(!LANG:Pamokos metmenų piešimas ta tema. Suplanuokite temos metmenis"Натюрморт в контрастной цветовой гамме." План конспект урока на тему натюрморт!}

Mokymo įstaigos tipas: Tauridės mokykla-gimnazija Nr.20 Vaikų amžius ir skaičius: 6 klasė (1213 m.), 29 žmonės Laikas: 45 minutės Tema: Natiurmortas kaip vaizduojamojo meno žanras Tikslas: Plėsti mokinių žinias apie natiurmorto žanrą, apie jo kompozicinio sprendimo ypatybes . Sukurkite natiurmortą iš gamtos.

Tikslai: edukacinis: išmokti natiurmorto sampratą; mokyti kurti natiurmortus; išmokyti piešti iš gyvenimo, vaizduojant objektus spalvotai perkeliant konstrukcinę objektų struktūrą, jų proporcijas. plėtoti: ugdyti kūrybinį potencialą; plėsti mokinių akiratį; aktyvinti vaikų stebėjimą; vystyti akis; kūrybiškas mąstymas. ugdomasis: ugdyti estetinį skonį, dėmesingumą, pastabumą.

Pamokos tipas: naujų žinių įsisavinimas Priemonė mokytojui: Grafinė serija: paveikslų reprodukcijos, piešiniai - natiurmorto objektų kompozicinio išdėstymo pavyzdžiai, natiurmorto piešimo sekos schema. Muzikinis serialas: P. I. Čaikovskis – Metų laikai. Ruduo. Mokiniams skirta įranga: popierius (A 4 formatas), pieštukas, trintukas, akvareliniai dažai, teptukas, paletė, indelis vandens, skudurėlis Kompiuterinė technika: video "Kaip žingsnis po žingsnio nupiešti natiurmortą", skaidrių pristatymas su menininkų darbais

Reikšminiai žodžiai: natiurmortas – iš prancūzų kalbos išvertus kaip „mirusi gamta“, tai yra negyvų objektų vaizdas. eskizas – preliminarus piešinio, paveikslo ar jo dalies eskizas. kompozicija - taisyklių ir technikų sistema, skirta paveikslo dalims sudėti į vieną visumą, galimybė tiksliai išdėstyti vaizdą ant lapo. kompozicijos centras yra pagrindinis dalykas kompozicijoje, jis turėtų būti akcentuojamas. kontrastas – tai ryškus objektų skirtumas pagal tam tikras savybes (dydis, forma, spalva, chiaroscuro ir kt.), ryškus priešingumas: ilgas – trumpas, storas – plonas, didelis – mažas.

Pamokos eiga I. Organizacinis momentas 1. Pasisveikinimas. Mokytojas: Sveiki vaikinai! Šiandienos pamoką norėčiau pradėti nuostabiomis eilėmis, raginančiomis ištvermę, sunkų darbą, gyvenimo džiaugsmą ir kūrybiškumą. Tegul jie tampa tavo šūkiu: Jei negali - sužinok, Jei nežinai - sužinok, Nebijok stataus kelio, Bandyk, siek, pasiek, pasiek, Kad tavo gyvenimas taptų daina. L. Tatjaničeva

II. Žinių atnaujinimas. Metodas – pokalbis Vykdoma žaismingai, klausimai įdedami į dėžutę, o mokiniai juos išsiima ir atsako. Mokytojas: Vaikinai, ar prisimenate, apie ką kalbėjome praėjusioje pamokoje? ? Dabar žaisiu žaidimą – žinių patikrinimą. – Kokios yra pagrindinės raiškos priemonės vaizduojamajame mene? (grafika, tapyba, kompozicija). Kokius piešimo tipus žinote? (eskizas, eskizas, eskizas, studija). – Kas yra kompozicija? (taisyklės ir technikų sistema paveikslo dalims sudėti į vieną visumą, galimybė tiksliai išdėstyti vaizdą ant lapo). – Kokias pagrindines komponavimo priemones žinote? (kompozicijos centras, kontrastas, ritmas, spalva, fonas arba aplinka ar erdvė). – Kas yra kompozicijos centras? (pagrindinį dalyką vaizde paryškina spalva, dydis, apšvietimas, tačiau jis ne visada gali būti nuotraukos centre – tai priklauso nuo objekto vietos ir požiūrio taško). – Kokius išmanote tapybos žanrus? (portretas, peizažas, natiurmortas, gyvuliškas, buitinis, istorinis, pasakų-epinis, mūšis).

III. Motyvacija ir tikslų nustatymas pamokai. Metodas yra praktiškas. Užduotį formuluoju „natiurmorto“ technika Mokytojas: – Pažiūrėkite į šias paveikslų reprodukcijas. Menininkai tiesiog vaizduoja įprastus namų apyvokos daiktus, gėles, daržoves, vaisius. – Kokiam tapybos žanrui galima priskirti šiuos paveikslus? (natiurmortas). - Pabandykite pavadinti kiekvieną paveikslėlį.

M. A. Vrubelis „Rožė“

Mokytojas: Klausyk eilėraščio – mįslė. Jei paveikslėlyje matote puodelį kavos ant stalo, arba vaisių gėrimą dideliame grafine, arba rožę krištolyje, arba bronzinę vazą, arba kriaušę, ar pyragą, arba visus daiktus iš karto Žinokite, kas tai yra ... (natiurmortas). Šiandien pamokoje susipažinsite su vienu gražiausių vaizduojamojo meno žanrų – natiurmortu, sužinosite apie jo kompozicinio sprendimo ypatybes. Jūs turite nupiešti natiurmortą iš gamtos.

IV. Naujų žinių formavimas. 1. Iš natiurmorto istorijos. Mokytojas: "Natiurmortas" - iš prancūzų "mirusi gamta" - vaizduojamojo meno žanras, įvairių namų apyvokos daiktų, daiktų, maisto (daržovių, vaisių, duonos ir kt.), gėlių ir kitų dalykų vaizdas. Olandų ir vokiečių kalbomis natiurmorto esmė išreiškiama kaip ramus daiktų gyvenimas, pilnas jų vidinių įvykių, gyvenimas, kurį taip retai pastebime. Šis žanras atsirado maždaug prieš 400 metų Olandijoje ir Ispanijoje. Menininko užduotis natiurmorto srityje yra ne tik perteikti daiktus savyje, bet ir išreikšti tam tikros epochos žmogaus požiūrį į juos, o per juos ir į supantį pasaulį. Būtent todėl XVII amžiaus olandų natiurmortas buvo olandų gyvenimo būdo atspindys (Peter Klas ir Willem Klas Heda „Kumpis ir sidabro dirbiniai“, „Pusryčiai su kumpiu“).

Willem Claesz Heda „Kumpis ir sidabro dirbiniai“.

