(!KEEL: kokkuvõte vanema rühma logopeedilisest tunnist, et kinnistada oskust liigitada tööriistu liikide järgi: aiandus, muusikal, puutöö. “Päkapiku riik.” Ettevalmistusrühma kõnearenduse tunni kokkuvõte. “ Tööriistad GCD kokkuvõte all

Abstraktne haridustegevus 6-7-aastastele lastele teemal "Tööriistad ja tööriistad"

Materjal pakub huvi logopeedidele ja õpetajatele koolieelne haridus.
Pakutud ülesanded arendavad vanemas koolieelses eas laste kõneoskust.

Teema: "Tööriistad ja tööriistad"

Sihtmärk: Minimuinasjuttude väljamõtlemine erinevatest “võlupillidest”.

Ülesanded:
Parandusõpetus:
täpsustada, laiendada ja aktiveerida laste sõnavara teemal „Tööriistad ja tööriistad;
arendada ehitusoskust erinevat tüüpi väited, jälgides nende struktuuri;
parandada kõne häälduskülge: kinnistada häälikute õige ja selge hääldamise oskust, osata leida hääliku koht antud sõnas, arendada sõnade ja fraaside selget hääldust;
rikastada õpilaste kõnet grammatiliste vormide ja struktuuridega, selgitades nende arusaamist tähendusest rasked sõnad;
aktiveerida laste vaimset aktiivsust.

Korrigeerivad ja arendavad:
- arendada foneemilisi protsesse;
- arendada artikulatsiooni, üldmotoorikat, hingamist, häält;
- areneda vaimsed protsessid: tähelepanu, mälu, mõtlemine;
- arendada suhtlemisoskust;

Paranduslik ja õpetlik:
- kasvatada hea tahte-, vastutus- ja koostöötunnet;
- kujundada koolieeliku kommunikatiivseid, tegevuspõhiseid, informatiivseid, tervist hoidvaid pädevusi;
- kujundada lastes positiivset suhtumist õpetajasse ja üksteisesse.

Tunni tüüp: eesmine okupatsioon.
Töö sõnaraamatu kallal: kruvikeeraja, rauasaag, tangid, tangid.

Laste tegevuste tüübid OD-s:
Mängimine.
Kommunikatiivne.
Tööjõud.
Kognitiivne ja uurimine.
Tootlik.
Muusikaline ja kunstiline.

Planeeritud tulemused:
Isiklik
Arukas
Füüsiline
Kriteeriumid laste tegevuse hindamiseks OD-s
1. Tegevus
2. Iseseisvus.
3. Suhtlemine eakaaslaste ja täiskasvanutega.
4. Empaatia.
5. Emotsionaalsus
6. Tahtlike jõupingutuste avaldumine
7. Enesehinnang 1. Sissejuhatav osa:

Loomine probleemne olukord.
Motiivi loomine laste tegevustele.
Eesmärgi määramine.

2. Põhiosa:
Näitamine, kommenteerimine, arutelu.
Täitmismeetodi määratlemine
Planeerimine.
Täitmine
Mängib välja
Kehalise kasvatuse vaheaeg

3. Lõplik osa:
Laste soorituse ja enesehinnangu hindamine.
OA kokkuvõtteks.

Varustus: Mängutööriistad: rauasaag, haamer, reha, kruvikeeraja, tangid, sõrmkübar, tööriistakohver, teema pildid, tähtedega molbert, stseeni atribuudid, kiri.
Eeltöö: Lugemisteosed: S. Marshak “Meister on käsitööline”, “Kuidas lennuk lennukit tegi”; uurimisvahendid; koostamine kirjeldav lugu; disain koos ehituskomplekti osadega (kruvikeeraja, mutrivõtmega); käsitsitöös - nõelaga töötamine; ekskursioon õmblustöökotta; luule päheõppimine.

