(!KEEL:Teema: Saksa muinasjutu “Kolm lille” ümberjutustamine. Tunni kokkuvõte teemal"немецкая народная сказка "три бабочки" по литературному чтению!}

MBOU "Pervomaiskaya keskkool"

Tunni kokkuvõte

Autor kirjanduslik lugemine

4. klassi jaoks

Valmistatud ja teostatud

õpetaja algklassid

Alehhina Larisa Ivanovna

Tunni teema: saksa keel rahvajutt"Kolm liblikat"

Sihtmärk: jätkake oma tutvust rahvajuttudega erinevad rahvused

Ülesanded:

    tutvustada saksa rahvajuttu “Kolm liblikat”;

    arendada tähelepanu, tekstiga töötamise oskust, oskusi ilmekas lugemine, arendada loomingulisi võimeid;

    sõprussuhteid arendada.

Varustus: arvuti, projektor, õpik “Kirjanduslik lugemine” klass 4, esemed skeemi jaoks.

Kuupäev: 13.10.2014

Tunni edenemine

1. Organisatsiooniline moment

Rõõmsameelne kell helises,
Oleme valmis õppetundi alustama.
Mõelgem ja arutleme
Ja üksteist aidata.

2. Looming probleemne olukord

Tunni teema kindlaksmääramiseks ütlen teile nüüd mõistatused.

Ta jättis vanaema maha
Ja ta jättis vanaisa maha,
Laulis laule sinise taeva all,
Rebase jaoks sai temast lõunasöök.
(Kolobok)

Iseloomult kurja, halli värvi,
Ta sõi seitse last.
(Hunt ja seitse last)

Mees istub pliidi peal
Sööb rulle,
Ratsutas mööda küla
Ja ta abiellus printsessiga.
(Haugi käsul)

Alyonushkal on õed
Linnud viisid mu väikese venna minema,
Ta mängis oma sõpradega,
Vend Vanya jäi vahele.
(haned-luiged)

Milline suuline rahvakunst Kas saate lisada kõik need tööd? (muinasjutud).

Täna jätkame tutvumist erinevate rahvaste muinasjuttudega.

3. Tunni teema ja eesmärkide sõnastamine

1) Meie tunni teema Saksa rahvajutt "Kolm liblikat".

Luuletuse "Liblikas" lugemine

Olen kollase liblika juures

Ta küsis vaikselt:

Liblikas, ütle mulle

Kes sind maalis?

Võib-olla on see buttercellus?

Äkki võilill?

Võib-olla kollane värv

See naabripoiss?

Või on see päike

Peale talvist igavust?

Kes sind maalis?

Liblikas, ütle mulle!

Liblikas sosistas

Kullasse riietatud:

Värvis mind üleni

Suvi, suvi, suvi! (Alena Pavlova)

Mis tundeid see luuletus sinus tekitas? Mida sa tead liblikatest?

2) Kõne soojendus

Lugege luuletust aeglaselt

Lugege luuletust ilmekalt

3) Tunni eesmärgid

Tutvuge saksa muinasjutuga "Kolm liblikat"

Oskab töötada tekstiga

Määrake muinasjutu peamine idee

Valmistage ette ja näidake stseeni muinasjutust "Kolm liblikat"

4. Uue materjali kallal töötamine

1) Sissejuhatus muinasjutule “Kolm liblikat”

2) Sõnavaratöö

Terve päeva sajab vihma veelgi tugevamalt.

3) Iseseisev lugemine

4) Vestlus sisu üle

- Millise muinasjutu tegelase sõnad sisaldavad põhiideed? (Päikesed)

Lugege neid.

Millised tunded teid seda teost lugedes valdasid?

5. Kehalise kasvatuse minut

Päikest treenimiseks
Helistab meile.
Tõstame käed
Käskluse peale: "Üks!"
Ja meie kohal kahiseb lehestik rõõmsalt.
Anname alla
Käskluse peale: "Kaks!"
Jälgime üksteist
Mets ja roheline heinamaa
Üks, kaks, kolm, neli, viis
Räägime oma teemast
Edasine õppimine.

