(!KEEL: Tšukovski tunnikonspektid juuniorrühmale. OOD kokkuvõte teises nooremrühmas EOR-i abil. K. Tšukovski “Imepuu.” Kehalise kasvatuse tund “Nõude pesemine”

Tunnimärkmed matemaatilise arengu kohta aastal keskmine rühm(4-5 aastat)

Teema: 5-ni lugemine.

Eesmärk: Tugevdada 5-ni lugemist. Jätkata laste matemaatiliste mõistete kujundamist.

Harjutage 5-ni lugemist.

Edendada aktiivsust, iseseisvust ja meeskonnatöö oskust.

Kognitiivsete protsesside arendamine.

3. Temaatiline

4. Traditsiooniline

6. Õpetaja, lasterühm

8. Varustus: pildid numbritega, pildid esemete arvuga, lilled roos, kummel, liilia, kelluke, võilill, igale lapsele lill.

9. Luuletuse “Rõõmsat lugemist” lugemine

10. Demonstratsioon, luuletuse lugemine, visualiseerimine, üllatusmoment, füüsiline. vaid minut.

11. Tunni käik.

Sissejuhatus:

"Õnnelik krahv"
Samuel Marshak

Siin on üks (või üks),
Väga õhuke, nagu kudumisvarras,

Kuid see on number kaks.
Imetlege, milline see on:
Kaksik kaardab oma kaela,
Saba lohiseb selja taga.

Ja kahekesi taga – vaata –
Ilmub number kolm.
Troika - kolmas ikoonidest -
Koosneb kahest konksust.

Pärast kolme tuleb neli,
Terav väljaulatuv küünarnukk.

Ja siis läksin tantsima
Paberil on number viis.
Ta sirutas käe paremale,
Jalg oli järsult painutatud.

Tere lapsed. Täna tulin teie juurde väga huvitava luuletusega. Kuulsin, et oled juba päris suur ja oskad arvestada... Kas vastab tõele? Noh, kes oskab lugeda 5-ni?

Hästi tehtud... Kiiduväärt ja siin on minu luuletus... Lugemine...

Põhiosa.

Nüüd tahan paluda teil mind aidata, teie juurde tulles oli mu kotis tõeline segadus, nii et mul on numbrid, aga ma pean pildid korda tegema. Aga kahjuks ma ei tea, kuidas seda ise teha... Kas saate aidata? Laota välja.

Hästi tehtud. Ma poleks ilma sinuta hakkama saanud.

Füüsiline minut.

Sõitsime kiikedel.

Käisime kõik karussellid ringi.

Üks, kaks! Üks, kaks!

Tundsin pearinglust.

Mul on teile veel üks ülesanne, peate hoolikalt jälgima, mida ma teen, ja meeles pidama. Ühel päeval ärkas päike väga vara ja lagendikku vaadates nägi ta, et kõik lilled olid oma pead langetanud ja masenduses. Ja päike otsustas neid soojendada. Päike arvas, et see peaks neil soojemaks tegema. Päike levitas oma kiired üle lagendiku ja siis avanes esimene õis.. (punane roos) Kuidas seda nimetatakse? Mis värvi see on? Järgmisena avanes teine ​​õis (sinine kelluke). Siis kolmas (valge kummel). Siis neljas ( kollane võilill). Ja lõpuks viies on õrnroosa liilia. Kui päike nägi, kui õnnelikud lilled olid, lubas ta neid igal hommikul üles äratada. Sellest ajast on saanud tavaks, et igal hommikul on heinamaadel päikest ja lilli.

Nüüd palun teil vastata mõnele küsimusele.

Mitu lille oli lagendikul?

Mis värvi oli lill 1,2,3,4,5?

Mis oli 1,2,3,4,5 lille nimi?

Hästi tehtud. Te kõik pingutasite kõvasti, nii et ma tahan teile teha sellise kingituse väike lill.

Järeldus.

Loeme 5-ni.

Mis sulle täna kõige rohkem meeldis?

Ja siin sa oled kodutöö- küsige oma vanematelt, kuidas nad loendama õppisid. Ja järgmises õppetükis arutame seda teiega.

12. Kirjandus:

1. Luuletus “Lõbus krahv” http://detskiychas.ru/stihi/malysham/stihi_pro_tsifry/

2. Shcherbakova E.I. Matemaatika õpetamise meetodid aastal lasteaed: Õpik. abi õpilastele doshk. osakond ja teaduskond keskm. ped. õpik asutused. - M: Kirjastuskeskus "Akadeemia", 1998. -272 lk.