Natiurmortas taip pat gali tiesiog pamaloninti akį spalvų žaismu, suteikti ramybės. Maskvos dailės muziejuje kabo Henri Matisse'o natiurmortas „Raudonoji žuvis“. Raudonos žuvytės plaukioja akvariume ir viskas. Tačiau ši kompozicija žadina mumyse džiaugsmo jausmą.

Rusijos mene natiurmortas atsirado XVIII amžiuje, o klestėjimo laikas buvo XIX amžiaus pabaiga ir XX amžiaus pradžia. Tai visų pirma Grabaro ir Korovino darbai. Grabaras Igoris Emmanuilovičius

Ryškius natiurmortus kūrė dailininkai Maškovas ir Kuprinas bei kiti.Pamatysite vieną Maškovo natiurmortų „Maskvos maistas. Duona". Liko karo, bado, niokojimo metai. Matyti, kad riestainiai, riestainiai, riestainiai, pyragaičiai teikia žmogui džiaugsmo. Panašu, kad Maškovas matė ne tik gatavus gaminius, bet ir girdėjo, kaip pūpso brinkstanti tešla, orkaitėje plyšta duonos plutelė.

V. Tirtos medžiagos konsolidavimas. Kolektyvinė forma; metodas yra praktiškas. – O ką tu gali pasakyti, žiūrėdamas į šį natiurmortą? Kokius jausmus tai kelia jumyse? (apetito produktai – nuo ​​duonos formų šiurkštumo, nuo spalvų žaismo nuo rudos, rūdžių raudonos, geltonos iki subtilaus pelenų, melsvai pilkos ir rausvos).

2. Natiurmorto darbo seka ir taisyklės. Piešimo etapai (mokytojo paaiškinimas) Mokytojas: 1. Parengiamajame etape pieštuku, labai šviesiomis linijomis, nubrėžkite visų objektų kontūrus. Patartina piešti be korekcijos elastine juostele, bet kokiu atveju nepiktnaudžiauti, nes gumytės suardyta popieriaus tekstūra patamsėja ir nustelbia spalvą. Tomis pačiomis plonomis linijomis pažymime visų natiurmorto ir aplinkos objektų šviesų ir šešėlių ribas.

2. Pirmajame darbo su dažais etape pradėkime nuo bendrų natiurmorto spalvų charakteristikų, tam paruošime mažai prisotintą mišinį - spalvą, kurią permatomu sluoksniu padengsime visas paveikslo dalis , neįskaitant akinimo.

3. Antrajame tapybos etape modeliuojama visų objektų tūrinė forma ir perduodamas jų apšvietimas. Atskirais potėpiais padidiname apšviestų šonų spalvų sodrumą. Šešėlių spalva yra vientisa ir yra įtakojama aplinkos. Jie klojami skaidriomis, bet tamsesnėmis spalvomis. Kiekvienas šešėlių atvaizdui skirtas potėpis turėtų būti paimtas atsižvelgiant į kitų objektų paviršių ir kitų šalia esančių šešėlių spalvą, atsižvelgiant į atspalvį, sodrumą ir šviesumą.

4. Trečiajame darbo etape tęsiame tūrinės formos ir erdvės modeliavimą subtilesniais spalvų atspalviais. Kiekvieną tepinėlį, uždėtą ant popieriaus, lyginame su natiurmortu, pakaitomis nukreipdami akis iš pradžių į vaizdą, paskui į gamtą. Tai leidžia pamatyti, ar perduodama gamtoje esanti spalvų proporcija. Spalvų atspalvių įvaizdis šviesoje, pusiau, šešėlyje pamažu veda į puikų formos modeliavimą, į erdvės ir apšvietimo vaizdą.

5. Paskutiniame etape apibendriname visas spalvas, jei reikia, parenkame kai kurias dalis sodresnės spalvos ir jas užgesiname, kurios pernelyg ryškios, ištrūksta iš bendros spalvų gamos. Piešinys baigtas.

Kūno kultūros minutė (Didaktinis žaidimas „Nuotaika“) Mokytojas: Kiekvienas žmogus turi skirtingas nuotaikas, kurias galima pastebėti iš mimikos, mimikos, akių, bendros išvaizdos. Siūlau pažaisti nuotaiką. (Mokytojas vardija situacijas ir prašo vaikų parodyti, kokius jausmus jie patirs tam tikrais atvejais) - Mama neleidžia eiti pasivaikščioti; - Tėtis tau padovanojo didelį, gražų žaislą; - Vyresnysis brolis neduoda kamuolio; - Staiga į kelią išbėgo šuo; – Pagavai didelę žuvį ir pan.

VI. Praktinė dalis. Mokinių pasirengimo tikrinimas. (Mokytojui leidus, mokiniai atlieka piešinį – natiurmortą iš gamtos.)

VII. Pamokos rezultatai ir edukacinės veiklos refleksija. Ko šiandien sužinojote apie natiurmortą? Ar prisimeni, koks buvo mūsų tikslas pamokoje? – Ar jums patiko dirbti su natiurmortu? – Kas buvo sunkiausia ir įdomiausia pamokoje? Studentų darbų paroda. Darbo įvertinimas. VIII. Namų darbas: Nupieškite rudens natiurmortą Paskutinis mokytojo žodis. Pedagogas: Pažiūrėjęs į tavo darbus galiu pasakyti, kad išmokai gražiai ir išraiškingai išdėlioti objektus ant popieriaus lapo, pasirinkti tinkamą spalvą spalvinimui ir kruopščiai išrašyti smulkias detales. Kaip žinia, piešiniai atrodo patraukliai, jei jie atliekami kruopščiai, meninio skonio, stropiai. Mūsų pamoka baigėsi, jūs visi padarėte gerą darbą, ačiū visiems už jūsų darbą. Viso gero.

Patikrinta eksperto

Pasirinkite dokumentą iš archyvo, kurį norite peržiūrėti:

Pamokos metmenys Tapyba 1.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai. 1 įvadinė pamoka. 3 val.

Tema: Tapybos pagrindai

Tikslas:

Užduotys : Išmokyti tapybos pagrindų. Supažindinti su įvairiomis vaizdinėmis medžiagomis bei jų išraiškingomis ir vaizdingomis galimybėmis išmokyti piešimo guašu technikos, akvarelės, tapybos technikų (šlapiu, sausu teptuku ir kt.).Lavinti teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį;

Įranga ir medžiagos

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai.

Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Įvadas į studijų dalyką, tikslą ir uždavinius. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Paveikslėlių analizė. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Pažintis su teptukais, dažais, popieriumi, pagrindinėmis technikomis. Susipažinimas su dažais (akvarelė, guašas, pastelė, aliejiniai dažai ir kt.) ir jų savybėmis (tonas, sodrumas). Achromatinės ir chromatinės spalvos tapyboje.

3. Praktinis darbas. Obuolys achromatinėje skalėje. Eskizas ir spalvinimas. Savarankiška veikla: spalvų mokslo pratimai atlikti ornamentą su achromatinėmis ir chromatinėmis spalvomis.

