Нід по ізо. Конспект НОД з ІЗО «Морський пейзаж. Методи та прийоми

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект безпосередньої освітньої діяльностідля дітей середньої групи (4-5 років) з ІЗО на тему: « Гарні квіти». Цей матеріал буде корисним для вихователів середньої групи. Цей конспект допоможе розвинути в дітей віком естетичне сприйняття.

Конспект НОД у середній групі на тему: «Красиві квіти»

Інтеграція освітніх областей: « Художня творчість», «Соціалізація», «Комунікація».

Ціль: Розвивати спостережливість та вміння вибирати предмет для зображення.

Завдання:

1. Вчити передавати у малюнку частини рослини.

2. Закріплювати вміння малювати пензлем та фарбами, правильно тримати пензель.

3. Удосконалювати вміння розглядати малюнки, вибирати найкраще. Розвивати естетичне сприйняття.

Матеріал: Буратіно, букет квітів, фарби, альбомний лист розмір ½ А4, фарби, пензлі, стаканчик непроливайка з водою, палітра.

Хід НІД

Педагог: Хлопці до нас у гості прийшов Буратіно А прийшов він не з порожніми руками, він приніс нам у гурт подарунок. Що це за подарунок. Давайте подивимося.

Діти дивляться і відповідають, що це букет квітів.

Педагог:Правильно це букет квітів. Давайте подивимося, які тут квіточки.

Діти:Красиві, червоні, жовті.

Педагог:Правильно, тут різні квіти. А давайте намалюємо свої квіточки.

Діти разом із Буратіно та педагогом розглядають квіти, принесені до групи, відзначають їхню красу, свіжість, будову, звертають увагу на різноманітність квітів.

Етапи виконання:

Педагог показує кілька прийомів малювання пелюсток: усім пензлем, кінцем, примокуванням.

Діти обирають, яким методом малюватимуть.

Використання фарб різного кольору.

Педагог нагадує правила прийому малювання пензлем.

У процесі роботи проводиться фізкультхвилинка

Старший дошкільний вік, підготувала Маскова Альфіра Фаатівна м. Нижньовартовськ 2014р.

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з образотворчому мистецтву «Жителі КАЗКОВОЇ КРАЇНИ»

Мета: Малювання казкового героязасобами художньої виразності

Завдання:

Навчальні: Вчити застосовувати засоби художньої виразності (лінію, пляма, штрих)у творчій роботі під час створення виразного образу казкового героя.

Розвиваючі: Розвивати графічні навички, уяву, творчу активність, фантазію, допитливість.

Виховують: Виховувати інтерес до малювання. Формувати інтерес, терпіння у досягненні кінцевого результату.

Попередня робота. Зображення тварин та птахів за алгоритмічними схемами (Додаток 1), виготовлення дидактичного посібника своїми руками «Лінії та штрихи» , ігри з дітьми «Характер ліній» (Додаток 2), Дорисуй-ка», «Дід Мазай із коробки вилазь, що малюємо вгадай» .

Матеріали: лист паперу формату А4, фломастери, олівці або воскова крейдаза бажанням дітей,

Наочність. Презентація до вірша Ю.Філіпова , дидактичний посібник, виконаний дітьми «Лінії та штрихи» , д/і «Підбери лінії» , гра-загадка

Хід заняття:

Чи любите ви малювати? А вигадати малюнок? Швидко намалювати тварину чи птицю?

Хлопці, я запрошую вас сьогодні вирушити до казкову країну, яка називається «Графо»

До цієї країни можуть вирушити лише допитливі діти. Як потрапити туди? Дуже просто. Варто лише взяти в руки олівець, крейду чи фломастер, торкнутися аркуша паперу і перед вами відчиняться двері цієї держави. У цій країні діють свої закони краси, мова – штрих, лінія, пляма, силует, геометричний малюнок.

А що таке штрих?

Правильно, це лінія, риса, яка може бути короткою або довгою, похилою, рівною, трохи помітною або яскравою, хвилеподібною, або рухатися по колу, перетинатися, накладаючись одна на одну. (Дидактичний посібник, виконаний дітьми «Лінії та штрихи» (Додаток 2)

Вихователь розповідає вірш Ю.Філіпова «Три приятеля великих – точка, лінія та штрих» . (Демонстрація слайдів вірша)

Дорогі мої діти,
Багато чудес на світі.
Сміливо їх малюють люди:
Це яблуко на блюді,

Будинок, паркан, собака, миска,
Вертоліт, корабель і кицька,
Сковорідка, стіл, вагон,
Дерево, магнітофон.