6. Konsolideerimine

1) Töö ilmeka lugemisega

Kes on muinasjutu kangelased?

- Lugege liblikate sõnu.

- Lugege sõnu liilia, tulp, roos...

- Lugege päikese tegevust.

2) Lugemine rollide kaupa

3) Rollide jaotus

4) Muinasjutu dramatiseerimine

8. Peegeldus

Kuidas hindate oma tööd tunnis?

9. Kodutöö

P.50-51, ilmekas lugemine või muinasjutu stsenaarium, et seda saaks lavastada

Tatjana Kuznetsova
Teatritegevus põhineb Saksa muinasjutt“Kolm liblikat” teises juunioride rühmas

Jutuvestja: Kunagi oli neid kolm liblikad - valged, punane, kollane. Terve päev ei jäänud neil muud üle kui mängida ja tantsida. Eriti kui päike oli soe.

(Laul liblikad)

Nad lehvivad liblikad lillelt õiele, ühelt teisele. See on lõbus. Aga siis ühel päeval veeresid sisse mustad pilved, katsid päikese ja hakkas sadama.

(pilvetants)

Sai märjaks liblikad ja hakkas vaatama, kuhu peita. Ja ikka sajab. (vihma imitatsioon) Jõudsin kohale liblikad kummelile(laul liblikad kummelile)

Valge liblikas: Katke meid, varjuge vihma eest.

Jutuvestja: vastuseks kummel.

Kummel: Olgu nii, valge Peidan liblika vihma eest, näeb ta välja nagu mina ja las punased ja kollased otsivad teist kohta.

Jutuvestja: Siin on valge ütleb liblikas talle:

Valge liblikas

(Tulbi laul)

Punane liblikas

Jutuvestja: Tulbi vastuseks neile

Tulp: Olgu, ma peidan punase, see näeb välja nagu mina, ja las valged ja kollased otsivad teist kohta.

Jutuvestja: Siin on punane ütleb liblikas talle

Punane liblikas: Kuna sa ei taha mu õdesid vastu võtta, siis ma ei lähe ka sinu juurde. Meil on parem koos vihma käes märjaks saada.

(võilille laul)

Liblikad: Katke meid, laseme vihma eest peitu pugeda, oleme läbinisti märjad.

Jutuvestja: Võilill vastuseks neile.

Võilill: Peidan kollase, see näeb välja nagu mina, ja las valged ja punased otsivad teist kohta.

Jutuvestja: Siin on kollane ütleb liblikas talle:

Kollane liblikas: Kuna sa ei taha mu õdesid vastu võtta, siis ma ei lähe ka sinu juurde! Meil on parem koos vihma käes märjaks saada!

Jutuvestja: Päike kuulis sõnu, mis varjusid pilvede taha liblikad ja oli õnnelik: Maailmas on nii tõeline sõprus! Ja ma otsustasin aidake liblikaid. Päike ajas vihma minema ja paistis uuesti, aed oli valgustatud, liblikate tiivad kuivasid ära. Nad hakkasid edasi-tagasi lendama. Nad mängivad, tantsivad, lehvivad lillelt lillele. Ainult kummeli, tulbi ja võilille juurde nad enam ei lendanud. Nii nad kuivasid üksi – üksi. Meil oli lõbus liblikad, tiirutas õhtuni. Ja kui õhtu saabus, läksid nad magama. Ma ei tea, mis nendega edasi sai. Ma lihtsalt tean, et sõprus on toeks igas hädas.