4. Pamokos santrauka

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos metmenys Tapyba 10.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr. 10,3 val.

Tema: Lapuočių medžių kontūrų tapyba

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Piešiamas lapuočių medžio kontūras. Supažindinti su rudens medžio tapybos proporcijomis ir individualiomis ypatybėmis, spalvų palete vaizduojant rudenį. Pagrindinės spalvos dėmės charakteristikų tyrimas. Susipažinimas su "natūralios objekto spalvos" sąvoka.

3. Praktinis darbas. Piešiamas lapuočių medžio kontūras. eskizo darymas, spalvų studijavimas Savarankiškas darbas: stebėjimas gamtoje ir medžių iliustracijose, medžio tyrimas

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos planas Tapyba 11.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr.11,3 val.

Tema: Tapyti rudens peizažo eskizus

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : vaizdingos kompozicijos kūrimo pagrindų mokymasis. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Tapyti rudens peizažo eskizus. Įvadas į oro perspektyvą. Susijusių spalvų skalės kūrimas. Spalvų tempimo naudojimas oro perspektyvai perteikti. Susijusių spalvų skalės su daugybe atspalvių įgyvendinimas, pridedant achromatines spalvas. Geltonai raudonos gamos savybių tyrimas. Tono, spalvos, spalvų sodrumo kontrastai.

3. Praktinis darbas. Rudeninio peizažo eskizų tapyba, eskizas, spalvų studija. Savarankiškas darbas: spalvų tempimo, kompozicinės paieškos atlikimas

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos metmenys Tapyba 12.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr.12,3 val.

Tema: Dviejų dalių inscenizacijos tapyba neutraliame fone.

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : vaizdingos kompozicijos kūrimo pagrindų mokymasis. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Dviejų dalių inscenizacijos tapyba neutraliame fone. Išmokykite vaizdinio raštingumo pagrindų: tonų ir spalvų santykių dėsnių, pavaldumo ir kontrasto dėsnių, visumos ir detalės.

3. Praktinis darbas. Dviejų dalių inscenizacijos tapyba neutraliame fone. Savarankiškas darbas: spalvų tempimo, kompozicinės paieškos atlikimas

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos metmenys Tapyba 13.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr. 13,3 val.

Tema: Tapyti įvairių gyvūnų eskizus.

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : vaizdingos kompozicijos kūrimo pagrindų mokymasis. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Tapyti įvairių gyvūnų eskizus. Supažindinti su spalvotų gyvūnų, paukščių įvaizdžio proporcijomis ir ypatumais. Spalvos dėmė ir spalvos siluetas.

3. Praktinis darbas. Įvairių gyvūnų tapybos studijos: spalvinių eskizų darymas, kompozicinė paieška Savarankiškas darbas: stebėjimas gamtoje ir gyvūnų iliustracijose, mokymasis

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos planas Tapyba 14.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr.14,3 val.

Tema: Tapybos inscenizacija iš trijų panašių spalvų objektų.

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : vaizdingos kompozicijos kūrimo pagrindų mokymasis. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Tapybos inscenizacija iš trijų panašių spalvų objektų. Supažindinti su trijų panašios spalvos objektų išdėstymo neutraliame fone proporcijomis ir vaizdo ypatybėmis. Natiurmorto tapyba trupmeninio potėpio technika.

3. Praktinis darbas. Trijų panašių spalvų objektų tapybos inscenizacija: spalvinių eskizų kūrimas, kompozicinės paieškos Savarankiškas darbas: natiurmorto studija

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos metmenys Tapyba 15.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr.15,3 val.

Tema: Autoportretas spalvotas.

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : vaizdingos kompozicijos kūrimo pagrindų mokymasis. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Autoportretas spalvotas. Įvadas į pagrindines žmogaus veido proporcijas. Stiprinti gebėjimą maišyti

3. Praktinis darbas. Autoportretas spalvotas: spalvinių eskizų darymas, kompozicinė paieška Savarankiškas darbas: spalvų maišymas, spalvų tempimas garsui perteikti.

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos metmenys Tapyba 16.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr. 16,3 val.

Tema: Spygliuočių medžio eskizo tapyba.

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : vaizdingos kompozicijos kūrimo pagrindų mokymasis. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Spygliuočių medžio eskizo tapyba. Įtvirtinti gebėjimą kūrinyje naudoti harmoningas spalvas ir atspalvius.

3. Praktinis darbas. Spygliuočių medžio eskizų tapyba: spalvinių eskizų darymas, kompozicinė paieška. Savarankiškas darbas: stebėjimas gamtoje ir medžių iliustracijose, eglės studija.

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos metmenys Tapyba 17.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr.17,3 val.

Tema:

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : vaizdingos kompozicijos kūrimo pagrindų mokymasis. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis.

3. Praktinis darbas.

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos metmenys Tapyba 18.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr.18,3 val.

Tema: Dviejų objektų natiurmorto tapyba šaltomis spalvomis.

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : vaizdingos kompozicijos kūrimo pagrindų mokymasis. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Dviejų objektų natiurmorto tapyba šaltomis spalvomis. Pateikite „šaltų spalvų“ sąvoką. Toninis kontrastas, išryškinantis objektams būdingus bruožus, atskleidžiantis formą. Savarankiškas darbas: namų apyvokos reikmenų natiurmortas

3. Praktinis darbas. Natiurmorto dviejų objektų tapyba šaltomis spalvomis: spalvinių eskizų darymas, kompozicinės paieškos. Savarankiškas darbas: namų apyvokos reikmenų natiurmortas

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos metmenys Tapyba 19.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr.19,3 val.

Tema: Giminių spalvų gėlių puokštių tapyba iš gamtos.

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : vaizdingos kompozicijos kūrimo pagrindų mokymasis. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Giminių spalvų gėlių puokštių tapyba iš gamtos. Susijusių spalvų skalės su daugybe atspalvių įgyvendinimas, pridedant achromatines spalvas. Geltonai raudonos gamos savybių tyrimas. Tono, spalvos, spalvų sodrumo kontrastai.3. Praktinis darbas. Gėlių puokščių tapyba iš gamtos giminingomis spalvomis: spalvinių eskizų darymas, kompozicinė paieška. Savarankiškas darbas: buities rakandų natiurmortas, spalvų maišymo pratimai, spalvų tempimas, gėlių studijos

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos metmenys Tapyba 2.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka №2,3h.

Tema: Spalvų mokslo pagrindai

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : Supažindinti su spalvų mokslo pagrindais tapyboje. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Paveikslėlių analizė. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Rašto spalvinė kompozicija. Susipažinimas su spalvų mokslo pagrindais, rašto spalvinės kompozicijos konstravimo taisyklėmis.

3. Praktinis darbas. Ornamento vaizdas juostelėje, kvadrate ir apskritime. Savarankiška veikla: spalvų mokslo pratimai atlikti ornamentą su pagrindinėmis ir antrinėmis spalvomis. Eskizas ir spalvinimas

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos metmenys Tapyba 20.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr.20,3 val.

