(!KALBA: Santrauka apie logopedinę pamoką vyresniųjų grupėje, siekiant įtvirtinti gebėjimą klasifikuoti įrankius pagal rūšis: sodininkystė, muzikinė, dailidė. „Gnomo šalis“. Pamokos apie kalbos raidą parengiamojoje grupėje santrauka.“ Įrankiai GCD santrauka žemiau

Abstraktus švietėjiška veikla 6-7 metų vaikams tema: „Įrankiai ir įrankiai“

Medžiaga bus įdomi logopedams ir mokytojams ikimokyklinis ugdymas.
Siūlomos užduotys lavina vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos įgūdžius.

Tema: „Įrankiai ir įrankiai“

Tikslas: Išradinėti mini pasakas apie įvairius „stebuklingus“ instrumentus.

Užduotys:
Pataisomoji ir auklėjamoji:
patikslinti, plėsti ir aktyvinti vaikų žodyną tema „Įrankiai ir įrankiai;
ugdyti gebėjimą statyti skirtingų tipų teiginius, stebint jų struktūrą;
tobulinti kalbos tarimo pusę: įtvirtinti taisyklingo ir aiškaus garsų tarimo įgūdžius, gebėti rasti garso vietą duotame žodyje, lavinti aiškų žodžių ir frazių tarimą;
praturtinti mokinių kalbą gramatinėmis formomis ir struktūromis, paaiškinti jų prasmės supratimą sunkūs žodžiai;
suaktyvinti vaikų protinę veiklą.

Korekcinis ir vystomasis:
- plėtoti foneminius procesus;
- lavinti artikuliaciją, bendrąją motoriką, kvėpavimą, balsą;
- vystytis psichiniai procesai: dėmesys, atmintis, mąstymas;
- ugdyti komunikacinę kompetenciją;

Pataisomoji ir auklėjamoji:
- ugdyti geranoriškumo, atsakomybės ir bendradarbiavimo jausmą;
- formuoti ikimokyklinukų komunikacines, veikla paremtas, informacines, sveikatą tausojančias kompetencijas;
- formuoti teigiamą vaikų požiūrį į mokytoją ir vienas į kitą.

Pamokos tipas: frontalinė okupacija.
Darbas prie žodyno: atsuktuvas, metalinis pjūklas, replės, replės.

Vaikų veiklos rūšys OD:
Žaidimas.
Komunikabilus.
Darbas.
Kognityvinis ir tyrimas.
Produktyvus.
Muzikinis ir meninis.

Planuojami rezultatai:
Asmeninis
Protingas
Fizinis
Vaikų veiklos vertinimo kriterijai OD
1. Veikla
2. Nepriklausomybė.
3. Bendravimas su bendraamžiais ir suaugusiais.
4. Empatija.
5. Emocionalumas
6. Valingų pastangų pasireiškimas
7. Savigarba 1. Įžanginė dalis:

Kūrimas probleminė situacija.
Motyvo vaikų veiklai kūrimas.
Tikslo nustatymas.

2. Pagrindinė dalis:
Rodo, komentuoja, diskutuoja.
Vykdymo metodo apibrėžimas
Planavimas.
Vykdymas
Žaidžia
Kūno kultūros pertrauka

3. Paskutinė dalis:
Vaikų veiklos ir savigarbos vertinimas.
Apibendrinant OA.

Įranga:Žaisliniai įrankiai: metalinis pjūklas, plaktukas, grėblys, atsuktuvas, replės, antpirštis, įrankių dėklas, temos nuotraukos, molbertas su raidėmis, atributika scenai, laiškas.
Preliminarus darbas: Skaitymo kūriniai: S. Marshak „Meistras yra amatininkas“, „Kaip lėktuvas padarė lėktuvą“; tyrimo įrankiai; kompiliacija aprašomoji istorija; dizainas su statybinio komplekto dalimis (su atsuktuvu, veržliarakčiu); dirbant rankomis - dirbant su adata; ekskursija į siuvimo dirbtuves; mintinai mokantis poeziją.

