Pamoka apie erdvę vyresniųjų grupėje. GCD santrauka (vyresnė grupė) Tema: „Erdvė“

Tikslai ir siekiai:

Supažindinti vaikus su pagrindinėmis planetomis, suteikti pirminį supratimą apie Saulės sistemos ir planetų sandarą;

Plėtoti vaikų žodyną; pristatyti planetų pavadinimus: Merkurijus, Marsas, Venera, Jupiteris, Neptūnas, Plutonas;

Sužadinti susidomėjimą suprasti mus supantį pasaulį, ugdyti smalsumą; suaktyvinti vaikų žodyną, ugdyti meilę savo planetai.

Medžiagos: paveikslas ant kilimo, vaizduojantis žvaigždėtą dangų ir planetas (besivystančios erdvės projektavimas), pristatymas „Kosmosas“ ir demonstracinė įranga, paveikslėliai, vaizduojantys Saulę, Mėnulį, naktinį žvaigždėtą dangų, Ursa Major žvaigždyną (mįslėms įminti) , geometrinių formų detalės dizainui.

Edukacinės veiklos eiga

Žaidimas „Kas žino, tas atsako“

Mokytojas nuveda vaikus prie paveikslo ant kilimo, kuriame pavaizduotos planetos, ir klausia vaikų. Kaip vadinasi planeta, kurioje gyvename, taip pat siūlo leistis į kelionę į kosmosą ir susipažinti su kitų planetų pavadinimais.

Vaikai sėdi priešais ekraną.

Pokalbis „Erdvė. Visata"

Mokytojas tęsia pasakojimą: visos Saulės sistemos planetos yra 8 didžiuliai sferiniai kūnai. Vieni jų didesni už mūsų žemę, kiti – mažesni. (Skaidrių demonstravimas). Danguje galima pamatyti planetas, nes jas apšviečia Saulė. Saulės šviesa atsispindi nuo planetų, todėl planetas galima pamatyti iš Žemės. Jie ypač matomi naktį, kai švyti kaip ryškios žvaigždės.

Mokytojas supažindina vaikus su kitų planetų pavadinimais: Merkurijus, Marsas, Venera, Jupiteris, Saturnas. (Skaidrių demonstravimas).

Paslaptingas pasaulis planetos nuo seniausių laikų traukė žmonių dėmesį ir žmonės pradėjo tyrinėti kosmosą. Pirmasis erdvėlaivis „Vostok“. 1961 m. balandžio 12 d. Sovietų Sąjungos žmogus Jurijus Aleksejevičius Gagarinas pirmą kartą pasaulyje apskriejo pasaulį.

Nuo to laiko praėjo daug laiko ir daug nuveikta kosmoso tyrinėjimų srityje. Erdvėlaiviai tyrinėja Mėnulį ir kitas Saulės sistemos planetas. Net gyvūnai buvo kosmose ir tapo animacinio filmo herojais.

Žaidimas-užduotis „Kelionė raketomis“.

Žaidimas - užduotis „Raketos kelionė“

Pranešėjas: Pasiruoškite raketos paleidimui!

Vaikai: Pasiruoškite!

Pranešėjas: Prisisekite saugos diržus!

Vaikai: prisisekite saugos diržus! (Imituokite judesį.)

Pranešėjas: prijunkite kontaktus!

Vaikai: Yra kontaktai! (1 kartą suplokite rankomis.)

Pranešėjas: Užveskite variklius!

Vaikai: Užveskime variklius! (Imituokite judesį.)

Šeimininkas: Ar esate pasirengęs pradėti?

Vaikai: Pasiruošę! (Jie stovi vietoje.)

Pranešėjas: Penki, keturi, trys, du, vienas...

Vaikai: Pradėkite! (Suplokite rankomis, atsisėskite.)

Šeimininkas: Mes kylame. Raketa mus nuneša toli – toli nuo Žemės! Su savimi pasiėmėme voką su mįslėmis. Jei juos atspėsime, žinosime, kur skrendame.

Pranešėjas iš voko išmeta mįslę:

Mėlynas šalikas,

raudona bandelė,

Ritimasis ant skarelės

Šypsosi žmonėms.

(Dangus ir saulė.)

Kūno kultūros minutė

Kažkas ryte lėtai,

(Eikite vietoje.)

Pripučia geltoną balioną

(Vaikai pučia ir ištiesia rankas į šonus.)

Ir kaip jie išleis tave iš rankų -

(Pakelk rankas aukštyn, ploji.)

Aplink staiga pasidarys šviesu.

(Pasukti.)

Koks čia kamuolys?

(Vaikai chore: „Saulė“.)

Paukštis mostelėjo sparnu

Ir aptraukė visą pasaulį viena plunksna.

Naktį išbarstyti grūdai,

Ryte pažiūrėjome – nieko nebuvo.

Mėlynajame kaime

Mergina apvalaus veido.

Ji negali užmigti naktį...

Žiūri į veidrodį.

Vienas danguje naktį

Auksinis oranžinis.

Praėjo dvi savaitės

Apelsinų nevalgėme

Bet viskas, kas liko danguje, yra

Apelsinų griežinėlis.

(Mėnulis, mėnuo.)

Iš kurio kibiro?

Negerti, nevalgyti?

Ar jie žiūri tik į jį?

(Didysis Ursa žvaigždynas.)

Kiek žvaigždžių yra žvaigždyne? (Septyni.)

Kokią formą sudaro šios žvaigždės? (Kaušelis.)

Pranešėjas: Puiku, vaikinai, jūs atlikote visas užduotis. Siūlau grįžti į žemę.

Pranešėjas: Pasiruoškite nusileidimui!

Vaikai: Pasiruoškite! (Vaikai atsistoja.)

Pranešėjas: Išjunkite variklius!

Vaikai: Išjunkite variklius!

Pranešėjas: Atjunkite kontaktus!

Vaikai: Yra atjungimo kontaktai! (Suplok rankomis.)

Pranešėjas: Atsisekite saugos diržus!

Vaikai: Atsisekite saugos diržus! (Imituokite judesį.)

Pranešėjas ir vaikai kartu: penki, keturi, trys, du, vienas! (Vaikai ploja rankomis.)

Šeimininkas: Skrydis baigėsi!

Vaikai atsisėda.

Vedėjas: Kelionės metu susipažinome su žvaigždėtu dangumi, Mėnuliu ir Saule.

Sukasi apvalus planetų šokis.

Kiekvienas turi savo dydį ir spalvą.

Kiekvienam nustatytas kelias,

Tačiau tik žemėje pasaulis apgyvendintas gyvybe.

