(!KEEL: Karu joonistamine keskmises rühmas OD teemal “Kunstiline ja esteetiline areng” keskmises rühmas. “Jääkaru” joonistamine ebatavalises tehnikas. Iseseisev - praktiline töö lastele

Tunnimärkmed edasi kujutav kunst V keskmine rühm
"Karu joonistamine" ( ebatavaline viis: "Poke joonistus")

Eesmärk: Parandada visuaalseid oskusi ja võimeid, arendada kunsti- ja loomingulisi võimeid.
Ülesanded:
Jätkake joonistel tegelaskujude edastamise võime parandamist kirjandusteosed(illustratsioonid Jevgeni Ivanovitš Tšarushin).
Õppige paberilehel edasi andma objektide asukohta ruumis, aga ka kujundite liikumist.
Jätkake lastele ebatraditsiooniliste joonistamisvahendite tutvustamist, kasutades käsna ja guašši (kuivmeetod).
Jätkuvalt arendada oskust töötada hoolikalt, kasutades materjale säästlikult.

Eeltöö: Lugedes venelasi rahvajutud“Maša ja karu”, “Kolm karu”, E. Charushin “Karu” ja muud lood loomadest. E. Charušini illustratsioonide uurimine. Ehitus alates geomeetrilised kujundid loomad, rebase, jänese kehaosade viimistlemine. Vaadates kevadiseid fotoillustratsioone loomadega, vestlus loomade elust kevadel, laua- ja trükimäng “Kellel milline kodu on?”, didaktiline mäng “Kes mida sööb?”. Aplikatsioon, loomade modelleerimine.

Materjalid: Karu urisemise helisalvestus, mänguasi mängukaru. Ilukirjandusmõistatus karust, didaktiline mäng “Metsalagendikul”, loomade mänguasjade komplekt, karu illustratsioon Jevgeni Ivanovitš Charušinilt, guašš, pintslid, vahtkäsn, salvrätikud, 1/2 maastikuleht rohelisel taustal.

Tunni edenemine
Sissejuhatav osa
Õpetaja kutsub lapsi metsalagendikele kogunema.
- Mis aastaaeg väljas on? (kevad)
Õpetaja mängib helisalvestist “Karu urisemine”.
- Poisid, kuulge, kes uriseb? (Kui lastel on raske vastata, esitage mõistatus karu kohta):
- Ta elab sügavas metsas,
Ta on suur ja kohmakas
Armastab marju ja mett
Ja talvel imeb käppa. (Karu)
Õpetaja korraldab didaktilist mängu "Karu". Lapsed annavad üksteisele ringikujuliselt mängukaru ja kirjeldavad karu karva, kasutades kombatavaid aistinguid (paks, karvas, karvas, pruun, pruun, pikk, soe, paks jne).
Põhiosa
Õpetaja kutsub lapsi vaatama Jevgeni Charušini illustratsioone. Küsib:
- Kas olete selle illustratsiooniga tuttav? Kuulab laste vastuseid. (Selle karu illustratsiooni on joonistanud kunstnik Jevgeni Ivanovitš Charushin).
Juhib tähelepanu karupoega karusnahale, nagu kunstnik seda kujutas.
- Kas sa tahaksid joonistada sama kauni karvaga karupoega? (laste vastused)
- Mida me teie arvates joonistamiseks vajame? Kuulab laste vastuseid (albumileht, lihtne pliiats, guašš, õhuke pintsel).
Õpetaja juhib laste tähelepanu joonistusmaterjalidele:
- Kuidas peaksime karupoegale karva joonistama? (kõva pintsli, käsna, villaste niididega jne)
- Mis on teie laual? (pulk, mille otsas on vaht).
- Puudutage vahtkummi, mis tunne see on? (kõva, poorne suurte mullidega, kuiv)
Õpetaja pakub välja joonistada karupoega ebatavalisel viisil, ebatraditsioonilised joonistusvahendid, kasutades švammi ja guašši (kuivmeetod “poke meetod”).
Koolitaja:
- Kust peaksime teie arvates alustama karupoega joonistamist? (Laste vastused)
- Hästi tehtud! Kõigepealt joonistame välja karupoega lihtsa pliiatsiga, kasutage joonise visandamiseks sujuvaid jooni. Keha joonistamine algab alati suunaga allapoole. Mis osa karu kehast on peal? (pea)
- Õige! Mis kujuga on karu pea? (Ring)
Õpetaja kutsub soovi korral ühe lastest molbertile karupead joonistama.
- Hästi. Milline kehaosa tuleks järgmisena joonistada? (Karupoega torso/keha)
- Imeline, millise kujuga karupoega keha meenutab? (ovaalne)
Õpetaja kutsub ühte lastest kujutama molbertil karupoega keha.
- Millised osad peavad meie väikesel karul veel valmis saama? (ees ja tagajalad, need on ovaalsed, kõrvad on poolringis).
Õpetaja kutsub lapsi üles karu puuduvaid kehaosi molbertile täiendama.
- Ja et meie karupoeg oleks kohev ja karvas, joonistame käsnaga. Kui kastad kuiva svammi meile vajaliku värvi (pruun) värvi sisse ja seejärel vajutad värvitud pool kergelt pliiatsiga tõmmatud joonele ja rebid koheselt pinnalt maha, saad jäljendi, mis annab joone. maht ja kohevus. Ärge unustage liigset värvi paberitükile eemaldada. Järgmine trükk tuleks asetada lahkumata kõrvuti vaba ruumi eelmised ja järgnevad väljatrükid. Kui kontuur on valmis, täitke sees olev ruum trükistega.

