(!KEEL: Keskmise rühma lastega joonistamine, hilissügis. Puud hilissügisel, joonistamistunni konspekt (keskrühm) sellel teemal. Ta tõstis kõik lehed õhku

Eesmärk: õppida peegeldama sügise märke joonistel, kasutades ebatavalised tehnikad joonistamine.Ülesanded:1. Korrigeerivad ja õpetlikud: - kinnistada sügiskuude nimesid - õppida kujutama paberil puid - kinnistada pintsliga võtteid; jätkata loodusnähtuste kujutamise õppimist ebatavalisel viisil(torkamise tehnika). Korrigeerivad ja arendavad: - arendada liigutuste koordinatsiooni, saatekõnet - arendada peenmotoorikat käed läbi näpumäng;— praktika nimisõna kokkulepe ainsuses omadussõnaga - arendada kujutlusvõimet; Korrigeerivad ja õpetlikud: - kasvatada esteetilist loodustunnetust läbi sügismärkide kujutamise - kasvatada oskust kuulata nii õpetajat kui kaaslasi - kasvatada loodusarmastust Varustus: taskurätid; lapsed, guašš vastavalt laste arvule (must, valge, pruun, sinine), igale lapsele värvilisest papist välja lõigatud kaks lehte, igale lapsele vahtkummist tokk: 1. — Sügis koputab meie uksele ja kutsub mängima.2. Mäng lehtedega “Sügis” Lehed langevad, langevad - Meie aias langevad lehed (lapsed keerlevad, tõstavad käed üles, kükitavad) Kollased, punased lehed kõverduvad ja lendavad tuules (jälle tiirutavad) Linnud lendavad lõuna - Haned, vanker, sookured (jooksevad kätega vehkides ringis) Nüüd vehib kauguses viimane parv tiibu.3. Ettekanne “Sügiskäik I Slide: September”. Kergelt koltunud lehed, päike paistab vähe ja soojendab, sajab vihma, rohi närtsib, linnud lendavad minema soojad piirkonnad, inimesed koristavad juur- ja puuvilju, inimesed riietuvad soojemalt. September - varasügis. (lapsed hääldavad sügise märke, kuu nime, ütle, mis kuu see on II Slaid: oktoober). Oktoobris paistab päike ja kütab vähem, vihma sajab veelgi sagedamini ja on isegi külmem kui septembris. Puudele on jäänud vähe lehti. Oktoobris on kogu muru närtsinud, linnud lennanud soojematesse ilmadesse, juur- ja puuviljasaak on juba koristatud. Oktoobris riietuvad inimesed soojemalt kui septembris. Oktoober - sügise keskpaik. (lapsed hääldavad sügise märke, kuu nime, ütlevad, mis kuu see on III Slaid: november). Novembris paistab päike ja soojeneb veelgi vähem, on pakased ja sajab esimene lumi. november - sügise lõpp. (lapsed hääldavad sügise märke, kuu nime, ütlevad, mis kuu on).4. Proovi uurimine. Milliseid sügise märke on kujutatud? (kerge lumi, sünge taevas, puudel pole lehti). (hilja)5. Joonistamise tehnikad.-Vaadake puid, kuidas me puid joonistame? (pintsli otsaga) -Millist guaššvärvi me peame taeva kujutamiseks segama? (lisage valgele guaššile tilk musta) -Kui "maagiliselt" on lund kujutatud, mida te arvate, kuidas me lund värvime? (torkamise meetod)6. Mäng käte peenmotoorika arendamiseks "Esimene lumi" Tegime ümmarguse, tugeva, väga sileda (lapsed võtavad taskurätiku kahest nurgast kinni ja võtavad rätiku sisse). mõlemad peopesad) Ja üldse mitte magusad (nad ähvardavad! nimetissõrm suvaline käsi) Viskame üles! (viskab taskurätikut) Püüame kaks kinni! (nad püüavad kahe käega taskurätikut) Laseme kolm maha! (nad kukutavad selle põrandale) Ja me purustame selle! (raputavad kummagi käe nimetissõrme).7. Iseseisev joonistamine.8. Tööde näitus.

  • Kõnearengu õppetunni kokkuvõte. Teema: Stepimõistatused
  • Lõimitud õppetegevuse kokkuvõte haridusvaldkondades "Tunnetus", "Sotsialiseerumine" ettevalmistusrühmas "Riik, kus me elame"
  • Eesmärk: õppida kajastama sügise märke joonistustes, kasutades ebatraditsioonilisi joonistustehnikaid.