Auklėtojas. Taigi mes atsidūrėme savo gimtojoje planetoje Žemėje. Prisiminkime, vaikinai, kokie orlaiviai padeda žmonėms tyrinėti kosmosą.

Kūrybinis vaikų darbas.

Vaikai naudoja geometrines figūras konstruodami erdvėlaivį.


2016 m. balandžio 12 d. sukako 55 metai nuo pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą. Tada, 1961 m. balandžio 12 d., Jurijus Gagarinas atvėrė kosmoso amžių ir užkariavo iki šiol nežinomą erdvę. Nuo tada Kosmonautikos diena kasmet švenčiama šią dieną pirmojo žmogaus, užkariavusio kosmosą, garbei.
Pamoka į vyresnioji grupė
Tema: "Kosmosas"
Tikslas:
1. Plėsti žinias apie kosmosą, saulės sistemą, planetą Žemę
Tęskite žinias apie pirmąjį kosmonautą Yu Gagariną.
2. Tarimas sunkūs žodžiai: Mėnulio roveris, kosmonautas, astronautas, atmosfera, erdvėlaivis ir kt.
3. Lavinti atmintį, vaizduotę, dėmesį, plečiant ir aktyvinant žodyną daiktavardžiais, būdvardžiais ir veiksmažodžiais ta tema.
4. Ugdykite susidomėjimą kosmosu, mūsų planetą Žemę, meilę jai ir norą ją saugoti.
Medžiaga: iliustracijos su Gagarino portretu, erdvėlaiviai ir įrenginiai, tarpplanetinės stotys, kosmosas (žvaigždės, galaktikos, kometos), saulės sistema, su šunimis – kosmonautais Belka ir Strelka ir pan.: iliustracijų žiūrėjimas, skaitymas pasakojimai apie kosmosą, enciklopedijos, didaktika ir siužetas - vaidmenų žaidimai"Kosmosas".
Pamokos eiga.
1. XX amžius, skrendant link galaktikų,
Atneša mums visiems iškilmingą naujieną:
Yra astronautas – tokia jo profesija.
Pasaulyje tokia pozicija jau yra.
(B. Božilovas)
Ir nuo ko viskas prasidėjo? (Mokytojo pasakojimas apie kosmosą.) Paslaptingas žvaigždžių ir planetų pasaulis žmonių dėmesį traukė nuo seno. Visi yra matę žvaigždėtą dangų, daugybę žvaigždžių, kurių iš pirmo žvilgsnio neįmanoma suskaičiuoti. Danguje tiek daug – ūkai, žvaigždės, planetos, galaktikos (rodomos iliustracijos). Žvaigždės atrodo kaip maži putojantys taškeliai, nes yra labai toli nuo žemės. Tiesą sakant, žvaigždės yra didžiuliai karšti dujų rutuliai. Dar senovėje, stebėdami naktinį dangų, žmonės pastebėdavo, kad žvaigždės išsidėsčiusios tam tikra tvarka ir gali būti sujungtos į žvaigždynus, kuriems suteikdavo pavadinimus (rodyti iliustraciją). Garsiausias žvaigždynas yra Ursa Major, kuris atrodo kaip kaušas Šalia Ursa Major yra Mažoji Ursa. Pačioje pabaigoje Šiaurinė žvaigždė spindi. Žvaigždžių juostelė, juosianti dangų žiedu, yra Paukščių Takas. Galaktika yra didelė žvaigždžių kolekcija, jos gali būti skirtingos formos. (rodyti iliustracijas).
2. Įvadas į Saulės sistemą.
Kaip manai, kas yra saulė?
Koks tai jausmas?
Saulė yra arčiausiai mūsų esanti žvaigždė. Jei būtume ant kitos žvaigždės, savo Saulę matytume mažos žvaigždės pavidalu. Tiesą sakant, Saulė yra didžiulis karštas kamuolys, skleidžiantis šilumą ir šviesą. Saulėje gyvybės nėra, bet ji suteikia mums gyvybę: žmones, augalus, gyvūnus. Žmonės Saulę pradėjo tyrinėti daugiau nei prieš du tūkstančius metų. Stebėti Saulę pro teleskopą nesaugu – nuo ​​ryškios šviesos galite apakti. Štai kodėl astronomai teleskopuose naudoja specialius filtrus. Saulės gelmėse temperatūra labai aukšta. Saulė nėra viena, ji turi šeimą – tai planetos. Saulės šeima vadinama Saulės sistema. Jame yra 9 planetos. Planetos yra dangaus kūnai, kurių yra daug mažiau žvaigždžių. Jie neskleidžia šviesos, o naudoja Saulės šilumą ir šviesą. Saulės šeimoje, tai yra Saulės sistemoje, viešpatauja tvarka: niekas vienas kito nestumia ir netrukdo. Kiekviena planeta turi savo kelią, kuriuo ji sukasi aplink Saulę (žr. iliustracijas).
Kas žino šių planetų pavadinimus?
Kaip vadinasi mūsų planeta?
Arčiausiai Saulės esanti planeta yra Merkurijus. Toliau – Venera. O už Veneros yra mūsų planeta – Žemė. Už jo yra Marsas, paskui Jupiteris, paskui Saturnas, Uranas, Neptūnas ir paskutinė Plutono planeta. Plutonas yra labai toli nuo Saulės, o šiluma ir šviesa jo nepasiekia, todėl ten labai šalta, o aplink – tik ledas.
Kiek planetų yra mūsų saulės sistemoje?
Kaip vadinasi mūsų planeta?
Koks tai skaičius iš Saulės?
Dar kartą pakartokime planetų pavadinimus.
3. Žiūrėti iliustracijas ir kalbėti apie Žemę.
Štai kaip mūsų planeta atrodo iš kosmoso (iliustracija parodyta)
Kaip vadinasi mūsų planeta?
Kas žino, kaip vadinamas oras, supantis mūsų planetą? (atmosfera)
Žemė yra vienintelė Saulės sistemos planeta, kurioje egzistuoja gyvybė. Oras, kuriuo kvėpuojame ir kuris supa mūsų planetą, vadinamas atmosfera (rodyti iliustraciją) Jei atmosferos nebūtų, Žemėje nebūtų gyvybės. Jame yra daug deguonies, kuriuo kvėpuojame, be to, jis apsaugo mus nuo deginančių saulės spindulių, juos išsklaido ir neleidžia sudeginti visai gyvybei Žemėje. Mūsų Žemė turi būti apsaugota.
Greitai ateis kosmonautikos diena. Ši diena laikoma balandžio 12 d. Šią dieną prieš daugelį metų į kosmosą su žmogumi skrido pirmasis pasaulyje erdvėlaivis – palydovas „Vostok“. Prieš tai į kosmosą erdvėlaiviu skrido du šunys – Belka ir Strelka. Jie grįžo saugiai. Ir tada žmogus išskrido į kosmosą (rodo iliustracijas)
Saulėtas 1961 m. balandžio 12 d. rytas. Raketa greitai nuskriejo į dangų, palikdama ugningą degančio kuro pėdsaką. Taigi iš Baikonūro kosmodromo paleistas pirmasis istorijoje erdvėlaivis su žmogumi. O mūsų tautietis Jurijus Aleksejevičius Gagarinas tapo pirmuoju Žemės kosmonautu. Pro iliuminatorių jis pamatė saulę, kuri švietė šimtus kartų ryškiau nei žemėje. Tamsiame danguje išsibarsčiusių žvaigždžių raštas buvo nuostabus savo ryškumu. Gagarinas matė mūsų Žemę, apšviestoje pusėje dideles upes, kalnus, dideli ežerai, jūros. Įjungta tamsioji pusė matėsi didelis šviesų spiečius – tai buvo miestai. Jurijus Gagarinas apskriejo Žemę tik vieną kartą ir kosmose išbuvo kiek daugiau nei valandą. Svajonės pildosi! Jurijus Gagarinas gimė 1934 m. kovo 9 d. Iš pradžių šio jaunuolio likime nebuvo nieko neįprasto. Jis nuo vaikystės svajojo apie dangų. Bet kuris berniukas tada nenorėjo skraidyti lėktuvais? O Jurijus tapo naikintuvo pilotu. Ir kai 1959 m. sužinojau apie verbavimą į bandomąjį būrį nauja technologija, iš karto pateikė ataskaitą apie registraciją. Atranka į kosmonautus buvo sunki: iš 3000 savanorių buvo priimta tik 20 į viską: gera sveikata, ūgis, svoris, ištvermė, technikos išmanymas... Prasidėjo pasiruošimas. Slėgio kamera sukūrė sąlygas, kurias žmogus turėjo ištverti paleisdamas raketą. Įnirtingai besisukančioje centrifugoje jie imitavo „kosmines“ perkrovas, išbandė kūno jėgas... Treniruotė buvo labai sunki. Tačiau Jurijus Gagarinas viską ištvėrė ir net juokavo tuo pat metu, drąsindamas savo bendražygius. Visų pirmųjų kosminių raketų vyriausiasis konstruktorius Sergejus Pavlovičius Korolevas atidžiau pažvelgė į Gagariną ir nusprendė: „Šis ramus, linksmas vaikinas bus pirmasis kosmonautas“. Taip ir atsitiko.
Šiandien mums, Žemės gyventojams, skrydžiai į kosmosą tapo visiškai įprasti. Manoma, kad ir kitų planetų tyrinėjimas nėra toli. Šiais laikais astronautai daug dienų praleidžia kosmose. Jie gyvena kosminėse stotyse, dirba, atlieka įvairius eksperimentus, stebi instrumentus, remontuoja įrangą (rodykite iliustracijas).
Kaip manote, kas buvo sunku pirmuosiuose skrydžiuose į kosmosą? Kokiomis savybėmis, jūsų nuomone, turėtų pasižymėti astronautas? Ar pats nori tapti astronautu?
Skamba Yu atliekama daina „Ar tu žinai, koks jis vaikinas...“ (muzika – A. Pakhmutova, žodžiai N. Dobronravovo), kurios metu vaikai žiūri į J. Gagarino nuotraukas į kosmoso tyrinėjimą.