Tema: Natiurmortas iš dviejų namų apyvokos daiktų šiltomis spalvomis.

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : vaizdingos kompozicijos kūrimo pagrindų mokymasis. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Natiurmortas iš dviejų namų apyvokos daiktų šiltomis spalvomis. Supažindinti su spalvų perėjimų subtilumu pašviesinant spalvas. Ugdyti gebėjimą sušvelninti paletės skambesį, rasti skirtingus tos pačios spalvos atspalvius. Suteikite „šiltų spalvų“ sąvoką spalvų harmonijai.

3. Praktinis darbas. Dviejų namų apyvokos daiktų natiurmorto tapyba šiltomis spalvomis: spalvinių eskizų darymas, kompozicinės paieškos. Savarankiškas darbas: spalvų tempimo pratimai, ornamentas šiltomis spalvomis

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos metmenys Tapyba 21.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr. 21,3 val.

Tema: Paveikslas iš gamtos edukacinių natiurmortų iš dviejų kontrastingos spalvos objektų neutraliame fone.

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : vaizdingos kompozicijos kūrimo pagrindų mokymasis. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Paveikslas iš gamtos edukacinių natiurmortų iš dviejų kontrastingos spalvos objektų neutraliame fone. Apibūdinkite spalvų kontrasto sąvoką. Ugdykite gebėjimą tapyboje naudoti kontrastingas spalvas.

3. Praktinis darbas. Edukacinių natiurmortų tapyba iš gamtos iš dviejų kontrastingos spalvos objektų neutraliame fone: spalvinių eskizų darymas, kompozicinės paieškos. Savarankiškas darbas: kompozicinė natiurmorto spalvinio sprendimo paieška, objektų eskizai

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos metmenys Tapyba 22.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr. 22,3 val.

Tema: Kūrybinė veikla.

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : vaizdingos kompozicijos kūrimo pagrindų mokymasis. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį.Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Kūrybinė veikla. Savarankiškas darbas: pasiruošimas konkursams, parodoms (medžiaga ir temos studentams pasirinkti)

3. Praktinis darbas. Savarankiškas darbas: kompozicinė natiurmorto spalvinio sprendimo paieška, objektų eskizai, peizažai.

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos planas Tapyba 3.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr.3,3 val.

Tema: Spalvų mokslo pagrindai

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : Mokymas spalvų mokslo pagrindų, rašto spalvinės kompozicijos konstravimo taisyklių. Pažintis su ritmu, simetriško ir asimetrinio ornamento įvaizdžiu. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį. Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Sąvokų apibrėžimas: spalva, spalvos savybės, spalvų ratas, šiltos ir šaltos spalvos. Rašto spalvinė kompozicija. Mokymas spalvų mokslo pagrindų, rašto spalvinės kompozicijos konstravimo taisyklių. Pažintis su ritmu, simetriško ir asimetrinio ornamento įvaizdžiu.3. Praktinis darbas. Eskizas ir spalvinimas. Ornamentinių kompozicijų atlikimas skalėje, esančioje viename iš spalvų rato ketvirčių. Savarankiškas darbas: spalvų maišymo pratimai.

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pasirinktas dokumentas, kurį norite peržiūrėti Pamokos planas Tapyba 4.docx

biblioteka
medžiagų

Tema: "Tapyba"

Pirmieji studijų metai Pamoka Nr. 4,3 val.

Tema: lapų tapyba

Tikslas: Meninio ugdymo sąlygų sudarymas, mokiniams įgyti vaizduojamojo meno srities žinių, įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys : išmokti spalvinės kompozicijos kūrimo pagrindų. Pažintis su ritmu, simetriško ir asimetrinio ornamento įvaizdžiu. Supažindinti su spalvų mokslo tapybos pagrindais. Ugdykite spalvų pojūtį ir gebėjimą maišyti dažus, išgauti sudėtingus pirminių spalvų atspalvius.Ugdykite teptuko įgūdžius atliekant vaizdingą piešinį. Formuoti gebėjimą planuoti veiklą, savarankiškai kontroliuoti savo ugdomąją veiklą, objektyviai vertinti savo darbą

Įranga ir medžiagos : popieriaus lapai, teptukai, dažai, vanduo, gamtos objektas, spalvinės gamos, pristatymas su menininkų paveikslų pavyzdžiais, reprodukcijos.

Per užsiėmimus

1. Organizavimo momentas . Sveikiname, tikriname pasirengimą pamokai. Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Darbo vietos organizavimas.

2. Pagrindinė dalis. Paaiškinimas pamokos tema. Demonstracinių ir vaizdinių schemų demonstravimas. Spalvų mokslo pagrindai. Susipažinimas su spalvų mokslo pagrindais. Vaizdinio vaizdavimo plokštumoje priemonės. Dažai. Spalvų poslinkis.

3. Praktinis darbas. Lapų dažymas. Eskizas ir spalvinimas. Spalvingų mišinių kompozicijos pratimų atlikimas maišant spalvas, turinčias geltonų atspalvių, pridedant achromatinių spalvų. Kompozicijos atlikimas geltonos spalvos tonu. Savarankiškas darbas: rudens lapų eskizai.

4. Pamokos santrauka . Paroda ir darbų aptarimas. atsakymai į klausimus: ką studijavote, kas įsiminė ir patiko, su kokiais sunkumais susidūrėte?

Pamokos metodinis tobulinimas

tapybos tema

parengiamojoje klasėje

2 studijų metai

tema „Natiurmortas. Piešimas

natiurmortas iš gamtos »

Užbaigė: Kukushkina E.N.

Mokytojas

MOU DOD vaikų dailės mokykla Nei

Kostromos sritis

2013 metai

Pamokos tema: „Natiurmortas. Natiurmorto piešimas iš gamtos.

Tikslas

Sukurkite paprastą natiurmortą iš gamtos

Užduotys :

Tobulinimas: išvystyti darbo su dažais technikas, darbo su natiurmortu seką.

Įranga:

Mokytojui - gamtos aplinka (natiurmortas ant balto lapo), lentelė "Natiurmortas (darbas žingsnis po žingsnio)", eskizai iš daržovių ir vaisių gamtos (vaikų darbai)

3 eilutė:

Pamokos planas

  1. Laiko organizavimas
  2. Įžanginis pokalbis
  3. Studentų darbas pagal užduotį
  4. Pamokos santrauka

Užsiėmimų metu:

  1. Laiko organizavimas

Mokinių pasirengimo pamokai tikrinimas. Teigiamas vaikų požiūris į pamoką.

  1. Įžanginis pokalbis.

Prisiminkite vaizduojamojo meno žanrus. Toliau nagrinėjamas vienas iš meno žanrų – natiurmortas. (rodomos iliustracijos)

Jei matote nuotraukoje

Stebuklų vaza ant stalo

Jame yra puokštė gražių

sniego baltumo chrizantemos;

Yra daug patiekalų,

Ir stiklinis ir paprastas,

Galbūt puodelis ar lėkštė

Su paauksuotu apvadu.

