроград". Удосконалювати вміння дітей рахувати від 1 до 10 і назад.

Конспект заняття. Малювання поролоновою паличкою «Плюшеве ведмежа». Середня групаІнтеграція освітніх областей: «Мовленнєвий розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», « Пізнавальний розвиток", "Фізичний розвиток".

Графічні диктанти– це цікаві малюнкиу зошиті за схемою. Дитина із захопленням створює образ, який має вийти у результаті. А батьки, користуючись ними, зможуть підготувати дитину до навчання у школі та запобігти багатьом труднощам, які можуть виникнути. Розглянемо докладніше у тому, що це таке.

Малюнки за клітинами

Цією цікавою, захоплюючою грою, яка до того ж сприятиме розвитку малюка, ви цілком зможете захопити малюка при тривалому очікуванні в черзі, не дасте йому скучити в подорожі або просто добре проведете час з ним вдома.

Дитина з величезним інтересом малює у своєму зошиті за клітинами. Саме це і є його головним завданнямпри їх виконанні. Важливо вміти проводити межу, дотримуючись чіткої інструкції. Результатом роботи стане отримане зображення будь-якого предмета.

Користь

Графічні диктанти надають гарну допомогубатькам та педагогам у підготовці дитини до навчання у школі. За допомогою них ви зможете допомогти йому уникнути труднощів, які виникають у учнів під час навчання. Серед них нерозвинена орфографічна пильність, розсіяність, погана концентрація уваги, непосидючість.

Займаючись з дошкільником регулярно, ви будете розвивати увагу, логічне та абстрактне мислення, уяву, посидючість, дрібну моторику, Вміння орієнтуватися на аркуші, координувати свої рухи.Ви навчите дитину правильно тримати ручку та олівець, навчіть рахунку. Виконуючи графічні диктанти, малюк вивчить поняття «право-ліво», «верх-низ», закріпить отримані знання практично.

Дитина малює клітинами під диктування завдання дорослим. При цьому він уважно слухає, що треба робити, тобто вчиться слухати і чути, що каже йому дорослий, зосереджуватися на сказаному. Ці вміння є одними з найважливіших у навчанні у школі.

Займаючись хоч би двічі на тиждень, вже через 2-3 місяці ви зможете побачити результат.Крім цього, виконуючи графічні диктанти, малюк розширить свій світогляд, розширить свій словник, дізнається різні способизображення предметів. За допомогою такої ігрової форми занять дитина зможе опанувати навички, які знадобляться їй для успішного навчання.

Починати займатися слід не раніше, ніж дитині виповниться чотири роки. Саме в цьому віці вже можливий розвиток дрібної моторики. Інтерес до графічних диктантів проявляється у дошкільнят, а й у підлітків, яким вони також нададуть велику користь.

Підготовка

Цей етап необхідний насамперед.Він є придбання всього необхідного до виконання графічних диктантів. Вам буде потрібна збірка диктантів, що підходить дитині за віком. Для малюків підійдуть диктанти, які містять поняття «право-ліво» та «верх-низ», без кутових пересувань. У міру дорослішання та освоєння дитиною вміння виконувати завдання правильно, можна поступово вводити і переміщення по діагоналях клітин.

Збірки можна придбати у книгарнях, вони можуть зустрітися у продажу у канцелярських товарів, букіністичні магазини. Безліч різних графічних диктантів ви зможете знайти на просторах інтернету і роздрукувати їх. А можна вигадати зображення самостійно.

Також вам знадобляться зошит у клітку або окремі листи, ручка або олівець, гумка. Готове зображення можна розфарбувати кольоровими олівцями чи фломастерами.

Коли підібрані всі необхідні матеріали, які потрібні щодо графічного диктанту, потрібно підготувати щодо нього і дитину. Для цього вивчіть з малюком поняття «право-ліво», продемонструйте йому, де у аркуша верх, а де низ, йому необхідно зрозуміти, що означає «рух вгору» або «рух вниз». Розкажіть, як потрібно рухатися ручкою, відлічувати потрібну кількість клітин.