Prikabinti failai

Tikslas: padėti vaikams susidaryti pirminį idėją apie Visatą ir erdvę; Rodyti ; pateikti pagrindines sąvokas; erdvė, dangaus kūnai, jų charakteristikos; praturtinti vaikų žodyną žodžiais planeta, iliuminatorius, teleskopas ir kt., tęsti skaitymo darbus.

Pamokos eiga

Auklėtoja (V.). Vaikinai, iš mano parodytų žodžių rinkitės tuos, kurie asocijuojasi su dangumi: knyga, paukštis, vištiena, veidrodis, debesis, vata; bala, debesis, lempa, paveikslas, žaibas, gėlės; garlaivis, malūnsparnis, valtis, dviratis, lėktuvas; mygtukas, žirklės, žvaigždės, žvakė, ugnis, saulė; katė, krepšys, mėnulis, diena, vilkas, dirižablis; vairuotojas, parašiutininkas, jūreivis, traktorininkas, pilotas, vairuotojas.

Vaikinai, čia dirbo neblaivus menininkas. Jis viską sumaišė. Padėkite viską sustatyti į savo vietas: vaivorykštė - paukščiai - lėktuvas - debesys - debesys - žaibas - lėktuvas - raketa - mėnulis - žvaigždės - saulė.

IN.Žinote, žmonės jau seniai siekė atskleisti dangaus paslaptis. Pažvelgę ​​į viršų, jų nepaliovė stebinti saulė, ryškus ugnies kamuolys, nuo kurio viskas aplinkui buvo šviesu kaip nuo didžiulės lemputės. O naktimis žiūrėdavo į žvaigždes, lyg kas būtų uždegęs lempučių girliandas. Žmonės žiūrėjo į skrendančius paukščius ir taip pat norėjo pakilti ir skristi. Taip gimė svajonė apie skrydį.

Mokslininkai ir išradėjai nusprendė šią svajonę įgyvendinti. Vieną dieną kažkas iš vaško ir plunksnų padarė sparnus kaip paukštis. Tačiau iš šios įmonės nieko neišėjo. Saulė ištirpdė vašką, išsibarstė plunksnos, suskilo sparnai. Tačiau žmogaus svajonė apie skrydį neužmigo. Po daugelio šimtmečių du broliai prancūzai Montgolfier išrado popierinį balioną, kuriuo skrido virš žemės.

Ir dar vėliau broliai amerikiečiai Wrightai motorizuotu lėktuvu pakilo virš žemės. Jis buvo geresnis karšto oro balionas, bet net ir ant jo nebuvo įmanoma pasiekti didelių aukštumų. Tam reikėjo galingesnio variklio – reaktyvinio. Taip pamažu žmonės sužinojo, kad virš galvų nėra lubų su lemputėmis, o debesys – visai ne vata, o garų rinkinys. Žmonės sužinojo, kas yra debesys, žaibai, perkūnija, kas sukelia perkūniją ir lietų. Jie išrado teleskopus, kad pažvelgtų į nežinomybę kosminis pasaulis, atidžiau pažvelkite į žvaigždes ir planetas. Naujasis reaktyvinis variklis iškėlė palydovą aukštai virš žemės. Juk žmonės išrado kosminę raketą. Tai labai sudėtinga technika, kuri buvo vadinama erdvėlaiviu. (Visą istoriją lydi nuotraukos ir iliustracijos.)