Тільки хто ж їх створив,
а точніше намалював?
Три приятеля великих -
Крапка, лінія та штрих!

Штрих - від лінії шматочок,
Крапка - маленький кружечок,
Ну, а лінія велика,
І пряма, і крива,

Може на кульку перетворюватися
І в зигзаги згинатися,
Може сіточки плести,
Адже вона завжди у дорозі.

По секрету всьому світу
Я хочу пораду вам дати.
Потоваришувати з ними можна,
Навчившись малювати!

Точкою, лінією, штрихом
Можна букви написати
І звірів зображати –
Що бажаєте малювати.

Тільки пам'ятайте, друзі,
Малювати старанно –
Це обов'язково!
Ось!

Д/гра «Підбери лінії» (Додаток 3)

А хочете дізнатися, хто ж мешкає в країні «Графо» ? Давайте пограємо в гру-загадку «Чиї очі? Чиї вуха? Чий ніс? Чий хвіст? Чиї лапи? (Додаток 4)

Ці картки-загадки допоможуть вам придумати та намалювати звіра чи птаха казкової країни.

Перед вами аркуш паперу. Де починати? Де листа? Це підкаже вам закон композиції.

Хто згадає та скаже, що таке композиція?

Правильно, слово композиція означає розміщувати, розташовувати, складати. Наше око чітко бачить лише те, що знаходиться ближче до центру аркуша паперу, тому зображення потрібно розміщувати ближче до центру

Перегляд і розбір помилок художників-початківців. Бачите, в одному випадку зображення підскочило, в іншому – знаходиться надто низько, а в третьому воно дуже маленьке, у четвертому пішло праворуч, у п'ятому – ліворуч.

Починайте малювати мешканців країни «Графо» .

При виконанні дітьми малюнка вихователь проводить індивідуальну роботу, надає допомогу дітям, стежить за поставою.

Вихователь коментує та аналізує правильність виконання творчих робіт, Підвищуючи при цьому інтерес дітей до завдання, що виконується.

Погляньмо, як ми постаралися. (Додаток 5)

Діти виставляють свої малюнки на мольберті.

Скажіть, будь ласка, який житель вийшов бешкетний, веселий, динамічний, сумний?

Катю, чим тобі подобається твоя робота?

Сподобалося вам у цій країні, тепер настав час нам повертатися.

Звертає увагу дітей на зображення. Бачите на малюнках крапки, лінії, штрихи. Чи однакові лінії на малюнках. Чим вони відрізняються.

Правильно вони різні. У всьому світі свій характер. Наприклад у нас у групі є спокійні хлопці, є спритні, є неквапливі, ліниві, забіякуваті.

У ліній теж буває характер наприклад лінива лінія - любить довго спати. Стрибка, навпаки, весь час стрибає і стрибає по аркушу паперу. Давайте ми з вами потренуємося у зображенні ліній та поселимо лінії у гарний будинок. Можна також і підібрати потрібний колірдо кожної лінії та до її характеру

Почнемо заселяти лінії з першого поверху Спокійна лінія (уповільнюю голос). Спокійна-спокійна лінія. Вона повільно тягнеться по аркушу паперу, ледве чутно. Настройтесь зараз і підберіть відповідний колірдо спокійної лінії. Рука сама намалює цю лінію на вашому аркуші. А хто, хлопці, хоче зобразити цю лінію пластикою руху? Хто не встигне показати цю лінію, обов'язково покаже іншу, адже різних ліній багато. Ви можете зображувати лінії на своєму місці. (Такі пропозиції роблю після кожного виду ліній).

Хитра лінія. Наступна лінія – хитра. Давайте уявимо хитру лінію: як вона виглядатиме на папері, який колір треба до неї підібрати. Колір хитрощів знайти дуже складно

Хвилясті лінії. (Діти називають, що такою лінією можна намалювати волосся принцесі, хвилі на морі, стежку в лісі тощо)

Зубаста лінія. (Гори, зуби чудовиська. Діти легко зображують цю лінію, тому що її легко уявити).