Як навчити

Для проведення заняття необхідно добре підготовлене робоче місце. Стіл повинен мати гладку та рівну поверхню. Меблі повинні відповідати зростанню малюка. На стільці дитина повинна сидіти прямо і рівно. Необхідне гарне правильне освітлення.

Підготуйте аркуші з графічними диктантами. Спочатку необхідно, щоб малюк мав перед очима зразок виконаного завдання.Також перед малюком повинні лежати простий олівець та гумка. Він необхідний видалення неправильно накреслених ліній і можливості продовжити виконання графічного диктанта. Також, коли ви тільки починаєте вчити дитину виконувати такі завдання, дорослому слід робити це разом з нею на своєму листочку та поправляти дитину, показуючи та пояснюючи на своєму зразку.

Увімкніть під час проведення заняття фізхвилинки. Необхідно давати відпочинок очам та ручкам малюка.

Починайте навчання. Для цього позначте на аркуші малюка точку відліку або поясніть, як він може це зробити самостійно. Розкажіть йому про те, що саме з цієї точки необхідно починати рух у заданому напрямку та відраховувати ту кількість клітин, яку ви називаєте.

Тепер починайте диктування. У себе на аркуші із завданням ставте відмітку в тому місці, де ви закінчили. Це допоможе не заплутатися вам самим і не заплутати дитину.

Слідкуйте за тим, як малюк виконує відлік.Підказуйте йому напрямок руху, якщо він ще плутається в поняттях «право-ліво». Якщо він припускається помилок при відрахуванні необхідної кількостіклітин, то спочатку робіть це разом з ним.

Час для занять

Етапи проведення занять

Будь-яке окремо взяте заняття має складатися з кількох етапів його проведення.Бажано. щоб до нього входили: сам графічний диктант, розмова про зображення, скоромовки, чистомовки, загадки, фізхвилинка, пальчикова гімнастика. Смислове навантаження обов'язково має бути присутнім на всіх етапах його проведення, послідовність яких може бути різною.

Наприклад, можна провести з дитиною пальчикову гімнастику, проговорити скоромовки та чистомовки. Краще якщо вони будуть присвячені вибраному зображенню. Потім ви проводите сам графічний диктант.

Проведіть фізхвилинку приблизно у середині його виконання.Після того, як дитина побачила отримане зображення, необхідно провести обговорення. Розповісти йому цікаві фактипро нього, попросити його самостійно скласти розповідь. Після проведення обговорення загадайте дитині загадки.

Можливе проведення заняття та в іншому порядку.На початку проведення проводиться гімнастика для пальчиків. Потім попрацюйте над самим графічним диктантом із фізхвилинкою. А потім уже необхідно обговорити деталі, проговорити чистомовки та скоромовки, відгадати загадки.

Під час обговорення поясніть малюкові, що малюнок по клітинах – це схематичне зображення предметів, розкажіть про різницю між схематичним зображенням, картинкою та фотографією. Поясніть малюкові, що у схематичному зображенні можна побачити особливості предметів, які відрізняють їх від інших, за якими їх можна дізнатися. Наприклад, відмінною рисоюзайця будуть довгі вуха, слона можна впізнати на його хоботу, жирафа – на довгій шиї.

Якщо хочете, щоб заняття не стало нудним, ви можете урізноманітнити проведення роботи над скоромовками та чистомовками. Можливе використання м'яча, який дитина ритмічно підкидатиме на всі окремі слова або склади. Можна перекидати його з руки на руку. Можна проплескати ритм скоромовки або чистомовки. Також можете попросити спробувати вимовити скоромовку кілька разів поспіль і не заплутатися при цьому.

Види графічних диктантів

Графічні диктанти можна поділити на два види.

  • Виконання його під диктування.Такий вид має на увазі диктування порядку малювання дорослим. Дитина приймає інформацію на слух.