Sellegipoolest on muinasjuttu “Kolm liblikat (saksa muinasjutt)” tore lugeda ka täiskasvanutele, kohe meenub lapsepõlv ning jällegi tunned nagu väike tegelastele kaasa ja rõõmustad koos nendega. See on väga kasulik, kui süžee on lihtne ja nii-öelda elutruu, kui meie igapäevaelus tuleb ette sarnaseid olukordi, aitab see paremini meelde jätta. Kõik kirjeldused keskkond loodud ja tundega esitletud sügavaim armastus ning esitlemise ja loomise objekti tunnustamine. Edu kroonis soov anda edasi peategelase tegudele sügav moraalne hinnang, mis julgustab end ümber mõtlema. Tänu laste arenenud kujutlusvõimele elustavad nad kiiresti oma kujutluses värvikaid pilte ümbritsevast maailmast ja täidavad lüngad oma visuaalsete kujunditega. Lugu leiab aset kaugetel aegadel või “Ammu aega tagasi”, nagu öeldakse, kuid need raskused, takistused ja raskused on meie kaasaegsetele lähedased. Kõiki kangelasi “lihvisid” inimeste kogemused, kes sajandeid lõid, tugevdasid ja muutsid neid, andes neile suure ja sügava tähenduse. laste haridus. Muinasjuttu “Kolm liblikat (saksa muinasjutt)” on võrgus tasuta lugeda nii lastele kui ka nende vanematele, lapsed on rõõmsad hea lõpp, ja emad-isad on laste üle rõõmsad!

Liblikat oli kolm – valged, punased ja kollased. Terve päev ei jäänud neil muud üle kui mängida ja tantsida. Eriti kui päike oli soe. Liblikad lehvivad õielt õiele, ühelt teisele. See on lõbus! Aga siis ühel päeval hakkas vihma sadama. Liblikad said märjaks ja hakkasid varjupaika otsima. Ja ikka sajab.
Liblikad jõudsid Valge liilia juurde ja ütlesid:
- Katke meid, laseme end vihma eest peita.
Lily vastas neile:
"Olgu nii, ma peidan valge liblika vihma eest, see näeb välja nagu mina, ja las punased ja kollased otsivad teist kohta."
Siis ütleb valge liblikas talle:

Ja nad lendasid edasi.
Ja vihma sajab veelgi tugevamalt. Liblikad lendasid Punase Tulbi juurde ja ütlesid:
- Katke meid, laseme vihma eest peitu pugeda, oleme korralikult märjad.
Tulip vastas neile:
"Olgu, ma peidan punase, see näeb välja nagu mina, ja las valged ja kollased otsivad teist kohta."
Siis ütleb punane liblikas talle:
"Kuna sa ei taha mu õdesid vastu võtta, siis ma ei lähe ka sinu juurde." Meil on parem koos vihma käes märjaks saada!
Ja nad lendasid edasi.
Liblikad jõudsid Kollase Roosi juurde ja ütlesid:
- Katke meid, laseme vihma eest peitu pugeda, oleme korralikult märjad. Rose vastas neile:
"Ma peidan kollase, see näeb välja nagu mina, ja las valged ja punased otsivad teist kohta."
Siis ütleb kollane liblikas talle:
"Kuna sa ei taha mu õdesid vastu võtta, siis ma ei lähe ka sinu juurde!" Meil on parem koos vihma käes märjaks saada!
Pilvede taha varjunud päike kuulis liblikate sõnu ja rõõmustas: maailmas on nii tõeline sõprus! Ja otsustasin liblikaid aidata.
Päike ajas vihma minema ja paistis taas, valgustas aeda ja kuivatas liblikate tiivad. Nad hakkasid edasi-tagasi lendama. Nad mängivad, tantsivad, lehvivad lillelt lillele. Vaid Lilyle, Tulbile ja Roosile enam ei lähenetud. Nii et nad kuivasid täiesti üksi. Liblikad lustisid ja tiirutasid õhtuni. Ja kui õhtu saabus, läksid nad magama. Ma ei tea, mis nendega edasi sai. Ma lihtsalt tean, et sõprus on toeks igas hädas.

Vallaeelarveline õppeasutus Staroibraykinskaya keskkool

Aksubajevski munitsipaalrajoon Tatarstani Vabariik

Koostanud algklasside õpetaja

Nurullina Rufiya I.

