(!KEEL: KVN lasteaias vanema rühma lastele. Matemaatiline KVN vanemale rühmale Mängu mängimise meetodid

Koolieelne õppeasutus

kombineeritud tüüp

lasteaed lasteaed №85 "Karupoeg Puhh"

Abstraktne

Viimane õppetund

vanemate lastega

TEEMA: Rõõmsameelsete ja leidlike klubi.

Vanemrühma nr 6 õpetajad

Bgan Jelena Aleksandrovna ja

Trescheva Tatjana Valerievna

Simferopol

EESMÄRGID:

Kinnitage teadmisi meie planeedi aastaaegade ja loomade kohta.

Hügieenireeglite selgitamine.

Areng peenmotoorikat käed.

Kasulike ja kahjulike toodete kohta teadmiste selgitamine.

Liitmise ja lahutamisega seotud ülesannete lahendamine.

Vaimse loendamise konsolideerimine kümnetes 10-lt 100-le.

Mõistatuste arvamine muinasjutukangelaste kohta.

Tähelepanu, mälu, mõtlemise arendamine.

Helista positiivselt emotsionaalne reaktsioon konkurentsi elemendile, õpetage olema kaotuste suhtes rahulik ja rõõmustama siiralt teiste edu üle.

Materjal ja varustus:

Võistkondade nimed laual iga meeskonna jaoks, kriit, silpidega plakat, igale lapsele lehed lahtritega tähtede jaoks, osuti, vildist tähed ja flanellgraaf, pildid toodetega, igale lapsele lehed ülesannete lahendamiseks , labürint igale lapsele, kaks komplekti numbreid 0t 10 kuni 100, mõistatused, šokolaadimedalite karp, tähed.

Tunni edenemine

Organisatsiooniline moment.

Esimene saatejuht : Uus päev on saabunud. Ma naeratasin sulle ja teie naeratasite üksteisele. Ja mõelge, kui hea on, et me täna kõik siin koos oleme. Oleme rahulikud ja lahked, oleme terved. Soovime üksteisele head, hea tuju, Palju õnne.

Seisame kõrvuti ringis, öelge "Tere!" üksteisele. Oleme liiga laisad, et tere öelda: "Tere kõigile!" ja "Tere pärastlõunal!"; Kui kõik naeratavad, algab tere hommik. - Tere hommikust!!!

Sissejuhatus teemasse .

Juhtiv : Lapsed, mida teile maailmas kõige rohkem teha meeldib?

Lapsed : Muidugi, mängida.

Juhtiv : Milliseid mänge sa tead?

Lapsed : Lauaplaat, arvuti, sport, mobiil, sõrm, huvitav, rollimäng, muusikaline, rahvalik, iidne, kaasaegne.

Juhtiv : Täna tutvustame teile veel ühte mängu, millest olete muidugi rohkem kui korra kuulnud. See on KVN-mäng. Mäng rõõmsameelsetele, leidlikele ja mis kõige tähtsam - nutikatele osalejatele.

Rõõmsameelne klubi, ülemeelik klubi, leidlike poiste klubi. Meie rahvuskoondiste kaks meeskonda alustavad oma paraadi.

Kaks 6-liikmelist meeskonda. Meeskondade nimed:ORANŽ JAVIKERKAAR .

Moto "ORANŽ »

ME OLEME NAGU ApelSINKILT,

ME OLEME SÕBRALIKUD JA EI OLE LÕIGE!

Moto "VIKERKAAR »

ME OLEME NAGU VIKERKAARVÄRVID,

EI OLE KUNAGI LAHUTUD!

Reeglite selgitus

Meie KVN-i esimene võistlus “Soojendus”.

1) Poisid, mis helid seal on? (Vokaalid ja kaashäälikud)

2) Millised on transpordiliigid (õhk, maa, vesi)

2) Millised organid aitavad meil teada, et taevas on sinine ja lumi valge? (Nägemisorganid – silmad)

3) Mida tuleks teha, et mikroobid kehasse ei satuks? (Peske hoolikalt käsi, juurvilju, puuvilju; sportige, treenige, pingutage jne.)

4) Kuidas väljendab inimene rõõmu (näoilmed, silmade, suu, huulte liigutused)

5) Kuidas riietuda, kui lähed kuumal suvepäeval jalutama?

6) Millal lehed langevad?

7) Millal õitsevad niitudel lilled?

8) Mis on meie planeedil täna suurim loom (sinivaal)

9) lind, kes ei saa lennata, kuid suudab joosta (jaanalind)

10) Lind, kes ei oska lennata, kuid suudab sukelduda ja ujuda (pingviin)

11) Millal õitsevad puudel lehed?

12) Millal lapsed kelgutama lähevad?

Teine võistlus “Arva ära mõistatus”.

Sellel tähel pole nurka, mistõttu on see ümmargune. KOHTA

Käest kinni hoidvad sõbrad

Ja nad ütlesid: sina ja mina.

See oleme meie ja vahepeal

Tulemuseks on kiri... M

Ta kõnnib kahjuks kepiga.

Vaene kiri...Y

Tähel….N nagu redelil,

Istun ja laulan laule.

Ma värisen ikka veel hirmust, hüüdis palk,

Kiri näeb välja nagu kirves, see läheb kindlasti pooleks... R

See kiri on teile tuttav, reas on kaks pulka ja nende vahel on viltu venitatud vöö. JA

Vanaproua on leinas, tema prillide templid on katki. IN

Vaata seda kirja

Ta on täpselt nagu täht 3

Ja nagu pokker,

Kiri küürutab selga... G.

Lena kammis juukseid,

Sellesse on jäänud kolm nelki (E)

FÜSPAUS.

Kaks õde - kaks kätt Nad hakivad, ehitavad, kaevavad koos ja pesevad üksteist. Tainast sõtkuvad kaks kätt – vasak ja parem. Nad riisuvad ujudes mere- ja jõgede vett.

Töötamine pakendi ja lehega.

Kolmas osavõistlus on “Tervislike toodete” teatejooks ».

Ühislauale asetatakse toiduaineid sisaldav anum. Laste ülesanne: muusika mängimise ajal valige tervislikud tooted ja tooge need oma meeskonna konteinerisse. Muusika lõpus selgitage, milline on nende eelised inimkehale. Pakkuda saab tooteid - mannekeenid: kaalikas, hernes, sibul, porgand, peet, ploomid, õunad, viinamarjad, sidrun, kiivi, juust, šokolaad, küpsised, krõpsud, pitsa, hamburger, närimiskumm, kreekerid, vorst, liha, kana, leib, piim, Pepsi-Cola, mahl, muna.

Neljas võistlus" Huvitavad küsimused»

1.Mitu kõrvu on kahel hiirel?/4/

2./Neli hanepoega ja kaks pardipoega ujuvad kõvasti karjudes. Noh, loe ruttu kokku, Mitu beebit on vees?

