(!KEEL: Keskmise rühma ebatavalises tehnikas joonistamise tund “Sügismets”. Keskmise rühma lastele värvidega maalimise tunni kokkuvõte sügisteemal “Puu sügisel” Õppeala: kõne arendamine

Eesmärk: õppida kajastama sügise märke joonistustes, kasutades ebatraditsioonilisi joonistustehnikaid. Ülesanded: 1. Korrigeerivad ja õpetlikud: - kinnistada sügiskuude nimesid - õppida kujutama paberil puid - kinnistada pintsliga võtteid; jätkake loodusnähtuste kujutamise õppimist ebatavalisel viisil(torkamise tehnika).2. Korrigeerivad ja arendavad: - arendada liigutuste koordinatsiooni, saatekõnet - arendada läbi käte peenmotoorikat; näpumäng;— praktika nimisõna kokkulepe ainsuses omadussõnaga - arendada kujutlusvõimet; Korrigeerivad ja õpetlikud: - kasvatada esteetilist loodustunnetust läbi sügismärkide kujutamise - kasvatada oskust kuulata nii õpetajat kui kaaslasi - kasvatada loodusarmastust Varustus: taskurätid; lapsed, guašš vastavalt laste arvule (must, valge, pruun, sinine), igale lapsele värvilisest papist välja lõigatud kaks lehte, igale lapsele vahtkummist tokk: 1. — Sügis koputab meie uksele ja kutsub mängima.2. Mäng lehtedega “Sügis” Lehed langevad, langevad - Leht langeb meie aias (lapsed keerlevad, tõstavad käed üles, kükitavad) Kollased, punased lehed keerlevad ja lendavad tuules (Taas keerlevad) Linnud lendavad lõunasse - Haned, vanker, sookured (jooksevad kätega vehkides ringis) Nüüd vehib kauguses viimane kari tiibu.3. Ettekanne “Sügiskäik I Slide: September”. Kergelt koltunud lehed, päike paistab vähe ja soojendab, sajab vihma, rohi närtsib, linnud lendavad minema soojad piirkonnad, inimesed koristavad juur- ja puuvilju, inimesed riietuvad soojemalt. September - varasügis. (lapsed hääldavad sügise märke, kuu nime, ütle, mis kuu see on II Slaid: oktoober). Oktoobris paistab päike ja kütab vähem, vihma sajab veelgi sagedamini ja on isegi külmem kui septembris. Puudele on jäänud vähe lehti. Oktoobris on kogu muru närtsinud, linnud lennanud soojematesse ilmadesse, juur- ja puuviljasaak on juba koristatud. Oktoobris riietuvad inimesed soojemalt kui septembris. Oktoober - sügise keskpaik. (lapsed hääldavad sügise märke, kuu nime, ütlevad, mis kuu see on III Slaid: november). Novembris paistab päike ja soojeneb veelgi vähem, on pakased ja sajab esimene lumi. november - sügise lõpp. (lapsed hääldavad sügise märke, kuu nime, ütlevad, mis kuu on).4. Proovi uurimine. Milliseid sügise märke on kujutatud? (kerge lumi, sünge taevas, puudel pole lehti). (hilja)5. Joonistamise tehnikad - Vaadake puid, kuidas me puid joonistame? (pintsli otsaga) -Millist guaššvärvi me peame taeva kujutamiseks segama? (lisage valgele guaššile tilk musta) - Kui maagiliselt on lund kujutatud, mida te arvate, kuidas me lund värvime? (torkamise meetod)6. Arendusmäng peenmotoorikat käed “Üks, kaks, kolm, neli Sina ja mina tegime lumepalli ümmarguse, tugeva, väga sileda (lapsed võtavad taskurätiku kahest nurgast kinni ja koguvad rätikut mõlemasse peopessa) Ja üldse mitte magus! (nad ähvardavad nimetissõrm suvaline käsi) Viskame üles! (viska taskurätik) Kaks, me püüame nad kinni! (nad püüavad kahe käega taskurätikut) Laseme kolm maha! (nad kukutavad selle põrandale) Ja me purustame selle! (raputavad kummagi käe nimetissõrme).7. Iseseisev joonistamine.8. Tööde näitus.