Ir taip pat atsitinka taip:

Žaidimas ten ištraukiamas.

Pagaliau padėkime

Prinokę persikai ir slyvos.

Ir taip pat nuotraukoje

Nupieštas kaip tortas.

Ir taip paveikslas

Tai vadinama natiurmortu.

Natiurmortas - (išvertus iš prancūzų kalbos - mirusi gamta) - negyvų objektų vaizdas. Šis žodis reiškia sudėtingą ir įvairų vaizduojamojo meno žanrą, taip pat individualius kūrinius, meniškai atkuriančius namų apyvokos reikmenis, muzikos instrumentus, gėles, vaisius, daržoves, negyvą žvėrieną ir kitus negyvus daiktus. Natiurmortas atsirado siejant su realizmo raida tapyboje, o plečiantis techninėms ir pažintinėms menininkų galimybėms, XVII amžiuje jis buvo apibrėžtas kaip savarankiškas žanras.

Natiurmortas atlieka įvairias funkcijas. Pavyzdžiui:

Dekoratyvinis - užfiksuoja natūralių formų spindesį, grakštumą ir spindesį, jas kiek perdėdamas ir transformuodamas, puošia interjerą;

Teminiai – vaizduojami objektai, kuriuos vienija viena tema (vaikai – žaislai, sportas – sporto atributika ir kt.

Natiurmortas byloja apie skirtingų laikų žmonių gyvenimus; net piešdami negyvus objektus galite daug ką išreikšti, pasakyti apie žmonių gyvenimus.

Ką galite pasakyti žiūrėdami į šį natiurmortą? (reprodukcijos demonstravimas) natiurmortas

Galvosūkiai:

Šeši porceliano draugai

Ant staltiesės stovėjo ratu,

Norėjosi vakare

Pavaišinkite mus arbata. (puodeliai)

Šviečia mano uniforma,

Ant stalo aš esu vadas.

Žinoti puodelius, arbatinuką;

Aš esu didelis viršininkas. (Samovaras)

Dvi seserys: viena didelė,

Tai trukdo manų kruopų košei.

Na, mažoji sesuo

Arbata garsiai maišosi. (Šaukštas)

Tiesiog nuo kameros

raudona statinė,

Jūs jį paliečiate - sklandžiai,

Ir užkąsk – saldu! (Apple)

auksine galva

Didelis, sunkus.

auksine galva

Atsigulkite pailsėti.

Paguldykite galvą

Tik kaklas plonas. (Moliūgas)

Auksinis juodų namų sietelis pilnas. (saulėgrąža)

Vasarą sode švieži, žalia,

O žiemą statinėje jie geltoni, sūrūs.

Atspėk, gerai padaryta

Koks mūsų vardas? (Agurkai)

Kamuoliai kabo ant mazgo,

Pamėlyno nuo karščio. (slyva)

Apsvarstykite iliustracijas, reprodukcijas ir atsakykite į klausimus:

Kas yra natiurmortas?

Kurie natiurmorto paveikslai jums patinka labiausiai ir kodėl? Įvardykite paveikslų autorius.

Kokios spalvos (šiltos ar šaltos) jose vyrauja? Kodėl?

Kas vienija visus vieno natiurmorto objektus? (Tema, priklausomybė)

Kodėl vaisių įvaizdyje spalvos skiriasi šviesumu: vieni šviesesni, kiti tamsesni?

Kaip menininkai ant plokščio paveikslų paviršiaus perteikia daržovių ir vaisių tūrį? Kodėl šviesesni potėpiai ant visų vaisių ir objektų yra vienoje pusėje, o tamsūs – kitoje? Kokį vaidmenį čia vaidina saulės šviesa? (saulės šviesa, apšviesdama objektus, daro juos šviesiais iš vienos pusės (tai šviesa), iš kitos – tamsiais (šešėlis).Šviesa ir šešėlis padeda perteikti trimatį objektų vaizdą, jų tikrovę.)

Atspindys

Norėdami konsoliduoti medžiagą, siūlau žaidimą „Sukurk natiurmortą“. Iš prieš jus siūlomų daiktų siūlau pasidaryti natiurmortus ir suteikti jiems pavadinimus (dalyvauja ir stiprūs, ir silpni vaikai)

Kūno kultūros minutė

Ant lentynos buvo krepšelis tuščiąja eiga (atsisėskite, apkabinkite rankas - pavaizduokite krepšį)

Tikriausiai ji jos pasiilgo visą vasarą (palenkta galva, kairėn ir dešinėn)

Štai atėjo ruduo ir pagelto lapija, (kelkis, pavaizduok medžių šakas)

Atėjo laikas nuimti derlių. (ištempti, pavaizduoti skinant vaisius nuo medžių)

Krepšelis laimingas (apvalios rankos priešais jus, linktelėkite galva)

Ji nustebo (išskleidė rankas)

Kad sode gimė tiek daug vaisių! (atsikelkite ant kojų pirštų, rankomis parodykite didelį ratą)

  1. Studentų darbas pagal užduotį

Natiurmortas iš gamtos.

Šiandien turime daržovių ir vaisių natiurmortą. Ši tema yra „skanu“ ir ją labai malonu piešti. Kiekvienas vaisius ir daržovė turi pagrindinę formą ir spalvą, kurią reikia pamatyti. Jie gali būti vienodi skirtingiems vaisiams ir daržovėms, tačiau spalva ir detalės jiems būdingos.

Pasekmėdarbų vykdymas:

  1. Ant parengiamiejiscena pieštuku su labai šviesiomis linijomis nubrėžia visų objektų kontūrus. Patartina piešti be korekcijos elastine juostele, bet kuriuo atveju nepiktnaudžiauti, nes. gumos sunaikinta popieriaus tekstūra tamsėja ir užgožia spalvą. Tomis pačiomis plonomis linijomis pažymime visų natiurmorto ir aplinkos objektų šviesų ir šešėlių ribas.
  1. Pirmajame etape Pradėkime dirbti su dažais su bendromis natiurmorto spalvų charakteristikomis, tam paruošime mažai prisotintą mišinį - spalvą, kurią permatomu sluoksniu padengsime visas paveikslo dalis, išskyrus blizgesį.
  2. Antrajame tapybos etape modeliuojama visų objektų tūrinė forma ir perduodamas jų apšvietimas. Atskirais potėpiais padidiname apšviestų šonų spalvų sodrumą. Šešėlių spalva yra vientisa ir yra įtakojama aplinkos. Jie klojami skaidriomis, bet tamsesnėmis spalvomis. Kiekvienas šešėlių atvaizdui skirtas potėpis turi būti paimtas atsižvelgiant į kitų objektų paviršių ir kitų šalia esančių šešėlių spalvą atspalvio, sodrumo ir šviesumo požiūriu.
  1. Trečiajame etape darbą, tęsiame tūrinės formos ir erdvės modeliavimą subtilesniais spalvų atspalviais. Kiekvieną tepinėlį, uždėtą ant popieriaus, lyginame su natiurmortu, pakaitomis nukreipdami akis iš pradžių į vaizdą, paskui į gamtą. Tai leidžia pamatyti, ar perduodama gamtoje esanti spalvų proporcija. Spalvų atspalvių įvaizdis šviesoje, pusiau, šešėlyje pamažu veda į puikų formos modeliavimą, į erdvės ir apšvietimo vaizdą.
  1. Paskutiniame etape apibendriname visas spalvas, jei reikia, kai kurias dalis paryškiname sotesne spalva, o pernelyg ryškias, kurios ištrūksta iš bendros spalvų gamos, užgesiname. Piešinys baigtas.