    Ülesanded:

    1. Parandus- ja õppetöö:

    Parandage sügiskuude nimed;

    Harjuta sügismärkide nimetamist;

    Õppige loodusnähtusi paberil kujutama;

    Õppige puid joonistama;

    Tugevdada joonistustehnikaid pintsliga (pintsli ots);

    Jätkake loodusnähtuste ebatavalisel viisil kujutamise õpetamist (torkimistehnika).

    2. Korrigeerivad ja arendavad:

    Arendada liigutuste koordinatsiooni, saatekõnet;

    Arendada peenmotoorikat näpumängu abil;

    Harjutage ainsuse nimisõna sobitamist omadussõnaga;

    Arendada kujutlusvõimet;

    3. Parandus- ja õppetöö:

    Kasvatada esteetilist loodustunnetust sügismärkide kujutamise kaudu;

    Arendada oskust kuulata nii õpetajat kui kaaslasi;

    Kasvatage armastust looduse vastu.

    Varustus: taskurätikud vastavalt laste arvule, guašš vastavalt laste arvule (must, valge, pruun, sinine), igale lapsele värvilisest papist välja lõigatud lehed, kaks, igale lapsele poroloonist pokker.

    Tunni käik:

    1.- Sügis koputab meie uksele ja kutsub meid mängima.

    2. Mäng lehtedega "Sügis"

    Lehed langevad, langevad,

    Lehtede langemine meie aias

    (lapsed keerlevad ringi, tõstavad käed üles, kükitavad)

    Kollased, punased lehed

    Nad kõverduvad ja lendavad tuule käes.

    (nad pöörlevad jälle)

    Linnud lendavad lõunasse -

    Haned, vanker, sookured

    (jookse kätega vehkides ringis)

    See on viimane kari

    Lehvib kauguses tiibu.

    3.Esitlus “Sügiskäik”.

    I Slaid: September. Lehed on kergelt koltunud, päike paistab ja soojendab vähe, sajab vihma, rohi närtsib, linnud lendavad soojematesse piirkondadesse, inimesed koristavad juur- ja puuvilju, riietuvad soojemalt. September - varasügis. (lapsed hääldavad sügise märke, kuu nime, ütlevad, mis kuu see on).

    II Slaid: oktoober. Oktoobris paistab päike vähem ja kütab vähem, vihma sajab veelgi sagedamini ja on isegi külmem kui septembris. Puudele on jäänud vähe lehti. Oktoobris on kogu muru närtsinud, linnud lennanud soojematesse ilmadesse, juur- ja puuviljasaak on juba koristatud. Oktoobris riietuvad inimesed soojemalt kui septembris. Oktoober - sügise keskpaik. (lapsed hääldavad sügise märke, kuu nime, ütlevad, mis kuu see on).

    III Slaid: november. Novembris paistab päike ja soojendab veelgi vähem, on pakased ja esimene lumi. november - sügise lõpp. (lapsed hääldavad sügise märke, kuu nime, ütlevad, mis kuu see on).

    4. Proovi uurimine.

    Milliseid sügise märke on kujutatud? (kerge lumi, sünge taevas, puudel pole lehti).

    Poisid, millisele sügisperioodile võib neid märke omistada: sügise algus, keskpaik, lõpp?

    Mis sügis see selline on? (hilja)

    5.Joonistamise tehnikad.

    Vaadake puid, kuidas me puid joonistame? (pintsli otsaga)

    Millist guaššvärvi peame taeva kujutamiseks segama? (lisa tilk musta kuni valge guašši)

    Kui maagiliselt on lund kujutatud, kuidas me teie arvates lund värvime? (torkamise meetod)

    6. Peenmotoorika arendamise mäng “Esimene lumi”.

    Üks, kaks, kolm, neli

    Sina ja mina tegime lumepalli!

    Ümmargune, tugev, väga sile

    (lapsed võtavad taskurätiku kahest nurgast ja võtavad sõrmedega taskurätiku mõlemasse peopessa)

    Ja üldse mitte magus!

    (raputavad kummagi käe nimetissõrme)

    Viskame üles! (viska taskurätik)

    Püüame kaks kinni! (püüdke kahe käega taskurätikust kinni)

    Loobume kolm! (langeb põrandale)

    Ja me purustame selle! (raputavad kummagi käe nimetissõrme).

    7.Iseseisev joonistamine.

    8. Tööde näitus.

    Sektsioonid: Töö koolieelikutega

    Eesmärk: kinnistada laste ideid sügisest, selle iseloomulikest tunnustest, perioodidest (kuldne, hiline) muusika ja joonistamise kaudu; muusika emotsionaalse taju arendamine; puhta intonatsiooni, rütmitaju, muusikaliste ja rütmiliste liigutuste kinnistamine; rikastamine sõnavara lapsed.