Tunni käik:

Organisatsiooniline moment.
Kõlab muusika, lapsed kogunevad ringi
-Logopeed: Poisid, öelge mulle, kuidas teie emad teid hellitavalt kutsuvad?
Lapsed ütlevad kordamööda oma nime hellitavalt)
Meister siseneb lasteaed.
Meister: Poisid, täna tulin varakult lasteaeda ja avastasin, et minu tööriistade asemel on see kiri. Kirjas on kirjas "Rühma "Fidgets" lastele. Kuhu võisid mu tööriistad kaduda?
Logopeed: Loeme kirja, äkki saame midagi teada. (Kirja tekst: mina, meister Lomaster, peitsin teie lasteaia tööriistad ja te leiate need alles pärast minu ülesannete täitmist, iga ülesande eest saate kirja, pannes kõik tähed sõna, mille leiate välja, kus teie tööriistad on.)
Kas aitame oma peremeest?
Meister: Vahepeal ma lähen, mul on veel asju teha. (lehed)
Logopeed: Me proovime. Tööriistad on meie ustavad abilised, kuid nad ei tegutse ise. Nad ärkavad ellu ainult osavates kätes.
1 ülesanne: Pidage meeles põhireegleid:
Lapsed: Ärge võtke ilma täiskasvanu loata;
Ärge mängige teravate pillidega;
Ärge tulge kellegagi nendega töötavale lähedale.

Sõrmede võimlemine:
See on nagu minu töökojas,
Kõik vajalik on käepärast (plaksutage vaheldumisi peopesi ja rusikaid)
puur, kruvikeeraja ja saag,
Ja sõrmkübar ja nõel,
Ja kirves ja kaks puurit,
Haamer ja tangid.
(Sõrmede ükshaaval painutamine)
Meister, ära igavle
Töökohal (Vaheldumisi käte ja rusikatega plaksutamine).

Hingamisharjutused:
-Hinga sügavalt sisse – hinga aeglaselt välja (korrata 3 korda).
Avame ümbriku, seal on H-täht

Ülesanne 2:"Anna mulle sõna":
Puuraidurid lõikavad puitu - kõigil on... (kirves)
Puust ... (haamer) aitas isa naela lüüa.
Tolm põrandal - anna mulle .... (luud)
Kooli lähedal lükkavad kõik lapsed lund...(labidaga)
Logopeed: Milliseid instrumente te veel teate?
(Laste nimekiri).
Logopeed: Selle ülesande jaoks saime E-tähe.
Ülesanne 3:"Milline?"
Valige sõna, mis sobib instrumendiga.
Malmist - malm
Kummist - metallist -
Terasest - plastikust -
Kivist - tammest -
Selle ülesande jaoks saame M-tähe
Ülesanne 4:"Nimeta tegevus"
Labidas - kaevamine
nõel-
nägin-
kirves-
reha-
pintslitega -
käärid-
Selle ülesande jaoks saame tähe O.
(Lapsed istuvad laudades)
Ülesanne 5: Arva ära mõistatused:
Ma kaevasin maa - ma polnud isegi natuke väsinud. Ja kes minuga koos kaevas, on väsinud. (Kühvel)
Paks peksab peenikest, peenike tapab midagi. (Haamer ja naelad).
Aias langevad lehed, pühin need kiiresti minema. (reha)
Ta sõi, sõi tamme, tamme. Lõhkus hammas, hammas. (Sae).
Tee pulkadest pill, mille nimes on heli Пь (Saag).
Meil on ka ülesannete lehed. Vaadake, kui palju pille on joonistatud, kuid üle tuleb värvida ainult need, kelle nimes on heli R.
Selle ülesande jaoks saame D-tähe.
Logopeed: Poisid, milliseid tööriistu veel on?
Lapsed: Muusikaline.
Logopeed: Ma tean, et te kõik oskate pille mängida, kas näitame oma külalistele? (Lapsed mängivad orkestris muusikainstrumente.)
6. ülesanne: Mõelge välja muinasjutt võluriistadest. Lapsed istuvad nende ees vaibal - skeem muinasjutu koostamiseks.
Laste lood.
Selle ülesande jaoks saame tähe A.
Logopeed: millist muinasjuttu sa tead, mis räägib tööriistadest?
Lapsed: "Puder kirvest."
Tahad vaadata? Poisid on teile ette valmistanud muinasjutu.
Dramatiseering muinasjutust "Puder kirvest". Selliste jaoks huvitav muinasjutt saame N-tähe.
Nüüd, kui oleme kõik tähed kokku kogunud, kas saame sõna lugeda? kohver.
Siin on tööriistad. Kas olete märganud, et meie rühmas pole kohvrit? Lapsed leiavad kohvri ja tööriistad.
Hästi tehtud, tegime nii hea teo, kas olite huvitatud? Mis on täpselt huvitav? Nüüd viime tööriistad oma Meistri juurde. Lapsed kannavad koos pille.