Pamokos eiga:

Organizacinis momentas.
Skamba muzika, vaikai susirenka į ratą
-Logopedas: Vaikinai, pasakykite, kaip jus meiliai vadina jūsų mamos?
Vaikai paeiliui meiliai sako savo vardus)
Meistras įeina darželis.
Meistras: Vaikinai, šiandien anksti atėjau į darželį ir radau, kad vietoj mano įrankių yra šis laiškas. Laiške sakoma: „Fidgets“ grupės vaikams“. Kur galėjo dingti mano įrankiai?
Logopedas: Paskaitykime laišką, gal ką sužinosime. (Laiško tekstas: aš, meistras Lomaster, paslėpiau jūsų darželio įrankius, o juos rasite tik atlikę mano užduotis, už kiekvieną užduotį gausite laišką, sudėjus visas raides į žodį rasite kur yra jūsų įrankiai.)
Ar padėsime savo šeimininkui?
Meistras: Tuo tarpu aš eisiu, dar turiu ką veikti. (lapai)
Logopedas: Stengsimės. Įrankiai yra mūsų ištikimi pagalbininkai, tačiau jie neveikia patys. Jie atgyja tik sumaniose rankose.
1 užduotis: Prisiminkite pagrindines taisykles:
Vaikai: Neimkite be suaugusiojo leidimo;
Nežaiskite aštriais instrumentais;
Nesiartinkite prie nieko, kas su jais dirba.

Pirštų gimnastika:
Tai kaip mano dirbtuvėse,
Viskas, ko jums reikia, yra po ranka (pakaitomis plakite delnais ir kumščiais)
Grąžtas, atsuktuvas ir pjūklas,
Ir antpirštis ir adata,
Ir kirvis ir du grąžtai,
Plaktukas ir replės.
(Lenkite pirštus po vieną)
Meistre, nenuobodžiauk
Darbo vietoje (pakaitomis ploti rankomis ir kumščiais).

Kvėpavimo pratimai:
-Giliai įkvėpkite – lėtai iškvėpkite (kartokite 3 kartus).
Atplėšiame voką, ten guli raidė H

2 užduotis:"Duok man žodį":
Medkirčiai pjauna medieną – visi turi... (kirvį)
Medinis ... (plaktukas) padėjo tėčiui įkalti vinį.
Dulkės ant grindų - duok man .... (šluota)
Prie mokyklos visi vaikai valo sniegą...(su kastuvu)
Logopedas: kokius kitus instrumentus žinote?
(vaikų sąrašas).
Logopedas: Už šią užduotį gavome E raidę.
3 užduotis:— Kurį?
Pasirinkite instrumento žodžio atributą.
Pagaminta iš ketaus – ketaus
Iš gumos - iš metalo -
Iš plieno - iš plastiko -
Iš akmens - iš ąžuolo -
Už šią užduotį gauname M raidę
4 užduotis:„Pavadink veiksmą“
Kastuvas – kasimas
adata-
pamačiau -
kirvis-
grėblys-
su šepečiais -
žirklės -
Už šią užduotį gauname O raidę.
(Vaikai sėdi prie stalų)
5 užduotis: Atspėk mįsles:
Kasiau žemę ir net nebuvau pavargęs. O kas kartu su manimi kasė, pavargo. (Kastuvas)
Storasis sumuš ploną, lieknas ką nors užmuš. (Plaktukas ir vinys).
Sode krenta lapai, greitai juos nušluosiu. (grėblys)
Ji valgė, valgė ąžuolą, ąžuolą. Sulaužė dantį, dantį. (Pjūklas).
Iš pagaliukų pagaminkite instrumentą, kurio pavadinime yra garsas Пь (Pjūklas).
Taip pat turime užduočių lapus. Pažiūrėkite, kiek instrumentų nupiešta, bet reikia nupiešti tik tuos, kurių pavadinimuose yra garsas R.
Už šią užduotį gauname D raidę.
Logopedas: Vaikinai, kokių dar įrankių yra?
Vaikai: Muzikinis.
Logopedas: Žinau, kad visi mokate groti muzikos instrumentais, ar parodysime savo svečiams? (Vaikai orkestre groja muzikos instrumentais.)
6 užduotis: Sugalvokite pasaką apie stebuklingus instrumentus. Vaikai sėdi ant kilimo priešais juos - pasakos kūrimo schema.
Vaikų pasakojimai.
Už šią užduotį gauname A raidę.
Logopedas: kokią žinote pasaką, kurioje kalbama apie priemones?
Vaikai: „Košė iš kirvio“.
Nori žiūrėti? Vaikinai paruošė tau pasaką.
Pasakos „Košė iš kirvio“ dramatizacija. Tokiems įdomi pasaka gauname raidę N.
Dabar, kai surinkome visas raides, ar galime perskaityti žodį? lagaminas.
Čia yra įrankiai. Ar pastebėjote, kad mūsų grupėje nėra lagamino? Vaikai randa lagaminą ir įrankius.
Puiku, padarėme tokį gerą darbą, ar susidomėjote? Kas tiksliai yra įdomu? Dabar nuneškime įrankius savo Mokytojui. Vaikai kartu nešiojasi instrumentus.