3. Seitse rõõmsat põrsast seisavad reas küna juures Kaks on magama läinud - Mitu siga on küna juures?

Viies võistlus. Tähelepanelikkuse VÕISTLUS.. LABÜRINT .

Igale lapsele antakse labürint. Võidab meeskond, kelle meeskond läbib kõige kiiremini.

6 Võistlus "Too numbrid"

Teatejooks kiiruse ja tähelepanelikkuse eest.

saali ühel küljel, rõngastes põrandal, on kaardid numbritega 10 kuni 100. Ülesanne: lapsed peavad kordamööda jooksma ringidele ja tooma ühe kaardi korraga, alustades 10-st (edaspidi 20, 30). , 40, 50, 60, 70, 80 , 90 100). Võitjad saavad 1 punkti.

7 võistlus. Haldjas . Ma ütlen teile mõistatusi ja te nimetate muinasjutu või muinasjutu kangelase. Kuulake hoolega.

1. Tüdruk ilmus lilletopsi,

Ja see tüdruk oli veidi suurem kui saialill.

Tüdruk magas pähklikoores.

Milline tüdruk elas lilles? ("Pöial")

2. Räägime nüüd teisest raamatust.

Siin on sinine meri, siin on kallas.

Vanamees läks mere äärde ja viskas võrgu,

Ta püüab kellegi kinni ja küsib midagi.

Meie lugu räägib ahnest vana naisest,

Ja ahnus, poisid, ei vii heale.

Ja asi lõppeb samasse auku,

Mitte uus, aga vana, katki muidugi. ("Lugu kalamehest ja kalast")

Oh sind, Petya - lihtsus,

Ajasin natuke sassi.

Ma ei kuulanud kassi

Vaatas aknast välja... (“Kukk on kuldne kamm”, vene rahvajutt)

4.Olen puust mees.

Vee peal ja vee all

otsin kuldne võti,

Ma pistan oma pika nina igale poole,

Kes ma olen? (Pinocchio)

5. Poiss kasvas üles hundikarjas, ta peab end hundiks, on sõber karu ja pantriga, ta on osav ja julge. (Mowgli)

6. Kuigi ta oli vankumatu ja julge,

Kuid ta ei elanud tulekahju üle.

Noorim poeg supilusikatäis,

Ta seisis tugeval jalal.

Mitte rauast, mitte klaasist,

Seal oli väike sõdur... (tina) ("Stable tinasõdur")

7. Ta võiks olla peaaegu mägi,

Võiks – mitte rohkem kui kääbus.

Selle kangelase nimi

Nimetage see ilma segadust tekitamata.

Miks ma suurust muutsin?

Kuulus... (Gulliver)? ("Gulliveri reisid")

Perenaine ei pesnud kaua nõusid ja sai selle eest karistuse. Kõik majapidamisriistad jooksid minema, ainult naisele jäid prussakad Kibe, kibe, kibe lein, sai lörtsi tasu...(Fedora.)

9. Rändavad artistid, Nad on osavad ja kiired. Kass, kukk, eesel, koer. Arva ära ja anna mulle kiiresti vastus. " Bremeni linna muusikud»

Üheksas võistlus. "Otsige aaret."

Aarde leiame vaid siis, kui järgime järgmist marsruuti: “kuus sammu vasakule, kümme sammu otse, neli sammu paremale ja ....”. Mis on uut? Karp medalitega.

Hobune ootab mind teel, Lööb kabjaga väravas, (Pöörab keha vasakule-paremale, jalad õlgade laiuselt)

Mängib tuule käes oma lopsaka, muinasjutuliselt kauni lakaga (kallutab pead vasakule ja paremale).

Hüppan kiiresti sadulasse. (Kükid)

Ma ei lähe, ma lendan. Klõkk-klõkk-klõkk. (Tõstke vaheldumisi põlved kõrgele, samal ajal keelt klõpsates)

Seal, kaugemal jõel, lehvitan kõigile käega.

Vasilisa Targa ja Klouni rollides mängivad täiskasvanud.

Saatejuht: Tere poisid! Sinul ja minul on täna väga ebatavaline kohtumine. Sinust saavad osalised tõelises võistluses - KVN! Kutsume oma meeskonnad: “Rainbow” ja “Fidgets”.

Mõlemad meeskonnad sisenevad saali.

Saatejuht: Meeskonnad, tutvustage ennast ja tervitage üksteist.

Vikerkaare meeskond tervitab vastaseid ja tutvustab end:

"Vikerkaar" on kõige tugevam!

Ja edu ootab meid mängus!

Fidgeti meeskond tervitab vastaseid ja tutvustab end:

Oleme meeskond "Fidgets"

Kõik on sõbralikud ja kõik julged!

Ja me jõuame võiduni.

Ootame meid mängu lõpus!

Saatejuht: Ja nüüd, mu sõbrad, võluvitsa abil leiame end kõik muinasjutust.

Saatejuht vehib “võluvitsaga” ja kõlab V. Daškevitši muusika saatest “Muinasjutul külas”. Eesriie avaneb, selle taga on Vasilisa Targa maja (maalitud ekraanile).

Saatejuht: Nii et sina ja mina leidsime end muinasjutust. Oh poisid, kes tuleb? Kas see võib tõesti olla Tark Vasilisa?

Väga kurb Vasilisa Tark siseneb saali ja laulab laulu (õpetaja valitud meloodia):

Mu torn seisab põllul,

Ja jõgi jookseb tema selja taga,

Ja tema taga kõrgub mets,

Ja tee viib sinna.

Esimene samm ja teine ​​samm

Minu torn on kaugel.

Kolm, neli, viis ja kuus

Seeni on seal metsas lugematu arv.

Siin, tundes probleeme,

Ma lähen kiiresti koju.

Taevas tumenes äkki -

Äkitselt ilmus kuri võlur:

"Anna mulle oma võti

Kuldsest karbist,

Kus hoitakse kõiki saladusi

Kõik küsimused vastatud! ”

Ta võttis võtme ja kadus kohe,

Minu ees on ainult must mets.

Te aitate,

Leia maagiline võti!

Vasilisa Tark nutab ja läheb oma häärberisse. Mängib A. Vivaldi muusika “Talv”. Kuri nõid jookseb saali ja pöördub laste poole:

Ma olen väga vihane, ma olen halastamatu

Ja isegi väga-väga ahne!

Ma ei vaja headust ja valgust,

Oleksin tänulik kotti münte!

Too mulle kulda

Ja siis lepime hinnas läbi.

Ha ha ha ha!