Eesmärgid:
Paranduslik ja õpetlik:
- Tööriistade ideede süstematiseerimine
-Sõnastiku aktiveerimine ja uuendamine teemal “Tööriistad”.
- Harjutage lapsi deminutiivsete nimisõnade moodustamisel.
Korrigeeriv ja arendav:
- sidusa kõne arendamine,
- visuaalne taju ja tähelepanu
- mälu, mõtlemine, artikulatsioon ja üldtehnikad,
- kõne koordineerimine liikumisega.
Hariduslik:
- arendada koostööoskusi ja üksteisesse sõbralikku suhtumist,

Materjalid: Ettekanne teemal “Tööriistad”, kivitööriistad, väljalõigatud pildid, värvimislehed – päkapikkude pildid.
Tunni käik:
I. Korraldusmoment:
Logopeed: Poisid, täna pakun teile ebatavalist harivat mängu. Kas olete valmis mängima?
Lapsed: Jah.
II.
Logopeed: Ja meie õppemängu teema... (1 slaid)
Lapsed: Tööriistad.
Logopeed: Õige, aga meie oma aitab meid rõõmsad sõbrad. (2 slaidi)
Poisid, vaadake, mida päkapikud välja kaevasid.
Lapsed: Kivid.
Logopeed: Ja need pole tavalised kivid. Esimesed instrumendid ilmusid juba ammu. Neid kasutati primitiivsed inimesed. Mida nad kividega tegid? (3 slaidi)
Lapsed: Seotud pulkade külge.
Logopeed: Mis sa arvad? kaasaegne instrument kas ta näeb välja nagu?
Lapsed: Kirves.
Logopeed: mida nad kirvega teevad?
Lapsed: Hakivad ja pussitavad.
Logopeed: Millise elukutsega inimesed vajavad kirvest? (4 slaidi)
Lapsed: metsamees, puuraidur.
Logopeed: milliseid tööriistu veel saemees või puuraiuja vajab?
Lapsed: saag, mootorsaag.
Logopeed: meenutagem keeleväänajat.
Sae lõikas, saag lõikas.
Üks, kaks, üks, kaks.
Talveks on küttepuud. (Rääkides lõikamise imiteerimisega)
Poisid, vaadake, ekraanile on ilmunud mardikas. Miks?
Lapsed: Me teame laulu mardikast
(Rütmiline harjutus "Lumberjack mardikas")
Logopeed: Hästi tehtud. Tuleme tagasi tööriistade juurde. Mis on tööriistad?
Lapsed: Tööriistad on esemed, mis aitavad inimesi nende töös.
III.
Logopeed: Inimesed vajavad õigeid tööriistu erinevad ametid. (5 slaidi)
Tisler ja puusepp vajavad... (6 slaidi)
Lapsed: puusepatööriistad: peitel, höövel, vasar, ...
Logopeed: Aednikule... (7 slaidi)
Lapsed: Aiatööriistad: Labidas, reha, kastekann
Logopeed: kes mäletab aiatööriistade keeleväänajat:
Lapsed: Labidas kaevas, labidas kaevas
Labidas kaevas ja oli väga väsinud.
Kaevasin labidaga kogu maa üles.
Logopeed: Hästi tehtud. Järgmine elukutse, arst. Arsti juurde... (8 slaidi)
Lapsed: Meditsiiniinstrumendid: süstal, stetoskoop.
Logopeed: On arste, kes kontrollivad nägemist, nagu neid nimetatakse.
Lapsed: Okulistid.
Logopeed: õige, silmaarstid aitavad nägemist ravida. Ja nii, et sul ja minul on hea nägemine Teeme silmadele võimlemist.
Üks - vasak, kaks - parem,
Kolm - üles, neli - alla.
Ja nüüd vaatame ringi,
Et maailma paremini näha.
Vaatame lähemalt, kaugemale,
Treenides silmalihast.
Varsti näeme paremini,
Vaadake seda kohe!
Nüüd vajutame veidi
Punktid teie silmade lähedal.
Anname neile palju jõudu, palju,
Et seda tuhat korda tugevdada!