Хвора лінія. Дуже важливо відчути цю лінію, вона рухається насилу, ледве дихає.

Стрибка лінія. І, нарешті, щоб не закінчувати на сумному, спробуємо зобразити стрибучу лінію.

Замкнена лінія

Довше «квартира» лінії-спіральки, завиток.

А на останньому поверсі зобразіть сонце, використовуючи різні лінії.

Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установа дитячий садок комбінованого вигляду №50 "Лісова казка"


НОД з малювання у старшій групі
Вихователь: Фоміна Марина Вікторівна
Тема: «Зимовий ліс».
Ціль: Навчання дітей нетрадиційної технікималювання, уточнити та узагальнити знання про зиму
Завдання:
Навчальні:
познайомити дітей із нетрадиційними техніками малювання.
закріплювати вміння дітей працювати у нетрадиційній техніці – відбитками;
Розвиваючі:
розвивати розуміння мови та активізувати словник;
сприяти розвитку мовного дихання;
вправляти у виконанні імітаційних рухів у супроводі віршованого тексту, розвивати моторику рук;
стимулювати зорове та слухове сприйняття, увагу, уяву, сприяти активізації мовлення;
Виховні:
виховувати в дітях почуття прекрасного, любов до природи, рідному краючерез мистецтво, музику, поезію; сприяти створенню позитивного емоційного настрою групи.
Матеріали: листи китайської капусти, грудочки зім'ятого паперу, ватяні палички, тоновані листи паперу, біла та зелена гуаш, сіль, пензлі, серветки для рук; презентація «Пори року», аудіозаписи музики П. Чайковського «Пори року», Свиридова «Метель», репродукція з картини І. Шишкіна «Іній» Хід НОД:
Вихователь: Хлопці, ви любите відгадувати загадки?
- Відгадайте, про кого моя загадка?
«Я білою ковдрою всю землю вкриваю, білю поля, вдома звуть мене… (зима).
- А тепер сідайте на килимок, закривайте очі і послухайте вірш (Звучить музика П.І. Чайковського «Пори року. Січень»). Під блакитними небесами
Чудовими килимами,
Блискаючи на сонці, сніг лежить;
Прозорий ліс один чорніє
І ялина крізь іній зеленіє,
І річка під льодом блищить.
- Хлопці, яка пора року описана у вірші (Слайд «Зима») (Відповіді дітей)
Тихо звучить музика Свиридова «Завірюха». Входить Зима.
Вихователь: Діти, сьогодні до нас у гості завітала сама Зимушка-зима.
Зима: Здрастуйте, діти! Ви, напевно, знаєте, що кожна пора року має свої три місяці. Назвіть зимові місяці. (Відповіді дітей)
Зима: Хлопці, а ви знаєте, що за старих часів у народі грудень називався «хмурень». Як ви вважаєте, чому? (Відповіді дітей). Правильно, тому що у грудні крізь низькі сірі хмари рідко проглядає сонечко, дні стоять похмурі та безсоння. (Слайд "Грудень")
-А січень називали «лютовою». Чому? (Відповіді дітей). Я з вами згодна, бо лютує холод. Тріщать морози. А під ногами тріщить сніг. (Слайд «Січень»)
- Лютий у народі називали «сніговієм». Чому? (відповіді дітей) Так, цього місяця завірюхи та хуртовини намітають високі кучугури, саме цього місяця випадає найбільше снігу. (Слайд "Лютий")
Вихователь: Хлопці, скажіть, будь ласка, а в які ігри ви любите грати взимку? (Відповіді дітей)
Зима: Діти, я пропоную вам зіграти в таку гру: я кидатиму снігову кулю, а ви у відповідь - одним словом називаєте яка буває зима. Наприклад, зима яка? - Снігова, холодна.
Гра «Сніжки»
Вихователь: Так, хлопці, ви дійсно маєте рацію, - зима у нас буває дуже різна. Вона і студена, і з відлигою, і з хуртовиною, і з краплею, і зі хрустким снігом.
-Поети, композитори та художники зображують зиму. Поети-словами (вірші, оповідання), Композитори-звуками(музика),а художники-фарбами(картини)
Зима: Діти, я принесла вам подарунок. Подивіться. (Діти розглядають картину І. Шишкіна «Інею»)
Вихователь: давайте помилуємося цією чудовою картиною.
-Якого кольору фарби використав митець?
-Які думки та бажання виникають у вас, коли ви дивитеся на цю картину?
- Хлопці, але ж ви самі можете передати характер і настрій зими. Спробуємо намалювати картину на зимову тему.
Зима: Але перш, ніж ви приступите до малювання, я хочу передати вам трохи свого чаклунства.
Пальчикова гра
Вихователь: Давайте допоможемо нашій зимі та влаштуємо чарівний снігопад прямо у групі. Підставляйте свої долоні, в них я насиплю сніжинки і на мій сигнал влаштуємо снігопад. Але щоб снігопад став чарівним на сніжинки, потрібно правильно подути. Робимо глибокий вдих носиком і тихенько видихаємо ротом. Але щічки не надуємо. (Діти дмуть на сніжинки)
- Ну, що хлопці давайте потішимо Зимушку, і намалюємо для неї картини.
Зима: Розгадайте мої загадки і дізнаєтеся, що я хочу побачити у ваших малюнках.
- А ось і загадки:
Він злітає білою зграєю І сяє на льоту. Він зіркою прохолодною тане На долоні і в роті. (Сніг)