Õppetundide lugemine viie piires

Integratsioon haridusvaldkonnad : « Kõne arendamine» « Kognitiivne areng» “Sotsiaalne ja kommunikatiivne”, “Tervis”.
Sihtmärk : Laste huvide, uudishimu, tunnetusliku tegevuse arendamine.
Ülesanded:
Hariduslik: arendada teadmisi arvude kohta 1-5; geomeetriliste kujundite tundmine (ring, ruut, kolmnurk, ristkülik, hulknurk); paberilehel navigeerimise oskus; arendada konstruktiivseid oskusi (koostada puslesid koomiksitegelastega).
Arendav : arendada laste huvisid, loogiline mõtlemine, uudishimu.
Hariduslik : lapse suhtlemise ja suhtlemise arendamine täiskasvanute ja eakaaslastega.
Eeltöö:
Muinasjutu “Doktor Aibolit” lugemine ja lastega arutlemine
Metoodilised tehnikad:
Mängusituatsioon, probleemipüstitus, vestlus-dialoog, kõnemängud, õuesmäng “Ostame vanaemaga”, konstruktiivne tegevus, katsetus veega purgis, analüüs, IKT abil ülesannete jaoks piltide näitamine, kokkuvõtete tegemine.
Salajane eksperiment veega. Nii et pärast purki selge vesi värviline, peate purgi kaanele kandma paksu guaššivärvi. Pärast suletud purki loksutamist ilmub sellesse värviline vesi.
Demo materjal:
Kummut, viis võtit, väike klaaspurk koos selge vesi, sinine kangas üle rõnga venitatud (järv), viis kala numbritega 1-5, telefon.
Jaotusmaterjal:
Geomeetriliste kujundite komplekt (ring, ruut, kolmnurk, ristkülik, kuusnurk), pusled koomiksitegelastega.
Sõnavaratöö:Aafrika, plastik.
Sissejuhatav osa.

OOD edusammud:

