Короткий опис картини бузок кустодієва. «Розвиток мови. Підготовка до твору – опису за картиною Б. М. Кустодієва «Бэзель») план-конспект уроку з російської мови (7 клас) на тему. Твір – опис картини Б. Кустодієва «Бэзель»

Презентація підготовки до твору містить Короткі відомостіпро художника, репродукцію полотен Б.М.Кустодієва. У презентації учні можуть побачити питання щодо змісту картини, зразковий плантвори, робочий матеріал до твору.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис ( обліковий запис) Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Урок розвитку мови в 7 класі Підготовка до твору – опису за картиною Б. М. Кустодієва «Блакит» Вчитель російської мови та літератури МБОУ«Середня загальноосвітня школа № 22» Морозова І.Є.

Мета: ознайомити учнів з художником Б.М. Кустодієвим; підготувати до твору за картиною, використовуючи робочий матеріал підручника.

Орфографічна розминка Букет бузку, переливи квітів, рожево-лілова палітра квітів, квіткова хмара, пишнота бузкової піни, випромінюють ніжний аромат. - Визначте орфограми. Вам знайомі ці словосполучення? У якому творі ми їх використали?

Кустодієв Борис Михайлович (1878-1927) Видатний російський художник-жанрист, пейзажист, портретист, театральний декоратор, графік, художник-імпресіоніст.

Художник-імпресіоніст - це художник, для якого важливі враження, відчуття, особисте.

Творчість Б. М. Кустодієва У творчості Б. М. Кустодієва зустрічаються абсолютно ліричні, тонкі твори. У своїх роботах художник втілив себе як автор, який відчуває життя, його складні, але водночас чудові образи

Робота вправи 182 Вперше Кустодієв і його майбутня дружина Юлія зустрічаються в тихому «тургенівському» будинку з мезоніном, де старовинні меблі та старовинна порцеляна, велика бібліотека та потемнілі картини на стінах створюють атмосферу неквапливого лагідного життя. Тут, насолоджуючись музикою, із задоволенням говорять про живопис. Кустодієв пише портрет молодої дружини. Вона на дерев'яній веранді-терасі сидить, спершись рукою на стіл. Мила Тургенєвська жінка. Подовжена шляхетна особа, очі віддані, довіряючі, ніжні. Є якась нескінченність сталості у її постаті. Напевно, і через десять років, жінка, що так само м'яко світяться, сидітиме біля столу і чекатиме. Кожен лист від нього – свято. Вона вся розчинилася у його житті.

Історія написання картини Бузок У саду своїх друзів Поленових Кустодієв написав Бузок (Ю. Є. Кустодієва з дочкою Іриною). Ніжне полум'я бузку і поруч жінка в бузковій сукні з дівчинкою на руках, як символ оновлює чистоти. Колоди вдома оранжево плавляться на сонці, і колір їх перегукується з кольором волосся жінки. Картина-ідилія: прекрасна жінкасеред чудової природи. Жінка йде в промені світла, світло біжить попереду, по траві. Жінка світлоносна.

Робота з репродукцією по картині «Блакит» Хто зображений на репродукції з картини Б. М. Кустодієва «Блакит»? Коли відбувається дія, зображена на картині? Що бачимо на передньому плані репродукції? Який задній план репродукції з картини? Які фарби використовує Б. М. Кустодієв для створення весняного настрою? Що ви відчуваєте, дивлячись на картину?

Робота над планом твору 1.Вступна частина. Можна додати інформацію художнику, висловити загальне враженнявід картини; згадати, які фарби переважають? II. Опис картини. Потрібно відповісти на питання: 1.Что зображено на передньому плані картини? 2.Що бачимо на задньому плані? 3.На яких деталях автор акцентує увагу глядача? Для чого? 4 Яке ставлення до світу показав митець своєю картиною? III. Висновок. Настрій, почуття глядачів Які емоції та бажання картина викликає у вас?