Tikslai:
Pataisomoji ir auklėjamoji:
- Idėjų apie įrankius sisteminimas
-Žodyno suaktyvinimas ir atnaujinimas tema „Įrankiai“.
- Pratinkite vaikus formuojant mažybinius daiktavardžius.
Korekcinis ir tobulinamasis:
- lavinti nuoseklią kalbą,
- vizualinis suvokimas ir dėmesio
- atmintis, mąstymas, artikuliacija ir bendrieji metodai,
- kalbos derinimas su judesiu.
Švietimas:
- ugdyti bendradarbiavimo įgūdžius ir draugišką požiūrį vienas į kitą;

Medžiagos: Pristatymas tema „Įrankiai“, akmens įrankiai, karpiniai paveikslėliai, spalvinimo lapai – nykštukų atvaizdai.
Pamokos eiga:
I. Organizacinis momentas:
Logopedas: Vaikinai, šiandien siūlau jums neįprastą edukacinį žaidimą. Ar esate pasiruošę žaisti?
Vaikai: Taip.
II.
Logopedas: Ir mūsų edukacinio žaidimo tema... (1 skaidrė)
Vaikai: įrankiai.
Logopedas: Teisingai, bet mūsiškis mums padės linksmi draugai. (2 skaidrės)
Vaikinai, pažiūrėkite, ką nykštukai iškasė.
Vaikai: Akmenys.
Logopedas: Ir tai nėra įprasti akmenys. Pirmieji instrumentai pasirodė seniai. Jie buvo naudojami primityvūs žmonės. Ką jie darė su akmenimis? (3 skaidrės)
Vaikai: Pririšti prie pagaliukų.
Logopedas: ką manote? modernus instrumentas ar jis atrodo?
Vaikai: Kirvis.
Logopedas: ką jie daro su kirviu?
Vaikai: jie kapo ir duria.
Logopedas: kokiai profesijai žmonėms reikalingas kirvis? (4 skaidrės)
Vaikai: medkirtys, medkirtys.
Logopedas: kokių dar įrankių reikia medkirčiui ar medkirčiui?
Vaikai: Pjūklas, grandininis pjūklas.
Logopedas: prisiminkime liežuvio vingį.
Pjūklas pjauna, pjūklas pjauna.
Vienas, du, vienas, du.
Bus malkų žiemai. (Kalbame su pjovimo imitacija)
Vaikinai, žiūrėk, ekrane pasirodė vabalas. Kodėl?
Vaikai: Mes žinome dainą apie vabalą
(Ritminis pratimas „Miško vabalas“)
Logopedas: gerai padaryta. Grįžkime prie įrankių. Kas yra įrankiai?
Vaikai: įrankiai yra daiktai, padedantys žmonėms jų darbe.
III.
Logopedas: žmonėms reikia tinkamų įrankių skirtingų profesijų. (5 skaidrės)
Staliui ir staliui reikia... (6 skaidrė)
Vaikai: dailidės įrankiai: kaltas, plokštuma, plaktukas, ...
Logopedas: Sodininkui... (7 skaidrės)
Vaikai: Sodo įrankiai: Kastuvas, grėblys, laistytuvas
Logopedas: kas atsimena liežuvio sukimą apie sodo įrankius:
Vaikai: Kastuvas iškastas, kastuvas iškastas
Kastuvas kasė ir buvo labai pavargęs.
Kastuvu iškasiau visą žemę.
Logopedas: Gerai padaryta. Kita profesija, gydytoja. Pas gydytoją...(8 skaidrė)
Vaikai: Medicinos instrumentai: švirkštas, stetoskopas.
Logopedas: Yra gydytojų, kurie tikrina regėjimą, kaip jie vadinami.
Vaikai: Okulistai.
Logopedas: teisingai, oftalmologai padeda gydyti regėjimą. Ir kad tu ir aš turėtume geras regėjimas Atlikime akių gimnastiką.
Vienas - kairėn, du - dešinėn,
Trys – aukštyn, keturi – žemyn.
O dabar žiūrime ratu,
Norėdami pamatyti pasaulį geriau.
Pažiūrėkime iš arčiau, toliau,
Treniruodami akių raumenis.
Greitai pamatysime geriau,
Patikrinkite tai dabar!
Dabar šiek tiek paspauskite
Taškai šalia jūsų akių.
Suteiksime jiems daug jėgų, daug,
Tūkstantį kartų sustiprinti!