Її завжди в лісі знайдеш - Ходімо гуляти і зустрінемо: Стоїть колюча, як їжак, Зимою в сукні літньому.
(Ялина)
Пропрацювавши цілий день,
Намела гору хуртовина.
Що за гірка? Як зветься?
Вам доведеться мені відповісти.
(Сутор.)
- Послухайте музичну загадку(Якщо бачиш на картині…) Як називають картини із зображенням природи? (Відповідь дітей) Правильно, пейзаж-це зображення природи.
Вихователь: Як ви вважаєте, що хоче побачити у ваших малюнках Зимушка? (зимовий ліс).
Зима: А ще я дарую вам чарівні полотна, на яких ви малюватимете зимовий ліс. (Роздає дітям листи китайської капусти)
Вихователь: Зараз ми з вами перетворимося на художників, і малюватимемо пейзаж цим листям, хочете?
- Як ви вважаєте, що нам необхідно для того, щоб малювати? (Відповіді дітей.)
- Звичайно ж, нам потрібні фарби та пензлі, а як ви думаєте, якого кольору фарба нам потрібна, щоб намалювати зимовий ліс?
(Відповіді дітей.)
- Отже, ми з вами сьогодні не просто малюватимемо, ми наноситимемо на аркуш відбиток або відбиток аркуша китайської капусти. Для цього нам необхідно пензликом нанести на аркуші капусти товстий шар білої фарби. Для початку зануримо кисті у склянки з водою, акуратно відіжмемо ворс кисті об край склянки, потім зануримо пензель у фарбу і нанесемо фарбу товстим шаром на лист китайської капусти. Пензлик нам більше не потрібна, помиємо її в склянці з водою і відкладемо на серветку. Тепер акуратно беремо аркуш капусти і прикладаємо його до нижнього краю аркуша, притискаємо його рукою, потім, акуратно, двома руками знімаємо аркуш капусти, і у нас вийшов відбиток, на що він схожий? (Відповіді дітей.)
- Правильно, наш відбиток схожий на дерево, посипане снігом. Щоб дерево стало ще більше схоже на зимове, посиплемо його сіллю, і воно начебто вкрилося інеєм.
- І так, усім зрозуміло, як ми малюватимемо дерева? Якщо ви хочете намалювати кілька дерев, тоді ви робите кілька відбитків. А якщо захочете намалювати ялинку, використовуйте інший лист і звичайно зелену фарбу. Чи готові? Тоді сідайте на свої місця та приступайте до роботи (діти сідають за столи, наносять відбитки листків).
Виконання робіт дітьми. (Тихо звучить музика П.І. Чайковського «Пори року. Зима») Вихователь: Виходьте на килимок, ми з вами прогуляємося лісовою галявиною.
З неба падають сніжинки, Як на казковій картинці. Будемо їх ловити руками І покажемо вдома мамі. (Діти піднімають руки над головою і роблять хапальні рухи, немов ловлять сніжинки) А навколо лежать кучугури, Снігом замело дороги. (потягування - руки в сторони) Не зав'язнути в поле щоб, Піднімаємо вище ноги. (ходьба на місці, коліна високо піднімаються) Он лисиця в поле скаче, Наче м'який рудий м'ячик. приходимо до будинку.
(Ходьба на місці)
- Ну що, відпочили, давайте тепер подивимося на наші краєвиди, вони якраз підсохли за цей час, сідайте на свої стільці. Хлопці мені здається, що на наших роботах чогось не вистачає, адже ми малюємо зимовий пейзаж. (Відповіді дітей)
- Правильно, на краєвидах немає снігу, а як ви вважаєте, чим можна намалювати сніг? (Відповіді дітей.)
-Сугроби ми малюватимемо, шматочком зім'ятого паперу, а сніжинки ватяною паличкою, тоді вони вийдуть маленькими і легкими. Для того, щоб намалювати сніжинки, ми візьмемо ватяні палички, опустимо їх у баночку з білою фарбою та відбитками малюємо сніжинки, якщо у вас на пейзажі слабкий сніг, то сніжинок небагато, а якщо йде сильний сніг, то сніжинок має бути побільше. Не забувайте, що сніжинки ми малюємо по всьому листу. Сніжинки падають на землю і виходять кучугури, їх ми намалюємо шматочком зім'ятого паперу. Для цього наносимо на нього пензликом фарбу і надрукуємо на нашому пейзажі.
Діти малюють свої пейзажі (вихователь допомагає їм за необхідності)
Аналіз робіт
Вихователь: Ось і готові наші малюнки для Зимівки-зими. Зимівко, сподобалися тобі картини наших хлопців?
Зима: Я дуже задоволена роботою хлопців. Мені сподобалося, як ви зобразили зимовий ліс.
Вихователь: Як називається картина, де зображена природа?
-Яким способом малювали дерева?
-За допомогою чого зображували сніг, що подає?
- Як ви думаєте, у кого вийшла найзасніженіша робота?
-А кого найгустіший ліс?
- У кого найвищі кучугури?
-А У кого найакуратніша робота?
-Закінчити наше заняття я хочу віршами С. Єсеніна: Білий сніг, пухнастий,
У повітрі паморочиться
І на землю тихо
Падає, лягає.
І під ранок снігом
Точно пеленою
Все його одягнуло.
Темний ліс – що шапкою
Накрився чудовою
І заснув під нею
Міцно, непробудно.
Зима: А я хочу, щоб частинка нашої зустрічі залишилася у вашому серці, і щоб ось ця чарівна грудочка порадувала вас. (Відкриває снігову кулю та дістає подарунки для дітей)

