(!KEEL:Joonistamise tund ettevalmistusrühmas"наши зимние забавы" учебно-методический материал по рисованию (подготовительная группа) на тему. Конспект открытого занятия по рисованию на тему "зимние забавы" Нод рисование зимние забавы в подготовительной!}

Joonistustunni kokkuvõte aastal vanem rühm

"Talve lõbu"

Švetsova E.A.

Sihtmärk:Õppige tehnoloogiat kasutama ebatavaline joonistamine talviste mustrite kujutamisel: vahtplastile joonistamine (monotüüp).

Ülesanded:

- tugevdada laste oskust esemeid klassifitseerida;

Tugevdada laste teadmisi hooajalised muutused looduses;

Kasvatada lastes emotsionaalset reageerimisvõimet, nägemis- ja nägemisvõimet

mõista looduse ilu, kujundada esteetilisi tundeid.

Tugevdada pintsliga maalimise tehnikaid.

Integratsioon haridusvaldkonnad: tunnetus, suhtlemine, kunstiline loovus.

Materjalid: kepp, vihmavari, kummikud, labakindad, kindad, sulgpall, laste plastiksuusad, liivamänguasjad, päikeseprillid, reha. Pildid koos pildiga erinevat tüüpi sport

Tunni edenemine.

Asetage kõik need esemed eelnevalt erinevatesse kohtadesse rühma. Lapsed on kaasatud rühma.

K: Hiljuti olid meie rühmas külalised. Neil oli kiire ja lahkudes unustasid nad osa asju gruppi. Nad helistasid mulle ja palusid mul need kokku korjata ja kohale toimetada. Otsime nad üles.

Lapsed kõnnivad rühmas ringi ja toovad esemeid, mida seal pole kunagi olnud, ja panevad need lauale.

K: Vaatame, mida sa leidsid.

Lapsed loetlevad esemete nimed, miks ja millal neid vaja on. (Talvel kleepida, hokit mängida; suvel sulgpalli jne)

K: Märkasite, et laual on esemed, mis kuuluvad teatud aastaaega.

D.: Jah. Suusad......talveks,rehad......kevadeks,vihmavari......sügiseks,prillid.....suveks.

V.: Poisid, kas te arvasite ära, millised külalised meile tulid?

D.: Talv, kevad, suvi, sügis (aastaajad).

V.: Hästi tehtud. Kuidas me nüüd need asjad omanikele tagasi saame?

D.: vastusevariandid.

V.: Kaubad saab tagastada, oodates iga hooaega kordamööda. Sügisel anname reha ära, suvel..., kevadel...., suvel....

K: Milliseid asju saame nüüd, mis aastaajale naasta?

K: Milleks need asjad ühesõnaga mõeldud?

D.: Mängude jaoks.

K: Milliseid mänge me talvel veel mängime?

D.: vastusevariandid

Valige pakutud piltide hulgast, mis kujutavad erinevaid spordialasid, talvega seotud pilte.

V.: Mängida ei armasta mitte ainult lapsed, vaid ka loodus koos sinuga. Jah, jah. Kuidas saab loodus teie arvates meiega mängida ja lõbutseda? (kõditage põski lumega, pigistage pakasega nina, puhuge tugeva tuulega).

Minu lemmik ajaviide on aga aknaklaasidele piltide joonistamine. Kuidas neid nimetatakse? Kes teie arvates täpselt neid joonistab?

D.: härmas mustrid (talv). Tõmbab härmatist.

Kui rühma akendel on härmas mustreid, saab neid koos lastega vaadata. Kui ei, siis saad kasutada sülearvutit ja näidata seda elektroonilisel kujul (mängides seda nagu pakase kirja).

Märkused joonistamise kohta ettevalmistusrühma "Meie oma" lastele talvine lõbu".

Teema: "Meie talverõõmud."

Eesmärgid:

  1. Tugevdada oskust oma suhtumist joonistuses edasi anda talimängud
  2. Arendada kujutlusvõimet ja tundlikkust toimuva suhtes;
  3. Kasvatage avatuse, kollektivismi ja koostöö tundeid.

Materjal: V. Surikovi maali “Lumise linna jäädvustamine” reproduktsioon, talispordialasid kujutavad illustratsioonid; A3 paber; guašš.

GCD liikumine.

Poisid, kutsun teid vaatama maali reproduktsiooni, talimänge kujutavat illustratsiooni ja kuulama katkendit A.S.i luuletusest. Puškin "Talvehommik".

Nüüd palun vastake küsimustele.

1. Mis juhtub loodusega talvel?

2.Millised värvid domineerivad?