Vaata vasakule. Vaata paremale

Jelena Lupikina
"Tööriistad". GCD kokkuvõte ettevalmistavas rühmas

GCD kokkuvõte ettevalmistavas rühmas teemal "Tööriistad"

Kasutatud tehnoloogiad: Dybina O. In “Mis juhtus enne...”; Ushakova O. D. "Mõistatused, riimide loendamine, keeleväänamine"

Tunni eesmärk:

Laiendage laste arusaamist erinevat tüüpi tööriistad, nende kasutamisest erinevate elukutsete inimeste poolt.

Ülesanded:

Hariduslik

Õpetage lapsi lahendama mõistatusi, moodustama nimisõnadest omadussõnu, lõpetama sõnavara.

arenev

arendada laste mälu, loogiline mõtlemine, sidus kõne.

Hariduslik

Sisestada lastes lugupidavat suhtumist täiskasvanute töösse.

Tunni materjalid: Ettekanne teemal “Tööriistad” (autori,

D/i "Kellele mida vaja on?"

Tunni käik:

I. Korraldusmoment:

Poisid, täna räägime tööriistadest. Mis on tööriistad? (Tööriistad on esemed, mis aitavad inimest nende töös) - slaid 1;

II. Esimesed instrumendid ilmusid juba ammu. Neid kasutasid primitiivsed inimesed. Algul oli see lihtsalt pulga külge seotud kivi.

Millise kaasaegse pilli see teie arvates meenutab? (see näeb välja nagu kirves). Õige. Selliste tööriistade abil ehitati maju, hankiti toitu, valmistati eluks vajalikke esemeid - liumägi 2;

Seejärel õpiti rauast tööriistu valmistama – slaid 3; Sepa eriala on nõutud ka tänapäeval.

IN kaasaegne maailm ilmusid elektritööriistad, mis tegid inimeste töö palju lihtsamaks - slaid 4;

III. Mäng "Arva ära mõistatused"

Kas soovite lahendada mõistatusi tööriistade kohta? (jah)

(õpetaja loeb mõistatuse, lapsed arvavad ära, mille järel ilmub slaidile pilt ja seejärel selgitab oma vastust)

1. Tal on palju hambaid, kuid ta ei söö midagi? (Saag) – 5. slaid

(millegi maha lõikamiseks on vaja saagi)

2. Paks lööb peenikest, peenike lööb midagi. (Haamer ja nael) – slaid 6

(Naela löömiseks on vaja haamrit)

3 Neil on raske töö, nad vajutavad kogu aeg midagi. (Vise) – slaid 7

(Turvastatud kruustangiga erinevaid detaile et neid oleks mugavam töödelda)

4. Ta hakkas propelleriga tantsima ja ta jäi lauas pöörlema ​​kinni! (Kruvi ja kruvikeeraja) – liug 8

(Kasutage kruvide pingutamiseks kruvikeerajat)

5. Peegeluisuväljakul

Ühel uisul.