  • Kõnearengu õppetunni kokkuvõte. Teema: Stepimõistatused
  • Lõimitud õppetegevuse kokkuvõte haridusvaldkondades "Tunnetus", "Sotsialiseerumine" ettevalmistusrühmas "Riik, kus me elame"
  • Valentina Novikova
    Lastele mõeldud integreeritud GCD kokkuvõte keskmine rühm teemal" Hilissügis»

    Moskva haridusosakond

    GBOU keskkool nr 1155

    KOKKUVÕTE

    integreeritud õppetegevus keskmise rühma lastele.

    Vestlus käimas teema: "Hilissügis" (kõne arendamine).

    Joonistamine (värvimine)"Vihmapilv" (kunstiline loovus).

    Valmistatud ja teostatud

    õpetaja - Novikova

    Valentina Sergejevna

    Moskva 2013

    Integratsioon hariv piirkondades: "Tunnetus"(maailmast tervikliku pildi kujunemine, « Kunstiline loovus» (joonistus, "Muusika", "Lugemine ilukirjandus» , "Suhtlemine".

    Laste tegevuste liigid: mängimine, produktiivne, kommunikatiivne, kognitiivne ja uurimistöö, ilukirjanduse, muusikalise ja kunstilise taju tajumine.

    Eesmärgid: õpetada võrdlema loodust novembris ja oktoobris.

    Ülesanded:

    Hariduslik: õpetada märkama muutusi looduses, kirjeldada loodust oktoobris, novembris, tähistada ilu sügis taevas lastetöödes; õppida edasi andma objektide suhet suuruse järgi.

    Arendav: arendada kõnet lapsed.

    Harivad: kasvatada loodusearmastust.

    Planeeritud tulemused: näita tundlikkust kunstiline väljendus teemal luuletusi lugedes sügis, positiivsed esteetilised tunded ja emotsioonid vihmamuusika kuulamisel; huvi visuaalsete laste tegevustele (joonistamine või värvimine).

    Materjalid ja seadmed: põhivõrguettevõtja: magnetofon, vihmamuusikat salvestav CD või kassett; värvilised pliiatsid, värvimisraamat "Vihmapilv" (1\2 horisontaalpaigutusleht).

    Organisatsiooniline moment.

    Kasvataja. Täna saime kirja. Kellelt see pärit on? (loeb). Nõialt kuttideni Sügis.

    "Kallid poisid! Te nägite, kui kaunilt ma parke ja tänavaid kaunistasin sügisene lehestik? Sellepärast, et ma olen kõige rohkem kuldne aeg aastal. Ma tahan teilt küsida, miks lehed muutuvad kollaseks ja punaseks ning kukuvad siis maha? Kas päevad lähevad pikemaks või lühemaks? Sinu kuldne sügis".

    Lapsed. Läheb külmemaks, puudel napib soojust ja valgust, nad valmistuvad talveks ja jäävad tasapisi magama. Päevad muutuvad lühemaks ja ööd pikemaks.

    Ilmastiku kirjeldus.

    (Vaadates maalide reproduktsioone umbes sügis oktoobris ja novembris).

    Kasvataja. Kas mäletate, milline ilm oli oktoobris? Kas väljas oli soojem või külmem? Mis värvi on puude rohi ja lehed? Mida linnud teevad? Milline on taevas oktoobris? Kas vihma sadas?

    On november. Kas on muutunud soojemaks või külmemaks? Milline tuul puhub: soe või külm? Mida linnud teevad? Milliseid riideid inimesed kannavad? Vaata puid. Kas neil on lehti? Vaata taevast. Mis värvi on taevas, tumehall?

    Kuulake, kuidas saate kirjeldada november: Veel külmemaks läks. Puhub külm tuul. Linnud lendasid minema soojematele maadele. Inimesed panevad soojad riided selga. Puud on paljad. Taevas on tumehall ja kaetud pilvedega. Sageli sajab vihma.

    Võrdlus.