  • Виконання за заданим порядком.Цей вид характеризується запропонованими дитині готовими аркушами із завданням, написаним зверху аркуша. Завдання виглядають так: 2 , 2 →, 2 ↓, 2 ← (вийде квадрат). Виконує їх дитина, дивлячись на запропоновану схему, де цифра означає кількість клітин, на яку необхідно пересунутись, а стрілочка – напрямок руху.

За рівнем складності можна розділити графічні диктанти на:

  • для початківців;
  • легені;
  • складні.

Використовувати для них можуть як вихователі в дитячих садках, педагоги в школі, так і батьки у процесі домашнього навчання.

  • Підбираючи завдання, вам слід враховувати індивідуальні інтереси свого малюка, його стать і вік.Для маленьких буде цікавим малюванняза клітинами різних звірят: зайчиків, ведмедиків, котиків. Дівчата із задоволенням малюватимуть квіти чи принцес. Хлопчики будуть у захваті від машинок, роботів, замків, кумедних чоловічків. Якщо дитина, наприклад, захоплена грою на музичні інструменти, ви можете намалювати з ним скрипкові ключі, ноти та музичні інструменти.
  • Починати слід із малювання простих геометричних фігур: квадрат, прямокутник, трикутник, ромб та ін.Крім всієї користі від малювання за клітинами, ви ще й вивчите з малюком їхні назви. Для тих, хто тільки починає освоювати малювання за клітинами, підійдуть прості диктанти, які виконуються одним кольором. Рівень складності завдань необхідно поступово підвищувати.

Якщо ви хочете навчити дитину орієнтуватися в зошиті, звикнути до роботи в ній, слід використовувати саме зошитові листи або виконувати завдання в самому зошиті.

Не перевантажуйте малюка. Не варто продовжувати заняття, якщо він утомився. Краще доробити роботу згодом. Чи не порівнюйте його з іншими дітьми. Хваліть дитину за добре виконане завдання.

Тільки при створенні таких умов навчання буде плідним і успішним, а малюк займатиметься із задоволенням.

У наступному відеоролику наведено приклад графічного диктанту для дитини, який ви можете застосовувати самостійно вдома.

Приклад проведення заняття перегляньте наступне відео.

Графічні диктанти для дошкільнят добре допомагають батькам і педагогам планомірно підготувати дитину до школи і запобігти таким типовим труднощам у навчанні, як нерозвиненість орфографічної пильності, непосидючість і неуважність. Регулярні заняття з даними графічними диктантами розвивають у дитини довільну увагу, просторову уяву, дрібну моторику пальців рук, координацію рухів, посидючість.

Малювання по клітинах – дуже захоплююче та корисне заняттядля дітей. Це ігровий спосіброзвитку у малюка просторової уяви, дрібної моторики пальців рук, координації рухів, посидючості. Графічні диктанти можуть успішно застосовуватися для дітей віком від 5 до 10 років.

Виконуючи запропоновані у викладених нижче завданнях — графічних диктантах, дитина розширить кругозір, збільшить словниковий запас, навчиться орієнтуватися у зошиті, познайомиться з різними способамизображення предметів.
Як працювати з даними графічними диктантами:

У кожному диктанті дано завдання для дітей 5-7 років.

Графічний диктант можна виконувати у двох варіантах:
1. Дитині пропонують зразок геометричного малюнка і просять його повторити такий самий малюнок у зошиті в клітину.
2. Дорослий диктує послідовність дій із зазначенням числа клітинок та його напрямів (вліво, вправо, вгору, вниз), дитина виконує роботу на слух, та був порівнює шляхом накладання своє зображення орнаменту чи фігури із зразком у посібнику.

Графічні диктанти доповнені загадками, скоромовками, чистомовками та пальчиковою гімнастикою. У процесі заняття дитина відпрацьовує правильну, чітку та грамотне мовлення, розвиває дрібну моторику рук, вчиться виділяти відмінні особливостіпредметів, що поповнює свій словниковий запас.

Завдання підібрано за принципом «від простого до складного». Якщо ви починаєте займатися з дитиною за цими графічними диктантами, виконуйте з нею завдання по порядку: починайте з перших простих диктантів і поступово переходьте до складніших.

