Малювання з дітьми середньої групи пізня осінь. Дерева пізньої осені план-конспект заняття з малювання (середня група) на тему. Всі листочки в повітря він підняв

Мета: вчити відбивати у малюнках прикмети осені, використовуючи нетрадиційні технікирисования.Задачи:1. - закріплювати назви осінніх місяців; - вправляти в називанні осінніх прикмет; - вчити зображати явища природи на папері; - вчити малювати дерева; - закріплювати прийоми малювання пензлем (кінцем кисті); нетрадиційним способом(Прийом стусан).2. Корекційно-розвиваючі: - розвивати координацію рухів, супроводжуючи мовою; - розвивати дрібну моторикурук через пальчикову гру;— вправляти відповідно до іменника одниниз прикметником; - розвивати уяву; Корекційно-виховні: - виховувати естетичне сприйняття природи через зображення осінніх прикмет; - виховувати вміння слухати як педагога, так і своїх однолітків; - виховувати любов до природи. синя), вирізані з кольорового картону листя на кожну дитину по дві, тичок з поролону на кожну дитину.Хід заняття:1. - Осінь у гості до нас стукає і кличе нас пограти. Гра з листочками «Осінь» Падає, падає листя-В нашому саду листопад (діти кружляють, піднявши руки вгору, присідають навпочіпки) Жовті, червоні листя За вітром в'ються, летять. (Знову кружляють) (біжать по колу, махають руками) Ось вже остання зграя Крильми махає вдалині. Презентація «Осіння прогулянка». I Слайд: Вересень. Злегка пожовкле листя, сонце мало світить і гріє, йдуть дощі, трава в'яне, птахи відлітають у теплі краї, люди збирають урожай овочів та фруктів, люди одягаються тепліше. Вересень-початок осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком). II Слайд: Жовтень. У жовтні сонце світить і гріє менше, дощі йдуть ще частіше, ще холодніше, ніж у вересні. Листя на деревах залишилося мало. У жовтні вся жухла трава, птахи полетіли в теплі краї, вже зібрано врожай овочів і фруктів. У жовтні люди одягаються тепліше, ніж у вересні. Жовтень – середина осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком). III Слайд: Листопад. У листопаді сонце світить та гріє ще менше, бувають заморозки, йде перший сніг. Листопад-кінець осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком).4. Розгляд зразка. Які прикмети осені зображені? (Невеликий сніг, похмуре небо, на деревах немає листя).-Хлопці, ці прикмети можна віднести до якогось періоду осені: до початку, середини, до кінця осені? - Яка ж, це осінь? (Пізня)5. - Подивіться на дерева, яким способом малюватимемо дерева? (Кінцем кисті)-Яку гуаш нам необхідно змішати, щоб зобразити небо? (в білу гуаш додати крапельку чорної) - Як «чарівно» зображений сніг, а як ви хлопці думаєте яким способом ми малюватимемо сніг? (Спосібом тичка)6. Гра на розвиток дрібної моторики рук «Перший сніг». Раз, два, три, чотири Ми з тобою сніжок зліпили! Круглий, міцний, дуже гладкий (діти беруть хустинку за два куточки і пальцями рук збирають хустинку в обидві долоні) солодкий! (загрожують вказівним пальцембудь-якої руки) Роз-підкинемо! (підкидають хустинку) Двоє-піймаємо! (Ловять хустинку обома руками) Три уронім! (Впадають на підлогу) І зламаємо! (загрожують вказівним пальцем будь-якої руки).7. 8. Самостійне малювання. Виставка робіт.

  • Конспект заняття з розвитку мови. Тема: Степові загадки
  • Конспект інтегрованої НОД з освітніх областей «Пізнання», «Соціалізація» у підготовчій групі «Країна, в якій ми живемо»
  • Мета: вчити відбивати у малюнках прикмети осені, використовуючи нетрадиційні техніки малювання.

    Завдання:

    1.Корекційно-освітні:

    закріплювати назви осінніх місяців;

    Вправляти у називанні осінніх прикмет;

    Вчити зображати явища природи на папері;

    Вчити малювати дерева;

    закріплювати прийоми малювання пензлем (кінцем кисті);

    Продовжувати вчити зображати явища природи нетрадиційним способом (прийом стукання).