Norėdami pamatyti ir ištirti erdvėlaivį, turime patekti į kosmodromą. (Kortelės išdėliojamos visoje grupėje, vaikai turi jas perskaityti akimis ir susirinkti ten, kur yra „kosmodromas“.)

Ir čia yra erdvėlaivis. Jis pasiruošęs eiti. Jame yra įėjimo liukas ir iliuminatoriai. Astronautai valdo erdvėlaivį. Kaip manai, ar kas nors gali tapti astronautu? (Stiprus, drąsus, sveikas...) Ką dėl to reikia padaryti? (Sportuokite, mankštinkitės, treniruokitės, gerai valgykite.)

Mokomasis žaidimas „Mankšta su linksmais žmonėmis“

Kortelės schematiškai vaizduoja mažus vyrukus skirtingomis pozomis. Vaikai turi greitai atlikti tuos pačius judesius.

IN. Ir tada pasirodė astronautai (iliustracija). Žiūrėk, jie apsirengę specialiais kostiumais: kombinezonais, šalmais, deguonies balionėliais ant nugaros, nes kosmose nėra oro su deguonimi, kuriuo kvėpuojame.

Žiūrėk, viskas paruošta skristi. Ir tu ir aš sėskime į vietas misijos valdymo centre. Stebėsime erdvėlaivio skrydį.

Labirintas. Vaikams skirta užduotis nukreipti erdvėlaivį į žvaigždes.

IN. Be žvaigždžių, pro langus galima pamatyti daug įdomių dalykų. Tai skirtingos planetos. Iš Žemės planetos atrodo kaip mažos žvaigždės. Tačiau astronautai juos mato taip. (Mokytojas parodo „planetos“ žinių daleles).

Labiausiai ryški žvaigždė– Saulė yra didžiulis ugnies kamuolys. Jis toks ryškus, kad ilgą laiką negali į jį žiūrėti - akys pavargs. Ir jūs negalite prie jo priartėti erdvėlaivyje - jis sudegs. Tačiau astronautams pavyko aplankyti Mėnulį. Mėnulis yra ne žvaigždė, o Žemės palydovas. Mėnulis irgi rutulys, bet akmuo, kietas, šaltas. O mūsų planeta Žemė iš kosmoso atrodo kaip mėlynas rutulys, nes aplink jį yra oro sluoksnis su deguonimi – atmosfera. Mūsų planetoje Žemėje yra daug vandens, saulės spinduliai šildo planetą, todėl Žemėje auga augalai, gyvena vabzdžiai, gyvūnai, paukščiai, o mes, žmonės, gyvename. O žmonės, gyvenantys Žemės planetoje, vadinami „žemiečiais“.

Paimkite į rankas daiktą (kubą, rutulį, pieštuką) ir, pakeldami aukštai, atleiskite. Kas jam nutiko? Kodėl jis nukrito ant grindų? (Vaikų atsakymai.) Bet koks mestas daiktas krenta ant žemės – tai gravitacija. Žemė traukia prie savęs, o erdvėje viskas nesvaru, viskas pasidaro lengva, lengvesnė už orą, todėl viskas plūduriuoja, tarsi vandenyje: daiktai, drabužiai, žmonės. Kad astronautai galėtų valgyti, jų pastos pavidalo maistas yra tūbelėje (pvz. dantų pasta), tik skirtingais pavadinimais: košė, vaisių gėrimas, vištienos suflė.

Vaikinai, ar žinote, kas buvo pirmasis astronautas? (Vaikų atsakymai.) Kad patikrintume, ar tu teisus, turime nuvilti užburtas piešinys. Nubrėžkime taškų kontūrą.

Vaikai sujungia taškus ir atsiranda šuns atvaizdas.

IN. Teisingai, vaikai, tai šuo vardu Laika. Ir tik tada, kai žmonės buvo įsitikinę, kad Visata nekelia grėsmės gyvybei, 1961 metų balandžio 12 dieną žmogus pagaliau išskrido į kosmosą. Pirmasis kosmonautas Žemės planetoje buvo A. Gagarinas. Nuo tada darbas kosmose tapo įprastas dalykas.

Tai baigia mūsų kelionę per erdvę. Tačiau norėdami palikti jo atmintį, galite nuspalvinti įvairiaspalves žvaigždes ir klijuoti jas ant naktinio dangaus.

O dabar aš tau skaitysiu eilėraštį „Neramus žmogus“.

Kažkada jis gyveno šiame pasaulyje

Vyras yra įgudęs kūrėjas.

Aš padarysiu, - pasakė jis sau, -

Greičiausias žemėje!

Aš vaikščiojau ir šiek tiek galvojau -

Nutiesė geležinkelio bėgius.

Sukūrė pirmąjį lokomotyvą

Nuvežti tave į stotį.

Ir tada aš įgavau jėgų

Ir jis padarė vežimus.

Nuėjau pasivažinėti ir grįžau namo.

Jis kalba su savimi:

Garvežys greitesnis už arklį,

Bet turiu prisipažinti:

Nors kaltas ir greitas,

Greitis vis dar ne toks!

Meistras vėl dirbtuvėse

Ir ramybė jam ne brangi!

Išrado automobilį

Paskubėk ir lipk į kabiną

Ir jis apsuko Žemės rutulį.

Nesu patenkintas važiavimu!

Judėjimas šiek tiek silpnas

Nesvarbu, ar tai lėktuvas

Žmogus kūrėjas veda!

Apskrido aplink visą planetą,

Bet tai ne riba!

Ir aš išsprendžiau šią problemą -

Sukonstravo raketą!

Zaychikova Lyubov Nikolaevna,

MBDOU d/s Nr.1 ​​„Rugiagėlė“ mokytoja

Navashino miestas, Nižnij Novgorodo sritis

Tikslas: ugdyti vaikų teigiamą mokymosi motyvaciją ir teigiamą požiūrį į pasaulį per žaismingą ir pramoginę medžiagą.