Õpetaja saadab juhendeid demonstratsiooniga ja kutsub lapsi.

Millest meie väike karu puudu on? (Laste vastused)
- Õige. Kui joonistus kuivab, lisame kaisukaru silmadele õhukese pintsli. nina, suu ja küünised.
Kutsun teid lõõgastuma metsa raiesmik teha harjutusi

[Lingi vaatamiseks laadige fail alla]
Pojad elasid tihnikus
Nad pöörasid pead
Nii keerasid nad pead.
Pojad otsisid mett,
Koos kiigutasid nad puud,
Niimoodi, niimoodi kiigutasid nad koos puud.
Karupojad jõi vett,
Jälgime üksteist,
Niimoodi, nii järgnesid kõik üksteisele.
Kutsikad tantsisid
Nad tõstsid käpad üles,
Niimoodi, niimoodi tõstsid nad käpad üles.

Tubli, millised imelised karupoegad oleme teinud. Kas soovite kinkida oma vanematele igaühele väikese koheva karu? (Jah).
- Joonistame need karupoegad!
Iseseisev töö lapsed.

Lõpuosa
Õpetaja on kinnitanud magnettahvlile erinevad puud, improviseeritud mets.
- Mis sa arvad, kus karud elavad? (laste vastused)
-Karudele meeldib metsas jalutada. Mets meeldib ka meie poegadele.
Lapsed paigutavad oma karupoega improviseeritud metsalagendikule, suheldakse omavahel, räägitakse oma karupoegast.
- Kuidas karupoeg oma ilusa koheva karva sai?
- Milliseid väljendusvahendeid me kasutasime? (vahtkumm, guašš, värv).

Viited.
Sünnist koolini. Peamine üldharidusprogramm koolieelne haridus/ Toim. N. E. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vassiljeva. – 3. väljaanne, rev. ja täiendav – M: Mosaika-Sintez, 2014 - 368 lk.
Komarova T. S. Visuaalsed tegevused aastal lasteaed(4-5 aastat). Keskmine rühm / T. S. Komarova. – M: Mosaika-Sintez, 2015 – 112 lk.

GCD kokkuvõte “Karu” joonistamiseks vanem rühm

Teema: "Karu"

Sihtmärk : õppida karu toksiga mööda kontuuri joonistama; sisendada huvi joonistamise vastu ja soodustada kognitiivset tegevust. Õppige leidma sarnasusi realistlik kujutamine ja olla tulemusega rahul.

Programmi sisu:

Hariduslikud eesmärgid:

Täpsusta olemasolevaid ideid karude ja nende omaduste kohta.
Looge tingimused looma karusnaha struktuuri ülekandmiseks liimipintsli abil, kasutades “torkamise” tehnikat.

Arendusülesanded:

Arendada tähelepanu, mälu, mõtlemist, kõnet, peenmotoorikat käed,kujutlusvõimet.

Õppeülesanded:

Tõsta üleshuvi ümbritseva maailma vastu,väärtustada suhtumist oma töösse ja selle tulemustesse. Arendada laste mõistatuste lahendamise oskust ja kaasata neid arengussekunstilinetaju ja esteetiline maitse.

Meetodid ja tehnikad : verbaalne, visuaalne, praktiline meetod; mängutehnikad: detailne väljamõeldud olukord, rollimäng (nukutegelane – karu).

Eeltöö : Illustratsioonide vaatamine, rääkimine, lugemine ilukirjandus metsaloomadest suvel.

Varustus : näidismaterjal(illustratsioonid näitavad pruun karu suvel), jaotusmaterjalid (karu kontuuriga toorikud), tassid, guašš, õlilinad, luuletused karust ja oravast, muusikakeskus,E. Tilitšejeva muusika “Karud” salvestus, joonistusnäidis, pehmed õhukesed ja paksud pintslid, liimipintslid, alused, salvrätikud, vesi, pehme mängukaru, jääkaru foto.

Lastega töötamise vormid : kollektiivne, individuaalne.

Tunni käik:

Organisatsiooniline moment. Mängib E. Tilitšejeva muusika “Karud”.

Koolitaja: Poisid, kaMis sa arvad, kes meile tuleb?

Ta on pruun ja lampjalgsus,
Püüab kala võimsa käpaga.
Ja ta armastab ka mett!
Kes helistab magusasõbrale?

Ta on pruun ja karvas.
Arvake ära, poisid?
Kes, olles ehitanud sooja maja,
Magab terve talve selles majas?