    2.Корекційно-розвиваючі:

    Розвивати координацію рухів, супроводжуючи мовою;

    Розвивати дрібну моторику рук через пальчикову гру;

    Вправляти відповідно до іменника однини з прикметником;

    Розвивати уяву;

    3.Корекційно-виховні:

    Виховувати естетичне сприйняття природи через зображення осінніх прикмет;

    Виховувати вміння слухати як педагога, і своїх однолітків;

    Виховувати любов до природи.

    Обладнання: хусточки за кількістю дітей, гуаш за кількістю дітей (чорна, біла, коричнева, синя), вирізане з кольорового картону листя на кожну дитину по дві, тичок з поролону на кожну дитину.

    Хід заняття:

    1.- Осінь у гості до нас стукає і кличе нас пограти.

    2.Гра з листочками «Осінь»

    Падає, падає листя-

    У нашому саду листопад

    (діти кружляють, піднявши руки вгору, присідають навпочіпки)

    Жовте, червоне листя

    За вітром в'ються, летять.

    (Знову кружляють)

    Птахи на південь відлітають-

    Гуси, граки, журавлі

    (біжать по колу, махають руками)

    Ось вже остання зграя

    Крильми махає вдалині.

    3.Презентація «Осіння прогулянка».

    I Слайд: Вересень. Злегка пожовкле листя, сонце мало світить і гріє, йдуть дощі, трава в'яне, птахи відлітають у теплі краї, люди збирають урожай овочів та фруктів, люди одягаються тепліше. Вересень-початок осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком).

    ІІ Слайд: Жовтень. У жовтні сонце світить і гріє менше, дощі йдуть ще частіше, ще холодніше, ніж у вересні. Листя на деревах залишилося мало. У жовтні вся жухла трава, птахи полетіли в теплі краї, вже зібрано врожай овочів і фруктів. У жовтні люди одягаються тепліше, ніж у вересні. Жовтень – середина осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком).

    ІІІ Слайд: Листопад. У листопаді сонце світить та гріє ще менше, бувають заморозки, йде перший сніг. Листопад-кінець осені. (Діти промовляють прикмети осені, назва місяця, кажуть який він за рахунком).

    4. Розгляд зразка.

    Які ознаки осені зображені? (Невеликий сніг, похмуре небо, на деревах немає листя).

    Хлопці, ці прикмети можна віднести до якогось періоду осені: до початку, середини, до кінця осені?

    Яка ж це осінь? (пізня)

    5.Прийоми малювання.

    Подивіться на дерева, яким способом малюватимемо дерева? (кінчиком пензля)

    Яку гуаш нам потрібно змішати, щоб зобразити небо? (у білу гуаш додати крапельку чорної)

    Як «чарівно» зображений сніг, а як ви хлопці думаєте яким способом ми малюватимемо сніг? (Спосібом тичка)

    6.Гра в розвитку дрібної моторики рук «Перший сніг».

    Один два три чотири

    Ми з тобою сніжок зліпили!

    Круглий, міцний, дуже гладкий

    (діти беруть хустинку за два куточки і пальцями рук збирають хустинку в обидві долоні)

    І зовсім-зовсім не солодкий!

    (загрожують вказівним пальцем будь-якої руки)

    Раз-підкинемо! (підкидають хустинку)

    Два-зловимо! (ловлять хустинку обома руками)

    Три уронім! (Впускають на підлогу)

    І зламаємо! (загрожують вказівним пальцем будь-якої руки).

    7. Самостійне малювання.

    8.Виставка робіт.

    Розділи: Робота з дошкільнятами

    Мета: закріплення уявлень дітей про осінь, її характерні ознаки, періоди (золота, пізня) за допомогою музики, малювання; розвиток емоційного сприйняття музики; закріплення чистого інтонування, почуття ритму, музично-ритмічних рухів; збагачення словникового запасудітей.

    Обладнання: лист в осінньому конверті від Осені, для колективного малювання – намальовані стовбури дерев, папір, фарба (жовта, помаранчева, червона).