IV. Pamokos santrauka

Atliktų darbų peržiūra ir analizė. Atkreipti dėmesį į gražiai rastus spalvų derinius perkeliant natūralios aplinkos objektų prigimtį.

Įprastų klaidų analizė.

Darbo vietos valymas.

Nuorodos:

  • B. M. Nemensky "Vaizdas ir meninis kūrinys" 1-4 klasė Maskvos "Apšvietos" 2008 m.
  • E. Rožkova „Dailoji dailė pradinėje mokykloje“ Maskvos „Švietimas“ 1980 m

Pamokos savistaba

parengiamojoje klasėje (2 studijų metai)

„Natiurmortas. Piešimas iš dviejų natiurmorto

daiktai“

Tikslas ir užduotys:

Edukacinis: supažindinti mokinius su daiktų pasaulio vaizdavimo meno istorijoje formų įvairove, plėsti žinias apie natiurmorto žanrą, apie natiurmorto ypatumus tapyboje, piešime, skulptūroje, išmokyti vaizduoti įvairių objektų.

Kūrimas: sukurti darbo su dažais metodikas.

Švietimas: ugdyti estetinį jautrumą.

Įranga:

Mokytojui - gamtos aplinka (dviejų objektų natiurmortas), lentelė "Natiurmortas (darbas žingsnis po žingsnio)", eskizai iš daržovių ir vaisių gamtos (vaikų darbai)

Mokiniams – akvarelė, guašas, popierius, teptukai, grafinės medžiagos

Regėjimo diapazonas:

I. Maškovo „Vaisiai ant lėkštės“, A. Lentulovo „Natiurmortas“, V. Van Gogo „Saulėgrąžos“, K. Korovino „Natiurmortas. Gėlės ir vaisiai.

Pagal programą ši tema įtraukta į piešinio iš gyvenimo skyrių. Tema „Natiurmortas. Iš gyvenimo piešiant daržovių, vaisių natiurmortą „skiriamos 2 valandos.

Pagrindinis šios pamokos tikslas – suteikti mokiniams žinių apie natiurmortą; išmokyti vaizduoti objektus natiurmorte tiek grafinėmis, tiek vaizdinėmis priemonėmis. Pamoka susideda iš organizacinio momento, naujos teorinės medžiagos pristatymo, studijuotos medžiagos įtvirtinimo, savarankiško vaikų darbo.

Ji pamokai ruošėsi laiku, paruošė visą vaizdinę medžiagą, kurios prireiks pamokoje. Elgesio turinys, teminis dėmesys ir technologija visiškai atitiko klasės išsivystymo lygį.

Studijų laiką išnaudojau racionaliai. Pamoka prasidėjo organizaciniu momentu, kuris prasidėjo nuo mokinių darbingos nuotaikos pamokai.

Naujos medžiagos – pagrindinės šio tipo pamokos dalies – pristatymas atliekamas paaiškinimo metodu, pasakojimu su reprodukcijų demonstravimo elementais. Šiame pamokos etape ji mokiniams atskleidė „natiurmorto“ sąvoką, supažindino su natiurmortų rūšimis. Siekdama padidinti ugdymo proceso efektyvumą ir kad tokio amžiaus vaikai neprarastų susidomėjimo pamoka, pokalbyje užminė mįsles.

Naujos medžiagos konsolidavimas buvo atliktas žaidimo „Sukurk natiurmortą“ forma. Šiame darbe dalyvavo ir stiprūs vaikai, ir silpnesni. Šiame etape labai gerai sekėsi mokinių žinios, gautos teorinės medžiagos pristatymo metu.

Prieš savarankišką darbą, siekdama išsaugoti vaikų sveikatą, vedė kūno kultūros užsiėmimą.

Pamokos savarankiško darbo etape vaikams paaiškinau natiurmorto darbų seką.

Savarankiško darbo metu mokytoja teikė mokiniams individualią pagalbą, pagal individualius gebėjimus. Geresnei savarankiško darbo atlikimo sekai buvo pritaikyta mokomoji lentelė „Spalvoto natiurmorto atlikimo seka“.

Pamokos pabaigoje ji surengė mokinių darbų parodą, kurioje buvo atlikta darbų analizė: kas pavyko, o kas ne? Galėjau aiškiai matyti, kaip mokiniai išmoko temą. Studentų vertinimas.

Pasirinktos darbo formos neatsitiktinės, tokio amžiaus vaikams jos įdomios, jiems įdomios. Manau, kad mokinių tikslo suvokimas vyko visapusiškai.


Marina Andreeva

Tapybos klasė

Priešais vaikus buvo įrengtas ąsotis, grybas, baklažanai, pipirai ir vyšnios. Visa tai buvo uždėta ant žalios draperijos be klosčių.

4 klasė, nuo 12 iki 14 metų.

Pamokos tikslai

1. Teisingai padėkite daiktus ant lapo.

2. Teisingai pastatykite ąsotį.

3. Perkelkite spalvų toną pagal gamtą.

4. Akies vystymasis.

5. Objektų santykio vienas su kitu įgūdžių tiksliam dydžių perdavimui ugdymas.

Teorinė dalis.

Kai kurie vaikai šioje grupėje yra pirmamečiai, todėl paaiškinti darbo niuansus ir reikalavimus jiems buvo ypač svarbu. Siekiant tvirtesnio medžiagos įsisavinimo, buvo naudojami lengvai suprantami palyginimai.

Pavyzdžiui, kiekvienas objektas yra savo vietoje ir tam tikru atstumu nuo kitų objektų. Šiam paaiškinimui buvo naudojamas orbitų, kuriose yra planetos Saulės sistemoje, pavyzdys.

Praktinė dalis.

Vaikai nustatė lapo padėtį ir dėjo daiktus ant lapo. Pirmiausia buvo nustatyta plokštuma (stalas, ant kurio bus dedami objektai.

Kiekvienas vaikas turi savo natiurmorto matymo ypatumus. Kažkas padidina objektus, kažkas susitraukia. Kai kurie juda aukštyn, kiti žemyn, kiti į dešinę arba į kairę. Norėdami to išvengti, vaikai buvo raginami lapo kampe padaryti mini eskizą.