Для занять необхідний зошит у клітку, простий олівець і гумка, щоб дитина могла завжди виправити неправильну лінію. Для дітей 5 – 6-ти років краще використовувати зошит у велику клітинку(0,8 мм), щоб не перенапружувати зір. Починаючи з графічного диктанту №40, всі малюнки розраховані на звичайний шкільний зошит (у зошиті у велику клітинку вони не помістяться).

У завданнях використовуються наступні позначення: кількість клітин, що відлічуються, позначається цифрою, а напрямок позначається стрілкою. Наприклад, запис: слід читати: 1 клітина вправо, 3 клітини вгору, 2 клітини вліво, 4 клітини вниз, 1 клітина вправо.

Під час занять дуже важливий настрій дитини та доброзичливе ставлення дорослого. Пам'ятайте, що заняття для дитини не іспит, а гра. Допомагайте малюкові, стежте, щоб він не помилявся. Результат роботи завжди повинен задовольняти дитину, щоб їй знову хотілося малювати по клітинах.

Ваше завдання – допомогти дитині в ігровій формі опанувати необхідні навички. Тому ніколи не лайте його. Якщо йому щось не виходить, просто поясніть, як треба робити правильно. Найчастіше хвалите малюка, і ніколи ні з ким не порівнюйте.

Тривалість одного заняття з графічними диктантами не повинна перевищувати 10 – 15 хвилин для дітей 5 років, 15 – 20 хвилин для дітей 5 – 6 років та 20 – 25 хвилин для дітей 6 – 7 років. Але якщо дитина захопилася, не варто зупиняти її та переривати заняття.

Зверніть увагу на посадку дитини під час виконання диктанту, на те, як вона тримає олівець. Покажіть малюкові, як треба утримувати олівець між фалангами вказівного, великого та середнього пальців. Якщо дитина погано вважає, допомагайте їй відраховувати клітини у зошиті.

Перед кожним заняттям обов'язково поговоріть з дитиною про те, що є різні напрямки та сторони. Покажіть йому де право, де ліво, де верх, де низ. Зверніть увагу малюка, що у кожної людини є права та ліва сторона. Поясніть, що та рука, якою він їсть, малює та пише – це права рука, а інша рука – ліва. Для шульг навпаки, лівшам треба обов'язково пояснювати, що є люди, для яких робоча рука – права, а є люди, для яких робоча рука – ліва.

Після цього можна відкривати зошит та вчити дитину орієнтуватися на аркуші паперу. Покажіть дитині, де в зошиті лівий край, де правий, де верх, де низ. Можна пояснити, що раніше у школі були похилі парти, тож верхній край зошита й назвали верхнім, а нижнім – нижнім. Поясніть малюкові, що якщо ви кажете «вправо», то треба вести олівцем «туди» (вправо). А якщо кажете «ліворуч», то треба вести олівцем «туди» (ліворуч) і таке інше. Покажіть дитині, як слід вважати клітини.

Вам самим також знадобиться олівець і гумка для того, щоб відзначати прочитані рядки. Диктанти бувають досить об'ємні, і щоб вам не заплутатися, ставте крапки олівцем навпроти рядків, які читаєте. Це вам допоможе не збитися. Після диктанту всі крапки ви зможете стерти.

Кожне заняття включає графічний диктант, обговорення зображень, скоромовки, чистомовки, загадки і пальчикову гімнастику. Кожен етап заняття несе смислове навантаження. Заняття з дитиною можна вибудовувати у різній послідовності. Можна спочатку зробити пальчикову гімнастику, прочитати скоромовки та чистомовки, а потім зробити графічний диктант. Можна навпаки, спочатку зробити графічний диктант, потім скоромовки і пальчиковая гімнастика. Загадки краще загадувати наприкінці заняття.
Коли дитина малює малюнок, поговоріть про те, що є предмети і є їх зображення. Зображення бувають різні: фотографії, малюнки, схематичне зображення. Графічний диктант – це схематичне зображення предмета.