Užduotys:
Švietimas:
Išmokite sukonstruoti objektą, sudarytą iš geometrinių figūrų pagal nurodytą modelį.
Tobulinkite skaičiavimo įgūdžius per 10. Supažindinkite su skaičiaus 10 formavimu, remiantis dviejų objektų grupių palyginimu, vartokite sąvoką daugiau, mažiau, vienodai.
Stiprinti idėjas apie dienos dalis (rytą, popietę, vakarą, naktį) ir jų seką.
Pagerinkite savo supratimą apie trikampį, jo savybes ir tipus.

Švietimas:
Tobulėti loginis mąstymas, filmavimas, greitas protas, pažintinė veikla, gebėjimas girdėti vienas kitą. Prisidėti prie psichinių operacijų formavimo, kalbos raidos, gebėjimo pagrįsti savo teiginius. Ugdykite savarankiško darbo įgūdžius.

Švietimas:
Puoselėti savitarpio pagalbą, draugiškus santykius, gebėjimą dirbti komandoje, ugdyti tarpusavio kontrolės įgūdžius; derinti savo veiksmus su bendraamžių veiksmais

Švietimo sričių integracija:
Kognityvinis vystymasis, socialinis ir komunikacinis vystymasis, kalbos raida, fizinis vystymasis, meninė ir estetinė raida

Vaikų veiklos rūšys GCD:
- lošimas;
- komunikabilus;
- produktyvus;
- edukacinis;

Parengiamieji darbai: susipažinimas su erdve, žvaigždynais; didaktiniai loginiai ir matematiniai žaidimai; skaitau "Nežinau mėnulyje"

Įranga:
Nešiojamas kompiuteris, projektorius, kaladėlės Dienesh, ženklas "Design Bureau", balti paltai - 10 vnt., raketų surinkimo schemos, raketos modelis, žvaigždės ant elastinės juostos (gimnastika akims), molbertas ir žvaigždės, geometrinių formų rinkinys ant padėklo , magiškas spindulys, dėžutė – siuntinys su Dunno paveikslu, matematinis žaidimas.
„Flash“ diske: skaidrės, muzika fiziniam lavinimui, kosminė muzika

Edukacinės veiklos eiga
Staigmenos akimirka
Vaikai įeina į salę.
Klausimas: Vaikinai, šiandien mes vykstame į kelionę į kosmosą. Ar prisimenate, kuris animacinio filmo personažas skrido į kosmosą? (Nežinau). Taip, jūs ir aš skaitėme istoriją apie tai, kaip Dunno skrido į kosmosą.
(Gaunantis SMS garsas)
Klausimas: Gavau SMS, ten rašoma, kad šiandien į mūsų darželį atkeliavo neįprastas laiškas - video laiškas. Norite sužinoti, iš ko tai?
D: Taip
(Nežinau, pasirodo ekrane)
„- Ar tu norėjai skristi be manęs? Aš, Dunno, sužinojau, kad žinai skaičius, figūras ir mėgsti matematiką. Štai kodėl aš paruošiau jums staigmeną. Tačiau norint jį gauti, reikia keliauti į kosmosą ir atlikti tris užduotis. Jei esate drąsus, ryžtingas, pasitikintis savo sugebėjimais, tada eikite į kelią. Geros kelionės".
Klausimas: Ar jums patinka matematika? Ar pasitikite savo sugebėjimais ir žiniomis? Tada eikime į kelionę!
– Kuo galime skristi į kosmosą? (ant raketos)
- Kur mes galime gauti raketą?
– Vaikinai, siūlau eiti į projektavimo biurą ir tapti tikrais mokslininkais, suprojektuoti tikrą raketą. Apsirenkite chalatus ir eikite į dizaino biurą. Padėti vienas kitam. (Vaikai dirba stovėdami prie stalų)
- Dėmesio, pradėkime darbą. Prieš jus yra geometrinės figūros ir surinkimo schema, kurią turite pastatyti raketą, ant kurios skrisite. Pasiruošę? Pradėkime užduotį.
(Vaikai dėlioja raketą pagal Dienesh kaladėlių šabloną, foninė muzika)
Matau, kad jūsų raketos yra paruoštos, bet noriu žinoti:
– Kiek figūrų panaudojote?
- Kiek kvadratų?
- Kiek trikampių?
- Kiek raudonų?
- Kiek mėlynų?
- Puiku, vaikinai, jūs atlikote užduotį. Nusivilk chalatus. Norėdami skristi į kosmosą, turite būti stiprūs, sveiki ir atsparūs. Kas mums padeda būti sveikiems?
Vaikai: mankštinkitės!
- Teisingai, kraunasi, fiziniai pratimai. Siūlau atlikti pratimus, kad taptumėte tikrais astronautais.

Vienas-du, ten raketa. (pakelk rankas aukštyn)
Trys ar keturi, greitai pakilkite. (išskleiskite rankas į šonus)
Skristi į saulę (apskritimas rankomis)
Astronautams reikia metų. (rankomis suimkite už skruostų, papurtykite galvą)
Bet kelyje mes nebijome (rankos į šonus, pakreipdami kūną į dešinę ir į kairę)
Kiekvienas iš mūsų yra sportininkas (sulenk rankas per alkūnes)
Skraidymas virš žemės (išskleiskite rankas į šonus)
Pasisveikinkime su ja. (pakelkite rankas aukštyn ir mojuokite).

Dabar jūs jau esate astronautai, galite leistis į skrydį. Eik į raketą (vaikai sėdi ant kėdžių šalia raketos modelio)
– Kad raketa pakiltų, reikia skaičiuoti nuo 10 iki 1. Kas nori skaičiuoti? (paklausk 2 vaikų)
- Dabar darykime tai visi kartu. Taigi, įgula pasiruošusi skristi! Dėmesio ekranui, pradedame atgalinį skaičiavimą: 9, 8...2, 1, 0 (raketos paleidimo vaizdo įrašas).
- Skrydis prasidėjo (šliaužia žvaigždėtas dangus). Vaikinai, mūsų skrydis truks visą dieną. Kiek dalių yra per dieną? (4)
-Skrendame pro debesis, (sliuogė su debesimis) pirmoji Dunno užduotis.
. Įvardykite dienos dalis (rytas, popietė, vakaras, naktis).
. Koks dabar paros metas? (rytas). Kokios spalvos yra ryto debesis? (mėlyna).
. Kokios spalvos yra debesų diena? (geltona) Kokios spalvos yra vakaro debesis? (pilka)
. O purpurinis debesis, kokia dienos dalis? (naktis)
- Atėjo naktis. Naktį danguje pasirodo žvaigždės. Taigi žvaigždės krito į mūsų delnus. (dedame žvaigždutę ant piršto) Jie padės atlikti akių mankštą, kad akys galėtų pailsėti (vaikai stovi prie kėdžių)

Vienas į kairę, du į dešinę,
Trys pakilo, keturi – žemyn.
O dabar žiūrime ratu,
Norėdami pamatyti pasaulį geriau.
Pažiūrėkime iš arčiau, toliau,
Treniruodami akių raumenis.
Greitai pamatysime geriau,
Patikrinkite tai dabar!