Tunni kokkuvõte teemal "Saksa rahvajutt "Kolm liblikat"

Klass: 4

Sihtmärk: jätkata tutvust erinevate rahvaste muinasjuttudega

Ülesanded:
- tutvustada saksa rahvajuttu “Kolm liblikat”;
- arendada ladusa ekspressiivse lugemise oskust, tekstiga töötamise oskust, õppida mõistma kangelaste tegusid;
- arendada mälu, kõnet, mõtlemist, kujutlusvõimet ja loovust;

Edendada sõprussidemeid, loodusearmastust, lugemishuvi ja erinevate rahvaste loovuse uurimist.

Planeeritud tulemused: teema: oskus ette näha muinasjutu sisu, tõsta ettelugemise tempot ja tajuda kunstiteost valjusti;

meta-teema:

Regulatiivne: tunni õpieesmärkide sõnastamine, oma töö hindamine tunnis;

Kognitiivne:muinasjutu analüüs, selle esiletõstmine peamine idee, raamatust vajaliku teabe otsimine;

kommunikatiivne:muinasjutu põhjal küsimustele vastamine, kaaslaste kuulamise oskus;

isiklik: süsteemi moodustamine moraalsed väärtused(looduse, ilu armastus inimsuhted), näidates üles lugemishuvi.

Varustus: arvuti , projektor, õpik “Kirjanduslik lugemine” klass 4, esemed sketile.

Materjal: muinasjutu “Kolm liblikat” esitlus, esitlus “Liblikas”, slaidid “Lilled” (liilia, roos, tulp)

Tunni edenemine.

  1. Organisatsiooniline moment.
  2. Kodutööde kontrollimine.
  1. Muinasjutu “Jutuline lind” ümberjutustamine
  2. Lugude jutustamine, mille õpilased ise välja mõtlesid.
  1. Kõne soojendus.

Lugege luuletust ise.

Liblikas

Olen kollase liblika juures

Ta küsis vaikselt:

Liblikas, ütle mulle

Kes sind maalis?

Võib-olla on see buttercellus?

Äkki võilill?

Võib-olla kollane värv

See naabripoiss?

Või on see päike

Peale talvist igavust?

Kes sind maalis?

Liblikas, ütle mulle!

Liblikas sosistas

Kullasse riietatud:

Värvis mind üleni

Suvi, suvi, suvi!

A. Pavlova

Lugege luuletus kiiresti läbi.

Lugege ilmekalt.

IV. Teadmiste värskendamine.

Millist pilti sa seda luuletust lugedes ette kujutasid?

Mida sa tead liblikatest? (Vaata esitlusi “Liblikas”)

V. Enesemääramine tegevuseks.

Lahenda mõistatus.

(Kolm liblikat)

  • See on meie teema nimi. Palun avage oma õpikud, lk 50.
  • Vaata illustratsiooni. Mis te arvate, millest see muinasjutt räägib? (Laste oletused.)
  • Määrake tunni eesmärgid, lugedes teema pealkirja.

VI. Töötage tunni teemaga.

(Õpetaja loeb muinasjuttu)

  • Poisid, millised tunded teid seda teost lugedes valdasid?
  • Mis jäi arusaamatuks?

VII. Sõnavaratöö.

Terve päeva (ilma vaheajata, ilma lõputa). Vihma sajab veelgi (tugevamalt).

VIII. Kehalise kasvatuse minut

Päikest treenimiseks
Helistab meile.
Tõstame käed
Käskluse peale: "Üks!"
Ja meie kohal kahiseb lehestik rõõmsalt.
Anname alla
Käskluse peale: "Kaks!"
Jälgime üksteist
Mets ja roheline heinamaa
Üks, kaks, kolm, neli, viis
Räägime oma teemast
Edasine õppimine.

IX. Töö jätkamine tunni teemal.

1. Lugemiseks valmistumine rollide kaupa.

Loe sõnu liilia, tulp, roos.

Lugege valgete, punaste ja kollaste liblikate sõnu.

2. Muinasjutu lugemine rollide kaupa.

Mida see muinasjutt õpetab?