Поговоріть про те, що кожна тварина має свої відмінні риси. Схематичне зображення показує відмінні риси, якими ми можемо дізнатися тварина чи предмет. Запитайте у дитини, які особливості у тварини, яку він намалював. Наприклад, у зайця – довгі вуха та маленький хвостик, у слона – довгий хобот, у страуса довга шия, маленька голова та довгі ноги, і так далі.

Попрацюйте зі скоромовками та чистомовками різними способами:
1. Нехай дитина візьме в руки м'яч і, ритмічно підкидаючи і ловлячи його руками, проговорить скоромовку або чистомовку. Підкидати і ловити м'яч можна на кожне слово чи склад.
2. Нехай дитина проговорить скоромовку (чистомовку), перекидаючи м'ячик з однієї руки до іншої.
3. Проговорити скоромовку можна, проплескуючи ритм долоньками.
4. Запропонуйте промовити скоромовку 3 рази поспіль і не збитися.
Пальчикову гімнастику робіть разом, щоб дитина бачив і повторювала рухи за вами.
А тепер, коли ви познайомилися з основними правилами проведення графічної диктанти, можна розпочинати заняття.

Кожен диктант відкривається у новому вікні.

Графічний диктант за клітинами, це ніщо інше як розумова гра у розвиток мислення дитини. Найчастіше її використовують у 1 класі або під час підготовки до школи. Цей вид навчання покращує пам'ять, увагу, зорове та слухове сприйняття, тому його рекомендують юним учням у 6 –7 років.

Ще одним плюсом є підготовка руки до письма, завдяки такому точковому диктанту, учень виробляє координацію, формує мислення, покращується моторика пальців. Малюнки по зошитових клітинах не просто вивести, для цього потрібні графічні вміння, для цього потрібно використовувати початкових етапахтільки велику клітину.

Зрозуміло, таке навчання певною мірою стає веселим, адже невідомо що у результаті вийде, якщо початкові умови дано в цифрах. Нині такий вид роботи дуже популярний для занять із дітьми серед педагогів початкових класів.

Якщо ваш майбутній учень не ходить на підготовчі заняттяу школу, візьміть на замітку цей вид вправи для домашніх умов. Через кілька місяців ви помітите, як змінилося мислення, лист та розвиток малюка.

Насамперед необхідне бажання, прагнення, вміння тримати ручку та посидючість, чого у багатьох немає. Потім підготуйте робоче місце з гарним освітленням, дайте юному дошкільнику чи школяреві зошит у клітку, звичайний олівець, стерку.

Перші заняття раджу проводити не під диктування, дайте можливість малюкові наочно бачити цифри. Поставте точку, від якої він повинен відштовхуватись, потім поясніть мету завдання. Цифри в цій математичній задачі говорять про кількість клітин, стрілочка вказує напрямок, в якому повинна рухатися рука.

Наприклад, 4 показує учневі, що треба провести рівну лініюна 4 клітини нагору. Принцип графічного диктанту дуже легкий, з нею просто впорається дитина 5 -7 років.

Плюси такого навчання

Хочу вас запевнити, плюси такого навчання є, про них я писала трохи вище, але все ж таки нагадаю, чому багато педагогів застосовують подібну техніку в школах.

  1. Виробляється координація руху рук.
  2. Формується писемність.
  3. З'являється уважність та посидючість.
  4. Засвоюється орієнтування на слух.
  5. Розвивається моторика пальців.
  6. Запам'ятовування чисел до 10.

На мій погляд, це не погані плюси та користь для майбутнього першокласника. Графічні диктанти застосовують протягом усіх початкових класів, переважно під час уроків математики. Раджу підготувати сина чи доньку до такої математичної вправи.

Способи математичного диктанту за клітинами

  1. У вигляді диктування. Таким чином, дитина сприймає на слух цифру та її напрямок.
  2. Перемальовування. Дайте школяреві зразок, нехай спробує за визначений часйого перемалювати.
  3. Цифри зі стрілками. Покладіть перед учнем лише цифри з напрямками, поставте крапку, дайте час виконати роботу.
  4. Запропонуйте домалювати другу частину фігури.