Spalvotas darbas.

Kad darbas būtų holistinis, su spalva reikia dirbti su visais objektais iš karto, o ne atskirai. Todėl darbą su spalva galite suskirstyti į etapus.

1. Kiekvieno dalyko pagrindinio tono nustatymas.

2. Tamsių sričių, šviesių sričių, šviesų, šešėlių aptikimas plokštumoje, ant objektų.

3. Kiekvieno dalyko analizė, siekiant atsižvelgti į refleksus ir atspalvius.

4. Galutinis etapas. Daiktų apibendrinimas, darbas su smulkmenomis.

Rezultatas

Vaikai baigia darbą ir kartu su mokytoja aptaria momentus – kas pavyko, kas ne. Svarbu visus pagirti už nuveiktus darbus. Tiems vaikams, kurie užsiima pirmaisiais metais, ypač svarbu suprasti, kad jiems sekasi.

Pamokos pabaigoje paaiškėja, kad konkrečiai kiekvienam vaikui sekasi daugiau, kas mažiau. Į ką turėtumėte sutelkti dėmesį kitoje pamokoje?

Baigtas darbas vaikams.



Susijusios publikacijos:

Tikslas: Supažindinti vaikus su tuo, kad daržovės taip pat turi sulčių, turi spalvą. Parodykite, kad jei nuleisite sultis ant audinio, tada, kai jis išdžius, skystis.

Pamokos „Miške grybauti ir uogauti“ santrauka 4-5 metų vaikams Edukacinių veiklų santrauka edukacinėje srityje „Kognityvinis vystymasis“ (Įvadas į išorinį pasaulį) Tema: „V.

Pažinties su išoriniu pasauliu santrauka „Į mišką uogauti“ jaunesnės grupės vaikamsŽaidimo seanso pažinimo srityje santrauka. Aplinkos pažinimas. Pedagogas: Melnichek S. V. 2015 m. kovo 25 d Tema: „Į mišką už.

Krepšelis su daržovėmis Neseniai mūsų Akhtyrsky kaime, Krasnodaro krašte, buvo surengtos atostogos pavadinimu „Vaikystės adresas – Kubanas“. Čia.

Meistriškumo klasė skirta mokytojams, tėvams – darbui su vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikais. Meistriškumo klasės tikslas: gamyba.

Pažintis su Petrikovskajos tapyba. GCD santrauka vidurinėje grupėje „Šakelė su uogomis“„Šakelė su uogomis“ Programos užduotys: 1. Supažindinti vaikus su Petrikovo tapyba. 2. Tobulinti piešimo pirštais technikas ir.

Projektas „Supažindinimas su daržovėmis“ Projekto tipas: edukacinis. Projekto dalyviai: antros jaunesnės grupės vaikai, mokytoja, tėveliai. Įgyvendinimo laikotarpis:.

Tikslas: Pažintis su daugiasluoksnio glazūravimo akvarele technika. Rašyti kontrastingą natiurmortą, susidedantį iš 4 daiktų ir 3 draperijų.

Užduotys:

Pamokos:

    Trys pagrindinės akvarelės atlikimo technikos – neapdorotu būdu, ala prima, glazūravimas;

    susipažinimas su menininkų kūryba;

    preliminaraus natiurmorto pieštuku eskizo sudarymas;

    seka akvarelės darbe apie natiurmortą.

Kuriama:

    kūrybinių gebėjimų, meninio skonio, spalvos ir harmonijos pojūčio ugdymas;

    vaizdinio mąstymo, atminties, dėmesio, studijuojamos medžiagos suvokimo ugdymas;

Švietimas:

    kūrybiško ir profesionaliai kompetentingo akvarelės eskizo sukūrimas šia technika;

    pagarbos menininko profesinei veiklai ugdymas;

    susidomėjimo meno istorijos studijomis formavimas.

Naudotos medžiagos ir įrankiai:

    akvarelės popierius;

    paprastas pieštukas ir trintukas;

    didaktinė ir vaizdinė medžiaga: iliustracijos, dailininkų paveikslų reprodukcijos, taip pat mokytojo darbai;

    Edukacinė aplinka-natiurmortas

Pamokos planas

1. Organizacinė dalis -1-2 min.

2. Naujos medžiagos pristatymas - 10-12 min.

3. Darbo instrukcijos – 2-3 min.

4. Praktinis studentų darbas - 25-27 min.

5. Pamokos užbaigimas, analizė - 3-4 min

6. namų darbai

Pamokos eiga

1. Įvadas į temą.

Pasiruošimas pamokai, darbo vietos organizavimas. Saugos priemonės su medžiagų įrankiais.

2. Natiurmorto darbo etapai.

    Pradinis eskizas pieštuku. Piešinio perkėlimas iš eskizo į pagrindinį formatą (A-2). Piešimas prasideda kompoziciniu objektų išdėstymu lape. Atsižvelgiant į perspektyvinius sumažinimus, pradedami statyti objektai. Visų šio natiurmorto objektų pagrindas yra apskritimas, tačiau pagal perspektyvos dėsnius iš šios padėties gaunama elipsė. Norėdami sukurti elipsę, nubrėžkite ašis, padarykite ant jų serifus. Sujungiame lygia linija.Elipsės keičiasi: kuo elipsė aukštesnė, tuo ji siauresnė, tuo žemesnė, platesnė.
    Nematomos linijos – konstrukcinės linijos turi būti blyškesnės ir plonesnės, o matomos tamsesnės ir aiškesnės.
    Išsiaiškinkite visų objektų proporcijas vienas kito atžvilgiu. Proporcija – tai tam tikras daikto dalių santykis tarpusavyje, jų proporcingumas. Reikia nuolat lyginti proporcingus santykius, pritarti.Oapibrėžti savo ir krintančių šešėlių ribas.

Pradėkime nuo proporcijų, jas išmatuosime pačiu mažiausiu daiktu – stikline. Medinės vazos aukštyje stiklinė telpa 2,5 karto. Medinės vazos plačiausios dalies plotis soma vazoje telpa 2 kartus. Viršutinės vazos dalies plotis lygus stiklo aukščiui, dugnas kiek platesnis. Taip pat stikline nustatome ketaus proporcijas. Stiklas ketaus aukštyje telpa 1,5 karto, plotis šiek tiek didesnis už aukštį, galima įrašyti į stačiakampį arti kvadrato. Puodo dugnas lygus vazos kaklelio pločiui. Viršutinėje ketaus dalyje telpa 1,5 puodelio aukščio.