3. Töötage muinasjutu sisuga, kasutades õpiku lk 51 küsimusi ja ülesandeid 1-3.

4. Esitluste “Lilled” vaatamine (slaididel roosid, tulbid, liiliad).

5. Muinasjutu dramatiseerimine

6.Lisa piirkondlik komponent. Õpetaja lugemine Tatari muinasjutt"Duslar" ("Sõbrad")

X. Peegeldus

Valige suvaline lause algus ja jätkake seda.

  • Täna tunnis õppisin...
  • Selles õppetükis kiidan ennast selle eest, et...
  • Pärast õppetundi tahtsin...
  • Täna sain hakkama...

XI. Õppetunni kokkuvõte.

Mida uut sa tunnis õppisid? Mis sulle kõige rohkem meelde jääb?

Kodutöö (diferentseeritud)

  1. Jutustage muinasjutt ümber
  2. Mõelge välja muinasjutu stsenaarium, et seda saaks lavastada.

Vallaeelarveline koolieelne haridus

kompenseeriv lasteaiaasutus nr 34

Leningradi rajoon

TUNNI KOKKUVÕTE KÕNEARENGUST

ETTEVALMISTUSKOOLI RÜHMAS

Valmistatud

õpetaja

Litvinkova Galina

Ivanovna

Art. Leningradskaja

Ettevalmistava koolirühma kõnearenduse tunni kokkuvõte

TEEMA: SAKSAMAA MUINASJUTU “KOLM LILLET” ÜMBERJUTUSTAMINE

Tarkvara ülesanded:Õppige teksti ümber jutustama 3. isikus. Harjutage nimisõna sobitamist omadussõnaga, eessõnade kasutamist ja määratluste valimist. Laiendage ja aktiveerige sõnavara. Arendada kuulmismälu, vabatahtlikku tähelepanu, loogiline mõtlemine, motoorseid oskusi. Tugevdada kõnekiiruse ja hääletugevuse reguleerimise, keeleanalüüsi ja sünteesi oskusi. Kasvatage huvi vastu kunstiline väljendus, õppetegevuse oskused.

Sõnavaratöö: kroonlehed, roos, liilia, tulp, võilill, unustamatu, rukkilill ja muud lilled; vestelda, olla uhke, hullata, varjata, peita; õrn, lõhnav, lõhnav, habras, kohev, majesteetlik, tagasihoidlik; eessõnad "all", "üleval", "vahel", "taga", "enne".

Materjal: lauateater, teater flanelgraafile, paneel “Laiestikus”, putukate kujutised, eessõnade skeemid, joonistused värvimiseks igale lapsele.

Tunni käik:

ISissejuhatav osa

1. Korralduslik hetk:

Poisid, kas soovite teada, millest me täna räägime?

Siis pead täna pusle lahendama. (Lill).


Niisiis, tänane vestlus räägib... lilledest.

2. Vestlus lilledest:

Milliseid lilli sa tead? (Roos, moon, tulp, nartsiss, rukkilill jne)

Kus lilled kasvavad? (Põllu peal, aias).

Kuidas muidu saate aru, millised lilled seal on? (Põld, aed).

Miks lilli vaja on? (Nad rõõmustavad oma iluga ja tõstavad tuju).

3. Didaktiline mäng kõne leksikaalse struktuuri arendamiseks "Lill"

Ja see lill ise peab rõõmustama. Puhus kevadine tuul ja kroonlehed lendasid lillelt maha – nii et ta oli ärritunud. Seisame minuti head võlurid, anname lillelehed. Selleks peate välja mõtlema ilusad sõnad lillede kohta. (Flanellgraafil on kroonlehtedeta lill, keskel on nagu kurb nägu. Lastel tulevad ideed, õpetaja paneb kroonlehed välja ja muudab lille keskkoha kurvast rõõmsaks. Sõnad: hell, ilus, lõhnav, lõhnav, päikeseline, kohev, kipitav, punane, habras).

Nii me rõõmustasime lille.

IIPõhiosa.