Конспект НУД щодо ізодіяльності в середній групіна тему "Малюємо клоуна"

Гордєєва Ганна Геннадіївна, вихователь з ІЗО діяльності МБДОУ "ЦРР-дитячий садок №172", м.Іванове
Опис роботи:даний конспект буде корисний вихователям середньої групи ДОП, а також батькам та педагогам додаткової освіти. Цей конспект спрямовано формування вміння зображати обличчя клоуна, виховання інтересу до малювання.
Ціль:формування вміння зображати особу людини.
Завдання:
Освітні
- продовжувати освоювати дію моделювання та деталізації;
- називати основні частини особи та їх місце розташування на обличчі;
- Створити мальовниче зображення обличчя клоуна.
Розвиваючі
- Розвивати почуття композиції;
- розвивати дрібну моторику, Координацію рук, увагу, спостережливість.
Виховні
- виховувати інтерес до малювання, зображення людини;
- виховувати акуратність, посидючість, прагнення доводити розпочате остаточно.
Матеріали та обладнання:
Аркуш А3, гуаш, пензля №№6,3, палітра, баночка з водою, серветка; зображення клоунів (фотопідбірка); лялька клоун Клепа, ноутбук.; запис пісні з мультфільму Веселий клоун(музика-А.Захлевний, слова-О.Білоусова) 1. Мотиваційний момент.
Діти сідають біля дошки півколом. В цей час звучить запис пісні із мультфільму "Веселий клоун".
Вихователь звертає увагу хлопців на ляльку клоуна.
-Сьогодні у нас гість. Впізнаєте його?
-Це клоун, звуть його Клепа. Знаєте, де виступає Клепа?