Metsa omanik
Kevadel ärkab
Ja talvel lumetormi ulgumise all,
Ta magab lumeonnis.(Karu)

Õpetaja toob sisse pehme mängukaru.

Koolitaja:

Karu tuli metsast välja,
Ta hakkas trampima ja möirgama.
- Millest sa pahane oled, karu?
- Ma nägin kohutavat unenägu,
Ma nägin tüdrukut Alinat -
Sõin metsasalu kõik vaarikad ära!

Mishka, Mishka, diivanikartul!
Ta magas kaua ja sügavalt,
Magasin terve talve maha,
Ja ma ei jõudnud puu otsa,
Ja ma ei läinud kelgutama,
Ja ma ei visanud lumepalle,
Eesmärk oleks kõik norskamine.
Oh sa väike karu!

Koolitaja: Väike karu on ärritunud, ta on kurb. Miks sa kurb oled, kallis?
Kaisukaru: Olen kurb, sest mu sõber Umka põhjapooluselt saatis mulle foto ja palub, et saadaksin talle ka oma foto.

Näitab jääkaru fotot.

Kaisukaru: Aga karudel pole kaamerat ega värve, mida ma peaksin tegema?


Koolitaja: Poisid, kas me saame karu aidata?

Lapsed: Jah, me oskame seda joonistada, aplikatsiooni teha!

Koolitaja: Teeme esmalt oma külalise tuju heaks, anname karust mööda ja ütleme, milline ta on (pehme, karvas, pruun, mustasilmne, nuiajalg)!

Lapsed annavad karupoega üksteisele edasi ja nimetavad seda ühe tema omaduse järgi.


Kasvataja : Oh, karupojal on teile küsimusi! Kas saate neile vastata?

Lapsed: Jah!

Didaktiline mäng"Q&A"
Mida sa kutsud emakaruks? (karuema)
Kuidas kutsutakse Papa Bear? (karu)

Kuidas nimetatakse karu vendi ja õdesid? (kutsikad)
Kus karud talvel magavad? (koopas),
Millal nad talveunne jäävad (sügisel)?

Koolitaja: Tavakeeles öeldakse, et karu magab talveunne.

Enne koopasse minekut peab taiga omanik koguma toitaineid - rasva. Karu on kõigesööja, aga enamus tema toit koosneb söödast taimset päritolu: marjad, rohttaimed, tammetõrud, pähklid. Seedrikäbid on üks karude lemmikmaiuseid. Noored loomad võivad nende taga puude otsa ronida ja oksi maha murda. Kuid enamasti koguvad nad maapinnalt maha kukkunud käbisid. Pähklite juurde pääsemiseks kogub karu käbid hunnikusse ja purustab need käppadega, kust siis maas lebades keelega pähklid koos koorega välja nopib. Tihti köidavad karude tähelepanu vöötide valmistatud pähklivarud.

Täiskasvanud karudel koguneb toiduks soodsatel aastatel nahaalust rasvakihti kuni 8-12 cm ja rasvavarude kaal ulatub 40%-ni looma kogukaalust. Just sellest suvel ja sügisel kogunenud rasvast toidab karu keha talvel.

Karud, kellel pole olnud aega piisavalt rasvavarusid koguda, ei saa talveunne jääda. Neid nimetatakse Ühendusvarrasteks. Sageli on nad hukule määratud nälja, külma või jahimehe käest. Talvel võib metsast leida karusid, kelle und on inimese või muude asjaolude tõttu häiritud. Selline karu on sunnitud otsima endale uue vaiksema magamiskoha.

Enne koopasse suundumist ajab karu usinalt jälgi segamini: lookleb, kõnnib läbi tuulemurdude ja isegi tagurpidi oma jälgi mööda. Koobasteks valivad nad tavaliselt kauged ja töökindlad kohad läbimatute soode servades, metsajärvede ja -jõgede kaldal, tuulemurdudel ja raielangitel, väljajuuritud juurte või puutüvede all. Peamine tingimus on, et kodu oleks kuiv, vaikne ja isoleeritud ootamatute külaliste eest. Loom isoleerib oma varjualuse okstega ja vooderdab allapanu samblakihtidega. Mõnikord ulatub allapanu kiht poole meetrini. Juhtub, et mitu põlvkonda karusid kasutab sama urgu.

Talve alguses saavad emaskarud tavaliselt järglasikaks karupoega. Imikud sünnivad pimedana, ilma karva ja hammasteta. Nad kaaluvad vaid pool kilogrammi ja ulatuvad 25 cm pikkuseks. Pojad toituvad veel magava ema piimast ja kasvavad kiiresti koopast välja kevadel juba karvasena ja nobedana.

Koopas soojas ja turvaliselt magavad karud kaua ja külm talv. Tihti magab karu külili, kerasse kerituna, vahel selili, harvem istub pea käppade vahel langetatud. Kui loom on magamise ajal häiritud, ärkab ta kergesti.