Lapsed sisenevad saali ja seisavad poolringis näoga külaliste poole.
Kasvataja. Poisid, täna on meil palju külalisi. Ütle mulle, kas sulle meeldib, kui sinu juurde tulevad külalised?
Lapsed. Jah.
Kasvataja. Ütleme oma külalistele tere.
Lapsed. Tere.
Kasvataja . Kuid see pole veel kõik, oleme saanud doktor Aibolitilt kirja teile tuttavast muinasjutust.
Lubage mul lugeda teile kiri: "Poisid, palun aidake mind, nad helistasid mulle Aafrikast ja palusid mul kiiresti tulla. Kõik Aafrika loomad jäid haigeks. Võtsin võluvee ja hakkasin teele asuma, aga kurjad piraadid võtsid minult võluvee ära! Nad lukustasid selle kasti ja viskasid võtme sügavasse järve.
Kasvataja. Kuidas saame aidata? Mida ma peaksin tegema?
KIRJA JÄTKUS: Sul tuleb täita viis ülesannet. Iga õigesti täidetud ülesande eest saate kalalt võtme. Kui kogute viis võtit, saate avada võluveega kirstu. Ma läheks ise sinuga reisile, aga mind ootavad teised haiged loomad.
Põhiosa.
Kasvataja. Kas me aitame teid?
Lapsed. Jah
Kasvataja . Peame teele asuma. Kuid kõigepealt kontrollime, kas saate Aibolit aidata. Soovitan teil mängida mängu nimega "Päeva osad". Ma loen selle lause ja teie proovite seda lõpetada.
Mäng "Päeva osad"("Lõpeta lause")
- Me magame öösel ja teeme harjutusi... (hommikul)
- Meil ​​on hommikul hommikusöök ja lõuna... (pärastlõunal)
- Päeval sööme lõunat ja õhtust... (õhtul)
- Õhtul sööme õhtust ja magame... (öösel)
- Mitu osa on päevas?
Lapsed. (4).
Kasvataja. Nimetage need.
Lapsed. (hommikul, pärastlõunal, õhtul, öösel).
Kasvataja . Ütle mulle, millal meie teekond algab, mis kellaajal? Lapsed. (Hommikul.)
Kasvataja . Mis aastaaeg praegu on?
Lapsed. (TALV)
Kasvataja . Nimeta talvekuud
Lapsed. (detsember, jaanuar ja veebruar – ärge unustage neid).
Kasvataja . Hästi tehtud! Doktor Aibolit saatis teile ka ülesanded ja tahab lapsi kontrollida? Ma esitan teile küsimusi ja teie vastate neile.
Mäng "Mis aastaaeg?"
- Mis aastaajal kõik ujuvad ja päevitavad? (Suvi).
- Mis aastaajal linnud lõunasse lendavad? (Sügis).
- Mis aastaajal lumikellukesed õitsevad? (Kevad).
- Mis aastaajal nad lumepalle mängivad? (Talv)
- Mis aastaajal lumi sulab? (Kevad)
- Mis aastaajal langevad puudelt lehed? (Sügis)
- Mis aastaajal ilmuvad sulanud laigud? (Kevad)
Hästi tehtud! Ma arvan, et saate sellega hakkama ja saate kõik võtmed.
Kasvataja. Seejärel põrutasime järve äärde. Lähme mööda rada. Vaata, kalad ujuvad järves. Et teada saada, milline ülesanne on esimene ja milline teine ​​jne, peame kalad järjekorda seadma. (Iga laps paneb rõngasse kala numbritega 1 kuni 5). Leia kala numbriga 1. Nüüd istud toolidele ja vaatame, mis ülesande see kala meile ette valmistanud on.
- Hästi tehtud! Siin on esimene kala ja ülesanne 1.
1 ÜLESANNE - Mäng "Ütle ühe sõnaga" (üldistamine) palliga.
- Õun, pirn, ploom, sidrun - ... (puuvili).
- Voodi, öökapp, tool, riidekapp - ... (mööbel).
- Koer, kass, lehm, kits - ... (koduloomad).
- Isa, ema, vanaema, vanaisa - ... (sugulased - perekond).
- Kuubik, nukk, auto, pall - ... (mänguasjad).
- Sussid, sandaalid, saapad, tossud – ... (jalatsid).
- Mesilane, draakon, kärbes, mardikas - ... (putukad).
- Lennuk, helikopter, rakett - ... (õhutransport).
Kasvataja. Hästi tehtud! Siin on kalade võti õigete vastuste jaoks. Leia kala numbriga 2. Hästi tehtud.
2. ülesanne.
Lapsed istuvad projektori lähedal poolringis.
ÜLESANNE 2 – mäng “Looma kirjeldamine”.
Kasvataja. Kui arvate looma ära, ilmub see ekraanile.
- Sellel loomal on suvel hall ja talvel valge karv. Ta jookseb kiiresti. Ta kardab kõiki metsas olijaid ja peidab end põõsa (jänese) alla.
- See on väike ja kipitav. Talvel magab. Suvel püüab mardikaid ja usse (siil).
- Ta on suur, pulstunud, kohmakas. Talvel magab ta koopas. Suvel käib ta läbi metsa ja otsib mett ja vaarikaid (karu).
- Ta on punane ja kaval. Tal on kohev saba. Elab augus. Püüab hiiri ja jäneseid (rebane).
- Ta on hall ja hirmus, vihane ja näljane. Püüab jäneseid ja vasikaid. Elab koopas (hunt).
- Ta on väike, kiire, punane. Hüppab läbi puude, elab lohus. Käbide ja pähklite närimine (orav).
Kasvataja. Poisid, kuidas neid loomi nimetatakse? Täpselt nii, metsloomad. Õigete vastuste jaoks annab kala meile teise võtme. Kus on kolmas kala? (Lapsed leiavad kala numbriga 3).
3. ülesanne. Ta kutsub meid mängima
Mäng "Millest on tehtud esemed?"
- Kummist pall on... kumm.
- Plastpall on... plastik.
- Klaasist valmistatud klaas –... klaas.
- Matrjoška puidust -... puidust.
- Kummipart –... kumm.
- Karusnahast mänguasi –... karusnahast.
- Paberist käsitöö –... paber.
- Rauast nael on...raud.
Kasvataja. Hästi tehtud! Kalalt saame veel ühe võtme. Järgmine ülesanne 4. (Istuge laudade taha).
4 ÜLESANNE - Mäng "Mis on kus?"
See on mälu arendamise ülesanne. Lastel palutakse hoolikalt jälgida ja meeles pidada, kus nad asuvad. geomeetrilised kujundid. Seejärel asetage maastikulehele geomeetrilised kujundid.
Kasvataja.
Keskel on ring.
Paremal ülemine nurk- ruut.
Alumises vasakus nurgas on kuusnurk.
Alumises paremas nurgas on kolmnurk.
Ülemises vasakus nurgas on ristkülik.
Kasvataja. Hästi. Kas tegite kõik õigesti? Kala annab meile neljanda võtme. Ja vaatame viimast ülesannet. Üks kala jäi. Mis number? Täpselt nii, 5.
5 ÜLESANNE - Koguge mõistatuste abil tuttavaid koomiksitegelasi.
Lapsed koguvad mõistatusi ja nimetavad koomiksit (muusika).
Viimane osa.
Kasvataja. Hästi tehtud! Kala annab meile veel ühe vihje. Niisiis, kui palju võtmeid meil on? (viis). On aeg kutsuda doktor Aibolit.
Nad kutsuvad arsti.
Meil on 5 võtit. Nüüd peame kirstu võtme üles võtma, selle avama ja võluvett tooma?
Lapsed ja nende õpetaja valivad võtme. Nad avavad selle ja võtavad võluvee välja. (See on läbipaistev).
Kasvataja. Minu arvates on see tavaline vesi, mida te arvate?
Kasvataja: Aga ei! Vaata. (Õpetaja katab purgi lapiga, lobiseb, tuleb värviline vesi.) Tõeline võluvesi! Täname abi eest! Kiirusta, saadame maagilist vett Aafrikasse loomi ravima. Ja doktor Aibolit saatis meile puusärki üllatuse, et me haigeks ei jääks. Hüvasti.
Õpetaja ja lapsed leiavad vitamiinid rinnast