Конспект з нод малювання в корекційній групі"поздняя осень". Конспект интегрированной НОД для детей средней группы на тему «Поздняя осень Тема: Поздняя осень!}

Мета: вчити відбивати у малюнках прикмети осені, використовуючи нетрадиційні технікирисования.Задачи:1. - закріплювати назви осінніх місяців; - вправляти в називанні осінніх прикмет; - вчити зображати явища природи на папері; - вчити малювати дерева; - закріплювати прийоми малювання пензлем (кінцем кисті); нетрадиційним способом(Прийом стусан).2. Корекційно-розвиваючі: - розвивати координацію рухів, супроводжуючи мовою; - розвивати дрібну моторику рук через пальчикову гру;— вправляти відповідно до іменника одниниз прикметником; - розвивати уяву; Корекційно-виховні: - виховувати естетичне сприйняття природи через зображення осінніх прикмет; - виховувати вміння слухати як педагога, так і своїх однолітків; - виховувати любов до природи. синя), вирізані з кольорового картону листя на кожну дитину по дві, тичок з поролону на кожну дитину.Хід заняття:1. - Осінь у гості до нас стукає і кличе нас пограти. Гра з листочками «Осінь» Падає, падає листя-В нашому саду листопад (діти кружляють, піднявши руки вгору, присідають навпочіпки) Жовті, червоні листя За вітром в'ються, летять. (Знову кружляють) (біжать по колу, махають руками) Ось вже остання зграя Крильми махає вдалині. Презентація «Осіння прогулянка». I Слайд: Вересень. Злегка пожовкле листя, сонце мало світить і гріє, йдуть дощі, трава в'яне, птахи відлітають у теплі краї, люди збирають урожай овочів та фруктів, люди одягаються тепліше. Вересень-початок осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком). II Слайд: Жовтень. У жовтні сонце світить і гріє менше, дощі йдуть ще частіше, ще холодніше, ніж у вересні. Листя на деревах залишилося мало. У жовтні вся жухла трава, птахи полетіли в теплі краї, вже зібрано врожай овочів і фруктів. У жовтні люди одягаються тепліше, ніж у вересні. Жовтень – середина осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком). III Слайд: Листопад. У листопаді сонце світить та гріє ще менше, бувають заморозки, йде перший сніг. Листопад-кінець осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком).4. Розгляд зразка. Які прикмети осені зображені? (Невеликий сніг, похмуре небо, на деревах немає листя).-Хлопці, ці прикмети можна віднести до якогось періоду осені: до початку, середини, до кінця осені? - Яка ж, це осінь? (Пізня)5. - Подивіться на дерева, яким способом малюватимемо дерева? (Кінцем кисті)-Яку гуаш нам необхідно змішати, щоб зобразити небо? (в білу гуаш додати крапельку чорної) - Як «чарівно» зображений сніг, а як ви хлопці думаєте яким способом ми малюватимемо сніг? (Спосібом тичка)6. Гра на розвиток дрібної моторикирук «Перший сніг». Раз, два, три, чотири Ми з тобою сніжок зліпили! Круглий, міцний, дуже гладкий (діти беруть хустинку за два куточки і пальцями рук збирають хустинку в обидві долоні) І зовсім-зовсім не солодкий! (Погрожують вказівним пальцембудь-якої руки) Роз-підкинемо! (підкидають хустинку) Двоє-піймаємо! (Ловять хустинку обома руками) Три уронім! (Впадають на підлогу) І зламаємо! (загрожують вказівним пальцем будь-якої руки).7. Самостійне малювання.8. Виставка робіт

  • Конспект заняття з розвитку мови. Тема: Степові загадки
  • Конспект інтегрованої НОД з освітніх областей «Пізнання», «Соціалізація» у підготовчій групі «Країна, в якій ми живемо»
  • Мета: вчити відбивати у малюнках прикмети осені, використовуючи нетрадиційні техніки малювання.

    Завдання:

    1.Корекційно-освітні:

    закріплювати назви осінніх місяців;

    Вправляти у називанні осінніх прикмет;

    Вчити зображати явища природи на папері;

    Вчити малювати дерева;

    закріплювати прийоми малювання пензлем (кінцем кисті);

    Продовжувати вчити зображати явища природи нетрадиційним способом (прийом стукання).