Nõid: Siin on Targa Vasilisa võti oma võlukasti! Kuid te ei saa võtit niisama! Teie jaoks on ette valmistatud tähelepanu, osavuse ja leidlikkuse testid. Võistkond, kes täidab ülesande õigesti ja vastastest kiiremini, saab ühe kuldmündi. Kokku tuleb täita viis testi. Kui olete täitnud, kui muidugi saate, ha-ha-ha, koos kõigi ülesannetega, kaalun iga meeskonna kulla. Võtme saab kõige rohkem kuldmünte kogunud meeskond. Nii et alustame!

Ülesanne 1. “Kaunista jõulupuu”

Iga võistkonna jaoks joonistatakse whatmani paberile seitse jõulupuud, mis on kuuse otsas numbriga (1 kuni 7). Läheduses on markerid.

Saatejuht: Poisid, teie ees on kaunite jõulukuuskedega mets. Igal jõulupuul on täht, mille ülaosas on number. Jõulupuule tuleb joonistada nii palju palle, kui on tähes kirjas. Võidab meeskond, kes täidab ülesande kiiremini ja korrektsemalt. Alustame. Lapsed joonistavad jõulukuuse okstele palle. Saatejuht: Hästi tehtud. Nad tegid suurepärast tööd. Mündi võtab vastu meeskond “__” (kutsutakse meeskond, kes täitis ülesande kiiremini ja vigadeta).

Ülesanne 2. "Mõistatused"

Saatejuht küsib iga meeskonna kohta kolm mõistatust. Meeskond, kes annab suurim arvõiged vastused.

Saatejuht: Poisid, kas teile meeldib mõistatusi lahendada? Nüüd ütlen igale meeskonnale kolm mõistatust, mille Kuri nõid välja mõtles.

Mõistatused Rainbow meeskonnale:

Ma võin seda palliks nimetada

Kui soovite, nimetage seda auguks,

Või äkki bagel,

Peaaegu ümmargune. (null)

Siin on näha kolm tippu,

Kolm nurka, kolm külge.

Noh, võib-olla sellest piisab!

Mida sa näed? (Kolmnurk)

Loe uuesti sõrmi.

Peaks olema täpselt... (viis)

Mõistatused meeskonnale “Fidgets”:

Luik, vaata, kuidas see on.

Nagu meie number... (kaks)

Pole nurka, pole külge,

Ja mu sugulased pole muud kui pannkoogid. (ring)

Jälgige tellist kriidiga

Täiesti asfaldil,

Ja kujund selgub -

Muidugi sa tead teda. (Ristkülik)

Saatejuht: Kui osav sa mõistatusi lahendad? Mündi saab võistkond "___". See meeskond arvas kõik mõistatused õigesti ära!

Ülesanne 3. "Numbreid reas"

Igale meeskonna mängijale antakse kaart numbritega 1 kuni 7.

Saatejuht: Lapsed! Igaühel teist on kaart numbriga - 1 kuni 7. Muusika mängimise ajal jooksete ja tantsite. Niipea kui muusika lõppeb, peate seisma reas, et kõik numbrid oleksid korras. Võidab võistkond, kelle liikmed rivistuvad õigesti ja vastastest kiiremini.

Muusika mängib. Lapsed tantsivad. Muusika lõppeb, võistkonnad rivistuvad 1 kuni 7. Saatejuht: Võistkond “__” saab mündi

Ülesanne 4. "Riputage lindid"

Iga võistkonna jaoks venitatakse nöör, millele riputatakse erineva pikkusega paberiribad (7 tk).

Saatejuht: Poisid, nüüd peate paelad õigesti riputama. Kõigepealt leia kõige lühem, siis veidi pikem, siis veel pikem. Viimane lint on pikim. Alustame.

Lapsed täidavad ülesande.

Saatejuht: Hästi tehtud. Olete selle ülesandega suurepäraselt hakkama saanud. Võistkond "__" võitis. Saate mündi.

Ülesanne 5. "Geomeetriline muster"

Geomeetriliste kujundite mustriga magnettahvel on kaetud kardinaga. Iga meeskonna jaoks on ette valmistatud tühi magnettahvel ja geomeetriliste kujundite komplekt.

Saatejuht: Nüüd on kätte jõudnud aeg teha viimane, otsustav katse. Igal meeskonnal on magnettahvel ja geomeetriliste kujundite komplekt. Nüüd ma ütlen teile koha, kus ja mis geomeetrilised kujundid peate küsima, kuulake tähelepanelikult ja proovite ülesannet õigesti täita.

Asetage tahvli keskele punane ring.

Asetage must kolmnurk paremasse ülanurka.

Asetage oranž kolmnurk vasakusse ülanurka.

Sinine kolmnurk peaks olema alumises vasakus nurgas.

Kollane kolmnurk on paremas alanurgas.

Asetage ruut oranži ja musta kolmnurga vahele.

Ringi all peaks olema ristkülik.

Saatejuht: Niisiis, vaatame, mida saite, ja võrrelge seda meie näidisega (avab kardinaga kaetud geomeetrilise mustriga magnettahvli). Võistkond "__" võitis. Autasustatud mündiga.

Meie testid on läbi. Mängisite kõik väga hästi ja tegite suurepärast tööd! Lähme nüüd võtme järele Kurja nõia juurde! Ja siin ta on!

Kuri nõid ilmub, kaalud käes.

Nõid: Noh, kas sa läbisid testid? Too mulle oma mündid. Annan võtme meeskonnale, kellel on kõige rohkem münte.

Nõid kaalub kaalul münte.

Nõid: Jah, jah. Loeme uuesti. Las poisid saalis aitavad mul arvutada.

Nõid pöördub abi saamiseks publiku poole.

Nõid: No siis. Meeskonnal “___” on kõige rohkem münte.

Siin on kasti võti!

Nõid annab võtme võitnud meeskonnale. Ilmub Vasilisa Tark. Täname lapsi abi eest. Poisid annavad talle võtme.

Tark Vasilisa: Poisid, tänan teid väga, et aitasite mul võtme tagastada! Avame mu kasti ja vaatame, mis seal on.

Tark Vasilisa avab karbi ja võtab võitjameeskonnale välja šokolaadimedalid, osalenud, kuid mittevõitnud meeskonnale šokolaadid ning lastest pealtvaatajatele kommid.

koostas ja viis läbi õpetaja Korotkova G.I.

Eesmärgid ja eesmärgid:

Arendage huvi matemaatika aine vastu, õpetage täitma ülesandeid alarühmades. Tugevdada järgarvude loendamise oskust. Sissejuhatus nädalapäevadesse. Aidata kaasa teadmiste ja oskuste kujunemisele mittestandardsete probleemide lahendamisel. Arendage loendusoskust loogiline mõtlemine, kujutlusvõimet. Tugevdada süstematiseerimis-, üldistus- ja planeerimisoskust. Laiendage oma silmaringi, suutlikkust konstrueerida geomeetrilisi kujundeid, kasutades sõnalisi kirjeldusi ja loetledes iseloomulikud omadused.

Arendage oma rühma kollektivismi- ja vastutustunnet. Kasvatage soovi jõuda lõpuni ja tulla toime määratud ülesannetega.