Pažiūrėk į kairę. Žiūrėti dešinėje

Elena Lupikina
"Įrankiai". GCD santrauka parengiamojoje grupėje

GCD santrauka parengiamojoje grupėje tema „Įrankiai“

Naudotos technologijos: Dybina O. „Kas nutiko anksčiau...“; Ushakova O. D. „Mįslės, eilių skaičiavimas, liežuvio sukimas“

Pamokos tikslas:

Plėsti vaikų supratimą apie skirtingų tipųįrankiai, apie jų naudojimą įvairių profesijų žmonių darbe.

Užduotys:

Švietimo

Išmokyti vaikus įminti mįsles, sudaryti būdvardžius iš daiktavardžių, užbaigti žodyną.

besivystantis

lavinti vaikų atmintį, loginis mąstymas, nuosekli kalba.

Švietimo

Ugdyti vaikams pagarbų požiūrį į suaugusiųjų darbą.

Medžiaga pamokai: Pristatymas tema „Įrankiai“ (aut.,

D/i "Kam ko reikia?"

Pamokos eiga:

I. Organizacinis momentas:

Vaikinai, šiandien kalbėsime apie įrankius. Kas yra įrankiai? (Įrankiai yra daiktai, padedantys žmonėms jų darbe) - 1 skaidrė;

II. Pirmieji instrumentai pasirodė seniai. Jas naudojo primityvūs žmonės. Iš pradžių tai buvo tik akmuo, pririštas prie pagaliuko.

Kaip manote, į kokį šiuolaikinį instrumentą jis panašus? (atrodo kaip kirvis). Teisingai. Tokių įrankių pagalba žmonės statėsi namus, gaudavo maisto, gamindavo gyvenimui reikalingus daiktus – skaidrę 2;

Tada žmonės išmoko daryti įrankius iš geležies – 3 skaidrė; Kalvio profesija yra paklausi ir šiandien.

IN modernus pasaulis pasirodė elektriniai įrankiai, kurie labai palengvino žmonių darbą - 4 skaidrė;

III. Žaidimas „Atspėk mįsles“

Ar norite įminti mįsles apie įrankius? (Taip)

(mokytojas skaito mįslę, vaikai spėlioja, po to skaidrėje pasirodo paveikslėlis, o tada paaiškina savo atsakymą)

1. Turi daug dantų, bet nieko nevalgo? (Pjūklas) – 5 skaidrė

(kad ką nors nupjauti reikia pjūklo)

2. Storasis pataikys į ploną, plonasis ką nors sumuš. (Plaktukas ir vinis) – 6 skaidrė

(Viniui įkalti reikia plaktuko)

3 Jie sunkiai dirba, nuolat kažką spaudžia. (Vise) – 7 skaidrė

(Apsaugotas veržle įvairių detalių kad juos būtų galima patogiau apdoroti)

4. Ji pradėjo šokti su propeleriu, o jis įstrigo sukdamasis lentoje! (Varžtas ir atsuktuvas) – 8 skaidrė

(Varžtams priveržti naudokite atsuktuvą)

5. Veidrodinėje čiuožykloje

Ant vienos pačiūžos.

Jis važiavo vieną kartą -

Ir visa čiuožykla subyrėjo. (Stiklo pjaustyklė) – 9 skaidrė

(Stiklo pjaustymui reikalingas stiklo pjaustytuvas)

6. Prie kuproto arkliuko

Mediniai šonai

Iš po jo kanopų

Bėga baltos drožlės

Medinė upė

Medinė valtis

Ir sklando virš valties

Mediniai dūmai. (Lėktuvas) – 10 skaidrė

(Jie supjausto lentas plokštuma, kad jos būtų lygios)

7. Nagą suspausime nagais, R-time ir be nagų. (Replės) – 11 skaidrė

(Replių reikia norint ištraukti vinis iš lentų)

8. Šis akmens ratas

Įrankiai yra jūsų geriausias draugas

Virš tavęs suksis kibirkštys

Tai, kas daro kažką aštraus, yra nuobodu. (galandimas) – 12 skaidrė

(Galąstuvas reikalingas įrankiams galandti)