Хто був у цирку? Чи сподобалися вам клоуни? Чому? Що вони роблять на арені?

2. Фізкультхвилинка «Вийшов клоун»
Вийшов клоун на арену (Ходьба на місці)
Вклонився всім зі сцени (Стоять прямо)
Праворуч, ліворуч та вперед (Поклони.)
Вклонився всім як міг (Піднімають руки над головою і ляскають у долоні)

3.Аналіз зображень
-Як виходить у клоунів розсмішити глядачів?
-А Хочете познайомитися з друзями Клепи?
Вихователь демонструє фотографії та малюнки клоунів.
-Погляньте, які різні клоуни! Розкажіть які вони. (Звертається увага на костюми клоунів, деталі одягу, перуки, розфарбовані обличчя)
-Клепа каже, що всі клоуни-артисти. Перед виступом вони старанно готуються. Спочатку одягають костюм, а потім малюють яскраве обличчя особливими фарбами для обличчя.

4. Самостійна творча діяльністьдітей
-Хочете побувати в ролі клоуна та намалювати обличчя перед виступом?
Ось тільки малювати обличчя ми повчимося спочатку на аркуші паперу.
Насамперед ми намалюємо саме обличчя. Якого воно кольору? (світло помаранчевий)
Чи є у нас у наборі фарб такий колір? Хто здогадається, як отримати такий колір?
Діти висловлюють припущення та досвідченим шляхом знаходять поєднання помаранчевого та білого чи червоного та білого.
-Щоб особа вийшла правильно, давайте назвемо всі частини обличчя. (Діти називають всі частини особи)
-Які фарби використовуватимемо, щоб намалювати очі? Ніс? Рот? Щоки? Брови?
-Як намалювати перуку?
-Згадайте, хлопці, про правила користування пензлем та фарбами. Якими пензлями малюємо? Розкажіть, як змішувати фарби на панелі? Як треба малювати, щоб малюнок вийшов гарним, акуратним?
Під час самостійної діяльностіведеться індивідуальна робота. Вихователь нагадує про частини особи, корегує дії дітей.

5. Аналіз готових робіт.
Усі малюнки вивішуються на дошці, розглядаються.
-Погляньте, хлопці, які клоуни у вас вийшли. Хоч зараз на арену цирку!
Який із них найвеселіший? Найсмішніший? Може, тут є й сумний клоун? Чому він сумує?
Вихователь просить деяких хлопців розповісти про свій малюнок або вибрати той, що сподобався, і пояснити свій вибір.
Клепа дуже задоволений вашими малюнками клоунів та запрошує вас усіх у цирк!

А ось і наші клоуни:




Конспект НОД з ІЗО – діяльності у середній групі «Портрет для Ялинки»

Аграфонова Тетяна Анатоліївна
Місце роботи:вихователь МБДОУ ДС «Перлина», м.Волгодонська
Опис роботи:Мій конспект, безперечно, буде корисний вихователям дитячих садків, а також педагогам доп.освіти при роботі з дошкільнятами.
Ціль:Навчання дітей зображення новорічної ялинки, використовуючи нетрадиційні матеріали для малювання.
Завдання:
Ознайомити дітей із новими образотворчими матеріаламита техніками.
Вчити змішувати кольори.
Вчити виділяти при малюванні знайомі геометричні форми у предметах.
Активізувати словник дитини поняттями: відтінок, суміш кольору, композиції.
Розвивати уяву, дрібну моторику.
Виховувати акуратність під час роботи з образотворчими матеріалами та інструментами.
Виховувати вміння слухати, виконувати певні по словесним інструкціям педагога.
Матеріали:штучна новорічна ялинкаіз кулями; геометричні фігурина магнітах (трикутники), різного розміру, прості олівці, гумка, поролоновий спонджик, серветки, баночки непролівайки, гуаш 6 кольорів, листи білого щільного паперу, краще картон, пластилін 8 кольорів, вата, клей ПВА.
Попередня робота:малювання, аплікація ялинок, розучування пісні про ялинку, читання віршів, ігри з ялинками.