Підбір робочого матеріалу План План Робочий матеріал 1. Вступна частина 2. Опис картини 3. Висновок. Настрій, почуття глядачів Перед нами картина відомого російського художника Б. М. Кустодієва «Блакит». Назва картини містить у собі добрий, ясний, зрозумілий сенс. Весняна картина написана щасливим художником. Квітучий білий бузок, біле платтядружини, сукні в бузкову смужку створюють у картині рівновагу та відповідність жінки та квітів. На передньому плані – дружина художника з маленькою донькою на руках. На задньому плані – зроблений з колод, фарбований жовтою фарбою будинок, темно-зелене листя чагарника, що росте біля паркану. Світла зелень листя бузку робить картину ще більш душевною. Картина сонячна, тепла, наповнена душевною рівновагоюта радістю. Коли дивишся на полотно, піднімається настрій, і здається, що за вікном весна, яскраво світить сонце та попереду довгі канікули

Працюємо над мовою твору 1. Які мовні конструкціївам зустрілися? 2. Яке смислове навантаження вони мають? - надають динаміку, містять додаткову інформацію, - прикрашають мовлення, дозволяючи детальніше і точно описати предмети.

Орфографічно-пунктуаційний практикум На задньому плані – зроблений з колод, фарбований жовтою фарбою будинок, темно-зелене листя чагарника, що росте біля паркану. Полотно нагадує гроно з яскравих насичених колірних плям, точно щільна, пишна кисть бузкової квітки.

Рефлексія «Продовжи пропозицію»: -Я навчився ... -Найбільше сподобалося ... - Не вдалося ... -Залишилися питання.

Домашнє завдання Напишіть невеликий твір про своє враження від картини, використовуючи необхідні матеріализ прочитаного тексту, з матеріалу уроку, а також інформацію про художника та його твори, розміщену в Інтернеті (http / artru. info)


Слайд 1

Урок розвитку мови у 7 класі
Твір – опис картини Б.Кустодієва «Блакит» Вчитель російської мови та літератури МБОУ «Червоннівська Середня школа» Аметова Е.Р.

Слайд 2

Твір-опис картини Б. Кустодієва «Бэзель»
Мета уроку: Навчити словесний опис картини. Розвивати зв'язне мовлення учнів. Вчити вмінню висловлювати думки. Щеплювати любов до російського мистецтва.
ЗАВДАННЯ УРОКУ: Познайомитися з картиною Б.М. Кустодієва «Бэз» і навчитися її опису. Відпрацьовувати навички під час відбору матеріалу. Здійснювати пошук інформації та аналізувати її.

Слайд 3

Кустодієв Борис Михайлович
Видатний російський художник-жанрист, пейзажист, портретист, театральний декоратор, графік.

Слайд 4

Творчість Б.Кустодієва
У творчості Бориса Михайловича Кустодієва трапляються абсолютно ліричні, тонкі твори. У своїх роботах художник втілив себе як автор, який відчуває життя, його складні, але водночас прекрасні образи.

Слайд 5

Свій жанр
На початку ХХ століття Кустодієв приступає до розробки свого жанру «портрета-картини», де головний геройта краєвид нерозривно пов'язані. Це узагальнений образ моделі та її індивідуальні риси, які розкриваються через навколишній простір.

Слайд 6

Бузок
Весняна картина написана щасливим художником. Він зобразив на тлі квітучого білого бузку свою дружину в білій сукні, створивши у картині рівновагу та відповідність жінки та квітів. На руках дружини - маленька дочка в довгій сукні, що приховує ніжки, в бузкову смужку.

Картина сонячна, тепла, наповнена душевною рівновагою та радістю. А задній план - зроблений з колод, фарбований жовтою фарбою будинок, темно-зелене листя чагарника, що росте біля паркану, світла зелень листя бузку - роблять картину ще більш душевною.

Слайд 7
Твір – опис картини Б.Кустодієва

План роботи над твором 1.Вступ. Тема. Спільне враження від картини. Які фарби переважають? 2. Головна частина. А) Що зображено на передньому плані картини? Б) Що на задньому плані? В) На яких деталях автор акцентує увагу глядача? Для чого? Г) Яке ставлення до світу показав митець своєю картиною? 3. Висновок. Які емоції та бажання вона викликає у вас? Навіть ті, хто не дуже близько знайомий з історією російського живопису, хоч раз чув про Бориса Кустодієва.Великий художник відомий не тільки на батьківщині, а й у всьому світі, його полотна продаються з аукціонів та представлені вкращих музеях

планети. Яким було його життя, і які роботи заслуговують на першу чергу?