IV. Kūno kultūros minutė

„Tyusha“ pliušinis skrebučiai (spyruoklės)

Prikalė kabliuką prie sienos (kumštis trenkia į kumštį)

Belkis, taip, belskis

Belkis, taip, belskis

Senas nagas staiga sulinko (rankos kumščiais susilenkia ir atsilenkia)

Nagas sulinko kaip kirminas

Ir storulis plyšta nuo kėdės! (pritūpti)

Jis linksmai pauostė nosį,

Jis užsitraukė kelnes (atstoja ant kojų)

Suskaičiavo mano strazdanas

Išlygino garbanas iki viršugalvio

Tyusha Plusha neriaumoja (šokinėja ant dviejų kojų)

Net jei tau nesiseka!

V. Didaktinis žaidimas"Kam ko reikia darbui?"

Įrankius savo darbe naudoja įvairių profesijų žmonės.

Žaiskime žaidimą "Kam ko reikia?" Čia yra įvairių profesijų žmonių nuotraukos. Įvardykite paveikslėliuose esančių žmonių profesijas ir priderinkite prie paveikslėlių su jiems reikalingomis darbo priemonėmis.

Paveikslėlio parinktys:

Dailidė (plokštuma, kaltas, pjūklas, plaktukas);

Dailidė (Kirvis, pjūklas, plaktukas);

Santechnikas (veržliaraktis, pjovimo staklės, metalo pjūklas);

Automechanikas (pjūklas, veržliaraktis, veržliaraktis);

Sodininkas (kirpėjas, kastuvas, grėblys, laistytuvas);

Medkirtis (grandininis pjūklas, kirvis);

Gydytojas (švirkštas, pincetas, termometras);

Kirpykla (Žirklės, plaukų džiovintuvas, šukos, plaukų kirpimo mašinėlė);

Stiklininkas (ruletė, stiklo pjaustytuvas);

Siuvėja (geležis, adatos, žirklės, segtukai);

Batsiuvys (Plaktukas, peilis, yla).

VI. Žaidimas „Baik sakinį“

Pavyzdžiui:

Statybininkams reikalingi statybiniai įrankiai;

Sodininkui reikia... (sodo įrankiai);

Gydytojui reikia... (medicininių instrumentų);

Siuvėjai reikia... (siuvimo įrankiai);

Dailidei reikia... (dailidės įrankiai);

Batsiuviui jų reikia. (batų įrankiai).

VII. Žaidimas "Kas papildomai?"

Kirvis, replės, stiklo pjaustytuvas, grąžtas. 13 skaidrė (gręžtuvas yra elektrinis įrankis, o kirvis, replės ir stiklo pjaustytuvas yra rankiniai)

Vise, adata ir siūlai, plaktukas, grąžtas. 14 skaidrė (adata yra siuvimo įrankis, o spaustukas, plaktukas ir plokštuma yra statybiniai įrankiai)

Pincetas, švirkštas, termometras, matavimo juosta. 15 skaidrė (Matavimo juosta yra statybinis įrankis, o pincetas, švirkštas, termometras yra medicininiai)

Ayla, laistytuvas, mentelė, grėblys. 16 skaidrė (Awl yra batsiuvimo įrankis, o laistytuvas, kastuvas, grėblys yra sodo įrankiai)

VIII. Pamokos santrauka.

Vaikinai, apie ką mes kalbėjome pamokoje? (Apie įrankius)

Kokius instrumentus prisimenate? (sodininkystė, dailidė ir kt.)

Nupieškite ir nuspalvinkite įrankius, kuriuos turite namuose, kaime arba kuriuos tėvai naudoja darbe.

Publikacijos šia tema:

Matematinių pramogų parengiamųjų mokyklų vaikams „Tic-tac-toe“ santrauka Matematinės pramogos „Tic-Tac-Toe“ parengiamosios mokyklos grupėje santrauka Programos turinys: išlaikyti susidomėjimą.

Jungtis švietimo situacija mokytojas su vaikais parengiamoji grupė Tema: „Įrankiai“ Tikslas: sudaryti sąlygas konsolidacijai.

Vyresniųjų ir parengiamųjų grupių vaikų sportinio laisvalaikio „Žiemos žaidimai ir linksmybės“ santrauka Programos turinys. Edukacinė sritis « Fizinis vystymasis» - tobulinti motorinius įgūdžius atsipalaidavusioje atmosferoje.