    2.Корекційно-розвиваючі:

    Розвивати координацію рухів, супроводжуючи мовою;

    Розвивати дрібну моторику рук через пальчикову гру;

    Вправляти відповідно до іменника однини з прикметником;

    Розвивати уяву;

    3.Корекційно-виховні:

    Виховувати естетичне сприйняття природи через зображення осінніх прикмет;

    Виховувати вміння слухати як педагога, і своїх однолітків;

    Виховувати любов до природи.

    Обладнання: хусточки за кількістю дітей, гуаш за кількістю дітей (чорна, біла, коричнева, синя), вирізане з кольорового картону листя на кожну дитину по дві, тичок з поролону на кожну дитину.

    Хід заняття:

    1.- Осінь у гості до нас стукає і кличе нас пограти.

    2.Гра з листочками «Осінь»

    Падає, падає листя-

    У нашому саду листопад

    (діти кружляють, піднявши руки вгору, присідають навпочіпки)

    Жовте, червоне листя

    За вітром в'ються, летять.

    (Знову кружляють)

    Птахи на південь відлітають-

    Гуси, граки, журавлі

    (біжать по колу, махають руками)

    Ось вже остання зграя

    Крильми махає вдалині.

    3.Презентація «Осіння прогулянка».

    I Слайд: Вересень. Злегка пожовкле листя, сонце мало світить і гріє, йдуть дощі, трава в'яне, птахи відлітають у теплі краї, люди збирають урожай овочів та фруктів, люди одягаються тепліше. Вересень-початок осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком).

    ІІ Слайд: Жовтень. У жовтні сонце світить і гріє менше, дощі йдуть ще частіше, ще холодніше, ніж у вересні. Листя на деревах залишилося мало. У жовтні вся жухла трава, птахи полетіли в теплі краї, вже зібрано врожай овочів і фруктів. У жовтні люди одягаються тепліше, ніж у вересні. Жовтень – середина осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком).

    ІІІ Слайд: Листопад. У листопаді сонце світить та гріє ще менше, бувають заморозки, йде перший сніг. Листопад-кінець осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком).

    4. Розгляд зразка.

    Які ознаки осені зображені? (Невеликий сніг, похмуре небо, на деревах немає листя).

    Хлопці, ці прикмети можна віднести до якогось періоду осені: до початку, середини, до кінця осені?

    Яка ж це осінь? (пізня)

    5.Прийоми малювання.

    Подивіться на дерева, яким способом малюватимемо дерева? (кінчиком пензля)

    Яку гуаш нам потрібно змішати, щоб зобразити небо? (у білу гуаш додати крапельку чорної)

    Як «чарівно» зображений сніг, а як ви хлопці думаєте яким способом ми малюватимемо сніг? (Спосібом тичка)

    6.Гра в розвитку дрібної моторики рук «Перший сніг».

    Один два три чотири

    Ми з тобою сніжок зліпили!

    Круглий, міцний, дуже гладкий

    (діти беруть хустинку за два куточки і пальцями рук збирають хустинку в обидві долоні)

    І зовсім-зовсім не солодкий!

    (загрожують вказівним пальцем будь-якої руки)

    Раз-підкинемо! (підкидають хустинку)

    Два-зловимо! (ловлять хустинку обома руками)

    Три уронім! (Впускають на підлогу)

    І зламаємо! (загрожують вказівним пальцем будь-якої руки).

    7. Самостійне малювання.

    8.Виставка робіт.

    Державна бюджетна освітня установа

    дитячий садок загальнорозвиваючого виду №2438

    Конспект заняття з образотворчої діяльностіу середній групі

    «Дерева пізньої осені»

    Підготувала вихователь

    Анохіна Олена Олександрівна

    Москва 2013 р.

    Тема «Дерева пізньої осені»

    Мета: Вчити дітей отримувати коричневий коліршляхом змішування кранного та зеленого на палітрі, малювати дерево (ствол, великі гілки та маленькі гілочки), формувати почуття прекрасного, розвивати почуття гордості за свою роботу.