Біографія майстра З'явився 7 березня 1878 року в Астрахані, в сім'ї викладача духовної семінарії. Через рік після появи сина батько помер і мати Катерина Прохорівна виховувала дітей одна. З дитинства хлопчик захоплювався малюванням, а в 1887 році відвідав виставку художників-передвижників, де так вразився побаченим, що це визначило його всю.подальше життя . Борис брав уроки у місцевого художника Власова, а 1896 вступив до Петербурга до Академії мистецтв. Там він опинився у майстерні Рєпіна і звернувся до портретного жанру. Одна з найперших робіт - картина Кустодієва "Портрет Я. Білібіна" - була визнана на виставці в Мюнхені (1901 року) однією зкращих робіт вданому напрямку . Так жанр став визначальним у творчості художника. Академія була закінчена із золотою медаллю, далі мала бути подорож Європою і знайомство з великими художниками, до яких незабаром увійде і сам Кустодієв. яких найчастіше пов'язано з міщанським та, стануть справжнім скарбом у тому, хто цікавиться російської культурою тих часів. У 1909 році Борис захворів на туберкульоз хребта і провів останні п'ятнадцять років життя в інвалідному кріслі. Попри це він зберігав життєрадісність і продовжував роботу до 1927 року. У травні 1927 року художник помер у Ленінграді.

Опис картини «Масляна»

Найкращі відомі полотнахудожника пов'язані із сюжетами з російського життя та побуту. Саме до таких відноситься і знаменита картина«Масляна». Кустодієв зобразив на ній головну площу невеликого містечка під час народних гулянь. Передній план зображує розписні санки, на яких катаються люди, з боків зображені рум'яні городяни, що прогулюються, і діти, що грають у сніжки, йде ярмаркова торгівля. Художнику вдалося чудово передати для його створення використану приголомшливу палітру з блакитними, червоними та золотими тонами, доповненими бірюзовим та смарагдовим. Зображено на картині і церкву, оточену деревами. Використані кольори підкреслюють добрі емоції та чистоту думок, пов'язаних з вірою, якими просякнута яскрава, святкова картина «Масляна». Кустодієв створив можливість для кожного, хто дивиться на полотно, відчути себе частиною гулянь. Це неймовірно оптимістична робота, яка дозволяє близько познайомитися із способом життя людей кінця ХІХ століття.

Опис картини «Бузок»

Весняне та світле полотно художник створив у 1906 році. Картина Кустодієва «Блакитка» наповнена радістю та наснагою, на ній художник зобразив свою улюблену родину. Молода дружина та маленька донька намальовані на тлі пишних бузкових кущів, що росли в Юлія Кустодієва, одягнена за модою тих часів – у пишну білу сукню, яка підкреслює стрункий силует. Вона тримає на руках дочка в білій сукні з синіми смугами. Картина Кустодієва не тільки чудово передає його прихильність до сім'ї, але й втілює саму погоду цього дня - цвітіння бузку в сонячному проміні зображено з приголомшливою точністю та гармонією.

Опис картини «Купчиха за чаєм»

Полотно, що зображує російську жінку з огрядною фігурою та доброю посмішкою, можна назвати ключовим у житті майстра. Ця картина Кустодієва знайома навіть тим, хто не чув про його творчість. На полотні зображено чаювання, на столі стоїть великий самовар та виставлені страви з фруктами, пиріжками, варенням, білим хлібом. Позаду видно сцени Москви: торговельні ряди, монастирі, білокам'яна церква. У картині можна відзначити і легку іронію- пишна і добродушна купчиха зі своїм гулянням викликає у глядача посмішку. Крім того, є в роботі і глибокий символізм - вона написана в 1918 році, в переломний момент, коли багатьом здавалося, що Росія ніколи не буде колишньою, і її національні рисизникли. Купчиха в такому контексті стає способом традиційного побуту, який ніколи не зникне.

Опис полотна «Купець, який рахує гроші»

Як і інші, ця картина Кустодієва присвячена російським людям та сценам із життя. На полотні зображено купця, виразність обличчя якого вражає. У нього твердий і впевнений погляд, він вміє працювати і вельми притискний, якщо не сказати жадібний. Жест його руки, що тримає гроші, підкреслює враження. Але у портреті немає жодного негативу. Саме купецьке стан розвивало економіку Росії тих часів. Країна опинилася на першому місці у світі в 1913 році, і без таких людей, як старий, зображений на портреті, таке було б просто неможливим. Жанрова сценка з рисами портретного жанрувдається Кустодієву чудово - як і «Купчиха за чаєм», ця робота яскраво відбиває творчість живописця.