Хід НОД:

Вихователь.Хлопці, до нас сьогодні прийде незвичайна гостя, а хтось це спробуйте вгадати.
Зростають на ній голки
Товсті та колкі,
І шишки смолисті,
Липкі, запашні.
Вона під Новий рік
У гості до нас прийде!
Струнка, пухнаста
З золотистими вогнями.
Діти.Ялинка!
Вихователь.Звичайно! Молодці!
Ой, хлопці подивіться, а чому наша ялинка така ошатна?
Діти.Відповіді дітей.
Вихователь.А давайте, зробимо подарунок нашій гості, намалюємо її портрет, а прикрасить кожен, як йому подобається!
Діти.Так!
Вихователь.Спочатку підготуємо наші пальчики, щоб вони були спритними та швидкими.
Пальчикова гімнастика «Ялинка»
Ялинка швидко виходить,
якщо пальчики зчіплюються.
Локотки ти підніми,
пальчики ти розведи.
Долоні від себе, пальчики пропускаються між собою (долоні під кутом один до одного). Пальчики виставити вперед. Локотки до тіла не притискати.
Вихователь.Діти, уважно подивіться, яку фігуру вам нагадує ялинка?
Діти.Трикутник.
Вихователь.А якщо ви придивитеся, побачите багато трикутників різного розміру. Скажіть, як вони знаходяться?
Діти.Внизу великі, згори маленькі.
Вихователь.Правильно. А тепер намалюємо олівцем 3 трикутники відповідного розміру. (Показ за допомогою магнітів на дошці та схематичного зображення на аркуші паперу).


Вихователь.Хлопці, подивіться, ялинка опинилася у повітрі. Хіба так буває?
Діти.Ні. Ялинка росте із землі.
Вихователь.Наша ялинка – новорічна, а свято це зимове, взимку ми можемо побачити землю?
Діти.Ні. Земля ховається під снігом.
Вихователь.Подивіться, що у вас на столі найбільше схоже на сніг?
Діти.Вата схожа на сніг.
Вихователь.Тепер можете поставити ялинку в кучугуру. (Діти приклеюють вату за допомогою ПВА) Ой, а зараз весь лист білий, навколо ялинки, чогось не вистачає?
Діти.Неба не вистачає.
Вихователь.А якого кольору небо взимку?
Відповіді дітей(блакитне, світло-сіре і т.д.)
Вихователь.Блакитний колір можна отримати, змішавши синю та білу фарби, а сірий білу та чорну. (Діти змішують кольори і тонують лист спонджем)
Вихователь.Ой щось наша гостя занудьгувала. Давайте її розвеселимо!
Хоровод:«По доріжці весело...» (поки гуаш сохне)
1.По доріжці весело
Наші ніжки йшли
І до ошатної ялинки
У гості ми прийшли.
Приспів: Ой-ой-ой, ай-ай-ай
Ялинка велика,
Ой-ой-ой, ай-ай-ай
Яка краса.
2. Під ошатною ялинкою
Усі танцювати хочуть.
Ялинка махає гілками,
Чур, не відставати!
Приспів.
3.Ми тебе погладимо все
Тільки не колись.
Вогниками яскравими
Ялинка запалися.
Вихователь.Як ви думаєте, ялинці сподобалася наша пісенька? Тепер можна закінчити ваші портрети. Зверніть увагу у ялинки – пухнасті голочки! А ми з вами можемо створити об'єм за допомогою пластиліну. Скочуємо між пальчиками дрібні кульки і «розфарбовуємо» ялинку. Якого кольору пластилін вам потрібен?
Діти.Ялинка зеленого кольору. (Діти прикріплюють пластилін всередині контурного зображення)
Вихователь.А тепер прикрашаємо!
Ялинка новорічна в кімнаті стоїть
І, блищачи іграшками, з нами каже.
Згадує ялинка з сумом зимовий ліс,
Повний дзвінких пісеньок, казок та чудес.
Ялинка новорічна, не сумуй ти дарма, -
Ми твої веселі, вірні друзі.
Так виблискуй же веселкою святковою для нас,
Будь щасливою, ялинко, як і ми зараз!
Підсумок заняття:
Молодці, хлопці! А як ви думаєте, сподобалися ялинці, портрети, які ми намалювали? Вихователь (звертаючись до ялинки): Ялинка, тобі подобаються наші подарунки? Подивіться, як засяяла, то сподобалися. Тоді приходь до нас наступного року. А зараз виставка наших робіт.