    Kasvataja. Poisid, mõelgem ja jätkame ettepanekutega.

    Oktoobris on veel soe, novembris - (Külm).

    Oktoobris on puud kaetud kuldse lehestikuga, novembris aga kuldse lehestikuga. (riietumata).

    Oktoobris on taevas hall, novembris -... (tumehall).

    Oktoobris sajab harva vihma ja novembris -... (tihti).

    Mäng "Leia vead".

    Lapsed kuulavad lauseid ja parandavad vigu.

    Novembris avanevad pungad. Novembris saabuvad linnud soojalt maalt. Novembris kannavad inimesed heledaid riideid. November on kuum ja päike paistab eredalt. Novembris vihma ei saja.

    Kasvataja. Hästi tehtud! Tõesti, sügispilved on rasked, novembri ilm on vihmane.

    Kasvataja. Oi, tundub, et vihma sajab! Proovime ta minema ajada, puhuda pilvedele. (hingamisharjutus).

    Luuletuse lugemine" Hilissügis".

    Suvi on möödas

    Sügis on kätte jõudnud

    Põldudel ja saludel

    Tühi ja kurb.

    Linnud on minema lennanud

    Päevad on lühemaks jäänud

    Päikest pole näha

    Pimedad - pimedad ööd.

    Igav pilt

    Pilved ilma lõputa

    Vihma muudkui sajab

    Veranda ääres lombid.

    Miks sa varakult külastad?

    Sügis on meieni jõudnud?

    Süda ikka küsib

    Valgus ja soojus.

    Vihma muusika kuulamine.

    Lapsed kirjeldavad pärast kompositsiooni kuulamist muusika olemust.

    Kasvataja. Poisid, milline oli muusika olemus?

    (Vaikne, rahulik, kurb, kurb.)

    Harjutuste komplekt "Vihm".

    Vihma, vihma. Tilk-tilk-tilk, (koputage sõrmega sõrmele)

    Märjad rajad (tõstke ja langetage oma õlad)

    Me ei saa jalutama minna (pööra pead paremale, vasakule)

    Teeme jalad märjaks (taksime jalgu)

    Kasvataja. Hästi tehtud! Poisid, kust? sajab vihma? (taevast, pilvedest). Tõesti, sügispilved on rasked, vihma.

    Joonistamine (värvimine) "Vihmapilv".

    Lapsed peegeldavad oma töös neile iseloomulikke omadusi sügis.

    Kasvataja. Nüüd soovitan teil joonistada (värv) vihmapilv Mis värvi see on?

    Vaata, millised imelised pilved me tegime!

    Mis aastaaeg praegu on?

    Kui palju sügiskuud?

    Kuidas neid nimetatakse?

    Äkki keegi oskab mulle luuletuse öelda?

    Ebatavalise joonistamise meistriklass 4-5-aastastele lastele “Metsajärv”.


    Autor: Victoria Tataurova, 4-aastane, Rodnichoki MKDOU lasteaia õpilane.
    Õpetaja: Kosareva Nina Nikolaevna, MKDOU d/s “Rodnichok” õpetaja.

    Eesmärk See meistriklass on väga huvitav ja kasulik lasteaiaõpetajatele, vanematele, õpetajatele lisaharidus ja kõigile joonistushuvilistele. Mõeldud lastele vanuses 4-5 aastat. See maal on loodud kasutades erinevaid kombinatsioone erinevatest tehnikatest. ebatavaline joonistamine, see võib kaunistada mitte ainult interjööri lasteaed, kodus, aga ka väärt esinemist laste loovuse näitusel.
    Sihtmärk. Loo pilt, kasutades erinevaid ebatraditsioonilisi joonistustehnikaid. Andke oma lapsele rõõmu ja enesekindlust.
    Ülesanded
    1. Õpetage lapsi joonistust looma kasutades erinevaid materjale.
    2. Arendage kompositsioonitaju, käe-silma koordinatsiooni, tähelepanu ja visadust.
    4. Parandada käte peenmotoorikat ja kombataju.
    5. arendada soovi luua huvitavat, ebatavalist, ilusad joonistused.
    6. Kasvatada ilumeelt, soovi näha ümbritseval maastikul ilu.
    Materjalid. A3 joonistuspaber, guašš, akvarellipintslid nr 3 - orav ja kõva liimipintsel - harjased, plasttahvel, puulehed.