    Хід заняття

    Музичний керівник (М.Р.).

    Що за гості до зали поспішають?
    Двадцять хлопців!
    Ставайте ось сюди
    Все на місці?

    Діти. Так Так Так!

    М.Р. Сьогодні нам надійшов лист. Від кого воно?

    (Читає.)

    Хлопцям дитячого садка
    Від чарівниці Осені.

    «Дорогі хлопці! Ви помітили, як я красиво вбрала парки та вулиці осіннім листям? Це тому, що я саме Золотий часроку. Хочу загадати вам загадку: чому листочки стають жовтими та червоними, а потім опадають?
    Ваша золота Осінь».

    Діти. Стає холоднішим, деревам не вистачає тепла та світла, вони готуються до зими, поступово засинають.

    М.Р. Молодці! Дійсно, погода стоїть то тепла та сонячна, а то дощова. Ось і музика у нас з вами буває то сумна, сумна, а то весела, задерикувата. Послухайте твір та скажіть, яка за характером ця музика?

    (Слухання.)

    – Яка за характером музика?

    (Відповіді дітей.)

    М.Р. Правильно, музика сумна, сумна за характером, а за темпом повільна, співуча. Послухайте її ще раз.

    (Слухання.)

    М.Р. Ой, здається, дощик пішов?! Давайте спробуємо його прогнати, подемо на хмарки.

    (Вправа на дихання.)

    Які важкі осінні хмарки, ніякий дощ не закінчується. А як крапельки падають? Заспіваємо?

    (Розспівування «кап-кап-кап».)

    А ви боїтеся дощу? А гуляли під дощем?
    А давайте погуляємо разом із нашою пісенькою.

    Пісня «Дощ».

    М.Р. Молодці! Бачу вже усмішки на ваших обличчях. А які вірші про осінь ви знаєте?

    Вихователь. Осінь – чудова пора року. Саме вона надихнула багатьох поетів створення чудових творів.

    За вікном береза ​​стала золотою
    Листя розкидало по траві густій
    Листя збираємо, а вони летять
    У золотій хуртовині наш осінній сад.
    Падає, падає листя
    У нашому саду листопад
    Жовте, червоне листя
    За вітром в'ються, летять.

    М.Р. А в нас також є пісня про листочки.

    Пісня «На жовтеньких листочках».

    Виховує. А від вашої пісеньки мені здається, всім захотілося посміхнутися. ...Але наприкінці жовтня закінчується листопад і починається пізня осінь. Дерева стоять оголені...
    Ось ви самі й розкажіть про цю пору осінньої.

    Ходить осінь доріжкою
    Промочила в калюжах ніжки.
    Лють дощі, і немає просвіту,
    Загубилося десь літо.
    Минуло літо
    Осінь настала
    На полях та гаях
    Пусто і похмуро.
    Пташки відлетіли
    Стали дні коротшими
    Сонечко не видно
    Темні – темні ночі.
    Нудна картина
    Хмари без кінця
    Дощ так і ллється
    Калюжі біля ганку.

    Вихователь. Хлопці, який настрій викликає у вас ці вірші? ( Нудне, сумне...)

    - Певно, вірші про пізню осінь найчастіше сумні, сумні. Сумно нам, що природа засинає, втрачає різноманіття та яскравість фарб. Але цей сум світлий, прекрасний.

    І щоб нам не закінчити заняття на цій сумній ноті, давайте ми з вами згадаємо пору золотої осені і зобразимо красиві, різнокольорові дерева і ще раз на них помилуємося, піднімемо собі та гостям настрій.

    Колективна робота дітей. (Рис. 1, 2)

    (Малювання нетрадиційним способом – відбиток зім'ятим папером – золоту осінь.)

    Підсумок. Давайте помилуємося нашими ошатніми осінніми деревами. Які він гарні! Нам надовго запам'ятається золота осіньта її краса. (Рис. 3, 4)

    Заняття з малювання фарбами для дошкільнят середньої групи «Дерево восени».