Ta sõitis kord -

Ja kogu liuväli lagunes. (Klaasilõikur) – liug 9

(Klaasi lõikamiseks on vaja klaasilõikurit)

6. Väikese küüruga hobuse juures

Puidust küljed

Tema kabja alt

Valged laastud jooksevad

Puidust jõgi

Puidust paat

Ja see hõljub paadi kohal

Puidust suits. (Lennuk) – slaid 10

(Nad lõikavad lauad tasapinnaga nii, et need oleksid siledad)

7. Pigistame küünte oma küünistega, R-aeg ja ilma küünteta. (Tangid) – slaid 11

(Naelte laudadest välja tõmbamiseks on vaja tangid)

8. See kiviring

Tööriistad on teie parim sõber

Sädemed keerlevad teie kohal

Midagi teeb teravaks see, mis on tuhm. (Teritamine) – slaid 12

(Tööriistade teritamiseks on vaja teritajat)

IV. Kehalise kasvatuse minut

Tyusha Plush röstsai (kevad)

Naelutas konksu seina külge (rusikas koputab rusikale)

Koputage, jah, koputage

Koputage, jah, koputage

Vana küüs kõveras ootamatult (rusikas olevad käed painduvad ja painduvad lahti)

Küüs paindus nagu uss

Ja paks mees puhkeb toolilt! (kükita maha)

Ta nuusutas rõõmsalt nina,

Ta tõmbas püksid üles (tõuseb püsti)

Lugesin kokku mu tedretähnid

Silus lokid pea ülaosasse

Tyusha Plusha ei möirga (hüppab kahel jalal)

Isegi kui sul pole õnne!

V. Didaktiline mäng"Kellele mida tööks vaja on?"

Erinevate elukutsete esindajad kasutavad oma töös tööriistu.

Mängime mängu "Kellele mida vaja on?" Siin on pilte erinevate elukutsete inimestest. Nimeta piltidel olevate inimeste elukutsed ja sobita need piltidega nende töös vajalike vahenditega.

Pildi valikud:

Puusepp (höövel, peitel, saag, vasar);

Puusepp (kirves, saag, vasar);

torumees (mutrivõti, lõikemasin, rauasaag);

Automehaanik (raudsaag, mutrivõti, kruustang);

Aednik (trimmer, labidas, reha, kastekann);

Puuraidur (Mootorsaag, kirves);

Arst (süstal, pintsetid, termomeeter);

Juuksur (Käärid, föön, kamm, lõikemasin);

Glazier (Rulett, klaasilõikur);

Õmbleja (raud, nõelad, käärid, nööpnõelad);

Kingsepp (haamer, nuga, äss).

VI. Mäng "Lõpeta lause"

Näiteks:

Ehitajad vajavad ehitustööriistu;

Aednik vajab... (aiatööriistu);

Arst vajab... (meditsiiniinstrumendid);

Õmbleja vajab... (õmblustööriistu);

Puusepp vajab... (puutöötööriistad);

Kingsepal on neid vaja. (jalatsite tööriistad).

VII. Mäng "Mis on ekstra?"

Kirves, tangid, klaasilõikur, puur. Slaid 13 (Puur on elektriline tööriist ning kirves, tangid ja klaasilõikur on käsitsi)

Kruus, nõel ja niit, haamer, puur. Slaid 14 (nõel on õmblustööriist ning kruustang, vasar ja tasapind on ehitustööriistad)

Pintsetid, süstal, termomeeter, mõõdulint. Slaid 15 (Mõõdulint on ehitustööriist ning pintsetid, süstal ja termomeeter on meditsiinilised)

Awl, kastekann, spaatel, reha. Slaid 16 (Awl on kingsepatööriist ja kastekann, labidas, reha on aiatööriistad)

VIII. Õppetunni kokkuvõte.

Poisid, millest me oma tunnis rääkisime? (Tööriistade kohta)

Milliseid instrumente mäletate? (aiandus, puutöö jne)

Joonistage ja värvige tööriistu, mis teil on kodus, maal või mida teie vanemad tööl kasutavad.

Selleteemalised väljaanded:

Ettevalmistuskoolirühmade lastele mõeldud matemaatilise meelelahutuse kokkuvõte “Tic-tac-toe” Matemaatilise meelelahutuse “Tic-Tac-Toe” kokkuvõte ettevalmistuskooli rühmas Programmi sisu: säilita huvi.

Ühine hariduslik olukordõpetaja lastega ettevalmistav rühm Teema: Tööriistad Eesmärk: Luua tingimused konsolideerimiseks.