On naljakas arvamus, et karu imeb talveune ajal käppa. Aga tegelikult jaanuaris, veebruaris see juhtubkõva naha muutus käpapadjanditel, samal ajal kui vana nahk lõhkeb, ketendab ja on väga sügelev, ning et neid ebameeldivaid tundeid kuidagi vähendadaloom lakub käppasid.



Koolitaja: Mishenka, nii palju teavad poisid karudest. Lugesime ja vaatasime palju muinasjutte, vaatasime albumeid karude elust. Poisid räägivad nüüd, milliseid muinasjutte nad teavad, millest karusid leitakse.

Lapsed: “Kolm karu”, “Kolobok”, “Maša ja karu”, “Kaks ahnet karu”, “Mees ja karu”, “Teremok”, “ Karupoeg Puhh ja tema sõbrad."
Koolitaja: Täna joonistame karu ja siis korraldame oma karuportreedest näituse, et meie külaline saaks valida just temale kõige sarnasema joonistuse.

Füüsiline harjutus "Kolm karu"

Kolm karu sisse elas muinasjuttu,

Läksime ümberlaadimispunkti.

Tüdruk jooksis nende juurde,

Jookse paigale.

Läksin majja ja nägin:

Käed on tõstetud pea kohale, sõrmeotsad puudutavad üksteist.

Suur laud akna juures,

Parem käsi on surutud rusikasse, vasak peopesa toetub rusikale.

Kolm tooli - vau.

Vasak peopesa vertikaalselt surutakse parem rusikas horisontaalselt peopesale.

Kolm tassi ja kolm lusikat,

Kükita maha, üks käsi vööl, siis tõuse püsti, tõsta käed üles ja

puudutage üksteist ümarate sõrmedega.

Kolm voodit: vaata.

Masha sõi ja jõi,

Nad kujutavad, kuidas nad hoiavad lusikat ja toovad selle suhu.

Ta heitis voodile pikali

Käed rinna ees, küünarnukid kõverdatud ja üksteise peal lamades.

Ja jäi magusas unenäos magama.

Peopesad on volditud, pea on viltu ja asub peopesadel.

Mis edasi sai?

Käed kergelt küljele laiali.

Siis tulid karud tagasi,

Nad kõnnivad küljelt küljele kahlades.

Kui nad Mašat nägid, said nad vihaseks.

Käed vööl, tehes vihast nägu.

Masha oli väga hirmul

Nad näitavad hirmunud nägu.

Ja ta tormas koju.

Käed on tõstetud pea kohale, sõrmeotsad puudutavad üksteist.

Koolitaja: Enne kui hakkame karu joonistama, vaatame seda lähemalt.

Näidatakse karu kujutist.

Koolitaja: Vaatame kõigepealt torsot.

Mis kujuga keha on? (ovaalne).

Mis karul veel on? (pea).

Mis kujuga pea on? (ümmargune).

Ärge unustage, et kui vaatate küljelt, on selle koon piklik.

Kus asub pea? (pea asub keha ees (ülal) ja on sellega ühendatud võimsa lühikese kaelaga).

Millised näevad välja karu käpad, mis kujuga need on (ovaalsed, aga piklikud)?

Kus on karu käpad (keha allosas)?

Mitu käppa on karul (2 esikäppa ja 2 tagakäppa)?

Mis on karul peas (kõrvades)?

Mis kujuga need on? (poolringikujuline)

Kas karu kõrvad on suured või väikesed? (väike)

Mis veel on karu peas (silmad, nina)?

Vaadake tähelepanelikult karu käppasid, mis neil on (küünised)?

Poisid, mis värvi karud on? (pruun, pruun)

Mis värvi on silmad, nina ja küünised? (must)


Sõrmede võimlemine "Kes talvel magab?"

Karu koopas magab sügavalt,

(pigistab sõrmi parem käsi rusikasse, alustades suurest))

Ta nurrub terve talve kuni kevadeni.

Köörised magavad talvel,

Kipitav siil ja mäger.

Ainult jänku ei saa magada -

(näitab väikest sõrme, keerutab seda)

Jookseb rebase eest ära.

Ta vilgub põõsaste vahel,

(vasaku käe sõrmed kujutavad järele jõudva rebase klõpsitavat nägu

jänes)
Ta läks persse ja oligi selline!


Koolitaja: Oh, nüüd istume maha ja joonistame koheva, mustade silmade, nina ja küünistega pruunkaru.

Vaata, ma võtan nüüd liimipintsli ja panen karule pruuni kasuka selga. Kastan pintsli otsa sisse pruun värv ja nende “torkadega” värvin ma terve karu ära. Nüüd paned ka sina karule kasuka selga.

Lapsed joonistavad.

Koolitaja: Nüüd, poisid, ma võtan vatitupsu, kastan selle musta värvi sisse ja joonistan karu pähe. Karu seisab külili ja seetõttu me teist silma ei näe ning koonu otsa joonistan musta nina. Nüüd võta vatitups, kasta see musta värvi sisse ja joonista ettevaatlikult karule peale, kõigepealt silm, siis nina.

Lapsed joonistavad.