    Ціль:розвиток творчих здібностейдітей.
    Завдання:
    - щепити вміння бачити прекрасне у навколишній дійсності;
    - викликати бажання дізнаватися про нове;
    - розвивати вміння працювати пензлем та фарбами, бачити форму предмета.
    Матеріали до заняття:акварель або гуаш, пензлики різних розмірів, альбомні листи, баночки з водою, матер'яні та паперові серветки, незавершені малюнки, виконані вихователем для показу техніки малювання. Репродукція картини І. Левітана, І. Шишкіна.
    Попередня робота:цільові прогулянки в парк різних дерев, листя (форма, колір), знайомство з картинами І. Левітана, І. Шишкіна, В. Васнєцова.
    Хід заняття:
    Вихователь:
    (На мольбертах розташовані картини І. Левітана, І. Шишкіна)


    Навколишній світ вражає своєю красою у кожному своєму прояві. Найяскравішим втіленням краси природи є ліс, парк, ліс. Подивіться на ці картини, як яскраво, наче художники зобразили всю різноманітність осінніх дерев, як точно промальовані самі дрібні деталі(Гілочки, листочки, завитки).
    Вірш Г.Соренкова «Осіння краса»


    Світить сонечко з небес.
    З літа день прощається.
    Ми йдемо в країну чудес
    До осені-красуні.
    Осінь у казковій красі
    Скоро з нами зустрінеться:
    Стрічка жовта в косі
    Біля берези світиться,
    Грона ягід у горобин -
    Яскраві ліхтарики.
    У кожній ягідці рубін
    Дорогоцінний маленький.
    А у тоненьких осин
    Осінь - фарб магазин.
    Чудо-фарби – різні.


    Деякі художники любили малювати природу, вони обирали дуже гарні цікаві місця, милувалися самі та з нами поділилися такою красою. Тепер ці картини знаходяться в галереях, кожна людина може прийти і подивитися на них, чи вам подобаються ці картини? (Так). Ось ми з вами і спробуємо сьогодні намалювати дерево. Діти скажіть, а яка зараз пора року? (осінь) Правильно! Ми з вами намалюємо «Дерево восени». Які кольори фарб будемо використовувати? (коричневий, жовтий, червоний, зелений) Молодці!
    А зараз давайте пограємось і розімнемо наші пальчики.


    Пальчикова гра:
    Розітру долоні сильно.
    Кожен пальчик покручу.
    Привітаюсь з ним сильно
    І витягувати почну.
    Потім руки я помию.
    Пальчик у пальчик я вкладу,
    На замочок їх закрию
    І тепло побережу!


    Для початку ми визначимося з головною складовою будь-якого дерева без винятку – це наявність гілок різної величини та, природно, стовбура, що є основою. Найбільш товста його сторона знаходиться біля самої землі, найтонша - верхній кінець. Усі гілки знаходяться на стовбурі, вздовж нього, і прямують нагору. Довгі гілки знаходяться в нижній частині дерева, короткі розташовуються до верхівки.


    Спочатку починаємо малювати саме основну частину дерева - стовбур, оскільки зі стовбура і починається зображення практично кожного дерева. Як ми вже знаємо, верхня частина стовбура тонша, нижня – товща.


    При використанні кисті починаємо промальовувати стовбур зверху са) гілки, які зображуються аналогічно стовбуру - зверху вони досить тонкі, а ближче до стовбура - масивніші. Тонка частиназавжди прямує вгору. У процесі роботи важливо пам'ятати, що всі гілки повинні розташовуватись на різній відстані.
    Далі робимо нашому дереву крону, що складається з маленьких гілочок, що відходять від великих, а на них ще дрібніших. Маленьких гілочок на малюнку має бути дуже багато, і всі вони мають однаковий діаметр. Незважаючи на те, що вони дуже тонкі, всі гілочки, як і великі, спрямовані вгору.


    А тепер промиваємо пензлик добре розчиняємо коричневу фарбу, зафарбовуємо стовбур. Після чого пензлик опускаємо в червону фарбу і прикладаємо до гілочки, це у нас червоні листочки, потім у жовту – жовті листочки та зелені, показуємо як листя падає на землю.


    Молодці!


    Дерево готове!