Vanemate ja ettevalmistusrühmade laste sportliku vaba aja kokkuvõte “Talvemängud ja lõbu”. Programmi sisu. Haridusala « Füüsiline areng» - parandada motoorseid oskusi pingevabas õhkkonnas.

Kokkuvõte spordipeost vee peal vanemate ja ettevalmistuskoolide rühmade lastele. Eesmärgid: 1. Tugevdada ujumisoskust krooli rinnal. 2. Arendage füüsilisi omadusi: kiirus, väledus. 3. Kasvatage sõbralikkust ja tundeid.

Tunni märkmed

sõnavara ja grammatika kohta

integreeritud

ettevalmistav rühm

MBDOU nr 10, Miass

õpetaja - logopeed: Portnykh A.V.

Haridusvaldkond: "Kommunikatsioon"

Teema: "Tööriistad"

Ülesanded:

Parandage sõnamoodustus- ja käändeoskust.

Aktiveerige verbide sõnastik vanemas koolieelses eas lastel.

Aidake lastel rühmades tööd korraldada.

Tunni edenemine.

Org. Hetk

Poisid, täna tulin tööle ja nägin seda rinda. Ja selle peal on märge. Lugege palun. (Ettevalmistusrühma lastele)

Siin on veel üks ketas, vaatame seda, ehk saame teada, kelle rind see on.(Videokiri Brownie Kuzilt)

Põhiosa

Hingamisharjutused

Milline tolmune rind, puhume sellelt tolmu maha.

Liigestusvõimlemine

Nüüd avame selle ja vaatame. Piltidega kaardid liigendvõimlemine (Spaatel, nõel, harja hambaid, maalikunstnik)

Me saame neid harjutusi teha.

Mis veel rinnas on?

Muusikariistad

(viiul, metallofon, trumm, toru, lusikad, kolmnurk, balalaika, taldrikud, ksülofon)

Kui palju erinevaid esemeid! Nimetagem neid hellitavalt.

Viiul, metallofon, trumm, piip, lusikad, kolmnurk, balalaika, taldrikud, ksülofon.

Kes neid esemeid kasutab?(Muusikud)

Igal muusikul on oma elukutse, nimeta see(esitlus)

Pianist mängib klaverit.

Trummar mängib trummi.

Kitarrist mängib kitarri.

Balalaika mängija mängib balalaikat.

Suupillimängija mängib suupilli.

Trompetist mängib trompetit.

Poisid, mida me saame nende tööriistadega teha?

Täpselt nii, me mängime orkestris.

Orkester

Kogume tööriistad korvi. Kuidas me saame neid nimetada?

Muusikaline.

Aga rinnus on veel midagi.

Haamer, kirves, tangid, saag, kruvikeeraja.

Nende objektide kohta me teame mängu pulkadega.

Sõrmemäng tööriistad

Poisid, mida saate nende objektidega teha, nimetage sõna tegevus:

haamer – koputama

kirves - hakkima

tangidega - tõmmake välja

saag - lõika

kruvikeeraja - pingutage, keerake lahti

Kuidas neid esemeid nimetada?

Plotnitski

Mis veel rinnas on?

Chopper, labidas, reha, oksakäärid, hark.

Poisid, valmistame Kuzyale üllatuse ja mõtleme välja nende esemete kohta mõistatused.

Jagame kaheks meeskonnaks. Esimene meeskond kirjutab mõistatuse labida kohta.

Teine on rehade kohta. Tabeli kasutamine.

(lapsed ütlevad oma mõistatuse)

Kuidas saab neid objekte ühe sõnaga nimetada? (Asetage korvi, allkirjastage)

Aed.

Nüüd panen kõik korvid rinda...

Oh, tundub, et olen kõik laiali ajanud...

Õuemäng: koguge tööriistu.

Kontrollime, kas olete kõik õigesti kokku pannud.

Aia omad – Miša kontrollib.

Muusikal - Ksyusha kontrollib.

Plotnitski - Sasha kontrollib.

Paneme kõik rinnale. Kuidas saab kõiki neid objekte ühe sõnaga nimetada?(Tööriistad)

Kirjutame rinnale alla ja nüüd saab Kuzya täpselt teada, mis seal on!