Sporto šventės ant vandens santrauka vyresniųjų ir parengiamųjų mokyklų grupių vaikams. Tikslai: 1. Stiprinti gebėjimą plaukti šliaužioti ant krūtinės. 2. Ugdykite fizines savybes: greitį, vikrumą. 3. Ugdykite draugiškumą ir jausmus.

Pamokų užrašai

apie žodyną ir gramatiką

integruotame

parengiamoji grupė

MBDOU Nr. 10, Miasas

mokytojas - logopedas: Portnykh A.V.

Mokymo sritis: „Komunikacija“

Tema: "Įrankiai"

Užduotys:

Pagerinkite žodžių darybos ir linksniavimo įgūdžius.

Suaktyvinkite veiksmažodžių žodyną vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Padėkite vaikams organizuoti darbą grupėse.

Pamokos eiga.

Org. Akimirka

Vaikinai, šiandien atėjau į darbą ir pamačiau šią skrynią. Ir ant jo yra užrašas. Prašau perskaityti. (Parengiamosios grupės vaikams)

Čia yra dar vienas diskas, pažiūrėkime, gal išsiaiškinsime, kieno tai krūtinė.(Vaizdo laiškas nuo Brownie Kuzi)

Pagrindinė dalis

Kvėpavimo pratimai

Kokia dulkėta skrynia, nupūskime nuo jos dulkes.

Artikuliacinė gimnastika

Dabar atidarykime jį ir pažiūrėkime. Kortelės su paveikslėliais artikuliacinė gimnastika (Mentele, adata, valytis dantis, dailininkas)

Mes galime atlikti šiuos pratimus.

Kas dar yra krūtinėje?

Muzikos instrumentai

(smuikas, metalofonas, būgnas, vamzdis, šaukštai, trikampis, balalaika, cimbolai, ksilofonas)

Kiek įvairių daiktų! Vadinkime juos meiliai.

Smuikas, metalofonas, būgnas, vamzdis, šaukštai, trikampis, balalaika, cimbolai, ksilofonas.

Kas naudoja šiuos daiktus?(Muzikantai)

Kiekvienas muzikantas turi savo profesiją, įvardink(pristatymas)

Pianistas groja pianinu.

Būgnininkas groja būgnu.

Gitaristas groja gitara.

Balalaika groja balalaiką.

Armonikėlis groja armonika.

Trimitininkas groja trimitu.

Vaikinai, ką mes galime padaryti su šiais įrankiais?

Tai va, grojame orkestre.

Orkestras

Surinkime įrankius į krepšelį. Kaip galime juos pavadinti?

Muzikinis.

Tačiau krūtinėje yra dar kažkas.

Plaktukas, kirvis, replės, pjūklas, atsuktuvas.

Mes žinome žaidimą su lazdomis apie šiuos objektus.

Pirštų žaidimasįrankiai

Vaikinai, ką galite padaryti su šiais objektais, pavadinkite žodį veiksmas:

plaktukas - trankyti

kirvis - kapoti

su replėmis - ištraukite

pjūklas – pjauna

atsuktuvas - priveržkite, atsukite

Kaip vadinti šiuos daiktus?

Plotnickis

Kas dar yra krūtinėje?

Smulkintuvas, kastuvas, grėblys, genėjimo žirklės, šakutė.

Vaikinai, paruošime Kuzya staigmeną ir sugalvokime mįsles apie šiuos daiktus.

Pasiskirstykime į dvi komandas. Pirmoji komanda užmins mįslę apie kastuvą.

Antrasis – apie grėblius. Naudojant lentelę.

(vaikai įtaria savo mįslę)

Kaip šiuos objektus galima pavadinti vienu žodžiu? (Įdėkite į krepšelį, pasirašykite)

Sodas.

Dabar sudėsiu visus krepšelius į skrynią...

Oi, atrodo, kad aš viską išbarsčiau...

Žaidimas lauke: Surinkite įrankius.

Pažiūrėkime, ar viską surinkote teisingai.

Sodo – patikrins Miša.

Miuziklas - Ksyusha patikrins.

Plotnickis - Sasha patikrins.

Sudėkime viską į krūtinę. Kaip visus šiuos objektus galima pavadinti vienu žodžiu?(Įrankiai)

Pasirašykime ant skrynios ir dabar Kuzya tiksliai žinos, kas joje yra!