    Після заняття діти показують свої малюнки.
    Виставка робіт.

    Майстер клас з нетрадиційного малювання для дітей 4-5 років «Лісове озеро».


    Автор: Татаурова Вікторія, 4 роки, вихованка МКДОУ д/с «Джерельце».
    Педагог: Косарєва Ніна Миколаївна, вихователь МКДОУ д/с «Джерельце».

    ПризначенняЦей майстер-клас буде дуже цікавим і корисним для вихователів дитячих садків, батьків, педагогів. додаткової освітита всім любителям малювання. Призначений для дітей віком 4-5 років. Ця картина створена за допомогою різної комбінації різноманітних технік нетрадиційного малювання, вона може прикрасити не тільки інтер'єр дитячого садка, будинку, а й гідно з'явитися на виставці дитячої творчості.
    Ціль.Створити картину за допомогою різних техніки нетрадиційного малювання. Доставити дитині радість та впевненість у собі.
    Завдання
    1. Вчити дітей створювати малюнок за допомогою різних матеріалів.
    2. Розвивати почуття композиції, координацію рухів рук та очей, увагу та посидючість.
    4. Удосконалювати дрібну моторику рук та тактильного сприйняття.
    5. Розвивати бажання створювати цікаві, незвичайні, красиві малюнки.
    6. Виховувати почуття прекрасного, бажання бачити красу в навколишньому пейзажі.
    Матеріали.Папір для малювання формату А3, гуаш, акварельні кисті № 3 - білка та тверда кисть для клею - щетина, пластикова дошка, листя дерев.


    Трафарет храму.


    Коротка пізнавальна інформація
    Монотипія- Від грец. "mono" - один та "typos" - відбиток. Внаслідок цієї техніки малювання з'являється унікальний, єдино-неповторний відбиток.
    Відбитки- це друк за допомогою різних матеріалів.

    Попередня робота.Спостереження та розглядання осінній пейзаж. Розмови про осінь. Під час прогулянок збирається гарне листя.




    Практична робота
    У техніці монотипія малюємо озеро. Для цього на пластиці малюємо синім кольором великий овал. Щоб робота вийшла яскравою. Намагайтеся використовувати густу насичену гуашеву фарбу.


    Покладіть пластик на аркуш паперу, добре притисніть і підніміть його.


    Милуємось результатом.


    У цій же техніці малюємо небо, синього кольору.


    Ось вийшли такі перисті хмари на нашому небі.


    Весь решту листа заповнюємо зеленим кольором, за допомогою пензлика з щетини, методом - тичка.


    У нас вийшла чудова Зелена трава.


    Покладіть трафарет храму на берег озера. Візьміть пензлик із щетини, наберіть густу білу фарбуі заповніть, уривчастими короткими рухами весь трафарет. Оскільки храм стоїть березі озера, він у ньому відбивається. Перевертаємо трафарет і знову заповнюємо його білою фарбою, але взятою тільки на кінчик пензлика, щоб відбиття було неясне.


    Візьміть лист з дуже рельєфними прожилками, що найбільше нагадують крону дерева. Потім, з зворотного бокулисточка, на ці прожилки нанесіть шар густий коричневої фарбиі надрукуйте, де ви задумали. Ось у вас дуже легко з'явилося на малюнку дерево.


    Так як дерева стоять на березі озера біля самої води, то вони також як і храм відбиваються у воді. переверніть листочок і надрукуйте відображення дерев.


    Зараз починаємо працювати з гладкої, лицьової поверхні листочків. Починаємо із зеленого кольору. Візьміть пензликом зелену фарбу і зафарбуйте лист, акуратно візьміть його в руки і прикладіть до кронів дерев.


    Потім візьміть фарбу жовтого кольоруі продовжуйте друкувати листочком.


    Потім друкуємо на крони дерев помаранчевим та червоним кольором.



    Ось так змінюючи за настроєм кольори від червоного, помаранчевого до жовтого, створюємо осінню гаму на деревах.
    І останній штрих. Осінь – це листопад, кінчиком пензлика малюємо різнокольорове листя під деревами.


    Шедевр готовий.


    Дякую за увагу. Творчих вам успіхів.