Materjal: kaardid numbritega 1 kuni 10, "igrovisor" , viltpliiatsid, loomamänguasjad, loenduspulgad, nöörid (pitsid).

Eeltöö: mõistatuste nuputamine, loogikaülesannete lahendamine, konstruktiivsete ülesannete lahendamine, kalendri jälgimine, individuaaltunnid.

1. Esimene võistlus "Soojendus" Kogu meeskond arutab vastust, vastab ainult üks inimene.

Mäng: "Geomeetrilised kujundid" arendada oskust konstrueerida geomeetrilisi kujundeid, kasutades sõnalist kirjeldust ja iseloomulike omaduste loetlemist.

2. Teine võistlusmäng "Elavad numbrid" .

Kõik mängijad tantsivad muusika saatel. Signaali peale "seiske korras" 1 kuni 10. Võidab meeskond, kes teeb seda kiiremini ja vigadeta.

Kehalise kasvatuse tund nädalapäevade kordamisega. Tugevdage nädalapäevade ideed.

3. Kolmas võistlusmäng "Mis on muutunud" Võistkonna kaptenite võistlus. Arendage visuaalset mälu.

4. Orienteerumine paberilehel (kasutame "igrovisor" ) . Tugevdada laste ruumilist arusaamist ja paberilehel navigeerimise oskust.

Ülesanne 5: "Lahenda probleem" . Harjutage lapsi loogilise ja loova mõtlemise ülesannete täitmisel.

6. Kodutöö. Milline mängijate meeskond oskab nimetada rohkem numbreid kasutavaid vanasõnu ja ütlusi.

Saatejuht: Poisid, saabus kutse, kus teie ja mina peaksime osalema matemaatilises KVN-is. Lapsed, kas teate, mis on KVN? (laste vastused).

Saatejuht: see on rõõmsameelsete ja leidlike inimeste mäng. Selles mängus on kaks meeskonda. Täna peame sina ja mina näitama oma intelligentsust, kujutlusvõimet ja loovust. KVN-il on oma reeglid. Igale meeskonnale pakutakse erinevaid ülesandeid. Teile on antud 1 minut mõtlemiseks. Peate vastama meeskonnale, kellele küsimus on suunatud. Keegi ei tohi käskida ega karjuda.

Kas mäletate reegleid? Mängu lõpus loeme punktid ja selgitame välja võitja. Ja meie mängu žüriiks on teie vanemad. (Tutvustame žürii liikmeid.).

Ja nüüd alustame KVN-iga (muusikaline saatel programmist "KVN" ) .

Kaks meeskonda, mille me nimetasime "Targad poisid" Ja "Nõudjad" tervitada üksteist.

Meeskond "Targad poisid" - tervitused

Meeskond "Nõudjad" - tervitused

Oleme ekspertide meeskond
Ja me teame kõike maailmas
Esitage meile küsimusi
Me vastame neile.

Võistkonnad võtavad kohad laudades.

Saatejuht: Poisid, alustame oma mängu soojendusega. Võidab meeskond, kes täidab ülesande kiiremini.

Soojendage.

1 ülesanne: mäng "Gomeetriliste kujundite tegemine" .

Igast võistkonnast osaleb mitu mängijat, juht loeb luulet ning mängijad teevad nööridest ja loenduspulkadest geomeetrilisi kujundeid.

Elasid kord kaks venda:
Kolmnurk ruuduga.
Vanim on kandiline,
Heatujuline, meeldiv.

Noorim on kolmnurkne,
Alati rahulolematu.
Ta hüüab talle:
* Vaata

Sa oled täiuslikum ja laiem kui mina,
Mul on ainult kolm nurka
Sul on neid neli.

Lapsed kasutavad loenduspulkasid ruutude ja kolmnurkade modelleerimiseks, seejärel nimetage kujundeid.

Kuid saabus öö ja mu vennale
Nurkadesse põrumine
Noorem ronib vargsi
Lõika vanemale nurgad.

Lahkudes ütles ta:
- Head aega
Soovin teile unistusi!
Sa läksid ruudukujuliselt magama.

Ja sa ärkad ilma nurkadeta!

Saatejuht küsib lastelt, millise kuju nad saavad, kui väljaku nurgad ära lõigata. (Laste vastused: ring). Ringid on valmistatud paeltest.

Aga hommikul noorem vend
Ma ei olnud kohutava kättemaksu üle õnnelik.
Vaatasin – väljakut polnud.
Tuim... Seisab sõnadeta...

See on kättemaks. Nüüd mu vend
Kaheksa uhiuut nurka!

Lapsed teevad kaheksakandi. Seejärel nimetatakse kõik tehtud geomeetrilised kujundid. Saatejuht kommenteerib laste tegemisi. .

Ülesanne 2: Mäng "Elavad numbrid" .

Osalevad kõik meeskonnaliikmed. Iga mängija võtab ühe kaardi, millele on kirjutatud number. Kõik mängijad tantsivad muusika saatel. Käsu järgi: "Numbrid, seiske järjekorras minust vasakul, alustades väikseimast. Makske järjekorras!" . Signaali peale "seiske korras" mõlemad meeskonnad peavad rivistuma järjestuses 1 kuni 10. Võidab meeskond, kes teeb seda kiiremini ja vigadeta. Saatejuht: proovisime ja täitsime selle ülesande kiiresti.

Saatejuht: Poisid, te olete veidi väsinud, teeme teiega kehalist kasvatust.

Siin on nädal, selles on seitse päeva.
Õppige teda kiiresti tundma.
Kõigi nädalate esimene päev
Seda nimetatakse esmaspäevaks.

Teisipäev on teine ​​päev
Ta seisab keskkonna ees.
Keskmine kolmapäev
Kolmas päev oli kolmapäev.

Ja neljapäev, neljas päev,
Ta kannab mütsi ühel küljel.
Viies - reede õde,
Väga moodne tüdruk.

Ja laupäeval, kuuendal päeval
Lõõgastume rühmana
Ja viimane, pühapäev,
Paneme paika lõbusa päeva.

Saatejuht: Noh, poisid, oleme puhanud ja nüüd jätkame järgmise ülesandega.

Ülesanne 3: "Mis on muutunud?" . Võistlus kaptenite pärast.

Laual on mitu eset. Kaptenid mäletavad, kuidas objektid üksteise suhtes asetsevad. Seejärel sulgevad nad silmad ja sel ajal vahetab juht ühe või kaks objekti. Silmi avades räägivad kaptenid toimunud muutustest, kus objektid seisid enne ja kus nad on praegu. Näiteks lõvi seisis kaelkirjakust paremal ja seisab nüüd temast vasakul. Või siis seisis tiiger põdrast paremal ja seisab nüüd põdra ees jne. Saatejuht: kui tähelepanelikud kaptenid meil on, täitsid nad selle ülesande õigesti.