Koolitaja: Nüüd joonistan karu käppadele küünised. Selleks võtan õhukese pintsli, kastan selle musta värvi sisse ja värvin ettevaatlikult küünised käppadele. Selleks, et karud metsa satuksid, saate oma joonistust täiendada - näiteks joonistada puid, rohtu, jõge, kaugel asuvaid mägesid (joonistage need ise).

Lapsed joonistavad.

Koolitaja: Näitame oma joonistusi väikesele karule!

Töid küljendatakse ja vaadatakse koos lastega.

Koolitaja: Kui ilusad ja kohevad nad kõik said! Meie väike karu palub anda ühe joonistuse, mille ta saab saata oma sõbrale Umkale põhjapoolusele. Millise joonise me valime?

Lapsed valivad joonise ja annavad selle kaisukarule.

Koolitaja: Väike karu on kingitusega väga rahul. Tal on aeg lahkuda! Ütleme talle "Hüvasti"!

Lapsed: Hüvasti!

Koolitaja: Rmida kuradit me täna tegime? Millega me joonistasime? Kelle jaoks me proovisime, keda tahtsime aidata? Mida me teeme ülejäänud joonistega?

Lapsed: Korraldame riietusruumis loovustahvlil näituse ja räägime õhtul vanematele, kes meie juurde tulid.

GCD eneseanalüüs joonistamiseks:

Teema: "Karu"

Sihtmärk : Õppige karu toksiga mööda kontuuri joonistama; sisendada huvi joonistamise vastu ja soodustada kognitiivset tegevust. Õppige leidma sarnasusi realistliku pildiga ja olema tulemusega rahul.

Mis läks hästi : tegevus tekitas lastes suurt huvi, nad näitasid üles suurt huvi selle teema vastu, avaldasid aktiivselt oma arvamust, nuputasid mõistatusi, esitasid küsimusi ja vastasid. Esimest korda kasutasime seda tehnikat joonistamisel - nokaga joonistamine, mis tekitas lastes huvi. Tööd said säravad ja värvilised.

Lapsed tegid oma töid püüdlikult, hoolikalt, suhtusid kompositsiooni koostamisse loovalt, jagasid oma ideid teiste lastega, vaatasid rõõmuga kaaslaste töid, arutlesid oma töö üle, jagasid arvamusi.

Tekkinud raskused: Lastel oli selle tehnika valdamisega raskusi. Näiteks ei tahtnud Gleb kogu karu üle värvida, jäid karu tagajalad valgeks.




Keskmise rühma kujutava kunsti tunni kokkuvõte “Kuidas karu kevadet tervitas. Karu joonistamine"

Sihtmärk: kinnistada laste oskust kõva poolkuiva pintsliga torkimistehnikas joonistada, joonistada mööda kontuuri ja kontuuri sees.

Hariduslik:

Tugevdage guaššvärviga joonistamise oskust torkimismeetodi abil.

Kandke kujundus kogu pinnale.

Edastage joonisel karu välimuse tunnused.

Hariduslik:

Arendage kujutlusvõimet ja taju ümbritsev maailm,

Kognitiivsed võimed;

Edendada uudishimu arengut.

Hariduslik:

Soodustada hoolivat suhtumist elusloodusse;

Kinnitage teadmisi selle kohta välimus ja karu elust kevadel.

Kasvatage töötamise ajal täpsust.

Varustus ja materjal: paberileht karu kontuuriga, pruun guašš, must, kollane, roheline guašš, valge, kõvad pintslid nr 6 ja nr 3, vatitupsud, pintslialused, igale lapsele salvrätikud. Näide karust, mis on joonistatud “poke meetodil” tahvlile.

Eeltöö: Lugedes vene rahvajutte "Maša ja karu", "Kolm karu", E. Charushin "Karu" ja muid lugusid loomadest. E. Charušini illustratsioonide uurimine. Kevadel loomadega fotoillustratsioonide vaatamine, kevadel loomade elust rääkimine, kevadistest muutustest looduses rääkimine, kõndides jälgimine.

Trükitud lauamäng "Kellel milline kodu on?" Aplikatsioon, loomade modelleerimine.

Tunni edenemine.

Sissejuhatav osa.

Mis aastaaeg on? (kevad)

Poisid, mõelgem, mis toimub varakevadel looduses (laste vastused).

(projektoril näitab õpetaja kõiki loetletud kevademärke koos jutuga).

Kõik elusolendid ärkavad, oja heliseb ja sulanud laikudena ilmuvad esimesed õied - lumikellukesed, linnud lendavad soojalt maalt. Kevad on tulnud. (Jõe jää hakkas murduma, puhus soe tuul, taevas muutus selgeks ja kevadiseks, lumi sulas ja maa ilmus).

Kas loomad on kevade üle rõõmsad? (Jah) Mis juhtub nende loomadega, kes olid talveunes? (Nad ärkavad.) See on õige poisid.

Nüüd räägin teile, kuidas karu kevadega kohtus.

Projektorile ilmub pilt koopas magavast karust.

Karu magas muretult ja muretult oma koopas.