Урок з російської мови у 7 класі на тему "Розвиток промови. Підготовка до написання-опису за картиною Б.М.Кустодієва "Бэз" вчить збирати і фіксувати матеріал спостережень. Учитель у процесі розмови звертає увагу учнів на ознаки предметів, важливі для розкриття ідейно -художнього задуму картини

Художник Кустодієв Б.М. дуже любив прості сонячні дні. Він намагався зображати на своїх полотнах реальне життя. Показував, як люди працюють, відпочивають, святкують. Нерідко серед його творів та моменти з його життя.

Полотно "Бузок" - один з таких найпростіших і найулюбленіших творів.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Морозова І.Є.,

Заступник директора з виховної роботи

Вчитель російської мови та літератури

МБОУ «Середня загальноосвітня школа № 22»

Муніципальної освіти

Міський округ Сімферополь Республіки Крим

Урок з російської мови у 7 класі

(У рамках тижня «Тобі, молодий учитель»)

Тема: «Розвиток мови. Підготовка до твору – опис по картині Б. М. Кустодієва «Бэзель»

Мета: 1) познайомити учнів із художником Б.М. Кустодієвим;

2) підготувати до твору за картиною, використовуючи робочий матеріал підручника;

Обладнання: презентація, матеріал, підручники російської мови.

Хід уроку

1.Організаційний момент.

2. Орфографічна розминка:

Відкрийте зошити, запишіть число, "Класна робота", запишемо слова, графічно позначимо орфограми.

Букет бузку, переливи квітів, рожево-лілова палітра квітів, квіткова хмара, пишність бузкової піни, випромінюють ніжний аромат. (слайд 3)

Графічно позначте орфограми.

Вам знайомі ці словосполучення?

У якому творі ми їх використали?

Висновок: «Ці слова ми використовували при написанні твору за картиною П.П.Кончаловського «Бэз у кошику» в 6 класі».

3. Повідомлення теми та мети уроку

Ось і сьогодні ми готуватимемося до написання твору по картині «Бэз», але тільки іншого художника, Б.М.Кустодієва (слайд 1).

Навчимося описувати цю картину (слайд 2).

4.Словникова роботаза підручником (усно).

Як ви вважаєте, чому художники звертаютьсядо теми «бузки»?

Прочитайте матеріал рубрики «Це цікаво» у підручнику російської мови на сторінці 93.

Висновок: "Це слово означає "квітка", квіти прикрашають наше життя, а ми прикрашаємо нашу мову".

5. Ознайомлення з художником (слайд 5).

Насамперед, познайомимося з художником.

5.1. Б.М.Кустодієв - видатний російський художник-жанрист, пейзажист, портретист,

театральний декоратор, графік, художник-імпресіоніст

5.2. Словникова робота (писемно).

Художник-імпресіоніст - це художник, для якого важливі враження, відчуття, особисте.

6. Ознайомлення з творчістю (слайд 7)

Ми бачимо світлу пляму, відчуваємо радість.

7.Рабта з підручником (упр.181, стор.92-93) (слайд 8)

Відкрийте підручник на стор. 93, прочитайте два абзаци.

Подивіться на слайд, картину.

Ми побачили, що для художника важлива особиста.

8.Робота з підручником. Історія написання картини (слайд 9).

Отже, бачимо жінку з дитиною,- важливе у житті художника.

9.Робота з репродукцією по картині Б.М.Кустодієва «Блакит» (слайд 10)

1)Хто зображений на репродукції по картині Б. М. Кустодієва «Блакит»?

2)Коли відбувається дія, зображене на картині?

3)Что ми бачимо на передньому плані репродукції?

4) Який задній план репродукції з картини?

5) Які фарби використовує Б. М. Кустодієв до створення весняного настрою?

6) Що ви відчуваєте, дивлячись на цю картину?

Висновок. Нам добре, ясно.

10. Робота над планом (слайд 11)

Складаємо план твору. .

1.Вступна частина.

Можна додати інформацію художника, висловити загальне враження від картини;

згадати, які фарби переважають.

ІІ. Опис картини.

Потрібно відповісти на запитання:

1.Что зображено на передньому плані картини?