Ülesanne 4: Orienteerumine paberilehel (kasutame "igrovisor" ) . Teie laudadel on "mängu visualiseerijad" ja markerid. Kuulake tähelepanelikult ja lõpetage ülesanne ning seejärel kontrollime, kas täitsite selle õigesti.

Visuaalne matemaatiline diktaat

1. Vasakul ülemine nurk leht joonistada kolmnurk.

Paremal all on ring.
Alumises vasakus servas on ruut.
Üleval paremal on ristkülik.
Keskel on ovaal.

Kuulmis tajumiseks

2. "Joonista võti" (graafiline dikteerimine)

3 ruutu ülespoole

5 tühikut paremale

3 rakku allapoole

2 lahtrit vasakule

4 ruutu allapoole

3 lahtrit jäi 1 lahtri võrra kõrgemale

1 lahter paremale

1 ruut ülespoole

  1. kast paremale
  2. rakud üles
  3. lahtrid vasakule.

Saatejuht kommenteerib laste tegemisi. (Hästi tehtud, kõik täitsid ülesande edukalt).

Ülesanne 5: "Lahenda probleem" .

Igale meeskonnale antakse ülesanded, mille peate lahendama ja vastusele nime andma. Probleemid salmis.

Meeskond "Targad poisid"

Kuus naljakat väikest karu
Nad tormavad metsa vaarikate järele.
Aga üks laps oli väsinud:
Ma jäin oma kamraadidest maha.

Nüüd leidke vastus:
Mitu karu on ees?

Meeskond "Nõudjad"

Annab vanaemalt - rebane
Labakindad kolmele lapselapsele:
* See on talveks, lapselapsed
Mõlemad kaks labakindad.

Hoolitse, ära kaota. -

Loendage need kõik kokku!

Meeskond "Targad poisid"

Seryozha kukkus lumme,
Ja tema taga on Alyosha,
Ja tema taga Marinka,
Ja tema taga on Irinka.

Ja siis Ignat kukkus.
Mitu meest seal oli? (5)
Meeskond "Nõudjad"
Siil kõndis läbi metsa

Lõunasöögiks leidsin seened
2 seent kase all
Üks on haavapuu lähedal,
Kui palju neid vitskorvis on? (3)

Saatejuht: Hästi tehtud, kõik teavad, kuidas probleeme lahendada.

6. Kodutöö.

Juhtiv. Kutsun võistkondi üles meeles pidama numbreid mainivaid vanasõnu, kelle meeskond oskab nimetada rohkem loendamist sisaldavaid vanasõnu, teatud aeg, ta võitis.

  1. Üks mõistus on hea, aga kaks on paremad.
  2. Kui ajad kaht jänest taga, siis ei saa ka kinni.
  3. Vana sõber on parem kui kaks uut.
  4. Ära tunne sõpra ära kolme päeva pärast – tunne ära kolme aasta pärast.
  5. Raske töö õppimiseks kulub kolm aastat, kulub kolm päeva.
  6. Käeulatuses.
  7. Viies ratas kärus.
  8. Seitse häda – üks vastus.
  9. Seitse ei oota ühte.
  10. Mõõtke seitse korda, lõigake üks kord.
  11. Üks mesilane ei tee palju mett.
  12. Ühe käega sõlme siduda ei saa.
  13. Parem üks kord näha kui sada korda kuulda.
  14. Kui sa kord valetasid, sai sinust igaveseks valetaja.
  15. Ära oma sada rubla, aga sul on sada sõpra.
  16. Üks kõigi eest, kõik ühe eest.
  17. Veebruar lisab kolm tundi pärastlõunal.
  18. Turvalisus peitub numbrites.
  19. Ühe hooga puud maha raiuda ei saa.

Juhtiv. Hästi tehtud, poisid! Täitsime kõik ülesanded! Selles mängus näitasite te mitte ainult häid matemaatikateadmisi, vaid näitasite üles ka intelligentsust, leidlikkust ja kiiret taipu. Ja mis peamine, olite ühtne ja sõbralik kollektiiv. Noh, on aeg see kokkuvõte teha. Žürii annab sõna. Žürii teeb tulemused kokku, kuulutab välja võitjad ja jagab tunnistused.

nimeline MBOU Dubrovskaja nr 1 keskkool. Kindralmajor Nikitin I.S.

Abstraktne
organiseeritud haridustegevus Autor kognitiivne areng(FEMP) sisse vanem rühm

« Matemaatiline KVN»

Õpetajad Rodinkova T.I., Medvedeva N.T.

Dubrovka küla
2016. aasta

Programmi sisu
Kognitiivne areng. Tugevdage ajas navigeerimise oskust, määrake kindlaks, mis nädalapäev on täna, mis oli eile, mis on homme.
Parandage 10 piires loendamise oskust, tuvastage puuduv arv, eelmine ja järgmine arv, nimetage numbri naabreid, navigeerige tasapinnas (vasak, parem nurk, ülemised-alumised nurgad, keskmine)
Arendage mõtlemist, tähelepanu, ideid, kuidas ühest geomeetrilisest kujundist teist teha, luues nende vahel mõõtmete suhteid.
Kõne areng.
Jätkake kõne kui suhtlusvahendi arendamist. Aktiveerige laste kõnes matemaatilisi termineid, mis tähistavad nädalapäevi ja ruumilisi suundi.
Kunstiliselt – esteetiline areng. Tugevdage aplikatsiooni abil pildi loomise võimet. Jätkuvalt arendada huvi muusika vastu, anda emotsionaalselt edasi laulu iseloomu.
Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng. Kasvatage harjumust teha koostööd, rõõmustades vanemaid heade vastuste, empaatia, reageerimisvõime ja vastastikuse abiga.
Tooge lastele rõõmu ja naudingut õppemängudest. Säilitada huvi intellektuaalse tegevuse vastu

Varustus Ekraan, projektor, esitlus “Rõõmsat loendamist”, “Kus on kõik”, geomeetriliste kujunditega kaardid igale lapsele, liimipulk, embleemid mängijatele, muusika salvestamine “Alustame KVN-i”, laulud, medalid