Magas terve talve kevadeni ja ilmselt nägi und

Järsku ärkas lampjalg, kuulis tilkumist – milline katastroof!

Ta koperdas käpaga pimeduses ja hüppas püsti – ümberringi oli vesi.

Karu kiirustas õue: oli üleujutus – pole aega magada!

Ta väljus ja nägi: lombid, lumi sulas, kevad oli tulnud.

Kui läheb soojaks ja ilmuvad esimesed lehed, ärkab karu üles. Kuid ta jääb üksi kurvaks, tal pole veel sõpru. Kuidas saame karu aidata? (Joonistage talle sõpru – karusid.)

Põhiosa

Õpetaja kutsub lapsi vaatama karu kujutist. Ta küsib, mis karvaga karupoeg on. (kohev, karvas).

Kas tahaksid joonistada sama kauni karvaga karupoega? (laste vastused)

Millise meetodiga saame seda joonistada? ("Poke meetod").

Jah, lapsed, me joonistame karupoega ebatavalisel viisil, kasutades kõva pintslit ja guašši.

(lapsed istuvad).

Koolitaja:

Tuletage lastele meelde ja näidake, kuidas pintslit õigesti hoida: täpselt nagu pliiatsit, kolme sõrmega, kuid pintsli metallosa kohal.

Kust peaks sinu arvates alustama karupoega joonistamist? (Laste vastused)

Hästi tehtud! Esiteks kasutame kaisukaru kontuuride jälgimiseks "torkamise meetodit". Keha joonistamine algab alati suunaga allapoole. Mis osa karu kehast on peal? (pea)

Õige! Mis kujuga on karu pea? (Ring)

Hästi. Milline kehaosa tuleks järgmisena joonistada? (Karupoega torso/keha)

See on suurepärane, milline kuju näeb välja karupoega keha? (ovaalne)

Millised osad tuleb meie kaisukarule veel joonistada? (esi- ja tagajalad, need on ovaalsed, kõrvad poolringikujulised).

Kui kontuur on valmis, täitke sees olev ruum "torkamise meetodil".

Õpetaja saadab juhendeid demonstratsiooniga ja kutsub lapsi.

Millest meie väike karu puudu on? (Laste vastused)

Aga kõigepealt mängime näppudega.

Tehke harjutus - soojendage harjaga, samal ajal kui käsi peaks olema küünarnukis. (Lapsed teevad liigutusi vastavalt väikesel paberilehel olevale tekstile).

Hoidke pintslit nii – (Käsi küünarnukist. Hoidke pintslit

kolm

sõrmed selle metallosa kohal.

Kas see on raske? Ei, see pole midagi! - Käe liigutused mööda teksti.

Parem – vasakule, üles ja alla

Meie pintsel jooksis.

Ja siis, ja siis - Harja hoitakse vertikaalselt.

Pintsel jookseb ringi. Tehke torkeid ilma värvita

Keeratud nagu top. lehel.)

Pärast torki tuleb tork!

Joonistame need kohevad karupoegad!

Kuid kõigepealt juhime näpumäng"Kaks karu istus."

Laste iseseisev töö.

Kui joonistus kuivab, lisame vatitiku ja musta abil karule silmad, nina, suu ja küünised. Ja et meie karudel igav ei hakkaks, täiendame oma jooniseid kevademärkidega. Soovi korral lõpetame kevadpäikese, pilvede ja esimese muru joonistamise. Selleks kasutage õhukesi pintsleid.

Kehalise kasvatuse minut "Karupojad elasid tihnikus."

Pojad elasid tihnikus

Nad pöörasid pead

Nii keerasid nad pead.

Pojad otsisid mett,

Koos kiigutasid nad puud,

Niimoodi, niimoodi kiigutasid nad koos puud.

Kutsikad jõid vett

Jälgime üksteist,

Niimoodi, nii järgnesid kõik üksteisele.

Kutsikad tantsisid

Nad tõstsid käpad üles,

Niimoodi, niimoodi tõstsid nad käpad üles.

Viimane osa.

Õpetaja kinnitab magnettahvlile joonistatud karud.

Tubli, millised imelised karupoegad oleme teinud. Nüüd ärkab meie karu talveunest ja leiab palju uusi sõpru.

Lapsed, rääkige meile oma karupoegadest? Kumb osutus kõige naljakamaks, milline kohevamaks, kumb kõige karvasemaks? Kuidas me täna joonistasime? ("Poke meetod"

See tund on mõeldud keskmise rühma lastele.

Eesmärgid:

1. Jätkake joonistusnäidete (ümmargused ja ovaalsed kujundid) valdamise õppimist, värvige neid ringjate liigutustega hoolikalt, ilma kontuurist kaugemale minemata.

2. Oskama edasi anda iseloomulikud tunnused loom (karu), jälgides proportsioone.

3. Kinnitage kuju, värv, suurus.

4. Kasvatada iseseisvust ja täpsust töös.

5. Arendage leiutamist, loovust, fantaasiat.

Laadi alla:


Eelvaade:

MKDOU

Selivanikha lasteaed

Abstraktne

Avatud klass

joonistamises keskmises rühmas.