    Templi šabloon.


    Lühidalt hariv teave
    Monotüüp- kreeka keelest. "mono" - üks ja "kirjavead" - jäljend. Selle joonistustehnika tulemusena ilmub ainulaadne, ainulaadne trükis.
    Prindid trükib erinevaid materjale kasutades.

    Eeltöö. Vaatlemine ja vaatamine sügisene maastik. Vestlusi sügisest. Jalutuskäikudel kogutakse ilusaid lehti.




    Praktiline töö
    Monotüüpia tehnikas joonistame järve. Selleks joonistage plastikule sinisega suur ovaal. Et töö oleks särav. Proovige kasutada paksu, rikkalikku guaššvärvi.


    Asetage plastik paberile, vajutage korralikult alla ja tõstke see üles.


    Me imetleme tulemust.


    Sama tehnikaga joonistame taeva, sinine.


    Need on rünkpilved meie taevas.


    Täidame ülejäänud lehe roheline, kasutades harjastega pintslit, kasutades torkimismeetodit.


    Meil tuli suurepärane roheline muru.


    Asetage templi šabloon järve kaldale. Võtke harjastega pintsel, võtke paks valge värv ja täitke kogu šabloon tõmblevate lühikeste liigutustega. Ja kuna tempel seisab järve kaldal, peegeldub see selles. Keerame šablooni ümber ja täidame uuesti valge värviga, kuid kasutame ainult pintsli otsa, et peegeldus oleks ebaselge.


    Võtke väga silmatorkavate veenidega leht, mis meenutab kõige enam puu võra. Siis koos tagakülg leht, kandke nendele veenidele kiht paksu pruuni värvi ja printige soovitud kohta. Siin on puu, mis pildile väga kergesti ilmub.


    Kuna puud seisavad järve kaldal vee lähedal, peegelduvad nad sarnaselt templiga ka vees. keerake leht ümber ja tembeldage puude peegeldusi.


    Nüüd hakkame töötama lehtede sileda esipinnaga. Alustame rohelisega. Võtke pintsliga roheline värv ja värvige leht üle, võtke see ettevaatlikult käte vahele ja kandke puuvõradele.


    Seejärel võtke värv kollane ja jätkake paberitükiga tippimist.


    Seejärel trükime puuvõradele oranži ja punase värviga.



    Nii muudame värve vastavalt meeleolule punasest, oranžist, kollaseks, loome puudele sügise värvilahenduse.
    Ja viimane lihv. Sügis on lehtede langemine, pintsli otsaga joonistame puude alla värvilisi lehti.


    Meistriteos on valmis.


    Tänan tähelepanu eest. Soovin teile loomingulist edu.

    Eesmärk: õppida peegeldama sügise märke joonistustes, kasutades ebatraditsioonilisi joonistustehnikaid.

    Ülesanded:

    1. Parandus- ja õppetöö:

    Parandage sügiskuude nimed;

    Harjuta sügismärkide nimetamist;

    Õppige loodusnähtusi paberil kujutama;

    Õppige puid joonistama;

    Tugevdada joonistustehnikaid pintsliga (pintsli ots);

    Jätkake loodusnähtuste ebatavalisel viisil kujutamise õpetamist (torkimistehnika).

    2. Korrigeerivad ja arendavad:

    Arendada liigutuste koordinatsiooni, saatekõnet;

    Arendada peenmotoorikat näpumängu abil;

    Harjutage ainsuse nimisõna sobitamist omadussõnaga;

    Arendada kujutlusvõimet;

    3. Parandus- ja õppetöö:

    Kasvatada esteetilist loodustunnetust sügismärkide kujutamise kaudu;

    Arendada oskust kuulata nii õpetajat kui kaaslasi;

    Kasvatage armastust looduse vastu.