Eelmised tööd:
Didaktilised mängud: "Loendage edasi", "Geomeetriline loto", "Joonistage figuurid", "Mis on mille taga", "Kes, mis, mis", "Nimeta ümara- ja kolmnurkse kujuga objekte." Vestlused nädalapäevadest, nädalavahetustest. Õuemängud “Tühi ruum”, “Võtke objekt”, sõrmede võimlemine kehalise kasvatuse minutid koos lugemisega, tervituste päheõppimine, lauluõppimine
PROGRESS OOD
Lapsed sisenevad muusika "Alustame KVN-i" saatel ja seisavad üksteise vastas.
Kasvataja: Poisid, täna tulime meie juurde rõõmsameelne KVN. Meil on hea meel tervitada meie kalleid külalisi, fänne ja meie mängus osalejaid
Koolitaja: Poisid, mis on KVN?
Lapsed: KVN on rõõmsameelsete ja leidlike inimeste klubi. See on mäng, seda näidatakse televisioonis.
Koolitaja: Täna võistlevad omavahel kaks võistkonda “Miks” ja “Umniki”, kes läbivad mitmeid katseid. Žürii hindab teie tulemusi ning mängu lõpus teeb need kokku ja selgitab välja võitjameeskonna. Iga õige vastuse eest saab võistkond 1 punkti.
Lubage mul tutvustada žürii liikmeid:
Kasvataja: tervitame üksteist
Tervitused Pochemuchki meeskonnalt:
Miks sõbrad, nad kutsuvad meid põhjusega. Mängime erinevaid mänge, võidame KVN-is
Laps Pochemuchki meeskonnast: Meie moto
Pochemuchki: "Teadmised on jõud"
Koolitaja: tervitab nüüd meeskonda "Umniki"
Oleme targad lapsed, lapsed on ulakad lapsed. Meile meeldib KVN-i mängida ja loomulikult võita.
Laps Umniki meeskonnast: Meie moto
Targad poisid: "Üks meel on hea, kuid paljud on paremad"
Kasvataja: Tubli meeskonnale, nad tervitasid üksteist sõbralikult ja said igaüks ühe punkti.

1 võistlus "Soojendus"
Kasvataja. Küsimusi esitan igale meeskonnale kordamööda ja teie vastate täislausega, kuulake tähelepanelikult, teie abi võib vaja minna.
Küsimus Whycheki meeskonnale:
1. Mis nädalapäev täna on? (Täna on kolmapäev)
Kasvataja: Meeskond “Umniki”, kas nõustute vastusega?
Küsimus Umniki meeskonnale
2. Mis on tema arv nädalas? (kolmapäev – nädala kolmas päev)
Küsimus Whychki meeskonnale. 3. Mis nädalapäev on laupäev? (laupäev - 6. päev järjest)
Küsimus Umniki meeskonnalt
4. Mis on sinu lemmik nädalapäev? (Minu lemmikpäev on pühapäev)
Koolitaja: Miks, kas nutikad poisid vastasid õigesti?
Küsimus meeskonnale “Miks” 5. Mis on tema nädala punktisumma? (Pühapäev on nädala seitsmes päev)

Küsimus “Umniki” meeskonnale 6. Mis nädalapäev oli eile? (Eile oli teisipäev)

Küsimus “Miks” meeskonnale 7. Mis nädalapäev homme on? (homme on neljapäev)
Küsimus Umniki meeskonnale 8. Mis nädalapäev on neljapäev? (neljapäev - 4. päev järjest)

Kasvataja. Soojendus õnnestus, meeskonnad rõõmustasid fänne ja pealtvaatajaid. KVN-i osalejad, järgmine võistlus ootab teid, tulge ekraanile

2. konkurss "Mõnusat loendamist"
Koolitaja: Tähelepanu ekraanile
Küsimus “Miks Chek” meeskonnale 1. Nimetage numbri 6 naabrid
Küsimus Umniki meeskonnale 2. Loendage seitse edasi 10-ni
Küsimus “Whychecki” meeskonnale 3. Viis, lugege tagasi
Küsimus Umniki võistkonnale 4. Milline number on puudu: 4...6
Küsimus “WhyChek” meeskonnale 5. Nimeta numbri 8 naabrid
Küsimus meeskonnale “ Nutikad poisid 6. Nimeta numbrile 5 järgnev number
Küsimus “Whycheki” meeskonnale 7. Öelge number eelmine number 7
Küsimus Umniki võistkonnale 8. Mis number on puudu 5...7

Sisestage matemaatika kuninganna
Matemaatika kuninganna: Tere poisid! Ma olen matemaatika kuninganna. Kuulsin, et võtate matemaatilist KVN-i, ja tormasin kohe teie poole abi otsima.
Minu kuningriigis juhtus katastroof: tormi ajal hajusid geomeetrilised kujundid väikesteks osadeks (ekraanil väikesi osi näidates) need tuleb kokku koguda. Kas aitate mul neid koguda? Tehke osadest geomeetrilised kujundid ja kleepige need parempoolsetesse raamidesse. Iga mängija jaoks valmistasin geomeetriliste kujunditega kaardi ja ümbriku nende osadega.
Kasvataja. Võistkonnad lähevad laudadesse. Kas saate ülesandest aru? Hakka tööle.
(lülitage vaikne muusika sisse)
Kasvataja. Mängus osalejad, lõpetage oma töö, tooge töökoht järjekorras.
Koolitaja: Zhenya, milliste geomeetriliste kujundite külge kleepisite?
Alice, milliseid geomeetrilisi kujundeid sa lõid?
Poisid, kas kõigil on sellised geomeetrilised kujundid?
Matemaatika kuninganna. Tänan teid, kallis žürii, kõik KVN-i osalejad said sellega hakkama raske ülesanne. Nad väärivad auhindu. (Annab žüriile töid koos ülesannetega). Sa aitasid mind ja ma tahan sulle mängu anda. Mul on aeg matemaatika kuningriigis asjad korda seada, head aega.
Kasvataja: Lapsed, lähme vaibale ja mängime mängu “Hakka rõngaks” (Vaibal on kolm rõngast, rõngas on number)
Kasvataja. Sa liigud muusika saatel. Kui muusika peatub, mängib rõngast nii palju lapsi, kui palju on rõngas
(Mängu korratakse 2-3 korda, numbrid muutuvad)
Kasvataja: Poisid jäid rahule, sa olid tähelepanelik ja sõbralik.
Koolitaja: Ja meid ootab veel üks test, lähme ekraanile. Järgmine konkurss "Nimeta kus, mis on?"
4. Võistlus "Määra, kus, mis on?"
Koolitaja: Tähelepanu ekraanile.
(pilt ekraanil)
Küsimus “Whycheki” meeskonnale: 1. Millises nurgas on päike?
Küsimus “Umniki” meeskonnale: 2. Kus lumikelluke õitses?
Küsimus Pochemucheki meeskonnale: 3. Kus on linnumaja?
Küsimus “Umniki” meeskonnale: 4. Kus maja asub?
Küsimus Pochemucheki meeskonnale: 5.Kus lind on?
Küsimus Umniki meeskonnale: 6. Mis aastaajast see illustratsioon räägib?
Kasvataja. Vastasite kõigile küsimustele õigesti ning näitasite üles intelligentsust ja leidlikkust.
Koolitaja: Meie KVN lõpeb, samal ajal kui žürii punkte loeb, sooritame karistuse.
Kasvataja. Žürii annab sõna.
Žürii: Hästi tehtud, poisid! Olite kõik rõõmsad, leidlikud ja rõõmustasite meid õigete vastustega. Kingime teile medalid ja magusa auhinna.