"Muusikainstrumentide maailmas"

Sihtmärk:

Konsolideerimine, kujunemine ja areng muusikalisi võimeid lastele, võimaldades neil omandatud teadmisi rakendada erinevate lastepillimängus ja loomingulistes ettevõtmistes (vajalik pillimängu õppimiseks).

Ülesanded:

Hariduslik:

Kinnitada ja süstematiseerida teadmisi muusikariistade klassifikatsiooni kohta.

Rikastage oma sõnavara muusikaliste terminitega.

Arendage määramisvõimet muusikariistad heli järgi; laulda järjekindlalt ja ilmekalt, andes lauldes edasi laulu iseloomu.

Arenguline:

Arendada muusikalist ja loovus läbi erinevat tüüpi muusikaline tegevus.

Hariduslik:

Arendada suhtlemisoskust, huvi muusikainstrumentide vastu ja soovi neid mängida.

Integreerimine:

Füüsiline kultuur.

Sotsialiseerumine.

Ilukirjanduse lugemine.

Suhtlemine.

Varustus:

Multimeedia installatsioon slaidide vaatamiseks.

Muusikariistad: trumm, kõristi, lusikad, tamburiin, marakraanid, kelluke; omatehtud tööriistad (saapad - jalutajad).

Visuaalne abivahend: lauad - majad muusikariistu kujutavate piltide paigutamiseks.

Tunni edenemine.

Lapsed sisenevad muusikatuppa.

Muusikaline juht(tervitused) Tere poisid!

Lapsed annavad tervituse tagasi. (soojenduslaul “Ärkasime varahommikul.”)

Muusikaline juht: Poisid, täna me läheme ebatavaline riik. Sellist riiki pole ühelgi geograafilised kaardid, kuid see on olemas seal, kus nad armastavad muusikat. See on muusikariistade maa. Ja me läheme sellele maale kõndimissaabastes. Pange need kiiresti selga.

Lapsed panevad jalga “käimissaapad”.

Muusikaline juht:
Noh, kas olete valmis teele asuma? Lähme!

Kõnnime ühes sammus,

Jõuline marss aitab meid!

Kõlab muusika “märss”. F. Nadenenko (I osa marss)

Siin me jookseme oma varvastel.

Kõlab muusika “märss”. F. Nadenenko (II tundi jooksmist)

Muusikaline juht: Poisid, siin me oleme. Vaadake, kui ilus on meie muusikariistade riik. Kui palju on erinevaid muusikainstrumente (loetleme need). Need on kõik nii erinevad, kuid neid saab siiski ühendada nelja põhirühma.
Need on trummid, tuuled, keelpillid, klahvpillid.

Muusikaline juht: Muusikariistad valmistusid teiega kohtuma, kuid nad olid nii elevil ja segaduses, et kõik läksid segadusse. Nüüd peame sina ja mina aitama neil oma maja leida. Kas aitame?

Lapsed: Jah!

Õpetaja näitab lastele maju.

Kõigil maa peal on kodu.

Selles on hea ja lõbus ja hubane.

Koeral on kennel, rebasel on auk,

Öökullil on lohk, robinal on pesa.

No nendes majades elavad muusikariistad.

Esimesed, keda aitame, on löökpillid, sest need ilmusid Maa peale esimestena ning on kõige lihtsamad ja tagasihoidlikumad.
Mäng aitab meil need paika panna " Muusikaline oletus».

Mäng "Muusikaline arvamine"

Õpetaja küsib lastelt mõistatusi muusikariistade kohta.

Kes orkestrist sind aitab,

Ta suudab koputada keerulisele rütmile.

Igasugune rütm, erinevatest riikidest.

No muidugi ,……………….(trumm)

Laps, kes on mõistatuse ära arvanud, kinnitab maja laua lahtrisse trummi pildi.

Muusikaline juht: Iidsetel aegadel valmistati trumm jahipidamisel saadud loomade nahkadest ja nii oligi oluline inimeste elus. Nad kasutasid seda näiteks telefonina, et edastada infot pikkade vahemaade taha või hoiatada ohu eest väga kaugel elanud naabreid.