Картинки графічних малюнків для першокласників

Друзі, пропоную скопіювати, завантажити або зберегти на комп'ютері дані зразки математичного диктантудля юних школярів та дошкільнят. У вільний часувімкніть на екрані картинку або роздрукуйте, займіть свою дитину корисною справою.

Робот

Рибка

Журавель

Лоша

Жираф

Ящірка

Верблюд

Кенгуру

Собачка

Кіт

Гусак

Білка

Квітка

Носоріг

Ялина

Парасолька

Заєць

Ключ

Папуга

Кораблик

Будиночок

Осиновий лист

Півень

Груша

Серце

Літак

Лялька

Машинка

Олень

Метелик

Кран

Дивіться, скільки малюнків я вам підготувала, а головне розповіла, як правильно виконувати графічний диктант по клітинах з дітьми в 1 класі. Раджу все – таки прислухатися та починати цю з дитиною у дошкільному віці. Якщо у вас виникнуть запитання, ставте у формі для коментарів.

Ваша Ніна Кузьменко.

Ірина Кречетова
Інтегрована НОД відповідно до ФГОС. Графічний диктант (малювання клітинами) «Заєць»

Конспект інтегрованоюбезпосередньо освітньої діяльності (за ФГОС)

у підготовчій до школи групі

Тема « Заєць»

Графічний диктант - малювання за клітинами

Ціль: Продовжувати роботу з розвитку орієнтації на аркуші паперу клітку(активізувати просторові уявлення: вгору, вниз, вправо, вліво.);

Завдання:

Освітні:

Вчити проводити прямі лінії певної довжини у заданому напрямку;

Розвивати зорово-просторове сприйняття, дрібну моторику пальців рук, уміння розуміти і виконувати вказівки дорослого;

Розвиваючі:

Працювати над розвитком правильною, чіткою та зв'язковою мовою;

Активізувати слухове сприйняття та пам'ять.

Виховні:

Виховувати посидючість, уміння слухати, самостійність, уміння розуміти навчальне завдання та виконувати його самостійно;

Освітні області: соціально - комунікативний розвиток, мовний розвиток, фізичний розвиток, Пізнавальний розвиток.

Устаткування:

наочний матеріал: ілюстрація зайця, схема зайця, магнітні цифри від 0 до 10, десять магнітних картинок із зображенням квітки;

роздатковий матеріал: прості олівці, ластики, зошити клітку.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Здрастуйте хлопці.

Вам цікаво, що ми сьогодні робитимемо? Це секрет, але, щоб його дізнатися, вам потрібно відгадати загадку.

Хто любить морквину

І стрибає вправно,

Псує на городі грядки,

Втікає без оглядки.

(Заєць)

Правильно, це заєць.

II.Робота з числовим рядом.

Робота на магнітній дошці.

Уявімо, що наш зайчик прискакав на галявину, що він там побачив?

Вішаю на дошку одну квітку.

Скільки квіток побачив заєць на галявині?

Яку цифру слід поставити?

Вішаю на дошку три квітки.

Скільки квіток побачив заєць?

Яку цифру слід поставити?

Вішаю на дошку п'ять кольорів.

Скільки квіток побачив заєць?

Яку цифру слід поставити?

Забираю з дошки одну квітку.

Інший заєць зірвав одну квітку.

Скільки квіток лишилося на галявині?

Яку цифру слід поставити?

Вішаю на дошку десять кольорів.

Скільки квіток побачив заєць?

Яку цифру слід поставити?

Забираю з дошки усі квіти.

Зайчику сподобалися квіти, і він вирішив їх зірвати, щоб зробити букет?

Скільки квітів лишилося на галявині?

Яку цифру слід поставити?

Як ми назвемо цю низку цифр?

Правильно, числовий ряд.

Скажіть мені, він складений повністю чи якихось цифр не вистачає?