„Muzikos instrumentų pasaulyje“

Tikslas:

Tvirtinimas, formavimas ir plėtra muzikinius sugebėjimus vaikams, leidžiant įgytas žinias pritaikyti grojant įvairiais vaikiškais muzikos instrumentais bei kūrybinėse pastangose ​​(reikalingos mokantis groti muzikos instrumentais).

Užduotys:

Švietimas:

Įtvirtinti ir sisteminti žinias apie muzikos instrumentų klasifikaciją.

Praturtinkite savo žodyną muzikiniais terminais.

Ugdykite gebėjimą nustatyti muzikos instrumentai pagal garsą; dainuoti nuosekliai ir išraiškingai, dainuojant perteikti dainos charakterį.

Vystomasis:

Plėtoti muzikinį ir kūrybiškumas per įvairių tipų muzikinė veikla.

Švietimas:

Ugdyti bendravimo įgūdžius, domėjimąsi muzikos instrumentais ir norą jais groti.

Integracija:

Kūno kultūra.

Socializacija.

Grožinės literatūros skaitymas.

Bendravimas.

Įranga:

Multimedijos instaliacija skaidrių peržiūrai.

Muzikos instrumentai: būgnas, barškutis, šaukštai, tamburinas, marakasai, varpas; naminiai įrankiai (batai – vaikštynės).

Vaizdinė pagalba: stalai – nameliai muzikos instrumentų paveikslams išdėlioti.

Pamokos eiga.

Vaikai patenka į muzikos kambarį.

Muzikinis vadovas(sveikinimai) Sveiki vaikinai!

Vaikai atsako sveikinimus. (apšilimo daina „Mes pabudome anksti ryte“.)

Muzikinis vadovas: Vaikinai, šiandien mes eisime į neįprasta šalis. Nė vienoje iš jų nėra tokios šalies geografinius žemėlapius, bet ji egzistuoja ten, kur jie mėgsta muziką. Tai muzikos instrumentų šalis. O į šią šalį vyksime su vaikščiojimo batais. Greitai uždėkite juos.

Vaikai ant kojų užsideda „vaikščiojimo batus“.

Muzikinis vadovas:
Na, ar jūs pasiruošę leistis į kelią? einam!

Eikime kartu žingsniu,

Energingas žygis mums padės!

Skamba muzikos „kovas“. F. Nadenenko (I dalis žygio).

Čia mes bėgame ant kojų pirštų galų.

Skamba muzikos „kovas“. F. Nadenenko (II val. bėgimas).

Muzikinis vadovas: Vaikinai, mes čia. Pažiūrėkite, kokia graži mūsų muzikos instrumentų šalis. Kiek yra įvairių muzikos instrumentų (juos išvardijame). Jie visi tokie skirtingi, bet vis tiek gali būti sujungti į keturias pagrindines grupes.
Tai būgnai, pučiamieji, stygos, klaviatūros.

Muzikinis vadovas: Muzikos instrumentai ruošėsi susitikti su jumis, bet jie buvo tokie susijaudinę ir susijaudinę, kad visi sutriko. Dabar jūs ir aš turime padėti jiems surasti savo namus. Ar padėsime?

Vaikai: Taip!

Mokytoja aprodo vaikams namus.

Kiekvienas žemėje turi namus.

Jame gera, smagu ir jauku.

Šuo turi veislyną, lapė turi skylę,

Pelėda turi įdubą, raudonėlis – lizdą.

Na, o muzikos instrumentai gyvena šiuose namuose.

Pirmieji, kuriems padėsime, bus mušamieji muzikos instrumentai, nes jie pirmieji pasirodė Žemėje, yra patys paprasčiausi ir nepretenzingi.
Žaidimas padės mums juos įdėti į vietą " Muzikinis spėjimas».

Žaidimas „Muzikinis spėjimas“

Mokytojas užduoda vaikams mįslių apie muzikos instrumentus.

Kas orkestre tau padės,

Jis gali belstis į sudėtingą ritmą.

Bet koks ritmas, iš įvairių šalių.

Na, žinoma ,………………. (būgnas)

Vaikas, atspėjęs mįslę, pritvirtina būgno paveikslėlį prie namų stalo langelio.

Muzikinis vadovas: Senovėje būgnas buvo gaminamas iš gyvūnų odų, gautų medžiojant, ir turėjo svarbužmonių gyvenimuose. Jie naudojo jį, pavyzdžiui, kaip telefoną, norėdami perduoti informaciją dideliais atstumais arba perspėti labai toli gyvenančius kaimynus apie pavojų.