Na, mūsų akys pailsėjo, sėskite į savo vietas. Mūsų skrydis tęsiasi, o žvaigždės grįžta į dangų (aš renku žvaigždes).
(skaidr. – 9 žvaigždutės)
Žvaigždėtame danguje pasirodė debesys. (skaidr. 9 žvaigždės ir debesys) Ir štai kita Dunno užduotis.
. Turite suskaičiuoti, kiek debesų ir žvaigždžių yra danguje.
- Vaikinai, suskaičiuokime debesis ir žvaigždes. Teisingai, jų yra 9 vienodai. Štai dar viena žvaigždė danguje. (10 žvaigždžių skaidrė ir 9 debesys) Kiek žvaigždžių dabar yra? Kaip gavai 10? Kas daugiau žvaigždžių ar debesų danguje? Danguje pasirodė dar vienas debesis. (10 žvaigždžių ir debesų skaidrė) Kiek debesų yra? Vėlgi vienodai, po 10.
- Puiku, vaikinai, jūs atlikote užduotį. Mūsų skrydis tęsiasi.
(groja muzika) skaidrėje yra erdvės paveikslėlis
Kūno kultūros pamoka „nesvarumas“.
– Kokia nuostabi muzika skamba, ji rami, lėta, tyli. Aš tiesiog noriu pakilti virš Žemės, skristi kosmose. Erdvėje yra nesvarumas, o visi judesiai yra sklandūs ir lėti. Būkime nesvarumo būsenoje ir mes.
(Akomponuojant lėtai muzikai, vaikai mėgdžioja astronautų judesius kosmose.)

Kosmose taip šaunu!
Žvaigždės ir planetos
Juodoje nesvarumo būsenoje
Lėtai plaukti! (judame po salę)

Dėmesio, artėjame prie trikampių žvaigždyno (Trikampiai ant šviestuvo)
Ir štai mūsų laukia trečioji Dunno užduotis:
. Padėkite visus trikampius ant padėklo priešais save.
. Kuo skaičiai panašūs? (Trys kampai, trys pusės.)
Trikampis yra toks geometrinė figūra, kuris turi tris puses ir tris kampus. Kuo skiriasi trikampiai? Trikampiai gali turėti vienodo ilgio arba skirtingo ilgio kraštines. Trikampis, kurio visos kraštinės yra lygios, vadinamas lygiakraštis. Trikampis, kurio visos kraštinės yra skirtingo ilgio, vadinamas skale.
- Vaikinai, jūs sėkmingai atlikote visas užduotis, laikas grįžti į darželį. O kad paspartinčiau mūsų grįžimą į Žemę, panaudosiu stebuklingą spindulį. Atsistokite, vaikinai, ratu, tvirtai suimkite rankas: (užgęsta šviesos, įsijungia muzika).
Mes įjungiame stebuklingą spindulį,
Užmerkiame akis kartu.
Vienas du trys keturi Penki -
Mes vėl skrendame į kosmosą.
Laivas siūbuoja – vieną kartą
Laivas siūbuoja - du,
Laivas siūbuoja – trys!
Štai Žemė – žiūrėk!
- Tuo mūsų pabaiga kosminė kelionė. Mes vėl esame Žemėje darželis. Sakykite, vaikinai, jei skristumėte į kosmosą po vieną, kaip jaustumėtės, ar susidorotumėte su visomis užduotimis? Kodėl mums pavyko atlikti visas užduotis?
– Mums padėjo draugystė, esame kartu, esame viena komanda – štai kodėl mums pavyko, įvykdėme visas užduotis.
- Vaikinai, ar jums patiko mūsų kelionė? Jei atlikti užduotis jums sekėsi lengvai, pasiimkite žvaigždutę su šypsena, o jei kai kurios užduotys jums atrodė sunkios ar nesuprantamos – pasiimkite liūdną žvaigždę. (vaikai ima žvaigždes)
(Skaidrėje yra skirtingų žvaigždynų)
– Kosmose yra daug žvaigždynų, bet nėra Draugystės žvaigždyno. Ar ne laikas taisyti klaidą ir uždegti draugystės žvaigždyną?
(Vaikai ant molberto klijuoja Draugystės žvaigždyną, muzika Barbarikos)
- Vaikinai, tai pasirodė nuostabus žvaigždynas, bet įsivaizduokime, kad tapote žvaigždėmis, suformuokite draugystės žvaigždyną. (vaikai sustoja ratu).
- Iš tiesų, draugystė padėjo mums šiandien susidoroti su visais sunkumais ir esu tikras, kad ji ir toliau padės jums visuose jūsų reikaluose!
(Gauto laiško garsas, pakuotės paveikslėlis skaidrėje)
Gavome siuntinį iš Dunno (dėžutę su Dunno nuotrauka, žaidimo viduje ir laišką vaikams) „Brangūs vaikinai, jūs sėkmingai atlikote mano užduotis. Kosminių kelionių atminimui duodu jums matematinį žaidimą. Žaisk ir mokykis“.
- Puiku! Kokia naudinga dovana, noriu pakviesti nupiešti piešinius apie mūsų kosminę kelionę ir papasakoti apie tai savo tėvams namuose.

Vyresniųjų grupėje pamokos „Paslaptinga erdvė“ santrauka

Tikslas : Išplėskite ir pagilinkite vaikų supratimą apie erdvę.

Užduotys:

    Įtvirtinti žinias apie Saulės sistemos planetas.

    Išplėskite savo žodyną, susijusį su „erdvės“ sąvoka.

    Pagerinkite dialoginę ir monologinę kalbą.

    Stiprinti gebėjimą atsakyti į klausimus.

    Stiprinti įgūdžius kurti paprastus ir sudėtingus sakinius.

    Sustiprinkite galimybę sudaryti antoniminius žodžius su priešdėliu be -.

    Ugdykite savitarpio pagalbos, draugystės ir patriotiškumo jausmą.

Įranga:

    Planetų maketai plakate, garso įrašai, portretai.

    Gaublys.

    Mnemotables.

Preliminarus darbas :

    Pokalbiai tema „Kosmosas“

    Piešimas tema „Ateiviai“, „Kosmosas“

    Žvelgiant į iliustracijas, enciklopedijas, knygas apie kosmosą

    Amatų, albumų, aplikacijų apie kosmosą kūrimas

    Žaidimo situacijos „Kosmodromas“, „Surask planetą“

Pamokos eiga

Vaikai sėdi puslankiu.