    Varustus: kiri sügiseses ümbrikus Sügisest, rühmajoonistamiseks - joonistatud puutüved, paber, värv (kollane, oranž, punane).

    Tunni edenemine

    Muusikaline juht (M.r.).

    Millised külalised tormavad saali?
    Kakskümmend väikest poissi!
    Seisa siin
    Kas kõik on paigas?

    Lapsed. Jah, jah, jah!

    M.R. Täna saime kirja. Kellelt see pärit on?

    (Lugemine.)

    Poisid lasteaed
    Sügise nõialt.

    “Kallid poisid! Kas olete märganud, kui kaunilt ma parke ja tänavaid sügisese lehestikuga kaunistasin? Sellepärast, et ma olen kõige rohkem kuldne aeg aastal. Ma tahan teilt küsida mõistatuse: miks lehed muutuvad kollaseks ja punaseks ning kukuvad siis maha?
    Sinu kuldne sügis."

    Lapsed. Läheb külmemaks, puudel napib soojust ja valgust, nad valmistuvad talveks ja jäävad tasapisi magama.

    M.R. Hästi tehtud! Tõepoolest, ilm on vahel soe ja päikesepaisteline, vahel vihmane. Nii et teie ja minu muusika on mõnikord kurb, leinav ja mõnikord rõõmsameelne ja mänguline. Kuulake tükki ja öelge, milline on selle muusika iseloom?

    (Kuulmine.)

    – Mis on muusika olemus?

    (Laste vastused.)

    M.R. Täpselt nii, muusika on kurb, iseloomult leinav ning tempost aeglane ja meloodiline. Kuulake seda uuesti.

    (Kuulmine.)

    M.R. Oh, tundub, et vihma sajab?! Proovime ta minema ajada, puhuda pilvedele.

    (Hingamisharjutus.)

    Millised rasked sügispilved, vihm ei lakka kunagi. Kuidas tilgad langevad? Kas laulame?

    (Laulu "tilguti-tilguti".)

    Kas sa kardad vihma? Kas sa oled vihma käes kõndinud?
    Jalutame koos oma lauluga.

    Laul "Vihm".

    M.R. Hästi tehtud! Ma näen juba naeratusi su nägudel. Milliseid luuletusi sügisest sa tead?

    Kasvataja. Sügis on imeline aastaaeg. Just tema inspireeris paljusid luuletajaid imelisi teoseid looma.

    Akna taga läks kask kuldseks
    Lehed laiali üle paksu muru
    Kogume lehti, aga need lendavad
    Meie sügisene aed kuldses lumetormis.
    Lehed langevad, langevad
    Lehtede langemine meie aias
    Kollased, punased lehed
    Nad kõverduvad ja lendavad tuule käes.

    M.R. Ja meil on ka laul lehtedest.

    Laul "Kollastel lehtedel".

    Harida Ja mulle tundub, et teie laul pani kõik naeratama. ...Aga oktoobri lõpus lehtede langemine lõpeb ja hilissügis. Puud seisavad alasti...
    Nii et saate ise meile sellest sügisajast rääkida.

    Sügis kõnnib mööda rada
    Sain jalad lompides märjaks.
    Vihma sajab ja valgust pole,
    Suvi on kuhugi kadunud.
    Suvi on möödas
    Sügis on kätte jõudnud
    Põldudel ja saludel
    Tühi ja kurb.
    Linnud on minema lennanud
    Päevad on lühemaks jäänud
    Päikest pole näha
    Pimedad - pimedad ööd.
    Igav pilt
    Pilved ilma lõputa
    Vihma muudkui sajab
    Veranda ääres lombid.

    Kasvataja. Poisid, mis tuju need luuletused teis tekitavad? ( Igav, kurb...)

    - Õige, luuletused hilissügisest on enamasti kurvad, leinavad. Oleme kurvad, et loodus jääb magama ning kaotab oma mitmekesisuse ja värvide ereduse. Aga see kurbus on helge, ilus.

    Ja et me ei lõpetaks õppetundi selle kurva noodiga, meenutagem kuldse sügise aega ja kujutame ilusaid värvilisi puid ja imetleme neid veel kord, tõstes tuju nii enda kui ka külaliste jaoks.

    Laste meeskonnatöö. (Joonis 1, 2)

    (Ebatavalisel viisil joonistamine - kortsutatud paberiga jäljend - kuldne sügis.)