    Матеріал: фарби червоного та коричневого кольору, акварельний папір формату А4, пензлик №5, непроливайка з водою, палітра, серветка; магнітна дошка.

    Вихователь: Хлопці, подивіться у вікно. Що сталося з деревами?

    Діти: З них полетіли листочки.

    Вихователь: Правильно. На деревах майже немає листя. Їх лишилося дуже мало. А що сталося? Чому вони відлетіли?

    Діти: Осінь настала.

    Вихователь: Правильно. Осінь настала, повіяла вітерцем, і всі листочки відлетіли. Залишилися лише одні стволи та гілки. А якого вони кольору?

    Діти Коричневого.

    Вихователь: Правильно. Давайте сьогодні намалюємо такі осінні дерева?

    Діти: Давайте.

    Вихователь: Подивіться свій стіл. Які барви ви бачите?

    Діти: Зелену та червону.

    Вихователь: І справді. А яка нам потрібна фарба, щоби намалювати дерева?

    Діти: Коричнева.

    Вихователь: Що нам робити? Де нам взяти коричневу фарбу?

    Діти: Не знаємо.

    Вихователь: А подивіться, що ще лежить на столі?

    Діти: Палітра.

    Вихователь: Це ж чарівна гамма. Вона вміє робити різні кольори. І сьогодні вона допоможе нам зробити коричневий колір. Для цього нам потрібно покласти в комірку палітри червону і зелену фарбу і добре перемішати. (Вихованець демонструє змішування фарб) Який колір вийшов?

    Діти Коричневий.

    Вихователь: Ось бачите, як нам допомогла чарівна палітра! Тепер ми зможемо намалювати стовбур дерева та гілки. Що ми малюватимемо спочатку?

    Діти: Стовбур.

    Вихователь: Правильно. Подивіться, як це я зроблю. (Вихованець малює стовбур дерева)

    А тепер треба намалювати гілки. Де вони зростають?

    Діти: Вгорі.

    Вихователь: Молодці. А внизу ствола гілки ростуть? (Показує внизу стовбура)

    Діти: Ні.

    Вихователь: Тоді я намалюю гілки тільки нагорі. (малює основні гілки)

    Подивіться на дерево за вікном. У нього тільки великі гілки?

    Діти: Ні. Ще є маленькі гілочки.

    Вихователь: Правильно. Тоді я намалюю ще й дрібні гілочки. (Малює гілочки)

    Подивіться, яке гарне деревовийшло. А ви можете намалювати таке дерево?

    Діти: Чи зможемо!

    Вихователь: Тоді почнемо. Спочатку змішуємо фарби. Не забувайте, що перед тим, як класти пензлик в інший колір, його потрібно помити.

    (Діти змішують фарби. Вихователь допомагає дітям, які мають труднощі.)

    Який колір у вас вийшов?

    Діти Коричневий.

    Вихователь: Тоді давайте малювати стовбур, гілки та гілочки.

    (Діти виконують роботу, вихователь стежить за її виконанням, хвалить дітей, допомагає при виникненні труднощів.)

    Якщо ви ненавмисно забруднились, не забувайте користуватися серветкою.

    Які ви молодці! Дивіться скільки дерев ми сьогодні намалювали! У нас вийшов цілий ліс! А все завдяки нашій чарівній палітрі! Як вона нам допомогла?

    Діти Зробила коричневий колір.

    Вихователь: А як вона його зробила?

    Діти: Змішала червоний та зелений колір.

    Вихователь: Дякую, тобі, чарівна палітра. А зараз ми віднесемо наші роботи на виставку, щоби мами ввечері подивилися на наш осінній ліс.

    Список літератури:


    Освітня область: розвиток мови

    Вид діяльності: пізнавальна, комунікативна, ігрова

    Тема: Пізня осінь

    Ціль:Розширювати уявлення дітей про характерних ознакахосені;

    Завдання:виховувати пізнавальний інтерес, дбайливе та естетичне ставлення до природи, чуйність до сприйняття краси осінній пейзаж; збагачувати враження дітей. словниковий запас. Розвиток мовлення. Розвивати вміння дітей називати прикмети осені, зміни у природі. Вправляти дітей у підборі синонімів (восени небо сіре, похмуре, похмуре).