Skamba kosminė muzika.

Pedagogas:

Seniai, kai žmonės dar gyveno urvuose, kas vakarą žiūrėdavo į dangų ir stebėdavosi: virš galvų kibirkščiavo begalė taškelių. Jie dingo iki ryto ir pasirodė kitą naktį. O ten, kur dieną kibirkščiavo Saulė, naktį švietė Mėnulis, keisdamas savo formą.

Žmonės nesuprato, kodėl taip atsitiko, ir negalėjo to paaiškinti. Tačiau praėjo tūkstančiai metų ir jie rado atsakymus į daugybę klausimų.

Dabar prisiminkime viską, ką žinome apie kosmosą.

Vaikai, seniai, kai tavęs ir net manęs nebuvo pasaulyje, po pasaulį pasklido džiugi žinia: žmogus užkariavo kosmosą.

Kas buvo pirmasis kosmonautas planetoje? (Pirmasis kosmonautas planetoje buvo Yu.A. Gagarinas).

Nuo tada balandžio 12-oji, pirmojo pilotuojamo skrydžio į kosmosą diena, tapo kosmonautikos diena.

Ar mūsų mieste yra paminklas astronautams? (Mūsų mieste yra paminklas Jurijui Aleksejevičiui Gagarinui).

Kur jis yra? (Jis yra Gagarino gatvėje)

Kaip vadinosi kosminė raketa, kuria Gagarinas pakilo į žvaigždes? (Rytai)

Jurijus Gagarinas - tikras herojus ne tik mūsų šalis, bet ir visa Žemės planeta! Taip pat didžiuojamės Valentina Vladimirovna Tereškova. Kas ji? (Pirmoji moteris astronautė)

Kas dar, be žmonių, skrido į kosmosą? (Į kosmosą išskrido šunys Belka ir Strelka, pelės, žiurkės, triušiai ir net beždžionė).

Kokie, jūsų nuomone, turėtų būti astronautai?

Didaktinis žaidimas „Koks turi būti astronautas?

Astronautas turi būti drąsus, stiprus, drąsus, ryžtingas, protingas, veržlus, atsparus, darbštus, drąsus, drąsus, disciplinuotas, kuklus.

Vaikinai, pasakykime, kas gali patekti į kosmonautų korpusą?

Didaktinis žaidimas"Pridėti žodį"

Pedagogas: Jei nori tapti astronautu, turi daug nuveikti...

Vaikai: Žinokite.

Pedagogas: Bet koks kosminis maršrutas

Atvira tiems, kurie myli...

Vaikai: Darbas.

Pedagogas: Mūsų laukia greitos raketos

Skrydžiams...

Vaikai: planetos.

Pedagogas: Mūsiškiai bus draugiškiausi

Mūsų linksmieji...

Vaikai: Įgula.

Pedagogas: Jei norime patekti į kosmosą

Taip greitai...

Vaikai: Skriskime.

Skrydžiui pastatysime erdvėlaivį ir pavadinsime jį „Draugystė“. Kaip vadinasi erdvėlaivio durys? (Durys erdvėlaivyje vadinamos liuku.)

Pro liuką lipame į laivą.

Mes kartojame draugystės taisyklę „Vienas už visus ir visi už vieną“.

Pradedame atgalinį skaičiavimą: „10, 9, ...., pradžia“

Nesvarumas . Kokia mūsų galva? (Lengva); kokios mūsų rankos ir kojos? (Plaučiai); koks mūsų kūnas? (Plaučiai). (Pratimai rankoms, kojoms, kaklui).

Oi, ar kažkas atsitrenkė į mūsų erdvėlaivį? (Tai meteoritas).

Kaip vadinasi reiškinys, kai į Žemę nukrenta daug meteoritų? (Meteor Rain).

Kaip vadinasi erdvėlaivio langas? (Iliuminatorius).

Pažiūrėkime pro langą. Ką mes matome? (Planetos, Saulė, Mėnulis, uodeginė kometa, asteroidas, meteoritas, žvaigždės).

O kol skrendame, užminėsiu mįsles

Mįslės apie kosmosą

Tamsoje mirksi didžiule uodega,

Skubėdamas tarp ryškių žvaigždžių tuštumoje,

Ji ne žvaigždė, ne planeta,

Visatos paslaptis...(Kometa)

Fragmentas iš planetos

Skubėdamas kažkur tarp žvaigždžių.

Jis daug metų skraido ir skraido,

Kosminis… (meteoritas)

Apšviečia kelią naktį,

Neleidžia žvaigždėms užmigti.

Tegul visi miega, ji neturi laiko miegoti,

Mums danguje šviesa... (Mėnulis)

Mėlyna planeta,

Mylimasis, brangusis.

Ji tavo, ji mano,

Ir tai vadinasi... (Žemė)

Vandenynas be dugno, begalinis vandenynas,

Beoris, tamsus ir nepaprastas,

Jame gyvena visatos, žvaigždės ir kometos,

Taip pat yra tinkamų gyventi, galbūt planetų. (erdvė)

Danguje matomas geltonas apskritimas

O spinduliai kaip siūlai.

Verpimo Žemė aplinkui,

Kaip magnetas.

Nors aš dar nesu senas,

Bet jau mokslininkas -

Žinau, kad tai ne ratas, o rutulys,

Intensyviai karšta. (Saulė)

Naktį su saule aš keičiuosi

Ir aš užsidegau danguje.

Aš pabarstau švelniais spinduliais,

Kaip sidabras.

Aš galiu būti sotus naktį,

Arba galiu naudoti pjautuvą. (Mėnulis)

Tamsiame danguje išsibarstę žirniai

Spalvota karamelė iš cukraus trupinių,

Ir tik atėjus rytui,

Visa karamelė staiga ištirps. (Žvaigždės)

Mes esame kosmose. Mus supa žvaigždės ir planetos. Išvardinkime juos!

Pirštų gimnastika « saulės sistema»

Visos planetos eilės tvarka

Kiekvienas iš mūsų gali pavadinti:

Vienas – Merkurijus,

Du - Venera,

Trys - Žemė,

Keturi – Marsas.

Penki – Jupiteris,

Šeši – Saturnas,

Septyni – Uranas,

Už jo – Neptūnas.

Jis aštuntas iš eilės.

Ir tada po jo

Ir devintoji planeta

Vadinamas Plutonu.

Na, dešimt yra saulė,

Ne planeta, o žvaigždė

Ji mums šviečia ryškiai!