3. Kas sulle meeldib talv? mille eest?

4. Milliseid mänge saab talvel värskes pakases õhus mängida?

5.Kellega sulle meeldib talvel mängida või lihtsalt matkama minna?

Talvel mängime lumes, mängime, mängime.

Kõnnime läbi lumehangede, kõnnime, kõnnime.

Ja suuskadel jookseme, jookseme, jookseme.

Uiskudel liugume, liugume, liugume.

Ja me skulptuurime Snow Maideni, skulptuurime, skulptuurime.

Me armastame talve külalisena, me armastame seda, me armastame seda.

Nüüd, poisid, soovitan teil joonistada lemmiktegevus talvel. Joonis peaks andma edasi meeleolu. Seejärel ühendame teie joonised vastavalt sisule mosaiikpaneeliks: suusatamine, uisutamine, kelgutamine, lumepalle mängimine jne.

Laadi alla:


Eelvaade:

Märkmed joonistamise kohta lastele ettevalmistusrühmas.

Teema: "Meie talverõõmud."

Haridusvaldkondade integreerimine: " Kunstiline loovus", "Tunnetus", "Suhtlemine", "Sotsialiseerumine".

Eesmärgid:

  1. Tugevdada oskust anda joonisel edasi oma suhtumist talimängudesse
  2. Arendada kujutlusvõimet ja tundlikkust toimuva suhtes;
  3. Kasvatage avatuse, kollektivismi ja koostöö tundeid.

Materjal: V. Surikovi maali “Lumise linna jäädvustamine” reproduktsioon, talispordialasid kujutavad illustratsioonid; A3 paber; guašš.

GCD liikumine.

Poisid, kutsun teid vaatama maali reproduktsiooni, talimänge kujutavat illustratsiooni ja kuulama katkendit A.S.i luuletusest. Puškin "Talvehommik".

Nüüd palun vastake küsimustele.

1. Mis juhtub loodusega talvel?

2.Millised värvid domineerivad?

3. Kas sulle meeldib talv? mille eest?

4. Milliseid mänge saab talvel värskes pakases õhus mängida?

5.Kellega sulle meeldib talvel mängida või lihtsalt matkama minna?

Kehalise kasvatuse tund “Talverõõmud”.

Talvel mängime lumes, mängime, mängime.

Kõnnime läbi lumehangede, kõnnime, kõnnime.

Ja suuskadel jookseme, jookseme, jookseme.

Uiskudel liugume, liugume, liugume.

Ja me skulptuurime Snow Maidenit, skulptuurime, skulpsime.

Me armastame talve külalisena, me armastame seda, me armastame seda.

Nüüd, poisid, soovitan teil joonistada oma lemmik talvine tegevus. Joonis peaks andma edasi meeleolu. Seejärel ühendame teie joonised vastavalt sisule mosaiikpaneeliks: suusatamine, uisutamine, kelgutamine, lumepalle mängimine jne.


Lapsed tutvuvad tunnis V. Surikovi maali „Lumise linna jäädvustamine“ reproduktsiooniga; I. Surikovi luuletusega “Lapsepõlv” selgitavad nad sõna “lõbus” tähendust; meenuta talispordialasid; teha oma töödest kollektiivne kollaaž.

Laadi alla:


Eelvaade:

Kunstiklass sisse ettevalmistav rühm

teemal: “MEIE TALVELÕBUS”

Eesmärgid:

  1. Arendage oskust valida isiklik kogemus huvitav sisu joonistamine.
  2. Tugevdage pildikontuuri loomise tehnikat lihtsa pliiatsiga ja kujundada see värviliselt.
  3. Tugevdada oskust anda joonisel edasi oma suhtumist talimängudesse.
  4. Arendage kujutlusvõimet ja tundlikkust toimuva suhtes.
  5. Kasvatage avatuse, kollektivismi ja koostöö tundeid.

Varustus: V. Surikovi maali “Lumise linna jäädvustamine” reproduktsioon, talispordialasid kujutavad illustratsioonid; A4 paber; guašš.

Tunni käik:

  1. Sissejuhatus tunni teemasse

Lapsed on oodatud vaatama V. Surikovi maali “Lumise linna jäädvustamine” reproduktsiooni, talimänge kujutavaid illustratsioone ja kuulama I. Surikovi luuletust “Lapsepõlv”

Mis juhtub loodusega talvel?

Millised värvid domineerivad?

Kas sulle meeldib talv? mille eest?

Kellega sulle meeldib talvel mängida või lihtsalt matkata?

Milliseid mänge saab talvel värskes pakases õhus mängida?

Mis tuju sul mängu ajal tekib?