    Методичні прийоми:

    1. Діти входять, стають півколом.

    Вихователь:

    Діти, послухайте загадку.

    «Природа скинула вбрання,

    Стоять дерева без листя,

    Сиві, щільні тумани,

    До нас цього місяця прийшли!

    Відповідь: Листопад

    Вихователь: хлопці, а листопад – це місяць якої пори року?

    Відповідь: пізньої осені

    Вихователь: - правильно, сьогодні ми з вами поговоримо про найзагадковішу пору року - осені. Зверніть увагу на картину – «осінній ліс» та подумайте, яка вона буває?

    Гра «Опиши осінь»

    Кожен із вас повинен по черзі сказати по одному гарному словупро осінь.

    «Золота, сумна, красива, дощова, похмура, холодна, тепла, таємнича, рання, пізня, лагідна, цікава, похмура

    Діти сідають на свої місця.

    Надворі пізня осінь, а як же називаються осінні місяці? (вересень, жовтень, листопад) - Які зміни відбуваються у природі восени?

    Відповіді дітей: випадає сніг, покриваються льодом річки, озера, дні стають короткими, дме вітер, сонце світить, але з гріє.).

    3. Вихователь: Хлопці, подивіться, до нас залетів останній осінній листочок! Він запрошує нас у ліс, де ми можемо помилуватися красою осінньої природи, де ми можемо дізнатися, які звірі живуть у лісі. Зараз я змахну листочком, і ми опинимося в лісі. Один два три! (звучить музика, діти проходять групою, на підлозі лежать осіннє листя).

    Вихователь: Ось ми з вами та в лісі. Як ви думаєте, що ми можемо почути в осінньому лісі?

    Відповіді дітей: шарудять листя під ногами, хрумтять гілки, хрумтить лід, дме вітер і т.д.

    Вихователь: Ви відповіли правильно, а тепер уявимо себе листочками.

    ФІЗМИНУТКА

    «Листочки»

    Осінні листочкизакружляли,

    Веселий вітер зашумів над ними,

    Весело вони летіли,

    І на землю сіли.

    Ось вітер знову тихо набіг,

    Усі листочки у повітря він підняв.

    Весело вони летіли,

    І на землю сіли.

    Вихователь: Хлопці, чому не чути веселих пташиних голосів?

    Відповіді: Полетіли в теплі краї

    Вихователь: Чому вони від нас відлетіли?

    Відповіді: Стало холодно та голодно

    Вихователь: Як називаються птахи, які відлетіли?

    Відповіді: Перельотні

    Вихователь: Назвіть цих птахів?

    Відповіді: Зозуля, шпак, грак, лебідь, журавлі, качки і т.д.

    Вихователь: А як називаються птахи, які у нас зимують?

    Відповіді: Зимові

    Вихователь: Назвіть птахів, що зимують?

    Відповіді: Сорока, ворона, сніговик, горобець, клест і т.д.

    Вихователь: Хлопці, розкажіть, як готуються до зими звірі?

    Відповіді: Звірі будують нори, роблять запаси. Барсуки збирають коріння, білочки роблять запаси у дуплах. Зайці починають міняти шубки, кроти та миші збирають колоски.

    Гра "Помісти птаха у свій дім".

    Вихователь: Хлопці, де мешкають птахи?

    Відповіді: У шпаківнях, гніздах, на дахах будинків і т.д.

    Вихователь: З'єднайте лініями якийсь птах де живе, помістіть його у свій будинок. Діти працюють біля дошки.

    Вихователь: Хлопці, ми зайшли в ліс і відразу відчули, що дерева, птахи причаїлися і чекають як ми поведемося, з чим ми прийшли? Може, ми станемо гілки ламати і зривати кору, може, ми взяли з собою рогатки і будемо стріляти в птахів? Ні, шановний ліс, ми прийшли, як друзі!

    Сьогодні ми з вами перетворимося на художників, і спробуємо намалювати на аркушах паперу знаки, які позначали б те, що не можна робити в лісі.

    Діти виконують роботу.