Kai piešinys tinkamai pastatytas ir baigtas, užtepami dažai. Akvarelė – vandens dažai, iš prancūziško žodžio aguarell ir kilęs iš lotyniško žodžio agua – vanduo. Pagrindinė akvarelės savybė – spalvinimo sluoksnio skaidrumas. Todėl objekto kontūro pieštuku piešinys neturėtų būti labai juodas, linijos turi būti minkštos, kitaip pieštukas bus matomas per dažus.Balta spalva akvarelėje nenaudojama, jos atima dažams skaidrumą ir spalvos grynumą. Šviesesni tonai gaunami atskiedžiant prisotintą toną vandeniu. Kad dažai geriau priglustų prie popieriaus, prieš pradedant dažyti dažais visas lapas nuplaunamas vandeniu. Taikant spalvą akvarele, naudojami du būdai: glazūravimas ir alla prima.

Stiklinimas – tai vieno permatomo dažų sluoksnio uždėjimas ant kito, o pirmasis sluoksnis išdžiovinamas. Šis metodas kartais vadinamas „sausu dažymu“ ir išsaugo akvarelės skaidrumą.

Alla-prima – visos spalvos paimamos iš karto norimo stiprumo, kiekviena spalvos detalė prasideda ir baigiasi vienu žingsniu. Tokiu būdu arba „šlapiu darbu“ galite pasiekti ryškumo ir spalvingumo.

Prasideda užpildymas vietinėmis spalvomis. Laipsniškas spalvų perdengimas ant objektų nuo šviesių iki tamsių.

Mūsų užpildymas prasideda nuo tamsiausio daikto – juodo ketaus. Jis neturi būti grynai juodas. Pilką spalvą sumaišome su mėlynai violetiniu atspalviu ir pradedame pildyti. Tamsiausias vietas rašome tankiau, šviesesnes labiau atskiestais dažais, paliekant vietos paryškinimams ir refleksams. Jas padengiame labai atskiestais dažais. Akcentai neturėtų būti balti, jie turi savo atspalvį. Kadangi turime žalią draperiją, ketus atspindi raudoną atspalvį. Įpilame šiek tiek raudonų dažų, jie turėtų būti subtilūs. Šviesa atsispindi nuo rožinės draperijos ir krenta ant ketaus, apatinėje dalyje sudarydama švelnų refleksą. Lygiagrečiai rašome visus dalykus kartu. Negalite išrašyti kiekvieno elemento atskirai, visi darbai turi būti atliekami kaip visuma. Būtina atsikratyti baltų dėmių ant lapo, jos trukdo suvokti vaizdą kaip visumą. Objektus užpildome vietinėmis spalvomis, dažus paimame netvirtai, kad pirmajame registracijos etape netamsėtume šviesių objektų. Lengviausias mūsų natiurmortas yra vienkartinė šviesą atspindinti draperija. Tamsiausias bus ketaus, stiklas bus artimas jo tonui, bet vis tiek šviesesnis. Kitas tonas yra žalia draperija ir medinė vaza. Užpildykite žalią draperiją žaliai geltona spalva. Šviesiai žalią draperiją užpildome pilkai žalia spalva, pridedant įvairių žalios, geltonos, violetinės, rudos atspalvių. Stiklas užpildytas raudonai ruda spalva. Kadangi jis yra lakuotas ir suteikia daug akcentų bei atspindžių, visa tai reikia perteikti mūsų paveikslėlyje. Kairėje pusėje nubrėžiame refleksą iš rožinės draperijos, dešinėje - akcentuojame akcentus. Stiklo kraštelį ir vidų užpildome auksine ochra. Medinė vaza užpildyta šviesiai ruda spalva, šviesoje su ochra. Šešėliuose pridėkite žalsvą atspalvį ir paimkite spalvą tankiau. Kadangi tai medinis objektas, čia nebus stipriai išreikštų paryškinimų, jie bus labiau prislopinti ir išsklaidyti. Reikia stengtis perteikti medžio tekstūrą ir tai, kad vaza sudaryta iš lentų, reikia subtiliai parodyti medžio kraštus.

Pradedame taikyti įvairius gamtoje matomus atspalvius. Mes atliekame šį chiaroscuro ir tūrį. Vyksta darbas su fonu ir refleksais.


Pradedame dirbti su šviesių tonų santykiais: šviesa, šešėlis, pusiausvyra, refleksas. Šešėlių rašymas ant objektų ir nuo objektų. Šešėlių vienija. Pirmojo plano ir fono registracija. pirmame plane esantys objektai turi būti parašyti aiškiai ir išsamiai. Turime stiklą pirmame plane, ant jo nubrėžiame paveikslą, lapus, garbanas, atsižvelgiant į tai, kad jie yra ant stiklo, jis yra tūrinis, todėl kai kurie lapai kris į šviesą, o kai kurie bus šešėlyje. Ant arčiausiai mūsų esančių draperijų išrašome klostes, kurios susidaro ties stalo krašto lūžiu. Fone esantys dalykai turėtų būti rašomi švelniau. Kontūrai neturėtų būti pernelyg aiškūs, jie turi eiti giliai, būti minkštesni. Priešingu atveju jie išryškės, todėl privalome perteikti suplanuotus darbus.

Mūsų kompoziciją galima suskirstyti į 3 planus. Pirmas planas – stalo kraštas, rožinės draperijos, stiklinė. Antrasis planas – ketus ir vaza. Trečias planas – draperijos fone.

Būtina parodyti, kad visi objektai yra toli vienas nuo kito. Pirmame plane objektai, šešėliai, atspindžiai bus ryškūs, kuo toliau nuo mūsų objektai bus švelnesni ir subtilesni. Užpakalinės draperijos turėtų atrodyti erdvios, klostės slysti, šešėliai ne itin ryškūs.

Darbas prie detalių. Apibendrinant. Detalių tobulinimas ir kompozicijos kaip visumos apibendrinimas. Minkština kietas linijas.

Mokytojo darytų natiurmortų pavyzdžiai.

Kontrastingas natiurmortas šiltomis spalvomis.

Natiurmortas šaltomis spalvomis.

Kontrastingas natiurmortas.

Natiurmortas šiltomis spalvomis.

Kontrastingas natiurmortas šiltomis spalvomis.

.

1. Piešimas prasideda kompoziciniu objekto išdėstymu lape. Vaizdas kontūruojamas šviesiomis linijomis. Atsižvelgiant į kampą, proporcijas ir perspektyvas, surandami ir nustatomi pagrindiniai konstruktyvūs taškai. Atsižvelgiant į perspektyvinius pjūvius išilgai konstrukcinių taškų, nubrėžiama bendra veido dalių konstrukcijos forma.

2. Išsiaiškinkite proporcijas ir perspektyvią konstrukciją. Nubrėžia savo ir krintančių šešėlių ribas.

3. Šviesių tonų santykių pagalba atskleidžiamos trimatės formos. Jie perteikia erdviškumą, tos formos, kurios yra arčiau piešinio, išryškinamos kontrastingiau.

4. Pilnas toninis formų išdirbimas. Darbas su šviesių tonų santykiais: šviesa, šešėlis, pusiausvyra, refleksas. Apibendrinant. Brėžinio patikrinimas ir apibendrinimas (visas)