Imeline kunstnik V. Surikov maalis maali “Lumise linna jäädvustamine”, vaatame selle reproduktsiooni.

Tavaliselt ehitasid nad talve lõpus Maslenitsale lumekindlusi, jagunesid kaheks meeskonnaks ja pidasid “lahingu”. Üks meeskond kaitses linnakest, teine ​​aga püüdis seda enda kätte võtta, st. kaitsjad tagasi lükkama.

Milline on võitlejate meeleolu?

Kas arvate, et neile meeldib see mäng?

Kuulake I. Surikovi luuletust “Lapsepõlv”.

See on minu küla;
See on minu kodu;
Siin ma kelgutan
Mägi on järsk;

Siin on kelk kokku keritud,
Ja plaksutan külili!
Keeran end ülepeakaela
Allamäge lumehangesse.

Ja poiss-sõbrad
Minu kohal seistes
Nad naeravad rõõmsalt
Üle minu ebaõnne.

Terve nägu ja käed
Lumi kattis mind...
Olen leinas lumehanges,
Ja poisid - naer! ..

Kaaluge talisporti kujutavad illustratsioonid.

  1. Joonistamine on teie lemmik talvine tegevus.

Joonis peaks andma edasi meeleolu.

Tuletage meile meelde, kuidas me skemaatiliselt joonistame liikuvat inimest ja seejärel "riietame".

  1. Lastetööde kollektiivse paneeli koostamine.

Joonistused on sisust lähtuvalt ühendatud mosaiikpaneeliks: suusatamine, uisutamine, kelgutamine, lumepallide mängimine jne.

  1. Õppetunni kokkuvõte

Teemal: metoodilised arendused, ettekanded ja märkmed

Ettevalmistusrühma “Talverõõmud” kõnearenduse tervikliku integreeritud tunni kokkuvõte

Eeltöö: Vestlus “Kuidas ära tunda talve?” Talveteemaliste maalide uurimine Vestlus loomade elust talvine mets ja nende kohanemisvõime talvine periood"Kuidas metsaloomad talvituvad?", ...

Ettevalmistusrühma "Meie talverõõmud" joonistamise tunni kokkuvõte

Programmi sisu: kinnistada oskust anda joonisel edasi oma suhtumist talimängudesse; arendada kujutlusvõimet ja tundlikkust toimuva suhtes; kasvatada avatuse, kollektivismi, saja...

Gribanova N.G.

Joonistamine teemal "Talverõõmud"

Sihtmärk : Loo tingimused liikumise edastamiseks joonisel. Oma joonise sisu väljamõtlemise ja idee elluviimise oskuse arendamine. Jätkake joonistamist, kasutades kõiki tuntud joonistustehnikaid

Varustus: Valge paber, akvarell, pintslid; muusikapala V.A. Mozarti "Saanisõit".

Õpetaja tuletab koos lastega meelde talverõõme (kelgutamine, uisutamine, suusatamine; lumepallide mängimine; lumenaise voolimine jne). Loeb lühikesi luuletusi

pakub mõistatuste lahendamiseks.

Lumi, lumi keerleb,

Terve tänav on valge!

Kogunesime ringi,

Nad keerlesid nagu lumepall.

Kõik näod ja käed

Lumi kattis mind...

Ma olen lumehanges - häda,

Ja poisid - naer!

I. Surikov

Mõistatused

Jooksjad jalutuskäigul

Sama pikkusega

Läbi heinamaa kasele

Kaks triipu on joonistatud...

Valge, aga mitte suhkur, jalgu pole, aga kõnnib.

Milline naeruväärne mees

Hiilis kahekümneselt

esimene sajand?

Porgand - nina, käes -

Kardab päikest ja kuumust.

(Lumememm.)

Sain labidaga pihta

Nad tegid mind küürakaks

Nad peksid mind ja peksid mind.

Üle valati jäävesi

Ja siis veeresid nad kõik minema

Minu küürust karjades.

(Lume liumägi.)

Kasvataja.

Täna joonistad kokkusurutud paberile. Selleks tuleb esmalt paber kortsutada ja kokku suruda, seejärel leht sirgeks ajada ja sellele kujundus kanda.

Lapsed täidavad ülesande.

Tunni keskel tehakse näpuvõimlemist.

Sõrmede võimlemine

“Käisime õues jalutamas”

Üks, kaks, kolm, neli, viis, Läksime õue jalutama.

Painutage sõrmi ükshaaval. Nad “kõnnivad” nimetis- ja keskmise sõrmega mööda lauda.

Nad kujundasid lumenaise,

"Tehke" kahe peopesaga tükk.