Mūsų laivas atvyko į nežinomą planetą (jie išeina pro liuką ir susitinka ateivį).

Aš: Sveiki. Iš kokios planetos atkeliavai?

K: Mes esame iš Žemės planetos.

Aš: Vadinasi, jūs tautiečiai?

Vaikai: Kraštiečiai – tai žmonės, gyvenantys viename kaime, viename mieste, regione.

Aš: Aš prašau jūsų pagalbos. Vaivorykštės įlankoje sumaišytos visos spalvos, jei neteisingai pastatysite vaivorykštę, gali nutikti nelaimė - mano planeta iškris iš orbitos.

Tuo tarpu eikime į Vaivorykštės įlanką, aš jums parodysiu savo planetą. (Jie vaikšto aplink planetą). Čia yra daug praėjimų. Jūs stovite ant tako, bet nematysite ant jo nė vieno žolės. Mano planetoje yra daug kalnų iš akmenų. Čia yra jūros ir vandenynai, bet juose visiškai nėra vandens.

O dabar priartėjome prie kraterio, kurį suformavo meteoritai. Pažiūrėk, koks jis gilus!

Aš: Štai mes esame Vaivorykštės įlankoje. Pažiūrėk, kas atsitiko.

Klausimas: Ir mes žinome žodžius, kuriais galite teisingai sukurti vaivorykštę.

D: Kiekvienas medžiotojas nori žinoti, kur sėdi fazanas.

Vienas vaikas stato vaivorykštę, o vaikai įvardija spalvas: raudona, oranžinė, geltona, žalia, mėlyna, indigo, violetinė.

Aš: Ačiū, žemiečiai, už pagalbą.

Esu įsitikinęs, kad mano planeta išliks. Ar tau patinka mano planetoje?

D: Taip, bet Žemėje geriau, nes ten viskas gyva.

Klausimas: O jūsų planetoje nėra oro – planeta yra beorė.

Nėra vandens – bevandenis.

Nėra žmonių – negyvi.

Jokio džiaugsmo – be džiaugsmo.

Aš: Ačiū, žemiečiai, aš jus dažnai prisiminsiu. Bet man labai liūdna, nes niekada nepamatysiu tavo graži planetaŽemė.

Klausimas: Padovanokime ateiviui gaublį – mūsų Žemės modelį. Ir mums reikia grįžti į Žemę. (Jie atsisveikina. Eina į erdvėlaivį. Į laivą patenka pro liuką).

Prasideda atgalinis skaičiavimas: „10.9,…, start“

Mūsų laivas skrenda link žemės.

Pakalbėkime apie Saulę, kai skrendame link Žemės. Simboliai mums padės.

Pasakojimas apie Saulę naudojant simbolius.

Saulė:

Žvaigždė ar planeta?

Ar jis didelis ar mažas dydis? (didelis)

Apvalios ar kvadratinės formos? (apvalus)

Ar šviesa ryški ar silpna? (ryškus)

Ar karšta ar šalta temperatūra? (karšta)

Ar jis arti ar toli nuo Žemės? (tolimas)

Vaikinai, Saulė yra labai ryški žvaigždė. Norėdami išsaugoti regėjimą, be tamsių apsauginių akinių į Saulę nežiūrėsime ilgai. Tai labai žalinga. Atsistokite šalia kėdžių. Atlikime šiltą, atpalaiduojantį akių masažą.

Masažas akių nuovargiui sumažinti

Triname delnus kartu

Smulkiam, malam

Ir mes prispausime jį prie akių,

Atsargiai paspauskime.

Sušildysime tavo akis.

Vienas du trys keturi Penki -

Jūsų akys pailsės!

Dabar galime drąsiai žiūrėti pro apvalų erdvėlaivio langą. Kaip tai vadinasi, prisimeni? (iliuminatorius)

Ką mes matome? (Žemė – mūsų mylima planeta)

Draugystės dėka galėjome padėti ateiviui. Sujunkime delnus, tada draugystė kelis kartus išaugs ir bus perduota gyva grandine nuo vieno iki kito. Taip susikibę už rankų žmonės visoje mūsų planetoje galės išsaugoti ramybę Žemėje ir gamtą visu jos grožiu. Taigi mes atvykome į Žemę. (Vaikai palieka laivą ir sėdi puslankiu.)

Planeta Žemė yra mūsų bendri namai.

Papasakokime apie tai dabar!

Ir vėl mums tai bus naudinga

„Pagalbininkas – stalas“!

Istorijos sudarymas pagal mnemoninę lentelę („išilgai grandinės“)

"Planeta žemė. Jis turi rutulio formą. Žemė didelė, bet Saulė dar didesnė. Žemė spalvinga. Mėlyna, nes yra upių, ežerų, jūrų ir vandenynų. Ruda yra žemė: žemė, smėlio dykumos, kalnai. Žalia yra augalai: medžiai, krūmai, žolelės. balta spalva- tai debesys, kurie apgaubia Žemę kaip antklodė. Žemėje yra gyvybė: žmonės, gyvūnai ir augalai!

Mūsų planeta yra pati gražiausia iš visų planetų. Kiekviena gyva būtybė Žemėje: žmonės, augalai, gyvūnai.

Kokia laimė, kad turėjome galimybę gimti ir gyventi nuostabioje Žemės planetoje, kurią privalome saugoti! Po skrydžio Yu.A apie tai paklausė visų žemiečių. Gagarinas:

„Apskridęs aplink Žemę palydoviniu laivu pamačiau, kokia graži yra mūsų planeta. Žmonės, išsaugokime ir didinkime šį grožį, o ne naikinkime!

Ačiū mokslininkams, dizaineriams ir kosmonautams už atvirumą mums nuostabus pasaulis Erdvė. Jame dar daug paslapčių ir paslapčių, kurias atskleisti galėsi tu, kai suaugsi.

Žemė mums davė

Yra daug gerų dalykų

Ir ji laukia su nerimu,

Kad galėtume ją išgelbėti.

Ji skirta visiems pasaulyje -

Vienintelė mama

O mes esame savo vaikai

Iš Motinos Žemės.

Leisk tai per savo kraštą,

Tegul tai virš mūsų žemės

Jie žydi neišblukę

Pavasario sodai.

Apkabinkime savo Žemę,

Lyg apkabintume mamą,

Ir mes saugosime tave kaip motiną,

Nuo sielvarto ir nelaimės!

Šiandien jūs ir aš padarėme įdomią ir mokomąją didelę kosminę kelionę ir sužinojome daug įdomių dalykų apie kosmosą.