    Alumine rida. Imetleme oma elegantseid sügispuid. Kui ilus ta on! See jääb meile kauaks meelde kuldne sügis ja tema ilu. (Joonis 3, 4)

    Maalitund keskmise rühma koolieelikutele “Puu sügisel”.


    Sihtmärk: arengut loovus lapsed.
    Ülesanded:
    - sisendada oskust näha ümbritsevas reaalsuses ilu;
    - tekitada soov õppida uusi asju;
    - arendada oskust töötada pintsli ja värvidega, näha eseme kuju.
    Tunni materjalid: akvarell või guašš, erinevas suuruses pintslid, albumilehed, veepurgid, riidest ja paberist salvrätikud, õpetaja poolt joonistustehnika demonstreerimiseks tehtud lõpetamata joonistused. I. Levitani, I. Šiškini maali reproduktsioon.
    Eeltöö: sihipärased jalutuskäigud parki, vaatamine erinevad puud, lehestik (kuju, värv), tutvumine I. Levitani, I. Šiškini, V. Vasnetsovi maalidega.
    Tunni käik:
    Koolitaja:
    (molbertidel asuvad I. Levitani ja I. Šiškini maalid)


    Meid ümbritsev maailm hämmastab oma ilu igas ilmingus. Looduse ilu kõige silmatorkavam kehastus on mets, park või mets. Vaadake neid maale, kui eredalt, täpselt kunstnikud kujutasid kogu mitmekesisust sügisesed puud kui täpselt kõige rohkem väikesed detailid(oksad, lehed, lokid).
    G. Sorenkovi luuletus “Sügisene ilu”


    Päike paistab taevast.
    Päev jätab suvega hüvasti.
    Me läheme imedemaale
    Ilusa sügise poole.
    Sügis vapustavas ilus
    Kohtume varsti:
    Kollane pael patsis
    Kask hõõgub,
    Marjakobarad pihlakate lähedal -
    Heledad laternad.
    Igas marjas on rubiin
    Kallis pisike.
    Ja peenikeste haabade vahel
    Sügis on värvipood.
    Imevärvid on erinevad.


    Mõned kunstnikud armastasid maalida loodust, nad valisid väga ilusa huvitavaid kohti, imetlesid seda ise ja jagasid meiega sellist ilu. Nüüd on need maalid galeriides, kõik võivad tulla vaatama, kas teile meeldivad need maalid? (Jah). Niisiis, täna proovime puu joonistada. Lapsed, öelge, mis aastaaeg praegu on? (sügis) See on õige! Sina ja mina joonistame välja "Puu sügisel". Milliseid värvitoone me kasutame? (pruun, kollane, punane, roheline) Hästi tehtud!
    Nüüd mängime ja sirutame sõrmi.


    Sõrmemäng:
    Hõõrun kõvasti peopesi.
    Ma keeran iga sõrme.
    Ma ütlen talle tere
    Ja ma hakkan välja tõmbama.
    Siis ma pesen käsi...
    Ma panen oma sõrme sulle sõrme,
    Panen nad lukku
    Ja ma hoolitsen soojuse eest!


    Alustuseks määratleme eranditult iga puu põhikomponendi - erineva suurusega okste olemasolu ja loomulikult ka tüve, mis on aluseks. Selle kõige paksem külg asub maapinna lähedal, õhem on ülemises otsas. Kõik oksad asuvad tüvel, piki seda ja on suunatud ülespoole. Pikad oksad asuvad puu allosas, lühikesed ladva poole.


    Esiteks hakkame joonistama puu põhiosa - tüve, kuna peaaegu iga puu pilt algab tüvest. Nagu me juba teame, on tüve ülemine osa õhem, alumine osa paksem.


    Pintsli kasutamisel hakkame joonistama tüve ülalt ja oksi, mis on kujutatud sarnaselt tüvele - ülevalt on need üsna peenikesed ja tüvele lähemal massiivsemad. Õhuke osa näitab alati ülespoole. Töö käigus on oluline meeles pidada, et kõik oksad peaksid asuma erinevatel vahemaadel.
    Järgmisena teeme oma puule krooni, mis koosneb väikestest okstest, mis ulatuvad suurtest, ja veel väiksematest okstest. Pildil peaks olema palju väikseid oksi ja need kõik on sama läbimõõduga. Hoolimata asjaolust, et need on väga õhukesed, on kõik oksad, nagu ka suured, suunatud ülespoole.