Яка цифра стоїть між цифрами 1 та 3?

Яка цифра вартує після цифри 5?

Яка цифра стоїть перед цифрою 10?

Яка цифра стоїть між цифрами 6 та 9?

Яка цифра стоїть між цифрами 7 та 9?

(Яка цифра стоїть між цифрами 6 та 8)

Добре, а тепер послухайте і потім повторіть чистомовку.

Ща – ща – ща – зайчик ходить без плаща.

ІІІ. Розмова.

Розгляд ілюстрації із зображенням зайця.

– Згадаймо, що ми знаємо про зайця.

- Яка це тварина? Чому?

– Опишіть зовнішній вигляд зайчика.

– Які дії він може робити?

- Підберіть ласкаві слова, якими можна назвати зайця?

- Як називається дитинча зайця?

Давайте разом з вами проговоримо скоромовку про зайчик. Спочатку ви мене послухаєте, а потім ми разом її промовимо.

ЗаєцьЄгорка впав у озерце.

Біжіть до озерця – рятуйте Єгорку!

IV. Пальчікова гра.

Сьогодні ми навчимося малювати зайця за клітинами.

- Приготуйте свої руки, ми трохи пограємо, пальчики порозминаємо.

Ми капусту рубаємо,

Різкі рухи прямими кистями вгору і вниз

Ми моркву трьом,

Трьом кулаком об кулак.

Ми капусту солимо,

Рух пальців, що імітують посипання сіллю

Ми капусту тиснемо.

Інтенсивностискаємо пальці обох рук у кулаки.

V. Закріплення просторових уявлень (у формі пальчикової гри).

Руку вправо, в кулачок,

Розіжмемо і на бочок.

Руку вліво, в кулачок,

Розіжмемо і на бочок.

Руки вгору, в кулачок,

Розіжмемо і на бочок.

Руки вниз, в кулачок,

Розіжмемо і на бочок.

Завершується гра – (руки перед грудьми – рух «моторчик»)

За справу братися нам час. (стискання – розтискання пальців)

VI. Посадка перед початком роботи

Сіли прямо, ноги разом

Під нахил візьмемо зошит.

Ліва рука на місці,

Права рука на місці,

Можна розпочинати писати.

- Візьміть олівець і поставте його на точку, яку я вам поставила заздалегідь. З цієї точки почнемо малюнок. Слухаємо уважно та виконуємо завдання.

VII. Диктант.

Схематичне зображення зайця.

Проведіть лінію на

1 клітинку праворуч, 3 клітини вниз, 2 клітини праворуч, 2 клітини вниз, 1 клітина вліво, 2 клітини вниз,

3 клітини праворуч, 3 клітини вниз, 1 клітина вліво, 1 клітка вгору, 1 клітина вліво, 2 клітини вниз,

1 клітка вправо, 2 клітини вниз, 2 клітини праворуч, 1 клітка вниз, 6 клітин вліво, 1 клітка вгору,

1 клітина вліво, 1 клітка вгору, 1 клітка вправо, 12 клітин вгору.

VIII. Дорисівка.

- Подивіться, чи вийшов у вас заєць?

Як ви здогадалися, що вийшов заєць?

На мою думку, у нього не вистачає деяких деталей. Як ви вважаєте яких?

Малюйте очі, ніс, рот.

Подивіться, який заєць вийшов у вас. Вам подобатися? Я дуже рада.

IX. Фізкультхвилинка.

Ми з вами добре позаймалися. Давайте трохи відпочинемо та розімнемося. Засуньте свої стільці та встаньте біля них.

Зайчик сильно потягнувся, руки в сторони розвів,

Раз - нахилився, два - нахилився,

Нічого не знайшов.

Щоб яблучко дістати, потрібно на шкарпетки встати.

X. Підбиття підсумку

Вам сподобалося те, що ми сьогодні займалися?

У вас вийшов рисунок, який ми сьогодні робили?

Завдяки чому вийшов рисунок?

(тому що уважно слухали та виконували всі завдання)