Abstraktne ühistegevus vanemas rühmas.

TEEMA: “KVN “MUINASJUTUDE KINDLASTISED”

Autor: Jelena Petrovna Solodilova, Voroneži linna mittetulundusühingu Marioli kool õpetaja.

Kirjeldus: Juhin teie tähelepanu KVN-i vanema rühma “Muinasjuttude eksperdid” ühistegevuse kokkuvõttele. Mäng mitte ainult ei tugevda laste teadmisi venelaste kohta rahvajutud, vaid kasvatab ka armastust kirjanduse lugemise vastu. Materjal võib huvi pakkuda koolieelse lasteasutuse õpetajatele.

Sihtmärk: Laste vene rahvajuttude teadmiste kinnistamine
Ülesanded:
Aktiveerida laste teadmisi vene rahvajuttude kohta;
Tugevdada oskust muinasjuttu ära tunda vihje järgi, samuti kangelast ära tunda portree kirjelduse järgi;
Loo tingimused loominguliseks eneseväljenduseks (jutusta monoloog muinasjutust, kujutab muinasjutu tegelast skemaatiliselt);
Arendada häälikuanalüüsil põhinevate sõnade koostamise oskust;
Arendada meeskonnavaim võime tegutseda koordineeritult;
Aidata kaasa emotsionaalse suhtumise kujunemisele kirjandusteostesse.
Kasvatage armastust ilukirjanduse lugemise vastu.
Materjal: 5 kaarti koloboki kujutisega ja 5 kaalika kujutisega kaarti, punane kaart tähega “M”, kollane tähega “C”, 2 kaarti muinasjuttude nimedega: “Kolm karu”, “Zayushkina onn”, 2 krüpteeritud sõnadega kaarti (teremok, Snow Maiden), 10 diplomit kirjaga “Parimale asjatundjale Vene rahvajutud”, 2 paberilehte, illustratsioonid muinasjuttudest, atribuut loosimiseks, postiljon Petškini kostüüm.
Eeltöö:
1. Maalide ja illustratsioonide uurimine teemal “Vene rahvajutud”;
2. Muinasjuttude, vene rahvajuttude, maailma rahvaste muinasjuttude lugemine;
3. Vestlus lastega vene rahvajuttudest, vanasõnadest, kõnekäändudest (tööst);
4. Albumi “Minu lemmikmuinasjutud” tegemine;
5. Didaktilised mängud: “Kelle nimed need on”, “Kelle hüüdnimi see on” jne.
6. Raamatu “Muinasjutt piltides” valmistamine (lastele noorem rühm- kingituseks)
7. Raamatutele järjehoidjate tegemine.
Miks me vajame muinasjutte?
Mida inimene neist otsib?
Võib-olla lahkust ja kiindumust.
Võib-olla eilne lumi.
Muinasjutus võidab rõõm
Muinasjutt õpetab meid armastama.
Muinasjutus ärkavad loomad ellu,
Nad hakkavad rääkima.
Muinasjutus on kõik aus:
Nii algus kui ka lõpp.
Vapper prints juhib printsessi
Kindlasti mööda vahekäiku.
Lumivalgeke ja merineitsi,
Vana kääbus, hea päkapikk -
Meil on kahju muinasjutust lahkuda,
Nagu hubane armas kodu.
Lugege lastele muinasjutte!
Õpetage neid armastama.
Võib-olla selles maailmas
Inimestel muutub lihtsamaks elada.

Kasvataja: Lapsed, täna külastame muinasjuttu. Muinasjuttu kuulates leiame end sisse maagiline maailm, kus sünnivad imed, kus hea võidab alati kurja. Meie KVN-is osaleb 2 meeskonda. Võistkonnad valisid kaptenid. Kaptenid, tulge lauda ja tehke maagiliste üllatuste abil kindlaks, kelle meeskonna nimeks saab “Naeris” ja kelle võistkonnaks “Kolobok”
1 konkurss “Arva ära muinasjutt”
Kasvataja: Muinasjuttude kangelasi on palju, neid kõiki on võimatu üles lugeda. Poisid, arvake, kellest ma räägin?
1. Kõik teavad Venemaal,
Ootan ema piimaga
Ja nad lasid hundi majja
Kes on need väikesed lapsed (Seitse väikest last)
2. Milline külaline majja tuli?
Kolmele metsakarule?
Sõin ja jõin seal
Magasin kolmes voodis,
Ja omanikud tulid tagasi
Ma kaotasin vaevu jalad. (Kolm karu)
3. Pääsenud räpase käest
Tassid, lusikad ja pannid.
Ta otsib neid, helistab neile
Ja teel valab ta pisaraid (Fedorino lein)
4. Ma ei värisenud hundi ees,
Jooks karu eest minema
Aga rebane sai selle ikkagi hambusse (Kolobok)
5. Miša kõnnib läbi metsa,
Tagaküljel olev kast kannab -
Pirukad vanaemale ja vanaisale
Lapselaps Masha küpsetas
Koostöövõimetu Miša
Ma tegin sõrme ümber. (Maša ja karu)
6.Käisin vanaema juures
Tõi talle pirukad
Hall hunt ei järgnenud,
Petetud ja alla neelatud. (Punamütsike)
7. Õunapuu aitas meid,
Ahi aitas meid
Hea abi
Sinine jõgi.
Kõik aitasid meid
Kõik andsid meile varju
Emale ja isale
Jõudsime koju.
Kes mu venna ära viis?
Nimetage raamat ("Haned - Luiged").
8. Rebane – mu õde oli väga kaval.
Ajasin argpüksliku jänku onnist välja
Kukk suutis ainult jänese eest seista,
Ta võttis terava vikati ja suutis rebase minema ajada. (Rebane ja jänes)
9.Ja ma pesin oma kasuemale pesu
Ja sorteeris herned välja
Õhtul küünlavalgel.
Ja ma magasin ahju ääres
Sama hea kui päike
Kes see on? (Tuhkatriinu.)
10. Nina on ümmargune, koonuga,
Neil on mugav maas tuhnida,
Väike heegeldatud hobusesaba
Kingade asemel kabjad.
Kolm neist – ja mil määral?
Sõbralikud vennad näevad välja sarnased.
Arvake ilma vihjeta
Kes on selle muinasjutu kangelased?
(Nif-nif, Naf-naf ja nuf-nuf)
11. See muinasjutu kangelane
Hobusesaba, vuntsidega,
Tal on sulg mütsi sees,
Ma olen üleni triibuline,
Ta kõnnib kahel jalal
Erkpunastes saabastes (Puss in Boots).
12. Elab Prostakvashinos
Seal tehakse kogu põllutöö
Täpset aadressi ma ei tea
Kuid perekonnanimi on mereväe (Matroskin)

II konkurss “Nimeta muinasjutt selle esimese tähega”.
Kasvataja: Meeskonna kaptenid tulevad välja ja valivad mis tahes värvi kaardi. Peate meeles pidama muinasjutu nime, alustades valitud tähest. Võistkond “Naeris” nimetab muinasjutu, mis algab tähega “M”, ja meeskond “Kolobok” nimetab muinasjutu, mis algab tähega “S”.
Lapsed: “Maša ja karu”, “Lumetüdruk”.