Teema: "Teddy Bear"

Koostanud õpetaja: Tonkikh L.P.

2014. aasta

Amet: joonistamine.

Teema: "Teddy Bear".

Sihtmärk:

1. Jätkake joonistusnäidete (ümmargused ja ovaalsed kujundid) valdamise õppimist, värvige neid ringjate liigutustega hoolikalt, ilma kontuurist kaugemale minemata.

2. Oskab proportsioone jälgides edasi anda loomale (karule) iseloomulikke jooni.

3. Kinnitage kuju, värv, suurus.

4. Kasvatada iseseisvust ja täpsust töös.

5. Arendage leiutamist, loovust, fantaasiat.

Materjal:

Maastikupaber (vastavalt laste arvule), värvid, pintslid, veetopsid; mänguasi "Karu"; õpetaja eeskuju; rühmakujundus: “Winter Glade”: jõulupuud, “triivid”; muusikalise saatega loo tekst karust.

Eelmised tööd:

Muinasjuttude, juttude lugemine, luuletuste päheõppimine, mõistatuste lahendamine, illustratsioonide vaatamine, õppemängud jne.

Kunstiline sõna:

Mõistatuse tegemine karust, loo karust.

Individuaalne töö:

Vika ja Valeriaga - õpetage lapsi looma iseloomulikke jooni edasi andma.

Metoodilised tehnikad:

1. Vestlus loomadest (kodu- ja metsloomadest); nimeta neid; miks neid nii kutsutakse?

2. Õpetaja küsib mõistatuse;

3. Laste poolt vastuse äraarvamine;

4. Mängutehnika;

5. Kujundite, värvide, suuruste konsolideerimine;

6. Õpetaja demonstreerib koos selgitusega karukuju joonistamise ja maalimise tehnikat;

7. Laste iseseisev töö, mida saadab lugu “Karust” koos õpetajaga, kasutades muusikalist heliriba;

8. Lastetööde analüüs;

9. Dünaamiline paus(muusika peale).

Tunni edenemine.

Lapsed sisenevad rühmaruumi, pöörates tähelepanu külalistele. Lapsed tervitavad külalisi ja istuvad toolidel.Ma räägin loomadest:

V. – Milliseid loomi lapsed tunnevad? Nimetage see.

D. – Laste vastused.

V. – Mis loomad need on?

D. – Laste vastused.

V. – Miks neid nii kutsutakse?

D. – Laste vastused.

V. – Milliseid loomi lapsed veel tunnevad? Palun helistage mulle.

D. – Laste vastused.

V. – Mis loomad need on? Miks neid nii kutsutakse?

D. – Laste vastused.

V. – Hästi tehtud! Õige!

Mängutehnika. Juhin laste tähelepanu tõsiasjale, et keegi liigub lumehanges. Kes seal on? Palun arva ära mõistatus:

„Kus ta elab? Kõige sagedamini,

Kõige tõelisem,

Ta kõnnib seal, ta magab seal, ta kasvatab seal oma lapsi.

Armastab pirne, armastab mett,

Tal on maiasmokk maine,

Aga ta on kõige tugevam

Armastab sügavat ja pikka und.

Ta heidab sügisel pikali ja tõuseb uuesti

Alles siis, kui kevad tuleb.

Kes see on?"

D. – Laste vastused.

Tõstan karupoega välja ja räägin lastele, et ta kaotas oma ema, nii et ta sattus meie metsalagendikule. Aitame tal teda leida.Teen ettepaneku joonistada karupoega portree ja riputada see kogu metsa.Aga kõigepealt ütle mulle:

K. – Mis värvi on karupoega kasukas?

D. – Laste vastused.

K. – Mis kuju on pea? Torso? Jalad?

D. – Laste vastused.

V. – Mitu jalga on karul?

D. – Laste vastused.

Õpetaja demonstreerib karukuju joonistamise ja maalimise tehnikat.

Iseseisev töö.Under muusikaline saatel lapsed hakkavad joonistama ja õpetaja pakub samal ajal kuulata lugu, mis juhtus ühe karuga. Lapsed joonistavad ja kuulavad.

«Kord pakaselisel talvel kõndis karu soojas kasukas mööda metsaserva oma kodu poole. Ta kõndis mööda maateed oma koopasse ja üle silla kõndides astus rebasele sabale. Rebane tõstis nutt ja tegi häält pime mets, ja karu ronis ehmatusest hetkega suure männi otsa. Männi otsas pahteldas rõõmsameelne rähn oravale maja ja ütles: "Sina, karu, pead oma sammu jälgima!" Sellest ajast peale otsustas karu, et talvel peab ta magama, mitte mööda radu kõndima ega saba peale astuma. Ta magab rahulikult talvel koopas lumise katuse all. Ja pole juhus, et mul on hea meel, et sündisin ilma sabata.

Lõpetamisel teen ettepaneku töö üles riputada ja koos kaisukaruga analüüs teha. Analüüsis pane tähele vormide ja varjutuse kujutamise õigsust.