1. Muinasjutu lugemine: Lillede kohta on välja mõeldud palju luuletusi, laule, mõistatusi, jutte ja muinasjutte. Täna tutvume saksa muinasjutuga “Kolm lille”. ( Ma räägin loo).

2. Vestlus sisu üle:

Milliseid liblikaid on muinasjutus mainitud? (Muinasjutt räägib punasest, kollasest ja valgest liblikast).

Mida nad päevast päeva tegid? (Päev päeva järel lendasid, hullasid ja nautisid päikest).

Millised lilled kasvasid heinamaal? (Laiestikus kasvasid punane roos, valge tulp ja valge liilia).

Kuidas mõistate sõna "suurepärane"? (Uhke, isekas).

Mis juhtus ühel päeval ilmaga? (Ühel päeval varjas päikest suur pilv ja sadas suurte tilkade kaupa).

Kelle poole liblikad vihma eest varju otsides abi saamiseks pöördusid? (Vihma eest varju otsides pöördusid liblikad abi saamiseks majesteetliku punase roosi, kauni kollase tulbi ja õrna valge liilia poole).

Milliste sõnadega nad abi palusid? (Kui liblikad punase roosi juurde lendasid, küsisid nad: "Punane roos, palun laske meil vihma eest varjuda.")

Miks ei saanud liblikad oma tiibu märjaks teha? (Kui liblikate tiivad saavad märjaks, ei saa nad enam lennata)

Millised lilled olid üksteisega sarnased? Ja millega? (Punane roos, ilus tulp ja õrn liilia sarnanesid üksteisega selle poolest, et ei tahtnud kõiki liblikaid aidata)

Kuidas näiteks punane roos palvele reageeris? (Ma saan vabastada ainult punase liblika ja ülejäänud lendavad minema).

Miks liblikas, kelle lill kutsus, selle alla ei jäänud? (Ta ei tahtnud sõpru hätta jätta.)
- Kelle juures nad peavarju leidsid? (Liblikad leidsid peavarju tagasihoidliku valge karikakra lähedal).
-Kuidas mõistate sõna "tagasihoidlik"? (Alandlik on see, kes ei kiidelda teiste ees.)
-Mis juhtus liblikatega pärast vihma? Lilledega? (Liblikad hakkasid jälle hullama ja mängima õrnade päikesekiirte all. Ja kolm uhket lille närtsisid).
-Miks uhked majesteetlikud lilled närtsisid? (Sest rõõmsad liblikad nende juurde ei lennanud ja neil polnud kellegagi rääkida ja naerda).

Mida sa teeksid, kui oleksid need lilled? (Lillede asemel oleksin kõik liblikad vihma eest ära peitnud).

Mida muinasjutt õpetab? (Muinasjutt õpetab, et hätta sattunud sõpru ei saa hüljata, ei saa olla uhke ja isekas).


3. Jutu korduv jutustamine: Ja nüüd ma räägin seda lugu uuesti, kuulake tähelepanelikult, sest te jutustate selle ümber. Kangelased aitavad mul lugu rääkida. (Taaslugemine ja muinasjutu näitamine flanelgraafil).

4. Laste muinasjutu ümberjutustamine: Kes tahab meile muinasjuttu rääkida ja näidata? (Kolme lapse muinasjutu ümberjutustamine “ketis”). Proovige oma häält kasutades edasi anda tegelaste meeleolu ja iseloomu.

5. Füüsiline treening: Näitame, kuidas lilled heinamaal päikest naudivad.

Mu lill õõtsub

Niimoodi, niimoodi, niimoodi.

Mu lill tõuseb

Niimoodi, niimoodi, niimoodi.

6. Didaktiline mäng “Punime pärja”: Millised lilled kasvavad heinamaal? Punime need pärga. (1. laps nimetab lille, 2. laps kordab ja lisab oma, 3. laps kordab 2 lille ja lisab oma jne)

7. Muinasjutu ümberjutustamine lauateatri abil: Oh, kui me mängisime, ilmus ilus karp, mis seal on? (Võtan välja lauateatri). Mängime jälle muinasjuttu. (Ülejäänud lastele helistan ükshaaval.)