3 konkurss "Uuri pildilt muinasjutt välja."
Kasvataja:Lapsed, vaadake, kui ilusad ja elegantsed need raamatud on. Igas neist elavad teie lemmikmuinasjuttude kangelased. Muinasjutt on hämmastav, maagiline maailm, milles leiavad aset kõige erakordsemad imed ja muutused. Ja sa ütlesid, et sulle meeldivad muinasjutud. Siis soovitan kaanel olevalt pildilt ära tunda tuttava muinasjutu.”/lapsed arvavad ära tuttavate muinasjuttude nime.
IV konkurss “Muinasjutulised fraasid”.
Kasvataja: Muinasjutu fraasil on algus, aga lõppu pole. Aidake mul see lause lõpetada.
Mõnes kuningriigis....mingis osariigis.
Autor haugi käsk... vastavalt minu soovile.
Varsti räägib muinasjutt... aga seda ei tehta niipea
Ja ma olin seal, jõin mett ja õlut... see jooksis mu vuntsidest mööda, aga suhu ei sattunud.
Nad hakkasid elama ja elama. ja teenida head raha.
Vanaisa peksis, ei murdnud... naine peksis, peksis
Kunagi ammu...
Koschey...Surematu
Elena...Ilus
Vasilisa...Tark
Õde...Alyonushka
Vend...Ivanuška
Pisike...Khavrošetška
Madu...Gorynych
Sivka…Burka


Kasvataja:Nüüd puhkame veidi ja mängime mängu “Kolobok”. Mängime ebatavaliselt, kõigepealt hääldame sõnu kareda häälega ja seejärel peenikese häälega.
(Lapsed hääldavad sõnu ja sooritavad liigutusi vastavalt sõnadele).
Füüsiline harjutus "Kolobok"
Vanaema ei sõtkunud ei kuklit ega pannkooke (Käed kokku, ringjad liigutused vasakule ja paremale).
Võttis ahjust välja (Squats).
Ei pirukas, mitte rull (Keerab keha vasakule-paremale, käed külgedele).
Kui ma selle lauale asetasin, (kallutage ette ja sirutage käed välja)
Ta lahkus oma vanavanematest (Hüppamine).
Kes jookseb ilma jalgadeta (plaksutab käsi).
See on kollane Kolobok (kõnnib paigas)


5 kapteni võistlus
1. Millises muinasjutus lõhkus tüdruk mööbli? "Kolm karu"
2. Millises muinasjutus ajab üks kangelane teise kangelase majast välja ja hakkab seal elama? "Zajuškina onn"
3. Millises muinasjutus meelitas kangelane kavalusega majast välja kuke ja viis ta siis minema tumedad metsad? "Kass, kukk ja rebane"
4. Millises muinasjutus sõi kangelane kogu pudru ära, aga teine ​​jäi nälga? "Rebane ja kraana"
5. Millises muinasjutus lõhkus üks kangelane terve maja? "Teremok"
6. Millises muinasjutus pimestasid kangelased end jäise tütretütre suhtes? "Lumetüdruk"
7. Millises muinasjutus küpsetised ära jooksid? "Kolobok"


Kasvataja: Poisid, kes oskab mulle öelda, mis on pagaritoode?
Lapsed: Need on need tooted, mida küpsetatakse jahust.
Kasvataja: Hämmastav. Milliseid pagaritooteid teate?
Lapsed: Leib, kukkel, päts, saia, bagel.
8. Millises muinasjutus viisid linnud poisi minema? "Haned - luiged"
9. Millist kangelast pirukate juures mängiti? (Karu) "Maša ja karu"
10. Millises muinasjutus kasvas üles mutantne köögivili? "Naeris"


Kasvataja: Kuidas sa mõistad sõna mutant?
Lapsed: See on midagi muud kui teised või mitte nagu kõik teised.
6. võistlus “Joonista skemaatiliselt kangelane”.
Meeskonnast valitakse loosi teel välja laps, kes kujutab oma muinasjutu skemaatiliselt tegelast.
VII konkurss “Räägi monoloogi”
Kasvataja:Meeskonna kaptenid lähevad välja ja valivad suvalise kaardi, millele on kirjutatud muinasjutu nimi ning koos meeskonnaga otsustavad, kes loeb ette muinasjutu monoloogi. Kõigepealt pidage meeles, mis on monoloog?
Lapsed: Monoloog on see, kui üks inimene räägib.
Kasvataja: Kuidas mõistate sõna dialoog?
Lapsed: Dialoog on see, kui kaks inimest räägivad.
Kasvataja: Mul on hea meel, et mäletate nende sõnade tähendust. Mine välja ja vali kaart.
Kujutage ette konkreetse muinasjutukangelase kujutist ja edastage tema tegelane hääleintonatsiooni abil.
Lapsed: Muinasjutt “Kolm karu” ja “Zajuškina onn”.


8. konkurss “Uuri muinasjutt või muinasjutukangelane”.
Uksele koputatakse. Sisse astub postiljon Petškin. (ütleb tere)


Petškin: Ma tõin sulle telegramme. Kas soovite, et ma need teile ette loen? (jah) (postiljon Pechkin loeb, lapsed tunnevad ära muinasjuttude kangelased.)
1. Kallid külalised, aidake! Tapa kaabakas ämblik! (Tsokatukha kärbes)
2. Kõik lõppes hästi, ainult saba jäi auku. (Hunt)
3. Väga ärritunud, lõhkusin kogemata kuldmuna. (Hiir)
4. Päästa meid, meid söödi ära Hall hunt. (Lapsed)
5. Aidake mul leida klaasist suss. (Tuhkatriinu).
6. Jätsin vanaisa maha, jätsin vanaema maha, olen varsti sinuga. (Kolobok).
7. Rahulik on ainult rahulik. Sõin veel ühe purgi moosi. (Carlson)
8. Ära istu kännu otsas, ära söö pirukat. (Mašenka).


Petškin:Ja nüüd, vastupidi, ma nimetan muinasjutu kangelasi ja teie nimetate seda.
1. Kuningas, kolm poega, nool, soo. /konnprintsess/
2. Isa, kasuema, kolm tütart, suss, haldjas. /Tuhkatriinu/
3. Väga väike tüdruk, kukeseen, hiir, pääsuke/Pöial/.
4. Kuri kasuema, tütar ja kasutütar, jõuluvana. /Morozko/