Kutsun lapsi üles ringis seisma ja muusikat kuulates füüsilisi harjutusi tegema:

"Karu ja nukk trampivad reipalt,

Nad trampivad targalt, vaata! (Lapsed trampivad jalgu)

Ja nad plaksutavad käsi valjult,

Nad plaksutavad kõvasti: üks, kaks, kolm! (plaksutavad käsi)

Karul on lõbus, karul on lõbus, (Nad teevad "allikaid")

Sihtmärk pöörab pead. (Pöörab pead vasakule ja paremale)

Nukul on lõbus, lõbus on ka, (käed vööl, jalg ette kannale)

Samuti lõbus oh-oh-oh!


Abstraktne otse haridustegevus joonistamises

"KOLME KARU KÜLAS"

Keskmine rühm.

Programmi sisu: lastele vene kunstniku Vasnetsovi tutvustamine. Õpetage lapsi kõva pintsliga torkimismeetodil jõulupuud joonistama. Arendada kujutlusvõimet, tähelepanu, silmaringi, sõnavara ja huvi vastu kaunid kunstid. Kasvatage soovi üksteist aidata.

Materjalid: Juri Vasnetsovi portree, muinasjutt “Kolm karu”, illustreerinud Yu Vasnetsov, paberilehed jõulukuuse kujutistega; guašš; vesi; harjastega harjad.

Eeltöö: L. Tolstoi muinasjutu “Kolm karu” lugemine, illustratsioonide vaatamine erinevad kunstnikud muinasjutule "Kolm karu".

Tunni edenemine.

Koolitaja: Poisid, kas teile meeldib vaadata raamatuid piltidega või ilma?

Lapsed: Piltidega.

Koolitaja: Täna tahaksin teile tutvustada vene kunstnikku Juri Vasnetsovit (portreesaade). Ta joonistas palju pilte muinasjuttude jaoks. Ma ütlen teile mõistatuse ja te võite arvata, mis muinasjutt see on.

Metsa ääres metsa ääres elavad kolm onnis. Seal on kolm tooli ja kolm kruusi, kolm voodit, kolm patja. Arvake ilma vihjeta, kes on selle muinasjutu kangelased?

Lapsed:"Kolm karu"

Koolitaja: Mis on nende nimed?

Lapsed: Mihhail Ivanovitš, Nastasja Petrovna, Mishutka

Koolitaja: Vaata seda pilti. Kes on sellel pildil?

Lapsed: Tüdruk Masha.

Koolitaja: Tüdruk Maša kõnnib üksi läbi metsa, ta on eksinud, ta kardab, keda ta kardab?

Lapsed: Metsloomad.

Koolitaja: Mis on veel pildil näidatud?

Lapsed: Onn.

Koolitaja: Kes selles elab?

Lapsed: Karud.

Koolitaja: Kus onn asub?

Lapsed: Metsas.

Koolitaja: Vaata, kui pimedaks on maalitud mets, kui kõrged on puud, kuuskedel on kõrged tüved ja alla vaatavad kohevad oksad. Kas sa kuuled kedagi nutmas? (Ilmub Maša nukk.) Jah, see on Maša.

Tere, Masha.

Masha: Tere.

Koolitaja: Miks sa nutad?

Masha: Karud kutsusid mind külla, aga ma kardan läbi pimeda metsa nende onni jalutada

Koolitaja:Ära muretse, Masha, poisid ja mina saame sind aidata. Tõesti poisid.

Lapsed: Jah. Meie aitame.

Koolitaja: Loosime teile välja rõõmsad erkrohelised jõulupuud, mille vahel saate lõbutseda ja ei karda kõndida.

Õpetaja demonstreerib jõulukuuskede joonistamist torkimismeetodil.

Koolitaja: Vaata, kuidas üks kohev rõõmsameelne jõulupuu sai ja neid on metsas palju. Lähme koos oma töötuppa ja joonistame igaüks ühe jõulupuu, millest saab metsa teha.

Kehalise kasvatuse tund “Kolm karu”.

«Kolm karu kõndis koju (Vahm paigal) Isa oli suur – suur (käed üles, sirutage) Ema on temaga lühem (käed rinna kõrgusel) Ja mu poeg on alles väike laps (istu maha) Ta oli väga väike (õõtsuke külgedele) Kõndis kõristidega (tõuske püsti, käed rinna ees, suruge rusikad kokku) Ding-ding, ding-ding!” (kõristitega mängimise imitatsioon).

Lapsed hakkavad joonistama. Õpetaja osutab vajadusel individuaalset abi ja tuge.

Koolitaja: Maša vaata, kui palju eredaid on kohevad jõulupuud poisid joonistasid (uurides kõiki jõulukuuske). Kui need kuivavad, kleepime kuttidega need raja äärde

Masha: Aitäh, poisid. Nüüd ma ei karda karusid külastada.

Koolitaja: Vahepeal jõulupuud kuivavad, Maša, mängi meiega mängu “Karumetsas”.