Medinės drožlės,

Truputį pabelsti.

Su jais galite užsigerti kopūstų sriuba,

Arba galite žaisti „The Lady“.(Mediniai šaukštai)

Kortelė su atvaizdu mediniai šaukštai vaikai dedami į stalo kamerą.

Delnas beldžiasi į jį,

Laisvai purto.

Ir skamba ir griaudėja.

Jam tai visai neskauda.(tamburinas)

Vaikai į stalo langelį įdeda kortelę su tamburino paveikslu.

Paimk mane į delnus.

Paspauskite mane ranka.

Medinis, išdykęs.(Ratchet)

Kortelė su reketo paveikslėliu dedama į lentelės langelį.

Muzikinis vadovas: Barškutis ne tik dainavo kartu su tamburinu ir šaukštais liaudies šventės, bet ir saugojo sodą nuo kenkėjų. Jis garsiai traškėjo vėjyje ir atbaidė varnas ir uostus.

Paimkite jį į delną

Pasigirs skambutis.

Ding-ding-ding, dong-dong-dong,

Kieno tai skamba? (Varpas)

Ant stalo padedama kortelė su varpelio paveikslu.

Jis atrodo kaip barškutis

Tik tai ne žaislas!..(Maraca)

Kortelė su marakaso paveikslu dedama į lentelės langelį.

Muzikinis vadovas: Vaikinai, mūsų mušamieji instrumentai ne tik linksmi muzikantai, bet ir sumanūs pasakotojai. Pakalbėkime jiems kartu rusiškai liaudies pasaka"Ropė".

Vaikai mušamaisiais instrumentais įgarsina pasaką „Ropė“.

Pasaka „Ropė“.

„Pasakotojas“ (mokytojas ar vaikas) pasakoja pasaką, o vaikai ją dramatizuoja.

Senelis (sunkiai vaikšto, šlubuoja) - būgnas, lėtas tempas, ritminis raštas su pauzėmis.

Močiutė (greitai vaikšto ir mala) - barškantis, ritmiškas raštas ramesnis, vidutinio tempo.

Anūkė (jopping) - tamburinas, ritminis raštas susideda iš aštuntųjų ir ketvirčių, greitas tempas.

Blakė (garsiai bėga ir loja) – šaukštai.

Katė (nesilaiko ir murkia) – marakasai, ritmiškas raštas su aštuntomis natomis, greitas tempas.

Pelė (skuba ir apsidairo) - varpelis, ritminis raštas su aštuntomis trukmėmis.

Muzikinis vadovas: Mes jums papasakojome tokią įdomią pasaką kartu su įrankiais.
Muzikinis vadovas:
Sakykite, kokį muzikos instrumentą turi žmogus? (atsako vaikai) Teisingai – tai mūsų balsas

Ir aš siūlau jums išgauti garsus iš savo instrumento, tai yra, ką mes dabar darysime? (atsako vaikai)

Teisingai! Mes dainuosime. Prisiminkime dainą „Draugų daina“
V. Gerčikas.
(
Vera Petrovna GERCHIK

rusų kompozitorius. Dainų vaikams autorius. Kūriniai: opera vaikams – Miško stebuklai (1967); simfonija orkestrui (1937); 3 fortepijoninės sonatos (1937, 1943, 1946); 2 vaikiški kūriniai fortepijonui (1953); smuikui ir fortepijonui – Fantazija rusų temomis (1944); romansų ciklas balsui akomponuojant smuikui ir violončelei (su žodžiais , , 1943), romansai, dainos chorui su fortepijonu, vaikų dainos ir chorai; muzikinės pasakos ir žaidimai, apdorojimas liaudies dainos. Dainų rinkiniai vaikams (1964, 1965, 1970, 1971), taip pat rinkinys – Dainos ir romansai (1972).

Dainą atlieka: V. Gerčiko „Draugų daina“.

Muzikinis vadovas.
Vaikinai, kiek iš jūsų žinote, kas yra solistas (atsako vaikai). Ir mes visi kartu dainavome – tai vadinama choru.
Rezultatas: Ką naujo sužinojome muzikos pamoka? Į kokias 4 grupes skirstomi muzikos instrumentai? Kokius mušamuosius instrumentus žinote?

Mūsų pamoka baigėsi. Atsisveikink vaikai.