    Varustus: taskurätikud vastavalt laste arvule, guašš vastavalt laste arvule (must, valge, pruun, sinine), igale lapsele värvilisest papist välja lõigatud lehed, kaks, igale lapsele poroloonist pokker.

    Tunni käik:

    1.- Sügis koputab meie uksele ja kutsub meid mängima.

    2. Mäng lehtedega "Sügis"

    Lehed langevad, langevad,

    Lehtede langemine meie aias

    (lapsed keerlevad ringi, tõstavad käed üles, kükitavad)

    Kollased, punased lehed

    Nad kõverduvad ja lendavad tuule käes.

    (nad pöörlevad jälle)

    Linnud lendavad lõunasse -

    Haned, vanker, sookured

    (jookse kätega vehkides ringis)

    See on viimane kari

    Lehvib kauguses tiibu.

    3.Esitlus “Sügiskäik”.

    I Slaid: September. Lehed on kergelt koltunud, päike paistab ja soojendab vähe, sajab vihma, rohi närtsib, linnud lendavad soojematesse piirkondadesse, inimesed koristavad juur- ja puuvilju, riietuvad soojemalt. September - varasügis. (lapsed hääldavad sügise märke, kuu nime, ütlevad, mis kuu see on).

    II Slaid: oktoober. Oktoobris paistab päike ja kütab vähem, vihma sajab veelgi sagedamini ja on isegi külmem kui septembris. Puudele on jäänud vähe lehti. Oktoobris on kogu muru närtsinud, linnud lennanud soojematesse ilmadesse, juur- ja puuviljasaak on juba koristatud. Oktoobris riietuvad inimesed soojemalt kui septembris. Oktoober - sügise keskpaik. (lapsed hääldavad sügise märke, kuu nime, ütlevad, mis kuu see on).

    III Slaid: november. Novembris paistab päike ja soojeneb veelgi vähem, on pakased ja sajab esimene lumi. november - sügise lõpp. (lapsed hääldavad sügise märke, kuu nime, ütlevad, mis kuu see on).

    4. Proovi uurimine.

    Milliseid sügise märke on kujutatud? (kerge lumi, sünge taevas, puudel pole lehti).

    Poisid, millisele sügisperioodile võib neid märke omistada: sügise algus, keskpaik, lõpp?

    Mis sügis see selline on? (hilja)

    5.Joonistamise tehnikad.

    Vaadake puid, kuidas me puid joonistame? (pintsli otsaga)

    Millist guaššvärvi peame taeva kujutamiseks segama? (lisa tilk musta kuni valge guašši)

    Kui maagiliselt on lund kujutatud, kuidas me teie arvates lund värvime? (torkamise meetod)

    6. Peenmotoorika arendamise mäng “Esimene lumi”.

    Üks, kaks, kolm, neli

    Sina ja mina tegime lumepalli!

    Ümmargune, tugev, väga sile

    (lapsed võtavad taskurätiku kahest nurgast ja võtavad sõrmedega taskurätiku mõlemasse peopessa)

    Ja üldse mitte magus!

    (raputavad kummagi käe nimetissõrme)

    Viskame üles! (viska taskurätik)

    Püüame kaks kinni! (püüa kahe käega taskurätikust kinni)

    Loobume kolm! (langeb põrandale)

    Ja me purustame selle! (raputavad kummagi käe nimetissõrme).

    7.Iseseisev joonistamine.

    8. Tööde näitus.

    Maalitund keskmise rühma koolieelikutele “Puu sügisel”.