2.Що бачимо на задньому плані?

4. Яке ставлення до світу показав митець своєю картиною?

III.Висновок. Настрій, чуття глядачів.

Які емоції та бажання картина викликає у вас?

Висновок: "Ми згадали, як потрібно складати план".

11.Підбір робочого матеріалу (слайд 12).

А тепер готуємо робочий матеріал до пунктів плану.

Висновок: «Матеріал до твору зібрали. Тепер попрацюємо над мовою твору».

12. Робота над мовою твору (слайд 13)

1. Які мовні конструкції ви зустрілися?

2. Яке смислове навантаження вони мають?

Надають динаміку,

Прикрашають мову, дозволяючи детальніше і точно описати предмети.

Висновок: «Наш твір має бути багатим на різноманітність словника і граматичного ладу мови, що використовуються в ході оформлення висловлювання».

13. Орфографічно-пунктуаційний практикум (слайд 14)

Попрацюємо над граматичними конструкціями. Пояснимо орфограми та пунктограми.

1 )На задньому плані - зроблений з колод, фарбований жовтою фарбою будинок, темно-зелене листя чагарника, що росте біля паркану.

2) Полотно нагадує гроно з яскравих насичених колірних плям, точно щільна, пишна кисть бузкової квітки.

14. Усний твір за картиною.

Тепер послухаємо кілька висловлювань.

15. Рефлексія (слайд 15)

15.1.Слово вчителя:

Перед вами незакінчені пропозиції. Будь ласка, закінчіть їх.

15.2.Висловлювання з використанням прийому «Продовжи пропозицію»:

Я навчився…

Найбільше сподобалося.

Не вдалося…

Залишилися питання.

16. Висновок.

Чого ви навчилися на уроці?

17. Оцінювання з коментарями.

Активні були…

18. Домашнє завдання

Напишіть невеликий твір про своє враження від картини, використовуючи необхідні матеріали з прочитаного тексту, матеріалу уроку, а також інформацію про художника та його твори, розміщену в Інтернеті (http/artru.info) (слайд 14)


Художник Кустодієв Борис Михайлович дуже любив прості сонячні дні. Він намагався зображати на своїх полотнах реальне життя. Показував, як люди працюють, відпочивають, святкують. Нерідко серед його творів трапляються й моменти його життя. Полотно Бузок один з таких простих і найулюбленіших творів.

Ми бачимо чудовий сонячний день. Промені сонця висвітлюють дерев'яний будинокна задньому плані. Він дуже великий та красивий. Світлі колоди видають недавній вік будівлі. Біля самого вікна будинку розташувався великий кущ бузку.

Вона дуже висока та густа. Цілі бутони квітів розташувалися в самому верху, ближче до сонечка. З вікна відчиняється неймовірний виглядна всю цю красу, плюс до всього ще й дивовижний запах заповнює будинок.

Але більше, ніж бузок, погляд приковує молода жінка з дитиною на руках. Очевидно, це дружина художника з дочкою. Вони пройшли у відчинену хвіртку і прямують кудись на прогулянку. День дуже погожий, та й уся сім'я у зборі, чому б і не прогулятися серед краси природи. Одягнені панночки в красиві світлі сукні. На дружині довга біла сукня із закритою шиєю та повним рукавом. А на дівчинці пишна сукня

У синю смужку. Вона ще дуже маленька, тож сукня закриває її ніжки.

Для автора найбільшою радістю у житті була його родина. Це видно тому, з яким трепетом та любов'ю він зображував їх і все, що з ними пов'язане. Все полотно світиться любов'ю, турботою та щастям. Прекрасний художникта чудова картина.

(4 оцінок, середнє: 4.75 із 5)



Твори на теми:

  1. Про знаменитому художникуП. П. Кончаловському відомо, що він був ще й прекрасним садівником, вміло та любовно вирощував різні квіти.
  2. Майя Кузьмівна Копитцева – талановита російська художниця, відомий майстерживопису та натюрморту. Її картини тонко передають красу та велич рідної...
  3. Майстер зображує на картині один із літніх вечорів. На полотні можна спостерігати, як дівчата повертаються додому, після косовиці. Літо...
  4. Перед нами картина відомого російського художника Н. Н. Ге «А. С. Пушкін у Михайлівському». На ній зображено зустріч Пушкіна з...