Puitlaastud,

Koputa veidi.

Nendega saate kapsasuppi libistada,

Või võite mängida "Daami".(Puust lusikad)

Pildiga kaart puidust lusikad lapsed asetavad lauakambrisse.

Peopesa koputab sellele,

Raputab vabalt.

Ja heliseb ja müristab.

See ei tee talle üldse haiget.(tamburiin)

Lapsed panevad laualahtrisse tamburiini pildiga kaardi.

Võtke mind oma peopesadesse.

Raputage mind oma käega.

Puidust, vallatu.(Põrk)

Põrkeratta pildiga kaart asetatakse tabeli lahtrisse.

Muusikaline juht: Kõrist ei laulnud ainult tamburiini ja lusikatega kaasa rahvapühad, vaid kaitses ka aeda kahjurite eest. See särises kõvasti tuule käes ja peletas varesed ja vankerid minema.

Võtke see peopessa

Kostab helisignaal.

Ting-ding-ding, dong-dong-dong,

Kelle oma see helin on? (Kell)

Lauale asetatakse kellukese pildiga kaart.

Ta näeb välja nagu kõrist

Ainult et see pole mänguasi!..(Maraca)

Tabeli lahtrisse asetatakse marakraani pildiga kaart.

Muusikaline juht: Poisid, meie löökpillid mitte ainult rõõmsad muusikud, vaid ka osavad jutuvestjad. Räägime neile koos vene keelt rahvajutt"Naeris".

Lapsed kasutavad löökpille muinasjutu “Naeris” häälestamiseks.

Muinasjutt "Naeris".

“Jutuvestja” (õpetaja või laps) jutustab muinasjuttu ja lapsed dramatiseerivad seda.

Vanaisa (kõnnib raskelt, lonkab) - trumm, aeglane tempo, pausidega rütmiline muster.

Vanaema (kõnnib kiiresti ja hakib) - ragiseb, rütmiline muster on rahulikum, mõõduka tempoga.

Lapselaps (jopping) – tamburiin, rütmimuster koosneb kaheksandikest ja veeranditest, kiire tempo.

Viga (jookseb ja haugub valjult) - lusikad.

Kass (võtab oma aja ja nurrub) – marakratid, kaheksandikate nootidega rütmimuster, kiire tempo.

Hiir (kiirustab ja vaatab ringi) - kelluke, kaheksanda kestusega rütmimuster.

Muusikaline juht: Rääkisime teile koos pillidega sellise huvitava loo.
Muusikaline juht:
Ütle mulle, mis muusikainstrument inimesel on? (lapsed vastavad) Just – see on meie hääl

Ja ma soovitan teil oma instrumendist helisid välja võtta, see tähendab, mida me nüüd teeme? (lapsed vastavad)

Õige! me laulame. Meenutagem laulu "Sõprade laul"
V. Gerchik.
(
Vera Petrovna GERCHIK

Vene helilooja. Lastelaulude autor. Teosed: lasteooper – Metsaimed (1967); sümfoonia orkestrile (1937); 3 klaverisonaati (1937, 1943, 1946); 2 lastepala klaverile (1953); viiulile ja klaverile – Fantaasia veneteemadel (1944); romansside tsükkel häälele viiuli ja tšello saatel (sõnadega , , 1943), romansse, laulukoorile klaveriga, lastelaule ja laulukoore; muusikalised jutud ja mängud, töötlemine rahvalaulud. Lastelaulude kogud (1964, 1965, 1970, 1971), samuti kogumik – Laulud ja romansid (1972).

Esitatakse lugu: “Sõprade laul” V. Gerchik.

Muusikaline juht.
Poisid, kui paljud teist teavad, kes on solist (vastavad lapsed). Ja sina ja mina laulsime kõik koos – seda nimetatakse kooriks.
Tulemus: Mida uut me õppisime muusikatund? Millisesse 4 rühma muusikariistad jagunevad? Milliseid löökpille sa tead?

Meie õppetund on lõppenud. Hüvasti lapsed.