    Nüüd peseme pintsli, lahustame pruuni värvi hästi ja värvime tünni. Peale seda kastame pintsli punase värvi sisse ja kanname okstele, need on meie punased lehed, siis kollases värvis on meil kollased lehed ja rohelised, näitame kuidas lehed maapinnale kukuvad.


    Hästi tehtud!!!


    Puu on valmis!

    Pärast tundi näitavad lapsed oma joonistusi.
    Tööde näitus.

    Ebatavalise joonistamise meistriklass 4-5-aastastele lastele “Metsajärv”.


    Autor: Victoria Tataurova, 4-aastane, Rodnichoki MKDOU lasteaia õpilane.
    Õpetaja: Kosareva Nina Nikolaevna, MKDOU d/s “Rodnichok” õpetaja.

    Eesmärk See meistriklass on väga huvitav ja kasulik lasteaiaõpetajatele, vanematele, õpetajatele lisaharidus ja kõigile joonistushuvilistele. Mõeldud lastele vanuses 4-5 aastat. See pilt loodi mitmesuguste ebatraditsiooniliste joonistustehnikate kombinatsioonidega, see võib kaunistada mitte ainult lasteaia või kodu interjööri, vaid väärib ka laste loovuse näitusel esinemist.
    Sihtmärk. Loo pilt, kasutades erinevaid ebatraditsioonilisi joonistustehnikaid. Andke oma lapsele rõõmu ja enesekindlust.
    Ülesanded
    1. Õpetage lapsi joonistust looma kasutades erinevaid materjale.
    2. Arendage kompositsioonitaju, käe-silma koordinatsiooni, tähelepanu ja visadust.
    4. Parandada käte peenmotoorikat ja kombataju.
    5. arendada soovi luua huvitavat, ebatavalist, ilusad joonised.
    6. Kasvatada ilumeelt, soovi näha ümbritseval maastikul ilu.
    Materjalid. A3 joonistuspaber, guašš, akvarellipintslid nr 3 - orav ja kõva liimipintsel - harjased, plasttahvel, puulehed.


    Templi šabloon.


    Lühike hariv teave
    Monotüüp- kreeka keelest. "mono" - üks ja "kirjavead" - jäljend. Selle joonistustehnika tulemusena ilmub ainulaadne, ainulaadne trükis.
    Prindid trükib erinevaid materjale kasutades.

    Eeltöö. Vaatlemine ja vaatamine sügisene maastik. Vestlusi sügisest. Jalutuskäikudel kogutakse ilusaid lehti.




    Praktiline töö
    Monotüüpia tehnikas joonistame järve. Selleks joonistage plastikule sinisega suur ovaal. Et töö oleks särav. Proovige kasutada paksu, rikkalikku guaššvärvi.


    Asetage plastik paberile, vajutage korralikult alla ja tõstke see üles.


    Me imetleme tulemust.


    Sama tehnikaga joonistame taeva, sinine.


    Need on rünkpilved meie taevas.


    Täitke ülejäänud leht roheline, kasutades harjastega pintslit, kasutades torkimismeetodit.


    Meil tuli suurepärane roheline muru.


    Asetage templi šabloon järve kaldale. Võtke harjastega pintsel, võtke paks valge värv ja täitke kogu šabloon tõmblevate lühikeste liigutustega. Ja kuna tempel seisab järve kaldal, peegeldub see selles. Keerame šablooni ümber ja täidame uuesti valge värviga, kuid kasutame ainult pintsli otsa, et peegeldus oleks ebaselge.


    Võtke väga silmatorkavate veenidega leht, mis meenutab kõige enam puu võra. Siis koos tagakülg leht, kandke nendele veenidele paks kiht pruun värv ja printige soovitud kohta. Siin on puu, mis pildile väga kergesti ilmub.


    Kuna puud seisavad järve kaldal vee lähedal, peegelduvad nad sarnaselt templiga ka vees. pöörake leht ümber ja tembeldage puude peegeldusi.


    Nüüd hakkame töötama lehtede sileda esipinnaga. Alustame rohelisega. Võtke pintsliga roheline värv ja värvige leht üle, võtke see ettevaatlikult käte vahele ja kandke puuvõradele.


    Seejärel võtke värv kollane ja jätkake paberitükiga tippimist.


    Seejärel trükime puuvõradele oranži ja punase värviga.



    Nii muudame värve vastavalt meeleolule punasest, oranžist, kollaseks, loome puudele sügisese värvilahenduse.
    Ja viimane lihv. Sügis on lehtede langemine, pintsli otsaga joonistame puude alla värvilisi lehti.


    Meistriteos on valmis.


    Tänan tähelepanu eest. Soovin teile loomingulist edu.