    Sihtmärk: arengut loovus lapsed.
    Ülesanded:
    - sisendada oskust näha ümbritsevas reaalsuses ilu;
    - tekitada soov õppida uusi asju;
    - arendada oskust töötada pintsli ja värvidega, näha eseme kuju.
    Tunni materjalid: akvarell või guašš, erinevas suuruses pintslid, albumilehed, veepurgid, riidest ja paberist salvrätikud, õpetaja poolt joonistustehnika demonstreerimiseks tehtud lõpetamata joonistused. I. Levitani, I. Šiškini maali reproduktsioon.
    Eeltöö: sihipärased jalutuskäigud parki, vaatamine erinevad puud, lehestik (kuju, värv), tutvumine I. Levitani, I. Šiškini, V. Vasnetsovi maalidega.
    Tunni käik:
    Koolitaja:
    (molbertidel asuvad I. Levitani ja I. Šiškini maalid)


    Meid ümbritsev maailm hämmastab oma ilu igas ilmingus. Looduse ilu kõige silmatorkavam kehastus on mets, park või mets. Vaadake neid maale, kui eredalt, täpselt kunstnikud kujutasid kogu mitmekesisust sügisesed puud kui täpselt kõige rohkem väikesed detailid(oksad, lehed, lokid).
    G. Sorenkovi luuletus “Sügisene ilu”


    Päike paistab taevast.
    Päev jätab suvega hüvasti.
    Me läheme imedemaale
    Ilusa sügise poole.
    Sügis vapustavas ilus
    Kohtume varsti:
    Kollane pael patsis
    Kask hõõgub,
    Marjakobarad pihlakate lähedal -
    Heledad laternad.
    Igas marjas on rubiin
    Kallis pisike.
    Ja peenikeste haabade vahel
    Sügis on värvipood.
    Imevärvid on erinevad.


    Mõned kunstnikud armastasid maalida loodust, nad valisid väga ilusa huvitavaid kohti, imetlesid seda ise ja jagasid meiega sellist ilu. Nüüd on need maalid galeriides, kõik võivad tulla vaatama, kas teile meeldivad need maalid? (Jah). Niisiis, täna proovime puu joonistada. Lapsed, öelge, mis aastaaeg praegu on? (sügis) See on õige! Sina ja mina joonistame "Puu sügisel". Milliseid värvitoone me kasutame? (pruun, kollane, punane, roheline) Hästi tehtud!
    Nüüd mängime ja sirutame sõrmi.


    Sõrmemäng:
    Hõõrun kõvasti peopesi.
    Ma keeran iga sõrme.
    Ma ütlen talle tere
    Ja ma hakkan välja tõmbama.
    Siis ma pesen käsi...
    Ma panen sõrme sõrme,
    Panen nad lukku
    Ja ma hoian seda soojas!


    Alustuseks määratleme eranditult iga puu põhikomponendi - erineva suurusega okste olemasolu ja loomulikult ka tüve, mis on aluseks. Selle kõige paksem külg asub maapinna lähedal, õhem on ülemises otsas. Kõik oksad asuvad tüvel, piki seda ja on suunatud ülespoole. Pikad oksad asuvad puu allosas, lühikesed ladva poole.


    Esiteks hakkame joonistama puu põhiosa - tüve, kuna peaaegu iga puu pilt algab tüvest. Nagu me juba teame, on tüve ülemine osa õhem, alumine osa paksem.


    Pintsli kasutamisel hakkame joonistama tüve ülalt ja oksi, mis on kujutatud sarnaselt tüvele - ülevalt on need üsna peenikesed ja tüvele lähemal massiivsemad. Õhuke osa näitab alati ülespoole. Töö käigus on oluline meeles pidada, et kõik oksad peaksid asuma erinevatel vahemaadel.
    Järgmiseks teeme oma puule krooni, mis koosneb väikestest okstest, mis ulatuvad välja suurtest ja nende peal veel väiksematest okstest. Pildil peaks olema palju väikseid oksi ja need kõik on sama läbimõõduga. Hoolimata asjaolust, et need on väga õhukesed, on kõik oksad, nagu ka suured, suunatud ülespoole.


    Nüüd loputage pintsel ja lahustage see hästi pruun värv, värvige pagasiruumi üle. Peale seda kastame pintsli punase värvi sisse ja kanname okstele, need on meie punased lehed, siis kollases värvis on meil kollased lehed ja rohelised, näitame kuidas lehed maapinnale kukuvad.


    Hästi tehtud!!!


    Puu on valmis!

    Pärast tundi näitavad lapsed oma joonistusi.
    Tööde näitus.