8. Didaktiline mäng “Laiestikus”: Ja siin on meie puhastus. (Kuvan ladumislõuendi). Selle peale kogunesid putukad, kes tahtsid liblikatega peitust mängida. Liblikad pöördusid ära ja nende sõbrad peitsid end. Ütleme liblikatele, keda kust otsida. ( Paneelil on skemaatilised vihjed nagu: Laps vastab: "Jumala omalehm istub lille all").

III.Lõpuosa

1. Õppetunni kokkuvõte: Mida me täna tegime? Mis sulle kõige rohkem meeldis? (Täna me kohtusime uus muinasjutt“Kolm lille”, mängis mängu “Punime pärja”, otsis lagendikult putukaid, arvas mõistatust, kinkis lillele kroonlehti).

2. Laste töö hindamine: Kelle ümberjutustamine on teie arvates edukam? Miks? Ma arvan, et te kõik tegite täna head tööd. (Märgin ära need lapsed, kelle kõne oli kõige ilmekam, kes kasutasid kõnes uusi sõnu).

3. Üllatushetk : Ja et muinasjutt kauaks meelde jääks, annan sulle sellest kaadrid. Tõsi, need on must-valged, kuid ma arvan, et teil ei ole nende värvimine keeruline. Ja kodus oma joonistust vaadates tahaksite oma lähedastele muinasjuttu rääkida.

KOLM LILLET

(Saksa muinasjutt)

Kunagi elas kolm liblikat, kolm sõbrannat: punane, kollane ja valge. Päevast päeva lendasid nad päikest nautides üle lagendiku. Liblikatel oli lõbus, nad mängisid lilledega, vestlesid ja naersid. Ja lagendikul kasvas kolm majesteetlikku lille: punane roos, kollane tulp ja valge liilia. Nad olid väga ilusad ja uhked selle üle.

Ja siis ühel päeval lendasid ja hullasid lillede kohal liblikad. Kuid järsku varjas tohutu pilv päikest ja sadas suurte tilkade kaupa. Punased, kollased ja valged liblikad hakkasid otsima kohta, kuhu vihma eest varjuda. Nad lendasid majesteetliku punase roosi juurde ja küsisid:

Punane roos, palun lase meil vihma eest varjuda.

"Ma saan vabastada ainult punase liblika," vastas roos uhkelt, "ja ülejäänud lendake minema."

"Ei, ma ei jäta oma sõbrannasid hätta," ütles punane liblikas ja nad lendasid edasi.

Liblikad lendasid kauni kollase tulbi juurde ja küsisid:

Ilus kollane tulp, kaitse meid vihma eest, muidu saavad tiivad märjaks ja me ei saa lennata.

Ma lasen sisse ainult kollase liblika ja ülejäänud - lendavad minema.

Ei," vastas kollane liblikas, "ma ei jäta oma sõpru hätta."

Valge liilia varjab meid vihma eest, muidu saavad tiivad märjaks.

"Ma saan saata ainult valge liblika," vastas valge liilia.

Kuid valge liblikas ei jätnud oma sõpru.

Nad leidsid varju ühe tagasihoidliku valge kummeli juurest ja ootasid vihma.

Päike tuli jälle välja, lilled tõstsid pead. Liblikad hakkasid õrnade päikesekiirte all taas hullama ja mängima. Ja kolm kaunist uhket lille - punane roos, kollane tulp ja valge liilia närtsisid peagi, sest rõõmsad liblikad nende juurde ei lennanud ning neil polnud kellegagi rääkida ja naerda.

Kasutatud kirjanduse loetelu

1. "Didaktilised mängud sisse lasteaed" . Moskva. Valgustus, 1991

2. "Meie lood" Lastekirjandus. Moskva 1969.

3. "Füüsiline treening lastele." M. Ištšenko, toim. "Fööniks" 2009

4. "Sõrme- ja žestimängud salmis koolieelikutele," toim. Lapsepõlv – ajakirjandus, 2010