Linde toideti puruga,

Nad “puruvad leiba” kõigi sõrmedega.

Siis sõitsime mäest alla,

Plii nimetissõrm parem käsi vasakul peopesal.

Ja nad lebasid ka lumes.

Asetage oma peopesad lauale, kõigepealt ühele, seejärel teisele küljele.

Kõik tulid lumega kaetud koju, sõid suppi ja läksid magama.

Nad raputavad peopesad maha. Liigutused kujuteldava lusikaga, seejärel käed põse all.

GCD lõpus teevad lapsed joonise lõpuleviimiseks väikese pritsi.

Seejärel analüüsitakse jooniseid. Iga pildi üle arutatakse: mida sellel näidatakse, mida näidati, mis vajab täiustamist. Lõpus loevad poisid luuletusi talvest ja talverõõmudest.

Materjali kinnitamine:

Korraldage maalide näitus. "Minu lemmik spordiala » .

Khabibrakhmanova Dinara Tagirovna
Ametinimetus:õpetaja
Õppeasutus: MBDOU nr 497
Asukoht: Jekaterinburg
Materjali nimi: Abstraktne
Teema: GCD joonistamine "Meie talvine jalutuskäik" vanem rühm
Avaldamise kuupäev: 23.01.2017
Peatükk: koolieelne haridus

Joonistus "Meie talvine jalutuskäik"

Programmi sisu.
Õpetage lapsi meeldejäävat lugu edasi andma. Tugevdada vormi edasiandmise oskust, joonistada inimfiguuri, proportsioone ja kehaosade paigutust. Harjutage pliiatsidega joonistamist ja värvimist.
Eeltöö:
 Sobiva aastaaja määramine selle tunnuste kohta  Illustratsioonide uurimine teemal “Talv”  Didaktiline mäng “Talverõõm”.
Metoodilised tehnikad:
visuaalne, verbaalne, mänguline, reproduktiivne, praktiline.
Materjal:
Maastikulehed, igale lapsele värvilised pliiatsid.
Tunni käik:
Õpetaja hoiab käes illustratsioone teemal “Talv”
Koolitaja:
Tere lapsed! Mul on peidus huvitav pilt aastaajast ja mis aastaajast saad teada, kui mu mõistatuse ära arvad
Koolitaja:
Ta puuderdas teed, kaunistas aknad, pakkus lastele rõõmu ja viis nad kelguga sõitma (talv lebas teedel, treppidel ja porgidel - Seda kohevust kutsutakse). .. (lumi) (Laste vastused).
Koolitaja:
Hästi tehtud! Tuletagem meelde, mida me talvel kõige rohkem teha armastame? (laste vastused)
Koolitaja:
Iga päev jalutame oma lasteaia alal. Meie piirkonnas on igaühel meist oma lemmiktegevus. Iga päev teeme kõndides palju liigutusi Näiteks veeretame kelku, võtame lumepalle jne (Laste vastused).
Koolitaja:
Poisid, soovitan teil olla loominguline ja jalutades meie tegevusi ja mänge joonistada.
Kehalise kasvatuse minut. Hüppame ja galopime!
Üks, kaks, kolm, neli, viis! Hüppame ja galopime! (Hüppab paigale.) Parem pool paindunud. (Kallutab keha vasakule ja paremale.)
Üks, kaks, kolm. Vasak pool painutatud. Üks, kaks, kolm. Tõstkem nüüd käed (Käed üles.) Ja sirutame käe pilve poole. Istume rajale, (Istume põrandale.) Sirutame jalad. Painutagem paremat jalga, (Painutage jalgu põlvest.) Üks, kaks, kolm! Painutame vasakut jalga, Üks, kaks, kolm. Nad tõstsid oma jalad kõrgele (Tõstsid jalad üles.) Ja hoidsid neid mõnda aega. Nad raputasid pead (Liigutavad pead.) Ja kõik tõusid koos püsti. (Tõuse püsti.) Hüppame nagu konn Hüppame nagu konn, hüppemeister. (Lapsed fantaseerivad iseseisvalt joonistusest. Õpetaja aitab lapsi, kellel on raskusi.).
Koolitaja:
Vaata, kui lõbusalt sina ja mina oma talvepäevi veedame. (kuulake laste arvamusi kõige lõbusamate asjade kohta).
Koolitaja:
Ja selleks, et talv ei paistaks mitte ainult meile, vaid ka meie rühma külalistele kelmika aastaajana, paneme kõik oma joonistused hea meelega näitusele.
Koolitaja:
Poisid, te olete suurepärased!!! Loodan, et meie lõbu jätkub ja meil on palju toredaid tegevusi, mida kindlasti jagame!!!